Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zdrowy będzie miał używane, ale co mi tam - budzę się rano, na lekkim kacu, co robię? Odpalam Switcha, gram w ciągu 3s od uruchomienia sprzętu. Wszystko w ręku, muzyczka gra sympatycznie z tych głośniczków OLED-a, jest ku,wa fpytkę. Jednak co handheldy to handheldy, to jest życie ja pyerdolę. :banderas:

 

aż dzisiaj znów zacząłem szukać 3DSa, bo jak zobaczyłem bibliotekę poprzednich dwóch przenośniaków Ninty to aż się za głowę złapałem :obama: 

Odnośnik do komentarza

U mnie już od wielu lat nie ma możliwości bym na chacie miał tylko sprzęt stacjonarny. Handheld musi być, a co dopiero teraz gdy przenosniaki ewoluowały w świetne hybrydy.

 

Jak pisałem w temacie granie w gry, praktycznie gram tylko dzięki sprzętom przenośnym. Jak ktoś ma chwilę na grę, zagoniony jest albo sporo przebywa poza domem to te sprzęty to zbawienie. W domu praktycznie na komórkę nie zaglądam, zamiast tego biorę przenosniaka do łapy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moje zeszłoroczne postanowienie jest też postanowieniem na ten rok - WoW i handheldy, na stacjonarkach od dawna nie mam czegoś co przyprawiłoby mnie o szybsze bicie serca (co nie znaczy, że nie ma gier na które czekam). Tylko wiem, że jest znacznie większa szansa, że skończę coś na handheldzie niż stacjonarce, bo na Switchu to granie jest jakieś takie bezpośrednie.

 

Tryb samolotowy, słuchawki i masz kompletne doświadczenie na wyciągnięcie ręki. 

  • Plusik 1
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza

Tez gram ostatnio tylko na Switchu, u mnie jeszcze jest taki problem ze kupilem sobie do konsoli gejmingowy projektor i nie ma czegos takiego jak krotkie posiedzenie przed telewizorem tylko jak wlaczam to juz siedzie i gram. No i przez to nie gram tak duzo. 

No i na przenosnej konsoli o wiele lepiej mi sie gra w popierdolki typu indyki, na stacjonarnej konsoli nie moge sie wczuc w takie gierki. Cos mi sie zdaje ze chyba wroce do HK ktorego porzucilem gdzies w polowie na sonce.

Edytowane przez Il Brutto
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

 bo na Switchu to granie jest jakieś takie bezpośrednie.

Ogółem na handheldach granie jest bezpośrednie. Nie wiem jak to dokładnie opisać ale mam multum gatunków gier, które mi lepiej smakują w dłoniach niz gdybym miał je ogrywać na tv. Oba Ori np skończyłem na switchu, choć miałem je w gp na Xboxie. Jrpg nie tykam na tv, strategii i wszelakich indorów również. W sumie stacjonarka dobra tylko do oczoyebnych blockbasterow, które mi się przejadły w większości, a po drugie ich jakość ostatnio też jest haniebna.

Edytowane przez Daffy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Zdrowy będzie miał używane, ale co mi tam - budzę się rano, na lekkim kacu, co robię? Odpalam Switcha, gram w ciągu 3s od uruchomienia sprzętu. Wszystko w ręku, muzyczka gra sympatycznie z tych głośniczków OLED-a, jest ku,wa fpytkę. Jednak co handheldy to handheldy, to jest życie ja pyerdolę. :banderas:

 

aż dzisiaj znów zacząłem szukać 3DSa, bo jak zobaczyłem bibliotekę poprzednich dwóch przenośniaków Ninty to aż się za głowę złapałem :obama: 

 

Niby dlaczego? Ja po Game Boyu, z którym się nie rozstawałem, gdy mialem naście lat nie mogłem się wkręcić w granie przenośne, mimo posiadania prawie wszystkich małych konsol, ale żeby nie było coś tam nich przeszedłem. Znowu indyki w ogóle mnie nie kręciły na dużych konsolach. Wiem, że Switch jest zacofany technologicznie, duży i z taniego plastiku, ale wchuj siadła mi ta konsola, bo wróciłem do grania przenośnego i polubiłem indyki, tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza

Switch świetnie się sprawdza do grindowania czy odhaczania czynności. Takiego Wiedźmina w 100% skończyłem na Switchu robiąc sobie po 1-3 pytajniki na Skellige w przerwach od innych rzeczy. Przed TV nigdy w życiu, szkoda mi by było czasu na granie. Tak samo jest z Diablo, dlatego ze smutkiem i zaskoczeniem dowiedziałem się niedawno, że czwórka nie wychodzic na Switcha

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, messer88 napisał:

Jakie etui polecacie na oleda? 

 

Można założyć jakieś konto nie mając jeszcze konsolki? 

https://accounts.nintendo.com/

 

Ja etui kupiłem jeszcze przed otrzymaniem konsoli i w sumie były to pieniądze wyrzucone w błoto. Bardziej mi ono służy teraz jako duperelnik na inne rzeczy, bo do samej konsolki i tak musiałem dokupić Split Pad Pro, a co za tym idzie drugie, większe etui - https://www.amazon.pl/tomtoc-Nintendo-kontrolerem-pokrowiec-kieszeniami/dp/B0915Y4Q1F

(jest jeszcze takie, nie wiem, czy nie lepsze - https://www.amazon.pl/3XS-Obudowa-Hori-Split-Pad/dp/B095MR5QCL)

 

Switcha z Joyconami w trybie przenośnym nie używam wcale, bo to istna katorga dla rąk. Za to otwarcie przyznaję, że Switch + Hori Split Pad Pro jest dla mnie nawet wygodniejszy od Steam Decka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę, że trochę osób przymierza się do zakupu pstryka przez nową Zeldę. Też o tym myślę i szukam jakiegoś niezbędnika, jeśli chodzi o akcesoria do konsoli.

 

Rozumiem, że tak:

- Hori Split Pad Pro - dla wygody w trybie przenośnym musi być

- Etui - odpowiednio większe, np. to, co polecał Suavek: https://www.amazon.pl/tomtoc-Nintendo-kontrolerem-pokrowiec-kieszeniami/dp/B0915Y4Q1F

- folia ochronna lub szkło - musi być - jakie polecacie?

- karta pamięci - też powinna - ile GB (optymalnie) przy graniu głównie w gry z pudełek i jaka firma?

- inne - jakie?

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy potrzebujesz kartę pamięci, skoro będziesz kupował same pudełka? Chyba że będziesz kupował dużo indyków? OLED ma wbudowane 64Gb i to powinno Ci wystarczyć na to o czym piszesz.

 

Jeśli jednak bardzo chcesz to kup taką, które najlepiej cenowo wychodzi względem pojemności.

 

Jeśli rozważasz w przyszłości zakup Switcha2 to chyba brałbym kartę 512Gb na zapas, albo większą.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Split Pad Pro będę polecał do usranej śmierci, bo dla mnie ten dodatek do Switcha był zbawieniem. Niektórzy polecają inne nakładki, ale osobiście wolę wpiąć/wypiąć Hori, niż zakładać pancerze czy inne gumki. No ale możesz się wstrzymać, aż dostaniesz konsolę, bo może uznasz, że nie jest Ci źle z normalnymi joyconami. Osobiście po 15min bolały mnie ręce.

 

Etui w przypadku Split Pad Pro ewentualnie bym rozważył te drugie od 3XS - ze zdjęć wygląda ładniej. Ten Tomtoc jest też spoko, twarde i wytrzymałe, ale wizualnie zalatuje chińszczyzną, a te wypustki są zbędne i brzydkie.

 

Folii/szkła nie mam, ale konsoli używam tylko w domu i o sprzęt dbam, więc nie potrzebuję. Ścierka z mikrofibry i ekran jest czyściutki bez rysek, nawet pod światło. OLED chyba już ma jakoś fabrycznie wzmocniony wyświetlacz.

 

Kartę dokup. Ja na początku też mówiłem "kupuję Switcha tylko dla garstki gier w pudełku, to wbudowana pamięć wystarczy", a koniec końców jakiegoś dedykowanego Sandisca 64GB dla Switcha musiałem włożyć, a i tak się już do połowy zapchana. Wystarczy parę "okazji" cenowych z eShopu i jednak te gigabajty znikają.

Marki nie polecę, bo się nie znam, ale tu jest niezła oferta - https://www.amazon.pl/gp/product/B08F7Y4R1B (PNY średnia firma, ale mam ich zewnętrzne dyski SSD i nie narzekam).

 

Z innych dodatków będziesz mógł z czasem rozważyć jakiś Adapter 8BitDo, do podłączenia pada innego niż dedykowane przy grze w docku (np. pada sony, czy ms).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...