Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli będzie kompatybilność wsteczna, to wali mnie prawdę mówiąc, jak to nazwą. Czy to będzie jak 3DS dla NDSa, czy New3DS dla 3DSa. Ja chcę zarówno nowe gry o lepszej wydajności, jak i obsługę dotychczasowych gier - również mile widziana lepsza ich wydajność.

 

Jeśli zaś N znowu odwali jakiś numer, że nowa konsolka nie będzie obsługiwać ani pudełek, ani gier cyfrowych ze Switcha, a oni zaczną sprzedawać znowu to samo jeszcze raz, to kij im w oko. Mnie wtedy tak łatwo nie przekonają do kolejnej inwestycji za astronomiczne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Suavek napisał:

Jeśli będzie kompatybilność wsteczna, to wali mnie prawdę mówiąc, jak to nazwą. Czy to będzie jak 3DS dla NDSa, czy New3DS dla 3DSa. Ja chcę zarówno nowe gry o lepszej wydajności, jak i obsługę dotychczasowych gier - również mile widziana lepsza ich wydajność.

 

Jeśli zaś N znowu odwali jakiś numer, że nowa konsolka nie będzie obsługiwać ani pudełek, ani gier cyfrowych ze Switcha, a oni zaczną sprzedawać znowu to samo jeszcze raz, to kij im w oko. Mnie wtedy tak łatwo nie przekonają do kolejnej inwestycji za astronomiczne pieniądze.

Wsteczna = kadridże by musieli zostawić? 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Suavek napisał:

Jeśli będzie kompatybilność wsteczna, to wali mnie prawdę mówiąc, jak to nazwą. Czy to będzie jak 3DS dla NDSa, czy New3DS dla 3DSa. Ja chcę zarówno nowe gry o lepszej wydajności, jak i obsługę dotychczasowych gier - również mile widziana lepsza ich wydajność.

 

Jeśli zaś N znowu odwali jakiś numer, że nowa konsolka nie będzie obsługiwać ani pudełek, ani gier cyfrowych ze Switcha, a oni zaczną sprzedawać znowu to samo jeszcze raz, to kij im w oko. Mnie wtedy tak łatwo nie przekonają do kolejnej inwestycji za astronomiczne pieniądze.

A nie powinno Suavku. 3DS dla NDS to było po prostu przejscie na nową generację. Zeby grać w gry z 3DS musiałes kupić 3DS. Cross genów chyba nie było wcale. W przypadku N3DS dla 3DS to tylko mały upgrade. Dodali gry ze SNESa i kilka exów, niektóre gry chodziły lepiej. Wersje na zwykłe 3DS to było czasem gówno. Trzeba było przy zapowiedziach kminić czy wyjdzie na starego czy juz trzeba kupic nowszy model zeby w ogole zagrać. Po chwili zapowiedziano switcha i chuj strzelił cały support dla starej generacji (tzn nie od razu ale tez nie było mowy o cross genach). 

 

Jak wyjdzie Switch 2 to pewnie bedzie kilka lat (znowu z 6 minimum) spokoju. Jak wyjdzie Pro, (pewnie za jakies 2,5k) to za jakies 2 lata znowu będzie trzeba inwestować bo Switch 2 moze byc duzo mocniejszy. Problem mam taki że model Pro raczej nie zaora SD wydajnością a to oznacza ze trzeba by go brać dla kilku exów jakie na przestrzeni tych moze 2 lat do premiery S2 wyjdą. Ja jak już to wolałbym zapłacic i 3,5k za S2 i cieszyc sie nowymi grami kilka lat. W ciągu tych kilku lat wyjdzie sporo od samego Nintendo więc nawet dla samych exów może być warto. Kompatybilność wsteczna to mus niezaleznie od tego co się ukaże.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Pupcio napisał:

switch to do końca życia będzie ciągnął na oparach swoich poprzedników a nie nowych grach :pawel:

 

Szczerze mówiąc to dobry remake/remaster nie jest zły, ale szkoda, że ich production value często woła o pomstę do nieba. Ja wiem, że Switch to nie jest demon prędkości, ale kore wa ten Advance Wars wygląda jak yebana darmówka z jakiegoś AppStore. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, pawelgr5 napisał:

A nie powinno Suavku. 3DS dla NDS to było po prostu przejscie na nową generację. Zeby grać w gry z 3DS musiałes kupić 3DS. Cross genów chyba nie było wcale. W przypadku N3DS dla 3DS to tylko mały upgrade.

Bardziej dążyłem do tego, że 3DS obsługiwał carty z NDS. N3DS również obsługiwał 3DS i NDS, ale miał swoje własne wersje gier, których zwykły 3DS nie obsłuży. Czy nazywasz to upgreadem, czy nową generacją, to dla mnie sprawa drugorzędna, bo sprzęt jest nowy i mocniejszy, mniej, lub bardziej.

Odnośnik do komentarza

Jak nie będzie wstecznej to ich zjedzą. Obecnie więcej gier sprzedaje się cyfrowo niż w pudełkach, kwik w mediach będzie potężny. 
 

Co do wersji PRO, ze strony Nintendo nie jest to głupi ruch. Dalej nie ma ogromnego przeskoku jeśli chodzi o mobilne układy. Nintendo chce mieć tanią konsole bo celuje w masowego odbiorcę. Pro może być przedłużeniem życia Switcha o te 2-3 lata.

 

 

Z naszego punktu widzenia taka decyzja to mocna lipa :reggie:

Odnośnik do komentarza

Przesiadka z Lite'a na OLEDa to chyba najlepsze co mogłem zrobić.

 

Odpowiedni ciężar i wielkość zarówno konsoli (ze Split Padem to w ogóle ideał) jak i samego ekranu, który nie ma też tak ochydnych ramek jak Lite. O lepszych kolorach nawet nie mówię. 

Ponadto, dłonie nie drętwieją już przy dłuższych sesjach jak wcześniej.

 

No i OLED wydaje się taki mniej plastikowy i tani w dotyku jak Lite. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z okazji MarioDay zrobiłem mały rekonesans tytułów z Mario na moim Słyczu. No i wyszło, że Nintendo "Mario i nic więcej" ;), po 5 latach mogło pochwalić się na hybrydowej konsoli trzema nowymi grami (dwoma i pół?): Super Mario Odyssey, Super Mario Maker 2, oraz Bowser's Fury. (Dla przypomnienia na WiiU w ciągu 3 lat pojawiły się: New Super Mario Bros U, Super Mario 3D World, i Super Mario Maker.) Niektórzy wieloletni fani Mario mogą więc czuć niedosyt, bo mimo wydłużonego żywota, Switch nie oferuje nadwyżki odsłon z głównej serii (chyba najbardziej znamienny jest brak klasycznej dwuwymiarowej platformówki). A do tego - łyżką dziegciu, która mocno psuje smak beczki miodu sporej ilości nowych spinoffów na Switchu, jest bez wątpienia brak nowej klasycznej odsłony MarioKart.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.03.2023 o 11:18, mcp napisał:

Koledzy, jaki pad/przystawka do oleda do grania przenośnego? Jakiś hori split pad, czy kupić tylko przystawkę do oryginalnych joyconow? Bo na samym switchu kiepsko się gra dłuższe sesje

Skull&co  z wymiennymi gripami powinno spełnić Twoje oczekiwania.

Mam do v1 i jest niezastąpione.

 

https://skullnco.com/collections/switch-oled/products/neogrip-for-switch-oled-and-regular-model?variant=39441469898825

 

Edit. I wchodzi do docka w całym opakowaniu  ;)

Edytowane przez Rezoo7
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do Was drodzy koledzy odnośnie kontrolera. Wraz z premierą nowej Zeldy chcę zakupić sobie swojego pierwszego Nintendo Switcha. Jako, że od dzieciaka jest wychowany na konsolach od Sony to jaki kontoler wybrać aby był najbardziej wygodny do grania? Warto zainwestować w Kontroler NINTENDO Switch Pro, czy może lepiej zakupić adapter 8bitdo i podłączyć sobie pad od Playstation 5? Ma ktoś doświadczenie grając z adapterem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...