Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Luqat napisał:

Ale, że kwa co? :mog:

No chyba raczej nikt nie gra na adapterze, bo to by było dość dziwne i mi też trudno to sobie wyobrazić:philosoraptor:

W sensie nikt nie gra przez adapter padem od Xboxa na Seitchu? Ja i mój pad pozdrawiamy :lapka:

Odnośnik do komentarza

Mnie to zawsze zadziwialy takie praktyki. Jasne chcesz, to grasz padem od xboxa czy ps. Ale przy konsolach i grach Nintendo czescia doswiadczenia jest tez uzywanie ich akcesoriow - drozszych, tanszych, skladajacych sie z wielu czesci etc.

 

Na zadnym z wymienionych padow nie ma oldskulowych strzalek kierunkowych w ksztalcie + (z wyjatkiem pada od xbox one, ale tam inaczej dziala i ma jakis taki klik - ten od nintendo jest miekki; moze 8 bit do pro ma takie strzalki, ale nie bylo mi dane sprawdzic)

 

Oprocz tego pro controller ma dosc duze przyciski b, a, x, y, ktore dobrze sie wciska ,hd wibracje oraz pojemna baterie. Nie wiem czemu ktos mialby grac innym padem w te gierki za wyjatkiem przyzwyczajenia.

 

Ale jasne, kazdy tam robi jak lubi.

 

Tak samo jak ktos sie jara, ze odpali gierki Nintendo emulatorem yuzu na pc w 120fps. Jasne, odpalisz i pograsz, ale jaka w tym przyjemnosc? 

Edytowane przez beardo0
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Jeżeli gra chodzi ok na emu to czemu nie? Metroid Dread śmiga aż miło w 1800p.

Co do ich akcesoriów to co kto lubi. Zanim miałem 8bitdo w Monster Hunter Rise pykło mi 160h grając na DS4. Joyconem bym nie grał w ogóle. 

Jak dla mnie Nintendo to obecnie tylko gry. Na ich hardware sram.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Ich przenośniaki zawsze miały jakieś dziwne problemy. Dopiero po latach usuwali to rewizjami. Za to do konsol stacjonarnych bardziej sie przykładali jeśli chodzi o jakość. Na tym polu ich ostatnią wpadką to był pad do n64 i analogi z gownolitu. Switch kontynuuje tradycję konsolek przenośnych. Ostatnia rewizja pewnie będzie tip top. 

Odnośnik do komentarza

Za to w Dualsense drift nie istnieje :)

 

 

Przynajmniej wiadomo, że Nintendo coś działa w tym względzie a Sony wystosowało jakiś komunikat, że zapoznali się z problemem tak samo jak z cewkami? :)

 

 

 

 

 

Otóż nie bo wiadomo, że pelikan kupi wszystko. Nawet brzęczący sprzęt na cały pokój :pawel:

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bzduras napisał:

W sensie nikt nie gra przez adapter padem od Xboxa na Seitchu? Ja i mój pad pozdrawiamy :lapka:

 

Chyba się nie zrozumieliśmy. To, że Ty czy ktoś inny korzysta z adaptera, żeby grać innym padem, to dla mnie oczywistość. Dlatego też sam poleciłem koledze ten dongiel. Chodziło mi o to, że ogór i jego odpowiedzi są tak alternatywne i niezrozumiałe, że oczy bolą. Sam chyba nie umie czytać ze zrozumieniem, bo napisałem, że jak komuś, tak jak np. mi czy Tobie czy Suavkowi bardziej leżą inne pady, to czemu on wpiera, że tylko procontroller, a reszta kał.

2 godziny temu, ogqozo napisał:

Zaznaczyłem że niektórzy lubią inaczej, chociaż jeśli chodzi np. o porównanie Pro Controllera i 8bitdo to trudno mi sobie wyobrazić, czemu. Ale no są tacy, świat jest różnorodny.

 No bo on sobie kurczaki nie potrafi wyobrazić, jak komuś może się wygodniej grać na DS/Xpadzie :reggie::facepalm:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.10.2021 o 20:21, Suavek napisał:

Z innej beczki, ten cały Switch Pro Controller to jakaś techniczna rewelacja, że taki popularny, czy po prostu przeciętny kontroler do Switcha o zawyżonej cenie? Bo patrzę na to i się głowię i chyba prędzej bym kupił drugą parę Joyconów, niż to.

Jeżeli pasuje ci Dualshock4 czemu nie spróbujesz padów 8bitdo? Sam dałem im szansę i jestem zadowolony. SN30 pro+ jest dosyć zbliżony do Dualshocka i bez problemu paruje się z konsolą, do tego ma wymienny akumulator.

Odnośnik do komentarza

Nie potrzebuję tak naprawdę kolejnego klasycznego pada. Szuflada jest już ich pełna, a właściwie używam jednego DS4, o ile nie odpalam np. PS3 z jakiegoś powodu. ;) Dlatego zamówiłem już ten adapter 8bitdo. Do Switcha będzie wystarczający, jakiego pada nie podłączę. Tylko dopiero potem doczytałem, że na PC będą niestety symbole z pada Xboxowego, więc lipa. Tu zostanie jednak kabel lub inny adapter BT.

 

Tak czy inaczej, teraz to już tylko kwestia, czy zamówię z czasem drugą parę joyconów, czy nie, biorąc pod uwagę jak delikatne są to urządzenia... Chcę trochę pomachać łapami przed TV, skoro już tego Switcha kupiłem, ale szkoda, żeby przez to się miały kontrolery szybko zjechać.

 

Przy okazji zapytam, jako świeżak tej konsoli - konsola w doku podłączonym do prądu wpływa negatywnie na sprzęt lub baterię? Jak jutro przyjdzie etui, to do niego będę chował konsolę, co by się nie kurzyła, bo póki co siedzi w doku. Ale tak jak z innymi sprzętami, może lepiej nie "przeładowywać" baterii?

 

Konsola domyślnie wyłącza się do trybu Sleep. Całkowity Power Off to tylko przytrzymanie przycisku dłużej. Czy jestem ślepy i to drugie jest gdzieś w opcjach? W tygodniu nie mam zbyt dużo czasu na granie, więc nie ma chyba sensu, żeby konsola była w stanie uśpienia.

 

A tak na marginesie, trochę zabawne, że kupiłem do Switcha kartę pamięci, a nawet nie wiem, czy i kiedy ją włożę do konsoli, bo tak naprawdę ilość gier/exów mnie interesujących jest niestety bardzo mała... Szczególnie przy założeniu, że część gier mam/będę miał na kartridżach, a gry w eShopie są w pizdu drogie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
37 minutes ago, GearsUp said:

 

 

 

 

 

No NIE FAJNIE BigN. Co prawda w porównaniu z konkurencją ten ich online jakoś szczególnie drogi nie jest, ale imo takie retro "expansion pack" to powinno śmiało hulać w tym standardowym abonamencie, a nie dodatkowa opłata za N64 i SG (no tak to wyglada, że będą chcieli dodatkowy hajs :notsure:). Chcą winycyj szmalu? Ok kitajce, ale jakieś świeższe gierki niech dają... płatny emulator v2? :pawel::yao:

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Suavek napisał:

Przy okazji zapytam, jako świeżak tej konsoli - konsola w doku podłączonym do prądu wpływa negatywnie na sprzęt lub baterię? Jak jutro przyjdzie etui, to do niego będę chował konsolę, co by się nie kurzyła, bo póki co siedzi w doku. Ale tak jak z innymi sprzętami, może lepiej nie "przeładowywać" baterii?

 

Konsola domyślnie wyłącza się do trybu Sleep. Całkowity Power Off to tylko przytrzymanie przycisku dłużej. Czy jestem ślepy i to drugie jest gdzieś w opcjach? W tygodniu nie mam zbyt dużo czasu na granie, więc nie ma chyba sensu, żeby konsola była w stanie uśpienia.

 

Nie widziałem jakiejś supermocnej odpowiedzi, szczerze mówiąc. Możesz przeczytać ten artykuł, bo opisuje on żywot baterii używanych teraz we wszystkim, telefonach, laptopach...

 

How to Keep Your Phone's Battery Healthy (popularmechanics.com)

 

Jak widać, trzymanie Switcha w doku nie powinno specjalnie źle wpłynąć na poziom baterii. "Przeładowanie" nie wydaje się współcześnie aż tak bolesnym problemem (powiedzmy w skrócie, że to, co software widzi jako 100% i przestaje ładować, to obecnie nie jest technicznie 100% możliwości baterii - mogłoby być dwa razy więcej, ale to by mordowało baterię). Według wielu osób, baterie lepiej znoszą trzymanie ich na najwyżej 70%-80%, niż pełnych, ale to nie jest zbyt życiowe, a na przykładzie laptopów (gdzie ludzie mają rozwiązania wymuszające trzymanie baterii na poziomie 50% czy 70%) widać, że to też nie zatrzymuje w pełni naturalnych procesów starzenia. Na pewno żywotność mocno obniża schodzenie poniżej 20%-30%.

 

Jeśli zejdziesz z baterią do 20%, to być może nieco lepsze dla życia baterii jest podłączyć go do słabej ładowarki, która będzie ładować wolniej. A dopiero przy 70% włożyć do doka. No ale to bardziej ciekawostka niż życiowe rozwiązanie.

 

Być może gorzej na baterię wpływa GRANIE w doku, bo według artykułu najgorsze dla stanu baterii jest zdecydowanie ciepło, a w doku Switch często używa wyższej rozdzielczości (nawet 900 względem 720 to już o połowę pikseli więcej), podkręca procesor (CHYBA intensywniej też działa transfer danych, takie mam wrażenie) i jest ciepły. Więc chyba to obniża żywotność. Bo czuć że jest ciepły w doku.

 

Tragedii chyba nie powinno być, trzymając się podstawowych zasad. Osobiście przez 4 lata używałem Switcha do wszystkiego: wiele czasu w docku, wiele poza nim, zdarzyło się czasem zjechać do kilku procent. Konsoli nigdy nie wyłączyłem, choć pewnie w jakimś tam małym stopniu to jest lepsze. Bateria jakoś bardzo mi nie padła. Ale chyba to jest ta sama bateria co w telefonach, czyli niektórym po kilku latach będzie trzymać 45 minut.

Odnośnik do komentarza

https://www.denofgeek.com/games/metroid-dread-david-jaffe-difficulty-rant-controversy-reactions/

 

https://gamefaqs.gamespot.com/boards/189706-nintendo-switch/79711042

 

HAHAHAAHAHAHA jaki melt down twórcy God of Wara nad poziomem trudności bo nie ma wszechobecnych strzałek.

 

 

sdf4444444.jpg.ea317625e12db87b26a5e3f67d3a716b.jpg

 

 

 

 

 

Gierka na małe Nintendo złamała potężnego brodacza :yao:

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...