Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jestem tutaj pierwszy raz i laikiem zarazem w kwestii technicznych a moje zagadnienie dotyczy przejścia na nowego switcha OLED. Syn na starym switchu miał kupionych dużo gier na eschopie i teraz nie wiemy jak można te gry na nowego OLEDA przenieść , pobrać . Czy jest ktoś kto mógłby pomóc w tym temacie. Dzięki za sugestie 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Tomkot73 napisał:

Cześć wszystkim, jestem tutaj pierwszy raz i laikiem zarazem w kwestii technicznych a moje zagadnienie dotyczy przejścia na nowego switcha OLED. Syn na starym switchu miał kupionych dużo gier na eschopie i teraz nie wiemy jak można te gry na nowego OLEDA przenieść , pobrać . Czy jest ktoś kto mógłby pomóc w tym temacie. Dzięki za sugestie 

 

Jeżeli wam się udało zalogować na to samo stare konto na nowym switchu, to wchodzicie do eshopu, tam klikacie na obrazek profilu w prawym górnym rogu i po lewej macie "redownload" ze wszystkimi gierkami kupionymi

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Tomkot73 napisał:

Cześć wszystkim, jestem tutaj pierwszy raz i laikiem zarazem w kwestii technicznych a moje zagadnienie dotyczy przejścia na nowego switcha OLED. Syn na starym switchu miał kupionych dużo gier na eschopie i teraz nie wiemy jak można te gry na nowego OLEDA przenieść , pobrać . Czy jest ktoś kto mógłby pomóc w tym temacie. Dzięki za sugestie 

Cześć, bez  problemu da się ściągnać wszystkie gry z eShopu pod zakładką Redownload. To jest jedyny sposób bo nie da się np. wsadzić karty pamięci z grami ze starego Switcha do OLEDa, trzeba wszystko sciagac na nowo

Odnośnik do komentarza

Odkupiłem sobie Switcha tym razem w wersji Lite i nadal jestem w szoku jak ta konsola jest zacofana względem jakiejkolwiek konkurencji.

 

Listy znajomych oczywiście nie mam, bo nowa konsola to nowa lista, trzeba wysyłać od nowa, do tego gram dzisiaj w grę i nagle mi wyskakuje bym konsole połączył z internetem w przeciwnym wypadku nie będę mógł kontynuować rozgrywki. Poważnie? Oni każą sobie jeszcze za to płacić?

 

Ok to już widzę, że muszę teraz Lite ustawić jako konsole główna... Ktoś podpowie jak?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, GearsUp napisał:

https://www.denofgeek.com/games/metroid-dread-david-jaffe-difficulty-rant-controversy-reactions/

 

https://gamefaqs.gamespot.com/boards/189706-nintendo-switch/79711042

 

HAHAHAAHAHAHA jaki melt down twórcy God of Wara nad poziomem trudności bo nie ma wszechobecnych strzałek.

 

 

sdf4444444.jpg.ea317625e12db87b26a5e3f67d3a716b.jpg

 

 

 

 

 

Gierka na małe Nintendo złamała potężnego brodacza :yao:

 

 

 

 

 

 

 

obejrzałem ten filmik, którzy wrzucił 

 

no i po pierwsze - z tego co wiem, to gra na samym początku wyświetla ci tekst, że w grze występują niewidoczne obiekty, które można przestrzelić

 

po drugie wystarczy spojrzeć na mapkę i przypomnieć sobie, co gra mówiła na samym początku

 

a po trzecie devi umieścili tam nawet poruszającego się przeciwnika

 

rozumiem w pewnym stopniu jego frustrację, bo samemu zdarza mi się być złym na grę, ale później jak już znajduje rozwiązanie, to myślę: 'o, okej, jak mogłem tego nie ogarnac'

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, easye napisał:

Odkupiłem sobie Switcha tym razem w wersji Lite i nadal jestem w szoku jak ta konsola jest zacofana względem jakiejkolwiek konkurencji.

 

Listy znajomych oczywiście nie mam, bo nowa konsola to nowa lista, trzeba wysyłać od nowa, do tego gram dzisiaj w grę i nagle mi wyskakuje bym konsole połączył z internetem w przeciwnym wypadku nie będę mógł kontynuować rozgrywki. Poważnie? Oni każą sobie jeszcze za to płacić?

 

Ok to już widzę, że muszę teraz Lite ustawić jako konsole główna... Ktoś podpowie jak?

 

Eshop -> twój profil w prawym górnym rogu -> na samym dole masz "Primary console". Główną dajesz "deregister", a switcha lite "set as primary" czy coś takiego

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, easye napisał:

Odkupiłem sobie Switcha tym razem w wersji Lite i nadal jestem w szoku jak ta konsola jest zacofana względem jakiejkolwiek konkurencji.

 

Listy znajomych oczywiście nie mam, bo nowa konsola to nowa lista, trzeba wysyłać od nowa, do tego gram dzisiaj w grę i nagle mi wyskakuje bym konsole połączył z internetem w przeciwnym wypadku nie będę mógł kontynuować rozgrywki. Poważnie? Oni każą sobie jeszcze za to płacić?

 

Ok to już widzę, że muszę teraz Lite ustawić jako konsole główna... Ktoś podpowie jak?

 

Ja już nie liczę na rozwój stemu na switchu. Sklep dalej chodzi jak kupa od samej premiery, brak podstawowych funkcji które były na 3DSie. Nawet system na DSi był bardziej rozbudowany. 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Ludwes napisał:

 

obejrzałem ten filmik, którzy wrzucił 

 

no i po pierwsze - z tego co wiem, to gra na samym początku wyświetla ci tekst, że w grze występują niewidoczne obiekty, które można przestrzelić

 

po drugie wystarczy spojrzeć na mapkę i przypomnieć sobie, co gra mówiła na samym początku

 

a po trzecie devi umieścili tam nawet poruszającego się przeciwnika

 

rozumiem w pewnym stopniu jego frustrację, bo samemu zdarza mi się być złym na grę, ale później jak już znajduje rozwiązanie, to myślę: 'o, okej, jak mogłem tego nie ogarnac'

 

FBnsqXvWUAcBvos.png.68ad72c4dd2790e1b708eb3112b8822f.png

 

 

 

Gościu ma kanał na YT i w komentarzach jest nieźle wyjaśniany, z każdym kolejnym filmikiem na temat Metroida kompromituje się coraz bardziej :facepalm:

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jako świeży posiadacz Switcha muszę przyznać, że choć konsolka jako ogół jest "ok", to naprawdę zawiedziony jestem tym, pod jak wieloma względami jest albo zacofana, albo "przehajpowana"...

 

O tym, jak działa sklep tudzież same UI widzę już inni napisali wyżej, więc nie ma co się rozwodzić. Żeby to jeszcze była kwestia słabego internetu, czy coś w tym stylu, ale to po prostu jest słaba optymalizacja.

 

Ceny gier są szokujące. Zarówno pudeł, jak i cyfry. I o ile (poniekąd) rozumiem, że tytuły first-party od Nintendo były, są i będą drogie, bo to ich piaskownica, tak patrząc na psprices widzę furę gier third-party, które od lat nie potaniały praktycznie wcale, a najniższa promocja, jaka miała miejsce, to np. 180zł z 250zł w przypadku gry z 2019, która i tak posiada furę DLC po 60zł każde... Nawet indyki są drogie, a już na pewno droższe, niż na PC.

 

Zawiedziony jestem sterowaniem ruchowym. Z jakiegoś powodu myślałem, że będzie bardziej precyzyjne, czy też dopracowane. A tymczasem widzę, że nie ma co liczyć na precyzyjną zabawę a całość jest krokiem wstecz względem nawet Wii.

 

Do tego jakość wykonania konsoli, liczne usterki, awaryjność, niedociągnięcia... No pewnie posądzi mnie ktoś, że hejtuję na siłę, ale naprawdę nie robię tego celowo, bo konsolę chciałem "pokochać". A tymczasem, w połączeniu z dyskusyjną ergonomią (subiektywnie), obawiam się, że skończy to jako konsolka do kilku exów i odstawienia. Bo o ile ktoś nie gra 100% przenośnie, to za cholerę nie widzę powodu, dla którego Switch miałby być główną platformą do grania. I wydaje mi się, że wraz z premierą SteamDeck Nintendo pozostanie w tyle jeszcze bardziej.

 

Oczywiście i tak będzie grane, szczególnie za miesiąc jak wyjdzie SMT5, lub kilka gierek trafi do promocji, ale ogólnie konsolka będzie ciekawostką, niczym więcej. Wielka szkoda. No bo gdyby chociaż gry były tańsze, to bym miał może inne podejście, a tak czuję, że przepłacam. Bo tu sama konsola za prawie 1700zł, tu jakieś akcesoria, gry po 250zł i więcej, jakieś DLC, zaraz się joycon zepsuje itp. itd...

Odnośnik do komentarza

Przenośne granie w multiplatformy mam głównie na myśli. Oczywiście okaże się w praniu, jak się Deck sprawdzi, ale na ten moment wygląda na to, że sprzęt za podobne pieniądze będzie mocno zbliżony lub lepszy w wielu aspektach, gry tańsze, a zastosowanie równie wszechstronne.

 

Mnie to tam ogólnie lata, bo Decka i tak nie chcę/nie potrzebuję, ale to tylko moja opinia i podejście do sprzętu. Konsole kupuję głównie dla exów i niestety ceny Nintendo mnie zniechęcają. W wiele gier u konkurencji zagrałem właśnie dlatego, że były w dobrych ofertach, np. 40-60zł po przecenie z tych 250zł. Tymczasem na Switch to jest kwestia zakupu gier za 200-300zł, lub wcale. No chyba, że ktoś lubi żonglerkę, tj. kupowanie gier w pudle, przechodzenie i odsprzedawanie. Ja na takie rzeczy nie mam już ochoty, ani tym bardziej czasu. Wolę kupić grę i móc w nią zagrać kiedy będę chciał, nawet gdyby miało to poczekać.

 

Wishlista na Switchu wypada tym samym dość skromnie, niestety. Wielu gier nawet sobie nie dodałem, bo wiem, że i tak nie dam za nie tych 160zł. Bo akurat nie jestem żadnym fanem Zedly, czy Mario. W Breath of the Wild bym może i zagrał przy okazji większej promocji, ale 200zł kilka lat po premierze? Nie, dzięki, aż tak mi nie zależy...

Odnośnik do komentarza

Niestety nie jest to dla mnie dość przekonujące. ;)

 

Stary jestem i mam multum gier nadal do przejścia, w tym open world, a czasu mało - głównie w weekendy. Przyznaję, że BotW wygląda ładnie, ale to raczej action-adventure zręcznościowe, co nie jest moim preferowanym gatunkiem gier. W połączeniu z faktem, że nie liczę na powalającą fabułę, zwyczajnie nie jest to gra, którą czuję, że "muszę mieć".

 

Dla bezpieczeństwa podkreślę, że nie krytykuję, ani nic takiego, tylko po prostu gust mam taki, a nie inny. Za to ja potrafię wydać 200zł na prostą grę muzyczną, albo 300zł na strategię turową z robocikami i dla mnie to będą dobrze wydane pieniądze. ;)

 

A propos strategii, na pewno kupię Mario + Rabbids. Normalnie też bym machnął ręką gdyby chcieli 250zł, ale tu widzę są duże obniżki często, i koncept fajny/zabawny się wydaje.

Odnośnik do komentarza

Szczerze zastanawiam się na ile stream deck będzie konkurencją dla switcha. To jednak gry Niny są motorem napędowym sprzedaży. No i to że coś sprzedaje to także marketing, targetowanie dużych różnorodnych grup ludzi itp. A SD to jednak hardkor gaming. Nie żeby nie brał.

 

Co do Switcha to dopiero jak wszedł oled to wróciła mi chęć do grania na switchu. Oryginal się psuł, ale go sprzedałem i ziomek już pastę, wentylator itp. łatwi, ale mi by sie nie chciało. 

 

Z ciekawostek to słuchałem podcastu Nate the Hate i nadal twierdzi że switch 4k dlss istnieje i zaprzeczenia Niny to pr. Ale. Ponoć to zamiast bycia wersja pro może być po prostu switchem 2.

No i zastanawianko co ze wsteczną. W sumie uznali, ze chyba zrobi wsteczna, ale ja mam obawy.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem zdaniem te dwa sprzęty zbyt mocno się od siebie różnią żeby je ze sobą porównywać - zupełnie inne gałki, inna grubość sprzętu, zero gier na nośnikach fizycznych, nawet inna rodzielczość bo SD to 800p (swoją drogą nie wiem czy nie spowoduje to efektu, że niektóre gierki będą zbyt rozciągnięte w proporcji góra-dół - to może tak samo wyglądać jak granie w gierki na monitorze komputerowym o proporcjach 1920x1080 i przejście na monitor 1920x1200).

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza

 

Ok, lekki research i mimo tego, że Steam Deck jest znacznie większym i cięższym urządzeniem to ekran będzie tej samej wielkości co w Switchu OLED.

 

 

sadear444.jpg.743851d46c4809d3b5539e2ad1c8597f.jpg

 

 

 

To już wiemy.

 

 

 

Teraz.

 

 

 

What if i tell you, że niektóre gry na Switchu OLED będą aktualnie WIĘKSZE.

 

 

 

Nie każda gra posiada support pod rozdzielczość 800p i np w takim Hadesie ekran pola gry będzie zmniejszony bardziej niż w Switchu OLED przez dodanie czarnych pasków z dołu i u góry.

 

Gry, które wspierają ten tryb czyli np Portal 2 i Control wyglądają normalnie (jeżeli to nie jest efekt wydłużenia bo tego nie wiemy):

 

knuu8.thumb.jpg.953773989388869c39b85d538db3108f.jpg

 

hg777.thumb.jpg.8103d8d22afb6b9946aaba989b2ba59a.jpg

 

 

Widać wyraźnie, że górna linia ekranu kończy się na tej samej wysokości co gałki.

 

 

Natomiast w grach, które nie wspierają tej rozdziałki jak Hades jesteśmy witani paskudnymi obramówkami z góry i z dołu

 

uyyuh7777.thumb.jpg.86bf985d8181331b3c5fa3a5c9b11535.jpg

 

 

hyugy5.thumb.jpg.b8e939572d98b0dad3d421b07b65e168.jpg

 

sdce3dgf.thumb.jpg.3dbe28b576eaa71bbd61e5ad0dfefbdb.jpg

 

 

 

Pal licho jakby to był ekran OLED - wtedy te obramowania nie byłby widoczne przez perfekcyjną czerń ale tu mamy do czynienia z szarą poświatą po obu końcach ekranu.

 

 

 

 

 

FAIL

 

Edytowane przez GearsUp
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...