Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Switch to jednak przede wszystkim konsola hybrydowa. Nie sadzę by odniosła taki sukces, gdyby w 2017 roku wyszedł wyłącznie model Lite.

Jeżeli następca Vity nie będzie hybrydą, to też chyba za dużo nie wskóra. Steam Deck ma szansę coś zdziałać, bo dzięki niemu platforma Steam staje się pełnoprawną hybrydą - możesz grać stacjonarnie i/lub mobilnie.

Edytowane przez Damk
Odnośnik do komentarza

Ech, konsola na taśmę, dosłownie. Doba nie minęła, a ja już dwa miejsca podklejałem. ;) Jedno mikrofibrą w docku, drugie taśmą izolacyjną, bo jeden joycon się odczuwalnie ruszał w trybie przenośnym. Znając moje szczęście, to zaraz będzie drift jeszcze...

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Damk napisał:

Switch to jednak przede wszystkim konsola hybrydowa. Nie sadzę by odniosła taki sukces, gdyby w 2017 roku wyszedł wyłącznie model Lite.

Jeżeli następca Vity nie będzie hybrydą, to też chyba za dużo nie wskóra. Steam Deck ma szansę coś zdziałać, bo dzięki niemu platforma Steam staje się pełnoprawną hybrydą - możesz grać stacjonarnie i/lub mobilnie.


 

Mialem pisać podobnie. Inny trochę czas był. Wielu próbowało ten rynek ogarnąć i nie pomógł oled czy technicznie mocniejszy sprzęt. Ja pamietam sporo gier z game boy’a i ds, a z vity nic mi nie utkwiło w pamięci mocniej. PSP prędzej. 
Sam handheld będzie miał problem się utrzymać. Musiałyby wychodzić gry, a czasy jakie są każdy widzi. 
Steam Deck- kibicuje i mimo wszystko idzie to podpiąć pod monitor. Sukcesu sprzedażowego nie wróżę. Kupi to garstka androidowcow co lubią mieszać w środku i trochę zapaleńców do emulacji. Przypadkowe osoby i „dla dziecka” tego nie kupią. 
Ale będę obserwować sprzęt na rynku.

 

31 minut temu, Suavek napisał:

Ech, konsola na taśmę, dosłownie. Doba nie minęła, a ja już dwa miejsca podklejałem. ;) Jedno mikrofibrą w docku, drugie taśmą izolacyjną, bo jeden joycon się odczuwalnie ruszał w trybie przenośnym. Znając moje szczęście, to zaraz będzie drift jeszcze...

 

A po co podkleiłeś docka i gdzie? 
Te szyny zawsze będą miały luz, potem się zwiększy tylko. Urok ruchomych elementów w dodatku z tworzywa.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, iluck85 napisał:

A po co podkleiłeś docka i gdzie? 

Żeby luźna konsola w docku się nie obijała ekranem o plastik, tylko o coś miękkiego.

Na tym zdjęciu wygląda to grubiej, niż jest faktycznie. Generalnie przy wkładaniu w ogóle konsola tego nie dotyka, a ja mimo wszystko czuję się nieco pewniej. A z tego co zauważyłem to właśnie w tym miejscu po obu stronach najczęściej się konsola obijała.

 

IMG_20211008_225312.thumb.jpg.929e7aedd551f5ed5df0999e8ed89cbb.jpg

 

14 minut temu, iluck85 napisał:

Te szyny zawsze będą miały luz, potem się zwiększy tylko. Urok ruchomych elementów w dodatku z tworzywa.

Możliwe, ale na ten moment lewy Joycon był niemal całkowicie sztywny, podczas gdy w prawym czułem wyraźny luz, co mnie irytowało podczas grania. Chwila w google i znalazłem filmiki, jak ludzie podklejają kawałek plastiku na dole. Na razie podkleiłem jeden mały kawałek taśmy izolacyjnej i póki co jest znacznie lepiej, ale przesadzać z takimi rozwiązaniami też nie chcę za dużo przedwcześnie. Zobaczymy jak będzie z dalszą eksploatacją, bo generalnie mając tylko jedną parę kontrolerów i chcąc czasem pograć w coś ruchowego jednak żonglerka będzie częsta.

 

Na ten moment dużo gram w trybie przenośnym. Nie wiem, jak będzie dalej. Ale naprawdę, nie mogę się przekonać do tych przycisków. Największy problem, to że tylko trzymając konsolę bardzo często przypadkiem wciskam L1. Bardzo czuły przycisk jest, a ja nie wiem, jak ułożyć dłoń, żeby tego uniknąć, a zarazem było w miarę wygodnie...

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Suavek napisał:

Największy problem, to że tylko trzymając konsolę bardzo często przypadkiem wciskam L1. Bardzo czuły przycisk jest, a ja nie wiem, jak ułożyć dłoń, żeby tego uniknąć, a zarazem było w miarę wygodnie...

Próbowałeś trzymać palce wskazujące na ZL i ZR? Te guziory już tak czułe nie są, więc znacznie wygodniej jest sięgać do L i R z takiej pozycji, a i missclicków nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Bzduras napisał:

Próbowałeś trzymać palce wskazujące na ZL i ZR? Te guziory już tak czułe nie są, więc znacznie wygodniej jest sięgać do L i R z takiej pozycji, a i missclicków nie zauważyłem.

Tak, jest lepiej, ale akurat gram w grę, gdzie kamerę obraca się L1/R1 stosunkowo często i mimowolnie palec sam leży na przycisku "w gotowości".

 

Może kwestia przyzwyczajenia, ale jakoś w innych konsolach przenośnych takiego problemu nie miałem. Na pewno nie do takiego stopnia.

 

Z innej beczki, ten cały Switch Pro Controller to jakaś techniczna rewelacja, że taki popularny, czy po prostu przeciętny kontroler do Switcha o zawyżonej cenie? Bo patrzę na to i się głowię i chyba prędzej bym kupił drugą parę Joyconów, niż to.

 

EDIT:

Kogoś dupa zabolała chyba, ale pytanie nie było prowokacją żadną. Jestem przyzwyczajony do Dual Shocków i ich używam również z PC. Tymczasem nie jestem przekonany do kupowania klasycznego pada za prawie 300zł do konsoli, która i tak w dużej mierze byłaby używana w trybie przenośnym, lub w grach ruchowych.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

 

Ciekawe czy w Vicie był ten sam problem z analogami? Mi przynajmniej nie obiło się o uszy, żeby tak było. 


 

 

Aha, no to pewnie nie było problemów z analogami w Vicie xD

 

 

 

Cytat

Myślę, że gdyby Sony wystartowało z konsolą na miarę nowej Vity to tym razem mogłoby się to udać. Switch w pewnym sensie przetarł szlak dla mobilnego grania

 

Tak. Switch przetarł szlak dla mobilnego grania. Przed Switchem nie było tematu. Kiedy Vita wychodziła w 2011 roku, nie było żadnego innego sprzętu do mobilnego grania, który miał fajne gry i fajną formę i fajną cenę i dobrze sobie radził na rynku.

 

 

 

 

Idealny odbiorca do szerowania nagłówków Verge.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Suavek napisał:

Z innej beczki, ten cały Switch Pro Controller to jakaś techniczna rewelacja, że taki popularny, czy po prostu przeciętny kontroler do Switcha o zawyżonej cenie? Bo patrzę na to i się głowię i chyba prędzej bym kupił drugą parę Joyconów, niż to.

 

Zawyżonej względem czego? Kosztuje podobnie jak pady Microsoftu i Sony. Jakość jest podobna jak pada do Xboxa, plus minus. Są to zdecydowanie dwa najlepsze pady jakie widziałem. Pro Controller ma nieco inny układ (kwestia gustu), lepsze wibracje, akumulator który szybko ładuje i długo trzyma (pad jest więc lżejszy od Xboxowego), prostsze są spusty, dla niektórych jeden będzie najlepszy, dla innych drugi.

 

Użyteczność to kwestia indywidualna. Ja w sumie prawie w ogóle go nie używam, bo uwielbiam joycony. Uwielbiam sobie trzymać ręce luźno i jednak jest to dla mnie warte poświęcenia innych cech. Właściwie to Pro Controllera dłużej używałem jedynie przy grach wymagających precyzyjnego celowania prawą gałką (a są takie, np. Void Bastards nie ma sterowania ruchowego) oraz czasami w platformówkach 2D przy naprawdę trudnych momentach, gdzie mi się waliły kierunku, ale to serio w baaardzo specyficznych kilku przypadkach. Reszta to najwyżej dla odmiany, nie preferowałem pada nad joycony. Czy był to dla mnie dobry wydatek? Raczej nie, pad leży w szufladzie na pady jak wiele innych, mimo że jakościowo należy do najlepszych w szufladzie to wiele nie zmienia.

 

Inni z kolei nienawidzą joyconów i tylko pad i garbienie się. Kwestia gustu.

 

 

Odnośnik do komentarza

Chciałem powiedzieć, że zawyżonej względem konkurencji, bo np. DS4 kupowałem dużo poniżej 200zł, ale teraz patrzę na oferty i takie ceny rynkowe już widocznie są po prostu. Wszędzie drożyzna.

 

Osobiście jestem już tak przyzwyczajony już do padów Sony, że przy innych zwykle się męczę i nawet te zachwalane pady od Xboxa są dla mnie niekomfortowe. I z tego co widzę ten do Switcha jest bardzo zbliżony, co dla mnie nie jest akurat atutem. Nie żeby zaraz fanboy'stwo, bo pady mam różnych marek w domu, ale zawsze pierwszy wybór padnie na DS, jeśli mam na przykład podłączyć do PC. Ot przyzwyczajenie i osobiste preferencje.

 

W przypadku Switcha chyba jakiś zakup siłą rzeczy będzie konieczny, ale w takim przypadku nie będzie to raczej na pewno Switch Pro Controller, tylko albo Hori Split Pad, albo po prostu druga para joyconów. Klasyczny pad zwyczajnie na moje potrzeby będzie zbędnym zakupem.

 

Pytanie świeżaka - czy mając konsolę z joyconami wpiętą w docka mogę grać bez problemu inną parą joyconów? Rozumiem, że to tylko i wyłącznie kwestia sparowania z konsolą? Bo to akurat by było dla mnie wygodne - jedna para na stałe w konsoli, druga do gier ruchowych i ewentualnie grania na TV, bez wypinania/żonglowania co chwila.

Odnośnik do komentarza

DS4 to moim zdaniem gowno-pad.

 

Pro controller bardziej jest zblizony ksztaltem i wrazeniami z uzywania do Dualsense lub na odwrot i jak najbardziej warto go kupic.

 

Joy-cony tez warto kupic. Jeszcze jak, bez problemu mozna grac druga para.

 

Dobra sprawa o ktorej malo kto wspomina to wlasnie mozliwosc rozdzielenia joyconow i grania tak na kanapie. Granie na kanapie zwyklymi padami bardzo wplywa na postawe - do tego tylko dobre krzeslo komputerowe albo odp dopasowana kanapa.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Suavek napisał:

Pytanie świeżaka - czy mając konsolę z joyconami wpiętą w docka mogę grać bez problemu inną parą joyconów? Rozumiem, że to tylko i wyłącznie kwestia sparowania z konsolą?

Tak, parujesz i hmm możesz ich sobie używać z konsolą w docku. Jednak pamiętaj, że joycony ładujesz wpinając je do konsoli, więc żonglerka i tak Cię nie ominie (chyba, że kupisz jakis charge grip albo stację dokującą).

Odnośnik do komentarza

Tak myślałem, ale skończyło się na tym, że nie używam go ani na PC, ani na Switchu, bo pady Nintendo i Microsoftu są po prostu dużo lepsze i bardziej funkcjonalne. Teraz sobie włączyłem Dreada na Prro Controllerze no i kurde luksus, to jest super pad, po prostu akurat dla mnie joycony też są super na inny sposób.

 

 

Jeszcze jedna wada grania na padzie: przyciski mi się ciągle mieszają. DualShock mi się nie miesza z Xboxem, widocznie jest na tyle odmienny, że moje dłonie nie nabierają przyzwyczajenia. Ale jeśli w ciągu dnia gram naprzemiennie na Pro Controllerze i na padzie Microsoftu, to ciągle mi się będzie walić i widząc A będę wciskać B, i będę wychodził z menusów zamiast potwierdzać itd.

8 bit do skończyło w sumie jako fajny gadżet na półkę do pokazywania znajomym.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Raz jeszcze, kwestia gustu. Ja mam dwa pady Xboxowe i prawdę mówiąc był moment lata temu, że wolałem przez przejściówkę podłączyć do kompa DS2, niż grać na xboxowym... Teraz praktycznie tylko DS4 używam, także ze względu na bardziej intuicyjne oznaczenia. To właśnie w konsolach nintendo i xbox stale mylą mi się przyciski (ABXY, triggery, bumpery, whatever). No dobrze, że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł, żeby strzałki zastąpić stronami świata...

 

Ale mniejsza o to już. To kwestia indywidualna akurat, co kto preferuje, lub do czego się przyzwyczaił. Mnie się taki adapter BT może przydać tak czy inaczej do PC. A w kwestii Switcha jeszcze się zastanowię. Bo muszę przyznać, że mając dwie gry na kartridżach, jedną normalną, drugą ruchową, bardzo dużo żonglerki trzeba wykonać. Tym bardziej, że sama wymiana kartridży jest strasznie upierdliwa i niewygodna i lepiej wyjąć konsolę z docka tylko w tym celu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak będzie grał na Dualu, to nic mu się nie pomiesza. No i co to za gadanie, że inne pady są lepsze i bardziej funkcjonalne? Mają tyle samo przycisków, a z kolei ergonomia również mi, o wiele bardziej odpowiada w DS niż np. w padzie od Xa i co teraz? Takie pierdololo, bo dla ciebie coś lepsze, to innym nie może pasować nic innego.:dafuq:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...