Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Gry nie zawsze wyglądają lepiej po podłączeniu do docka.

 

Switch to 720p. Rzadko kiedy renderuje prawidłowe 1080p. Nawet menu główne to nic innego jak 720p upscalowane do 1080p. Dlatego grafika jest "kiepska", tj. zapewne rozmyta.

 

Sprawdź sobie różne gry albo dema. A nuż masz taką, co faktycznie będzie renderowana w 1080p. Możesz poszukać jakiejś listy gier dla pewności.

 

Z gier które ja sprawdzałem tylko jedna faktycznie jest żyleta - i wtedy Switch w doku zauważalnie się grzeje. Wszystko inne to 720p upscalowane i wcale nie wygląda to lepiej, niż na handheldzie. Czasem wręcz gorzej, bo mniejszy ekran jednak robi swoje w zamaskowaniu tej pikselozy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, GearsUp napisał:

Coraz większe kretynizmy w tym temacie. Wszystkie indyki w trybie zadockowanym chodzą w natywnym 1080p.

Czytaj wyraźnie, a nie wyzywaj mnie od kretynów.

 

Z gier, które JA posiadam mam tylko jedną, która chodzi w 1080p. Reszta jak pisałem zarówno ja, jak i ty odnośnie menu głównego, to upscale 720p.

 

W indyki gram na PC. Nie lubię przepłacać.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Suavek napisał:

Czytaj wyraźnie, a nie wyzywaj mnie od kretynów.

 

Z gier, które JA posiadam mam tylko jedną, która chodzi w 1080p. Reszta jak pisałem zarówno ja, jak i ty, to upscale 720p.

 

W indyki gram na PC. Nie lubię przepłacać.

 

A ja gram na Switchu bo PC nie oferuje mi gry przenośnej na ślicznym OLEDzie.

 

Gry nie mają oszukanego 1080p bo dock nie oferuje jakiegoś magicznego upscalingu, gry mogą jedynie nie trzymać rozdzielczości przez dynamic resolution ale rzadko w której grze jest to zaimplementowane. Te które wiemy, że chodzą w 1080p to jest natywne 1080p.

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, C1REX napisał:

Może miał na myśli, że gra zwyczajnie nie zyskuje wizualnie, a nie od razu traci.

Sądziłem, że to oczywiste. ;)

 

720p to 720p, upscale, czy nie. Na handheldzie będzie "ok", a na dużym ekranie blur albo piksele, jeśli to nie jest jedna z tych gier, co faktycznie renderuje w docku 1080p. No co kto lubi. Ja obecnie gram głównie w Tokyo Mirage Sessions i prawdę mówiąc ta pikseloza 720p bardziej mnie razi na monitorze, niż na handheldzie. No ale nie aż tak, żeby mi to przeszkadzało w zabawie. Ot przypominają się czasy PS3... :P

Odnośnik do komentarza

A może ja mam TV 720p?

 

A może podłączam Switcha do jeszcze mniejszego ekraniku niż wyświetlacz Switcha i przez to mam jeszcze wieksze pixel density?

 

Rusz głową i użyj trochę wyobraźni.

 

Nie mówimy tutaj do czego dockujemy Switcha tylko o tym, że dockując konsolę uzyskuje ona extra power z zasilania i przez to jesteś w stanie uzyskać lepszy obraz.

 

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza

Wypisywanie bzdur i głupota ludzka tak na mnie działa. 

 

Ludzie wchodzą tutaj, patrzą na takie teksty 

Godzinę temu, Suavek napisał:

Wszystko inne to 720p upscalowane

 

i gdyby nie korygować takich tekstów to ktoś jeszcze by w to uwierzył

 

kiedy większość gierek chodzi w natywnym 1080p i na takim TV wyglądają jak bajka.

Odnośnik do komentarza

Ja tam już nie wiem, o co mu chodzi. :) Może niektórych po prostu boli jakiekolwiek złe słowo nt. ich ukochanej marki, stąd agresja.

 

No i skoro czyta tylko wyrwane z kontekstu zdania, zamiast całości, to spina dupę niepotrzebnie.

 

Tłumaczę więc raz jeszcze: to czy gra w docku uzyska lepszy obraz zależy od gry, a nie od "magii" konsoli w docku z extra power zasilaniem. :)

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Suavek napisał:

Tłumaczę więc raz jeszcze: to czy gra w docku uzyska lepszy obraz zależy od gry, a nie od "magii" konsoli w docku z extra power zasilaniem. :)

 

Po części ale nie do końca.

 

Zależy od twórców na ile dadzą grze rozwinąć skrzydła po zadokowaniu bo jeżeli gierka śmiga w dynamic resolution to ten extra power jest w stanie utrzymać ją w wyższej rozdzielczości częściej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Sath napisał:

Hej. Mam switch v.2. W trybie przenośnym grafika jest ok natomiast po podłączeniu do doku jest bardzo kiepska. Z czego to wynika? Jak mogę to naprawić? Mam kabel fast hdmi.

Powiedz która gra po podłączeniu żle wygląda ? i w jakim sensie źle wygląda tzn. obraz jest rozmazany ?

 

2 godziny temu, GearsUp napisał:

 

 

Bzdura. Gry zawsze lepiej wyglądają w trybie zadokowanym

Technologicznie powinny natomiast nie każdy deweloper potrafi wykrzesać tą dodatkową moc w taki sposób żeby gra prezentowała się na ekranie tv znośnie. Gry nintendo potrafią wykorzystać moc docka tak jak trzeba.

 

1 godzinę temu, Suavek napisał:

Gry nie zawsze wyglądają lepiej po podłączeniu do docka.

 

Switch to 720p. Rzadko kiedy renderuje prawidłowe 1080p. Nawet menu główne to nic innego jak 720p upscalowane do 1080p. Dlatego grafika jest "kiepska", tj. zapewne rozmyta.

 

Sprawdź sobie różne gry albo dema. A nuż masz taką, co faktycznie będzie renderowana w 1080p. Możesz poszukać jakiejś listy gier dla pewności.

 

Z gier które ja sprawdzałem tylko jedna faktycznie jest żyleta - i wtedy Switch w doku zauważalnie się grzeje.

Potwierdzam, kiedyś bardzo czesto testowałem różne gry czy też dema i mimo że uwielbiam tą konsolkę to wstyd by mi było pokazać komuś jak te gry wyglądają na tv, oprócz niektórych tytułów takich jak np. Alien Isolation no i wszystkich gier od nintendo.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Sath napisał:

 Zelda: breath of the wild i kings bounty II. Obraz jest w bardzo niskiej rozdzielczości 

kings bounty na ekranie switcha wyglada tragicznie a co dopiero na tv ale zelda powinna byc ok z tego co pamietam dziala na tv w 900p a wersja z WiiU 720p  jezeli masz tv 4k no to masz odpowiedz dlaczego gry sa w niskiej rozdzielczosci

Odnośnik do komentarza

Zelda akurat wygląda tak sobie np. już na TV 1080p. Konsola ma specyfikację jaką ma i nic z tym nie zrobisz. Pozostaje cieszyć się grą.

 

Może pomoże zjechanie z ostrością wyświetlacza, czy włączenie odp. trybu np. gra.

 

Nie wiem jak Nintendo robi wyświetlacze do większych Switchów, ale gry wyglądają na nich bardzo ładnie: ostrość jak należy, kolory itp. Coś jak jakiś nałożony filtr, który czyni gry ładniejszymi.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, beardo0 said:

Zelda akurat wygląda tak sobie np. już na TV 1080p. Konsola ma specyfikację jaką ma i nic z tym nie zrobisz. Pozostaje cieszyć się grą.

 

Może pomoże zjechanie z ostrością wyświetlacza, czy włączenie odp. trybu np. gra.

 

Nie wiem jak Nintendo robi wyświetlacze do większych Switchów, ale gry wyglądają na nich bardzo ładnie: ostrość jak należy, kolory itp. Coś jak jakiś nałożony filtr, który czyni gry ładniejszymi.

Gry są przede wszystkim optymalizowane pod ekran switcha. Nintendo nie może wiedzieć do jakiego TV podłączysz. Nie ma też szans na natywną rozdziałkę na TV, a piksel z gry zajmujący półtora piksela na LCD wygląda tragicznie. 

 

Być może na TV 720p by to lepiej wyglądało. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...