Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

 

konczylem grę już jakiś czas temu i pamiętam że w jednej z krypt wybuchl jakiś bunt i te dzieciaki nie chciały już w tych schronach siedzieć a takich krypty było pełno a ludzie nie ogarniali tej techniki i nie miał kto im tej wiedzy przekazac bo apollo został zniszczony przez Tedda i generalnie wszystkie dziedziny nauki od humanizmu po matematykę poszły w pizdu wiec cała karuzela ruszyła od początku. Zresztą myślę, że niektóre rody typu carjia i nora sporo się od siebie różniły w rozwoju. Alloy była "klonem" Elizabeth i chętnie bym poznał losy "klona" Tedda fargo o ile taki byl:)

 

Ok dzięki za odpowiedź. Ma to jakiś sens. Jakbyś jeszcze mógł odnieść się do pozostałych pytań byłbym wdzięczny.

 

Akutar to że te plemiona się różniły w rozwoju między sobą to mniej mnie dziwi bo w takiej mezopotamii tudzież egipcie też istniały rozwinięte cywilizacje które wznosiły konkretne budowle na długo zanim pojawiły się w innych miejscach.

 

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

tedd zamknął się w pomieszczeniu z resztą ekipy aby tam razem z nimi skonac albo popełnił samobójstwo Ale ale już pamięć zawodzi po śpedzeniu 50h z andromeda:) taki dziki tryb życia ludzi na pewno wywarły też roboty gdzie ludzie byli drugim gatunkiem i zamiast skupić się na rozwoju to musieli skupić się na przetrwaniu. Zamiast usiąść i wynaleźć penicyline to liść bobkowy i heja dalej bronić osady przed złymi robotami:)

Edytowane przez SuperMarcin
Odnośnik do komentarza

 

tedd zamknął się w pomieszczeniu z resztą ekipy aby tam razem z nimi skonac albo popełnił samobójstwo Ale ale już pamięć zawodzi po śpedzeniu 50h z andromeda:) taki dziki tryb życia ludzi na pewno wywarły też roboty gdzie ludzie byli drugim gatunkiem i zamiast skupić się na rozwoju to musieli skupić się na przetrwaniu. Zamiast usiąść i wynaleźć penicyline to liść bobkowy i heja dalej bronić osady przed złymi robotami:)

 

 

Właśnie nie za bardzo też pamietam czy to było czy pominąłem co z nim się stało. Na pewno się nie zamknął z nimi bo jakoś tam do nich dzwonił a potem ich zagazował. Natomiast te roboty to były agresywne chyba dopiero od czasu jak gaię szlag trafił i hades zaczął szaleć. Czyli od urodzenia aloi.

 

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

roboty i kotły żyły własnym życiem po tym jak gaia przestała funkcjonować więc dużo wcześniej niż narodziła się Aloy a hades po prostu miał wysłać sygnał do totalnej eksterminacji wszystkiego na ziemi aby zacząć operację "Nowy swit" jeszcze raz w razie wypadku jakby się nie powiodła i zacząć ja od poczatku a jak wiadomo bez Gai nie byłoby to możliwe wiec życie na ziemi by się skonczylo:) co do Tedda to na pewno zdechł ale tu już nie pamiętam jak :p

Odnośnik do komentarza

 

roboty i kotły żyły własnym życiem po tym jak gaia przestała funkcjonować więc dużo wcześniej niż narodziła się Aloy a hades po prostu miał wysłać sygnał do totalnej eksterminacji wszystkiego na ziemi aby zacząć operację "Nowy swit" jeszcze raz w razie wypadku jakby się nie powiodła i zacząć ja od poczatku a jak wiadomo bez Gai nie byłoby to możliwe wiec życie na ziemi by się skonczylo:) co do Tedda to na pewno zdechł ale tu już nie pamiętam jak :p

 

Ok to obadaj jeszcze to

 

 

bo tu jest mowa o jej śmierci

 

http://horizonzerodawn.wikia.com/wiki/GAIA

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie o to chodzi że fabuła dla mnie ma sporo niejasności i stąd moje pytania. Ludzie natomiast najczęściej piszą coś w stylu: zagraj sibie jeszcze raz albo nie rozumiesz fabuły i grałeś po łebkach. Jak nie rozumiem to co za problem wyjaśnić zamiast prowadzić bezsesnsowne spory o wyższości zeldy nad horizonem.

Przecież tam jest wyjaśnione wszystko a nawet więcej. Wystarczy się skupić podczas eksploracji w misjach fabularnych, chłonąć wszelkie zapisy i nagrania a zobaczysz jak wspaniale uniwersum już udało się GG stworzyć. Jeśli tylko dalej będą to tak wyczerpująco rozwijać w sequelach to nie ma pytań.

 

Wczoraj skończyłem. Piękna przygoda i chyba najlepsze nowe IP od Sony. Zostało jeszcze tylko kilka pucharków do platynki.

Odnośnik do komentarza

Skalokrusze do pokonania tylko na dystansie. Wdrapuje się na skalę i wtedy zaczynam pruc do nich na przemian z łuku i hukoprocy. Tylko trzeba dobrze wyliczyć moment kiedy strzelają do nas odłamkami skał.

 

Niebawem wracam zdobyć pozostałe cztery pucharki. A czy przejdę jeszcze kiedyś całość od nowa? Sam nie wiem, może jak wyjdzie DLC i znowu się zajaram.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak u was ale przelomowym momentem gry jest jak sie dostanie w lapy te bron ktorej nie mozna ulepszyc co rozrywa bardzo efektywnie pancerz. Mocno to ulatwia zycie. Bez tego strzelajac tylko z luku strzalami odrywajacymi nie byloby tak milo i przyjemnie.

 

Przypomnialo mi sie bo Rozalia pisal o burzoptaku. Ktory jets prosty po oderwaniu jego dzialek. Ale jesli tego nie zrobimy to faktycznie jest grozny.

Odnośnik do komentarza

Mi Tearblaster na początku właśnie wydał się przegięty. Jeden strzał i Behemot pada na ziemię bez większości pancerza. Właśnie to mi się podoba w tej grze, ze jest sporo sposobów na walkę z maszynami.

 

@up

Pojedynczy Rockbreaker też jest łatwy. Kwestia ogrania i właśnie to czy walczymy z jednym czy dwoma przeciwnikami naraz.

Odnośnik do komentarza

 

1. plaga robotów Faro działała podobnie co pasożyt z Halo czyli pożerała wszelką żywą materię

 

2. zarówno Flood jak i roboty Faro próbowano pokonać po prostu ich głodząc na śmierć - w przypadku Halo zrobili to za pomocą pierścieni które zabiły wszystkie żywe istoty w galaktyce, a w Horizon pozwolono robotom wyjałowić Ziemię do gołej gleby.

 

3. i w jednym i w drugim uniwersum ludzkość po to tragicznym wydarzeniu (w Halo to było odpalenie pierścieni, w Horizon - Nowy Świt) cofnęła się w rozwoju do epoki kamienia łupanego i zaczynali od zera

 

4. i w jednym i w drugim uniwersum została stworzona technologia/architektura która miała zachować informację i wiedzę sprzed apokalipsy by ponownie zaludnić świat

 

 

nie mówię że to kopiuj-wklej ale mocne inspiracje widzę

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...