Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie główną wadą Steam Dicka będzie to, że gry nie będą miały wersji specjalnie zrobionej pod niego. Dla przykładu, czy będę mógł swobodnie grać w któregokolwiek cRPGa (Tyranny, Pathfinder, Pillars, Baldur's Gate 3, Divinity)? Jeśli ich interfejs nie będzie miał jakichś przystosowań to lipa. Nawet jeśli ekran jest dotykowy a te touch pady sprawią, że łatwo się gra w strategie (w co wątpię) to i tak podejrzewam, że ikony UI nie będą czytelne na tak małym ekranie. To mnie tylko zastanawia.

 

Zdaje sobie sprawę, że jest pełno innych gier które będą chodziły bez zarzutu ale mimo wszystko trochę słabo jeśli duża część jednak pozostanie niegrywalna.

 

Odnośnik do komentarza

Japrdle... Mówcie mi jeszcze o "tanim" graniu na Switchu przez kupno i sprzedaż fizycznych nośników...

 

https://psprices.com/region-pl/game/3292140/groove-coaster-wai-wai-party - dwuletnia gra digital-only, która już i tak jest wariantem gry z 2011. Najniższe promo -30% co nadal daje 180zł. Niestety Switch exclusive w tym wydaniu, a do tego ma pierdyliard DLC, które też praktycznie wcale nie są przeceniane.

 

A niestety nie jest to odosobniony przypadek.
 

Spoiler

I niech nikt nie pierdzieli po obejrzeniu jednego obrazka, że jakieś gówno dla weebów, bo gierka jest zacna dla lubiących rytmiczne/muzyczne tytuły.

 

 

Zresztą, Switch ma tyle samo śmiecia w ofercie co Steam, a do tego furę pierdół niczym z androida. No bo poważnie, ktoś serio chce kupić kalkulator na konsolę do gier?

Odnośnik do komentarza

A gdzie obwiniam korporację nintendo?

 

Choć może powinienem? Gry na Switcha są po prostu drogie w dużej mierze, first i third party. O cenie decyduje wydawca, ale porównując różne tytuły, to na Switchu są one wysokie, w tym często też zwykłe multiplatformowe indyki. Bo jak to jest, że przykładowo Undertale ma taką samą bazową cenę u Sony i Nintendo, ale u Sony było nie dość, że taniej, to jeszcze promocje pojawiały się zdecydowanie częściej? Wredny wydawca zdecydował, że u hydraulików będzie drożej? O PC nawet nie wspominam, bo wiadomo, że tam najtaniej zawsze będzie.

 

No są przykłady w obie strony, oczywiście, ale tyle co przeglądam statystyki z psprices, to jakoś niewiele jest na korzyść Nintendo - ceny są wyższe, promocje mniejsze oraz rzadsze. Nie zachęca to do wiązania się z konsolą jakoś bardziej, niż do exclusive'ów. A i te w dużej mierze sobie odpuszczę, właśnie dlatego, że nie będę w ciemno wydawał 200zł i więcej na coś, co nawet nie wiem, czy mi się spodoba. Kto chce, niech sobie żongluje na allegro czy pchlim targu, pewnie. Ja niestety ograniczę się do tych niszowych tytułów, które wiem, że będę chciał grać.

 

Ale patrząc na ceny abonamentu kolejnego i inne zagrywki, to masz rację, powinienem winić złą korporację Nintendo. Poprawię się.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za polecenie 8BitDo. Fajnie się sprawdza ze Switchem. Lagów żadnych - nawet w gry rytmiczne można spokojnie grać.

 

Ogólnie muszę przyznać, że Switch jest dla mnie niewygodny w trybie przenośnym. Z początku jest ok i nic by nie wskazywało na dyskomfort, ale po 30min zwyczajnie bolą mnie nadgarstki. Podpiąłem w efekcie konsolę do monitora i chyba tak będę jednak grał dłuższe sesje. Szkoda, że te 720p trochę razi na dużym ekranie. Prawdę mówiąc liczyłem, że w docku gry będą upscalowane, ale wychodzi na to, że to zależy od gry, niestety...

 

Wyjąłem sobie dla porównania Vitę i to jest niebo a ziemia, jeśli chodzi o komfort. Niemniej jednak muszę przyznać, że OLED w Switchu jest zdecydowanie lepszy od OLED Vity. Niby oczywiste, ale prawdę mówiąc nie spodziewałem się aż takiej różnicy.

Odnośnik do komentarza

Prawdę 

59 minutes ago, Suavek said:

Dzięki za polecenie 8BitDo. Fajnie się sprawdza ze Switchem. Lagów żadnych - nawet w gry rytmiczne można spokojnie grać.

 

Ogólnie muszę przyznać, że Switch jest dla mnie niewygodny w trybie przenośnym. Z początku jest ok i nic by nie wskazywało na dyskomfort, ale po 30min zwyczajnie bolą mnie nadgarstki. Podpiąłem w efekcie konsolę do monitora i chyba tak będę jednak grał dłuższe sesje. Szkoda, że te 720p trochę razi na dużym ekranie. Prawdę mówiąc liczyłem, że w docku gry będą upscalowane, ale wychodzi na to, że to zależy od gry, niestety...

 

Wyjąłem sobie dla porównania Vitę i to jest niebo a ziemia, jeśli chodzi o komfort. Niemniej jednak muszę przyznać, że OLED w Switchu jest zdecydowanie lepszy od OLED Vity. Niby oczywiste, ale prawdę mówiąc nie spodziewałem się aż takiej różnicy.

 

Na ten problem polecam gripa Skull & Co.

 

Nigdy nie miałem problemu z ergonomią ale zapewne dużo zależy od wielkości dłoni. Ja mam raczej drobne dłonie (jakkolwiek zniewieściale by to brzmiało) i chyba dlatego nigdy Switch nie sprawiał mi problemu z nadgarstkami czy dłońmi. A zdarzyło mi się grać 6h ciągiem na lotnisku jak mi opóźnili lot.

 

Jedyne z czym mam problem to drętwienie rąk gdy gram z pozycji leżącej. Jednak podobny problem miałem z każdym handheldem (PSP, DS).

Z kolei siedząc też nie jest to wygodna pozycja dla karku dlatego bardzo cenię możliwość postawienia konsoli na nóżce i grania z joyconami w dłoniach. Jest to tak naprawdę najbardziej optymalna do grania opcja.

Odnośnik do komentarza

Jako, że gram tylko w domu, to tryb handheld jest dla mnie równoznaczny z graniem na leżąco i właśnie wtedy drętwieją mi nadgarstki, znacznie bardziej niż przy innych handheldach, z jakimi miałem styczność. Bo jeśli już mam siedzieć, to równie dobrze mogę podłączyć konsolę do monitora i usiąść prosto/wygodnie, aniżeli grać na małym ekranie. Aczkolwiek z tym jeszcze też pokombinuję z czasem.

 

Trochę się zawiodłem, że nie można jednego joycona zostawić w konsoli, a drugiego odpiąć i dalej grać. Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, to ja bym w takiej pozycji mógł grać leżąc na boku - jedną ręką trzymając konsolę, a drugą mając na boku swobodnie.

 

Przydałby się jakiś grip do powieszenia nad poduszką... ;)

Odnośnik do komentarza

+1 do dretwiejacych łap przy graniu na leżąco. Zacząłem suplementować więcej magnezu i ręce drętwieją po trochę dłuższym czasie, ale też możliwe że miałem już jakiś ostry niedobór bo na początku drętwiały po może max 10 min grania. Tak czy inaczej, może też sprobójcie z tym magnezem, napewno nie powinno zaszkodzić :)

 

 

Edytowane przez alb84
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Sath napisał:

Mam Switch. W trybie przenośnym grafika jest ok, natomiast po podłączeniu do doku jest bardzo kiepska. Z czego to wynika?

 

Z tego, że Nintendo Switch to konsola hybrydowa, czyli konsola pozwalająca grać stacjonarnie i przenośnie. A jak wiadomo - jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego ;) . Więc Switch nie będzie ani dobrą klasyczną stacjonarką, ani dobrym klasycznym handheldem (stąd model Lite). Hybryda to kompromis między dwoma platformami. Tabletokonsolka w rzeczywistości nie jest dużo wydajniejsza od swojego poprzednika z 2012. Jakościowo gry na telewizorku wyglądają jak te na WiiU (ba - niekiedy nawet gorzej przez nadmierne korzystanie z dynamicznej rozdziałki i innych tego typu "optymalizacji"). W trybie przenośnym dzięki mniejszemu ekranowi sporo niedomagań zostaje zatuszowanych.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Damk napisał:

 

Z tego, że Nintendo Switch to konsola hybrydowa, czyli konsola pozwalająca grać stacjonarnie i przenośnie. A jak wiadomo - jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego ;) . Więc Switch nie będzie ani dobrą klasyczną stacjonarką, ani dobrym klasycznym handheldem (stąd model Lite). Hybryda to kompromis między dwoma platformami. Tabletokonsolka w rzeczywistości nie jest dużo wydajniejsza od swojego poprzednika z 2012. Jakościowo gry na telewizorku wyglądają jak te na WiiU (ba - niekiedy nawet gorzej przez nadmierne korzystanie z dynamicznej rozdziałki i innych tego typu "optymalizacji"). W trybie przenośnym dzięki mniejszemu ekranowi sporo niedomagań zostaje zatuszowanych.

 

 

Bzdura. Gry zawsze lepiej wyglądają w trybie zadokowanym.

 

42 minuty temu, Sath napisał:

Hej. Mam switch v.2. W trybie przenośnym grafika jest ok natomiast po podłączeniu do doku jest bardzo kiepska. Z czego to wynika? Jak mogę to naprawić? Mam kabel fast hdmi.

 

 

Upewnij się, że w TV Output masz ustawione 1080p

 

de44444.jpg.c812a6f742f0f8626dd1956d2d1f204f.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...