Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że włożyłem kij w mrowisko, ale chyba nie do końca zostałem zrozumiany. Dobrze to podsumował Soban, nie ma nic złego w skakaniu pamperkiem, ale Nintendo mogłoby wziąć sie do roboty i tworzyć więcej dużych gier pokroju Zeldy, FE itp. Kurwa, przecież oni nawet pokemony zepsuli, gdzie ten tytuł aż prosi sie o rozbudowanie i mógłby być grą na wiele miesięcy/lat. Widzę, że niektórym już sie po prostu nie chce grać w gry i ja to rozumiem, że wtedy przyjemnie jest odpalić jakąś mało wymagającą grę. No ale mi się jeszcze chce i jak mam do wyboru popierdółki od Nintendo vs historie AAA pokroju exów Sony czy gry największych studiów 3rd party, to wybór jest dla mnie oczywisty. Dla przykładu gram teraz w Control, pożyczyłem spontanicznie od ziomka i wsiąkłem, bo jest klimat jaki lubię, historia, muzyka, gameplay też ok, a jak mi się nie chce/nie mam czasu pchać fabuły, to odpalam chociaż, żeby zaliczyć jakieś wyzwania czy side questa. Poskakać pamperkiem to sobie mogę w podróży albo jak jestem poza domem i nie mam dostępu do ps4, inaczej takie gry po prostu mnie nie angażują. Jak już "marnuje" czas na taką rozrywkę, to wolę wynieść z tego trochę więcej niż sam gameplay. RDR2, GoT, Personę itd pewnie będę wspominał ciepło przez kolejne lata, a ze Switcha to póki co taki sentyment mam tylko do BOTW.

 

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Dave Czezky napisał:

Boje się, że w następnej części nie będzie cysiow :(

i kulko-królika który stworzył sobie sex robota niewolnice xd

Dobry przykład z tymi pokemonami. Każdy liczył, że po przeniesieniu w 3d seria się rozbuduje, a ona wręcz zalicza regres i jest coraz bardziej upośledzonym samograjem. Ostatnie fajne poksy to chyba b&w 1 i 2 na ds. Nintendo to ogólnie wydaje mi się, że jest taką żydowską firmą, bo kasy mają jak lodu z tych prostackich gierek i konsol które od premiery trzymają cenę, a potem jak człowiek patrzy na to co wychodzi i technicznie często odbiega od gierek indie na duże konsole to idzie się zastanowić jakie są budżety tych gier, bo obstawiam, że niewielkie w porównaniu z grami na ps/xa.

Edytowane przez Soban
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

To czysta kwestia gustu a nie prawda objawiona. Ja się tam lepiej bawiłem przy Pamperku Odyssey niż tamtej Zeldzie tbh. Też uważam, że Nintendo miało fajny start a teraz zwolniło ale jakbym przez te ostatnie lata miał się tylko zachwycać tytułem startowym z 2017 i jakimś jednym Fire Emblem to dawno pogoniłbym ten sprzęt w pizdu bez żalu.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Soban napisał:

i kulko-królika który stworzył sobie sex robota niewolnice xd

Dobry przykład z tymi pokemonami. Każdy liczył, że po przeniesieniu w 3d seria się rozbuduje, a ona wręcz zalicza regres i jest coraz bardziej upośledzonym samograjem. Ostatnie fajne poksy to chyba b&w 1 i 2 na ds. Nintendo to ogólnie wydaje mi się, że jest taką żydowską firmą, bo kasy mają jak lodu z tych prostackich gierek i konsol które od premiery trzymają cenę, a potem jak człowiek patrzy na to co wychodzi i technicznie często odbiega od gierek indie na duże konsole to idzie się zastanowić jakie są budżety tych gier, bo obstawiam, że niewielkie w porównaniu z grami na ps/xa.

 

BA

 

Wlasnie rozyebalem mu kompa :problem:

 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, number_nine napisał:

Widzę, że włożyłem kij w mrowisko, ale chyba nie do końca zostałem zrozumiany. Dobrze to podsumował Soban, nie ma nic złego w skakaniu pamperkiem, ale Nintendo mogłoby wziąć sie do roboty i tworzyć więcej dużych gier pokroju Zeldy, FE itp. Kurwa, przecież oni nawet pokemony zepsuli, gdzie ten tytuł aż prosi sie o rozbudowanie i mógłby być grą na wiele miesięcy/lat. Widzę, że niektórym już sie po prostu nie chce grać w gry i ja to rozumiem, że wtedy przyjemnie jest odpalić jakąś mało wymagającą grę. No ale mi się jeszcze chce i jak mam do wyboru popierdółki od Nintendo vs historie AAA pokroju exów Sony czy gry największych studiów 3rd party, to wybór jest dla mnie oczywisty. Dla przykładu gram teraz w Control, pożyczyłem spontanicznie od ziomka i wsiąkłem, bo jest klimat jaki lubię, historia, muzyka, gameplay też ok, a jak mi się nie chce/nie mam czasu pchać fabuły, to odpalam chociaż, żeby zaliczyć jakieś wyzwania czy side questa. Poskakać pamperkiem to sobie mogę w podróży albo jak jestem poza domem i nie mam dostępu do ps4, inaczej takie gry po prostu mnie nie angażują. Jak już "marnuje" czas na taką rozrywkę, to wolę wynieść z tego trochę więcej niż sam gameplay. RDR2, GoT, Personę itd pewnie będę wspominał ciepło przez kolejne lata, a ze Switcha to póki co taki sentyment mam tylko do BOTW.

 

 

Hehe, to ciekawe, co piszesz. Ja czuje, ze moj czas jest zmarnowany kiedy gra nie ma ciekawego stylu graficznego, muzyki wpadajacej w ucho i angazujacego gameplayu.

 

Gierki od Nintendo zapewniaja mi wszystko powyzsze. Do tego nie sa rozwleczone i nie traktuja siebie zbyt powaznie.

 

Persona, to troche inna kategoria, poniewaz zawiera wszystko, co powyzej. Rdr moze ma troche humoru, ale juz mnie nie jaraja takie szaro-bure gierki.

Odnośnik do komentarza

Taka dyskusja z pupy trochę, założeniem Nintendo od wejścia na ten rynek było celowanie w młodszego odbiorcę i takie gry robi już od lat 80. Tego nie zmieni bo straci zaufanie rodziców, nigdy się na tym nie przejechali. Dzięki temu było miejsce dla Segi i Sony w latach 90 które wybiły celując w nastolatków i dorosłych. A gry Nintendo są uniwersalne jak bajki pixara, mrugając do starszych odbiorców na każdym kroku. Sam dzieciakowi kupiłbym tylko i wyłącznie konsolę od Nintendo, chyba ,że będzie już nastolatkiem to niech sobie sam wybierze. Dlatego przestańcie już marzyć o Mario, DK czy Zeldzie w dorosłych klimatach :)

 

Wielu twórców już początkiem lat 80 obawiało się ,że gry będą szły w realną przemoc dlatego wielu kładło ograniczenia ,że zgodzi się tylko i wyłącznie na kreskówkową przemoc. Takie podejście miało Nintendo, szef Konami na USA, czy Kalinske. Przełomem było wydanie MK i dopiero wtedy powstały zalążki PEGI. 

 

Jak komuś przeszkadzają cukierkowe klimaty albo oczekuje od Nintendo gry nastawionej tylko i wyłącznie na dorosłych to nie jest to konsola i firma dla niego. Może się to kiedyś zmieni, w końcu Nintendo kiedyś mocno handlowało z kasynami czy miało hotele na godziny. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

ogólnie widzę, że szkoda dalej strzępić ryja, bo niektórzy rozumieją wszystko po swojemu XD Chodzi mi tylko o to, że Nintendo daje dupy w kwestii tworzenia gier, a czy gierki są poważne czy nie, to zupełnie inny temat i moim celem nie było szkalowanie kolorowych popierdółek, w które sam grywam. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, number_nine napisał:

 Chodzi mi tylko o to, że Nintendo daje dupy w kwestii tworzenia gier

 

Chodzi tylko o to, że ile można nad tym płakać w nieskończoność jakby kogoś to obchodziło?

 

Osobiście pisząc te słowa mam przed swoimi oczami 4 obecne platformy do grania, które kupiłem, nie dlatego że chciałem - wolałbym mieć jedną - tylko dla grania w określone gierki i tyle. Switch jest zdecydowanie najlepszą z nich, z dużym dystansem, ale też jeśli ktoś uważa inaczej, bo woli inne rzeczy, to... spoko? Nie wiem, nie czaję mieć z tym problemu.

 

Nie wiem, nie umiem sobie wyobrazić tak robić, żebym np. wchodził codziennie przez lata do działu Xboxa i w temacie "ogólne gadki o Xboksie" ciągle pisał o tym, że Halo mi się nie podoba, czemu mi się Halo nie podoba, że ja w ogóle nie lubię shooterów, że to nie są gry dla dorosłych, dojrzałych, inteligentnych elit jak ja, i tak dalej (uważam że są, ale co z tego?). Że Microsoft zawodzi jako firma, bo ja wolałbym więcej gier w stylu Kentucky Route Zero, a ci debile zamiast tego robią Halo. Poza tym ich pad głośno klika i ciągle tego nie naprawili. Raz napisać można, nawet ciekawa różnica opinii, ale przez lata? No już wiemy. W większości zresztą faktycznie nie lubię shooterów, nie gram też online, itd., ale nie mam tego waszego wrażenia, że to jest superciekawe i superważne dla świata, w co ja nie gram.

 

 

 

 

"Pamperek" to jedno z tych słów używanych chyba tylko w zachodnio-środkowej Polsce, głównie Poznań i na zachód od niego itp. Normalnie się go tam zawsze używało na jakieś ludziki, figurki, żołnierzyki.

 

  • Plusik 4
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie dziś za moje długo zbierane w śwince-skarbonce 5 zł subskrypcję EA Access na PS5. Chcialem sprawdzić wypasioną i odjechaną graficznie nextgenową Fifę 22. Ściągnąłem przy okazji też: Dirta 5 (nextgen) i UFC 4 (wersja PS4).

 

Po 20 minutach w każdej z tych gier, zacząłem się gapić tępo w menu konsoli, zastanawiając, co bym sobie zrobił, gdybym, któregokolwiek z tych kotletów kupił na premierę (w nextgenowej cenie - wiadomka). Nigdzie nie znalazłem czystego funu z gry. To wszystko już widzialem; co gorsza generalnie jeszcze za czasów X360/PS3. Tak że cała ta zacna trójka poleciała z hukiem z dysku, a ja zacząłem żałować, że nie kupiłem za tego piątaka jeszcze jednego browara na weekend.

 

Zblazowany odpaliłem na pstryku aktualne Pokemony i... pomijając arcyinfantylną fabułę (ktoś powinien za ten scenariusz być regularnie chlostany po gołym dupsku w piekle), po prostu cieszyłem się z gry, która sprawia, że dobrze się bawię. Choć w sumie wstyd się komukolwiek przyznać, że mentalnie najwyraźniej zatrzymałem się na etapie własnej podstawówki, skoro cieszy mnie takie gówno dla dzieci.

 

EDIT: Największa beka, że tej giereczki o łapaniu stworków nie ma nawet na powyższej liście od szanownego kolegi :reggie:

Edytowane przez l33t
Metacritic
  • Plusik 4
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Temat, że na Switchu większość gier to remake’i i porty wraca kolejny raz, więc znowu pozwolę się nie zgodzić.. 


Platformówki - Super Mario Odyssey, Bowser’s Fury (dodatek do 3D World), Super Mario Maker 2, w drodze Metroid Dread i Kirby and The Forgotten Land

 

jRPG - Xenoblade Chronicles 2, Pokemon Sword/Shield, Bravely Default 2

 

strategie - Mario + Rabbids (w drodze druga część), Fire Emblem Three Houses

 

action-adventure - Luigi’s Mansion 3, Astral Chain, w drodze Bayonetta 3 i sequel Breath of The Wild

 

bijatyki - Arms, Super Smash Bros. Ultimate 

 

strzelanki TPS - Splatoon 2, w drodze Splatoon 3

 

gry ruchowe - Super Mario Party, Ring Fit Adventure 


gry inne - Animal Crossing 

 

To są gry nowe i z grywalnością (co najmniej) na poziomie hitów z innych platform.

 

Nie wymieniałem tu gier, które mimo bazy fanów dla niektórych mogą być średnie (min. Yoshi’s Crafted World, Mario Tennis Aces i No More Heroes 3)

Edytowane przez funditto
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, funditto napisał:

Temat, że na Switchu większość gier to remake’i i porty wraca kolejny raz, więc znowu pozwolę się nie zgodzić.. 

Fakty wyglądają następująco - do dnia dzisiejszego na Switchu ukazało się 31 nowych gier od Nintendo (nie licząc popierdółek takich jak The Stretchers czy Good Job choć to też są nowe gry) a wyszło 19 remaków/remasterów. Zapowiedziano 9 nowych gier i 3 remake'i/remastery

Edytowane przez SwitchMan
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, number_nine napisał:

 

dzięki za to świetne zestawienie gierek. głównie remaków XD I mnie nie chodzi o wysoko oceniane gry, taki oczytany, a nic nie zrozumiał

Nie mogę z gościa, wrzucił gry sprzed dwóch generacji i chuj XD Dajcie jeszcze Super Metroida, Super Mario 3, bo przecież też można zagrać na Switchu, TO SUPER LINEUP.

 

Tamten post chyba nie był na serio. Mario 3D All-Stars za dwie i pół bomby świadcząca o potędze Switcha XD ;D :D x-d xd DX

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, SwitchMan napisał:

Fakty wyglądają następująco - do dnia dzisiejszego na Switchu ukazało się 31 nowych gier od Nintendo (nie licząc popierdółek takich jak The Stretchers czy Good Job choć to też są nowe gry) a wyszło 19 remaków/remasterów


A tak z ciekawości: znalazłeś gdzieś dane ile nowych gier i ile remake’ów/remasterów wydało Sony na PS4 ? (Samo Sony - bez exów 3rd party)

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...