Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o porty AAA to cały czas się zastanawiam czy np. gry z czasów X360/PS3 wyglądały lepiej? Chodzi mi o to, że np. VAMPYR, Call of Cthulhu czy The Sinking City (ja wiem, że to nie wzorowe przykłady) mają tekstury tak rozmyte i niskiej jakości, że potrafi to wyglądać źle na dużym ekranie - w hh jest znośnie.

 

Wiem, że X360/PS3 tekstury nie miały lepszej rozdziałki i może mnie pamięć zawodzi ale zdawało się to wyglądać lepiej. Może dlatego, że gry były robione konkretnie pod ten system? Tzn. ktoś kto robił design mógł zmienić teksturę jeśli ta sprawiała wrażenie znbyt mocno rozmytej. W portach na Switcha wydaje mi się, że sprowadza się to do tego, że ładuje się tekstury w najniższej rozdzilczości i nikt nie będzie ich podmieniał dla lepszego designu.

 

Czy może mi się zdaje, że gry z poprzedniej generacji wyglądały faktycznie lepiej? :) (mowa tu tylko i wyłącznie o portach)

Odnośnik do komentarza

Switch jest około 2x mocniejszy od ps3 i x360. Nie jest to konkretnie odpowiedź na Twoje pytanie, ale sugeruje, że gry raczej gorzej nie wyglądają. Pewnie poprzeczka jest dziś sporo wyżej i różnica mocy  aktualnego sprzętu kłuje w oczy. 

 

Dodatkowo dochodzi przełączanie na TV, gdzie nagle piksele rosną i mogą rozczarować. 

Odnośnik do komentarza

 

Jeżeli jakiś sprzęt jest technologicznie mocniejszy to wcale nie sprowadza się to bezpośrednio na jego efektywność bo dochodzą do tego też inne czynniki jak pobór prądu:

 

sdfs4r4gg.jpg.b687859d835ee5355e03709c1dec837e.jpg

 

 

To tak jak w dwóch laptopach z tą samą kartą graficzną RTX 3060 - masz wariant 80W i 115W. 

 

Nie będą miały tych samych osiągów nawet gdybyś stanął na uszach.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

 Ja "Dock Mode" używam na starym FHD 40 cali, dupy to to nie urywa, ale jakiejś strasznej tragedii też nie ma. Przecież to słicz, graficznych wodotrysków się nie ma co spodziewać.

 

 Pytanie z innej beczki, jakaś alernatywa dla oryginalnej ładowarki do tego całego docka? Zależy mi na jak najbardziej kompaktowym rozmiarze tej kostki "zasilacza". Ten oryginalny to kolumbryna i potrzebuję coś co najmniej 2x mniejszego. Przymieżam się spróbować odpalić to na jakiejś ładowarce do tel, ale nie wiem czy to dobry pomysł :shieeet:

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.10.2021 o 10:02, MierzejX napisał:

Jeśli chodzi o porty AAA to cały czas się zastanawiam czy np. gry z czasów X360/PS3 wyglądały lepiej?


Wiesz co ja mam na ten temat takie przemyślenia, że NIE. Myślę, że twoje przypuszczenia wynikają z tego, że pamiętamy z X360/PS3 hiciory pokroju Uncharted 2, Gears of War 3 itp. które były długo dziubdziane przez utalentowanych ludzi. Wspomnienia z ogrywania multiplatform na X360/PS3 nasz mózg stara się odrzucić dlatego, że to był masochizm. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że baaaaardzo dużo gier działało na X360 w 24 FPS a na PS3 jeszcze gorzej :ohmy:. Myślę, że na Switchu lepiej ogrywać Crysis 2 w 30 klatkach niż na X360 w 24.

Odnośnik do komentarza

Switch może nie jest najmocniejszą platformą, ale ratuje go to, że wspiera dużo bibliotek m.in.

 

Vulkan

Snowdrop (silnik z Tom Clancy's The Division; używany w Mario & Rabbids Kingdom Battle :), Starlink: Battle for Atlas)

Unreal Engine (Abzu, Hellblade, Vampyr)

Unity (Disco Elysium, Neo: The World Ends With You, Manifold Garden, Subnautica: Below Zero)

etc.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Tato Radek napisał:

 

Musze jakoś pogodzić dwie córki - chcą grać w minecrafta - każda na swoim switchu - czyli musze dokupić wersję pudełkową ? jedna na cyfrowej druga na kartridżu ? 

Dwa Switche, dwie córy, obie grają na tym samym koncie?

 

Jeśli tak i gra nie wymaga internetu - ustaw jedną z konsol jako primary (w ustawieniach systemu), włącz grę, po tym włącz tryb samolotowy w konsoli. Bęc, druga osoba może grać na swoim Switchu.

Jeśli nie lub gra wymaga połączenia z internetem - ustaw konsolę jako primary dla konta, które kupiło grę, włącz grę na innym koncie, bęc - druga osoba może uruchomić grę z konta, na którym jest kupiona gra.

Odnośnik do komentarza

No tak, na początku przeczytałem, że chcesz grać na obu konsolkach na tym samym koncie a to jest niemożliwe, trzeba tworzyć drugie konto.

 

https://www.lifewire.com/gamesharing-on-nintendo-switch-5115930

 

Dosyć długi i upierdliwy proces.

 

 

A co to jest za gierka? Przecież na TV na podzielonym ekranie najlepiej grać we dwie osoby odpinając Joy-Cony po prostu.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak to wygląda w tej konkretnej grze jeśli chodzi o samo wskoczenie razem do gry, ale czy dwie osoby na dwóch kontach nie mogą w jakiś sposób się odnaleźć i grać razem na tym samym serwerze/świecie/cokolwiek tam jest? Bo jeśli tak to sposób numer dwa jest najlepszy - grę masz kupioną raz, córy grają ze sobą razem, jedna na TV albo w handheldzie, a druga na Lite. Więcej Ci nie podpowiem, bo nie miałem styczności z Minecraftem.

  

2 minuty temu, GearsUp napisał:

No tak, na początku przeczytałem, że chcesz grać na obu konsolkach na tym samym koncie a to jest niemożliwe, trzeba tworzyć drugie konto.

 

https://www.lifewire.com/gamesharing-on-nintendo-switch-5115930

 

Dosyć długi i upierdliwy proces.

Co jest długiego i upierdliwego w zrobieniu drugiego konta?

Odnośnik do komentarza

Nie muszę wchodzić w link żeby wiedzieć, jak stworzyć na Switchu drugiego (i trzeciego, i czwartego, i osiemnastego) usera. Nie muszę też wchodzić w link żeby wiedzieć, że konto, które ma przypisaną jedną konsolę jako główną udostępnia swoje zakupione gierki całej reszcie kont znajdujących się na tej konsoli, i to bez konieczności weryfikacji online przy włączaniu gierki. Nie muszę też wchodzić w link żeby dowiedzieć się, że na konsoli, która nie jest ustawiona jako primary potrzeba mieć połączenie z netem, żeby włączyć grę nawet na koncie, na którym kupiony jest dany tytuł. Mam dwa Switche, wiem doskonale, jak to działa.

 

Także tldr: nic skomplikowanego, długiego i uciążliwego tam nie ma.

Odnośnik do komentarza

Akurat tak się składa, że porównując częstotliwość moich statusów (nie zawsze dotyczących Nintendo) ze statusami jakie się tam pojawiają odnośnie innych platform to procentowo najmniej jest tych od wielkiego N. Więc nie wydaje mi się, żebym przesadzał. 1 dziennie status to dużo? Równowaga porównując z innymi platformami musi być zachowana.

 

 

 

Edit: ale żeby nie offtopować to podam newsa. PS4 właśnie straciło kolejnego exa, tym razem nie za sprawą PC a Nintendo

 

Previously PS4 exclusive Senran x Neptunia Crossover game rated for Switch

 

https://gamefaqs.gamespot.com/boards/189706-nintendo-switch/79729166

 

https://www.esrb.org/ratings/38013/Neptunia+x+SENRAN+KAGURA%3A+Ninja+Wars/

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie z każdym przeczytanym postem ogarniam to już całkiem nieźle - młodzież zadowolona - założyłem drugie konto i stosuje manewr z trybem samolotowym

Mam jeszcze pytanie jak sprawdzić która konsolka jest tą główna?

nie mogę tego ogarnąć w systemie

 

 

EDIT

 

Mam. Eureka. 

Profil w eshopie - na samym dole pod e portfelem itp

 

Czyli ustawiamy konsole jako główną z poziomu sklepu. Niby logiczne ale męczące ;)

Edytowane przez Tato Radek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie ma na forumku dedykowanego tematu dla nowego Mario Party Superstars, czy po prostu go nie zauważyłem?

 

Nigdy nie grałem w żadną część MP i się zastanawiam nad zakupem - średnia na metacritic bardzo fajna. Stąd dziwi mnie brak tematu o nowym Marianie. Ale sam rozważam ten tytuł generalnie pod raptem dwóch graczy (pomijając wyjątkowe okazje). I nie wiem, czy w takim układzie ta gierka ma w ogóle sens.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...