Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Wysoki jest ten próg wejścia w dodatek Frozen Wilds? Jakoś nigdy nie było okazji pograć, a dodatek kupiony zaraz jak tylko wypuścili. Podstawkę przeszedłem chyba na tym najtrudniejszym poziomie jaki w tamtym czasie był możliwy do włączenia. Aloy napakowana i teraz tu wszystko trzeba przypomnieć jak się grało.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

It’s incredible, wait until you see the sequel. You’re gonna die….I know some secrets! – you’re gonna die!

 

Słowa aktorki wcielajacej sie w jedną z postaci z Frozen Wilds. 

 

Swoje trzy grosze dodał dziennikarz kotaku, który powiedział, że nie chce nasz szokować, ale będzie też nowy God of War. 

Czyli taka oczywista oczywistość. 

Edytowane przez YETI
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

I Pani Aloy. Bardzo fajny charakterek, jak ktoś pie*rzy farmazony to od razu uskutecznia sakrastyczne plucie na taką osobę (w cudzysłowiu). Widać, że (spoilerek mocny)

Spoiler

jest odzwierciedleniem Pani naukowiec, fajnie im to wszystko wyszło. Jakby nie była zmuszona do biegania z łukiem to zmieniała by świat w korpo

Jest trochę naiwna względem ludzi na początku, ale później szybko łapie, że 

Spoiler

ludzie to kur,wy :sapek:

 

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Gdyby świat w tej grze był bardziej (o wiele) wypełniony (te puste miasta -_-), gdyby było więcej różnorodności, lepsza walka z ludźmi, mniej nudne "podziemia", gdyby, gdyby, gdyby ... ehh dwójeczka musi to wszystko mieć, żeby z czystym sumieniem po nią sięgnąć ...

 

Spoiler

a pewnie będzie tak, że grafika będzie jak życie, wypali chromosomy i każdy kupi to dla graficzki na początku życia PS5 xd

 

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Tak w temacie eksploracji post apokaliptycznego świata i poznawania jego przeszłości, to  gram ostatnio sporo w Fallouta 4, który jest na FPE chyba z grubsza znienawidzony i szczerze mówiąc byle opuszczona osada z czterema domami na krzyż ma więcej "charakteru" niż całe miasta w Horizonie (nie mówiąc o hubach). Ja wiem, że to zupełnie inne gierki, ale mówię tu tylko o jednym elemencie całości (więc niech mi nikt nie wyskoczy zaraz z porównaniem czysto wizualnym, widoczkami itd.). Bo nie czarujmy się, poza dobrym głównym wątkiem w czasie swobodnego podróżowania nic ciekawego się o świecie nie dowiemy (bo chyba nikogo już nie jarają bezpłciowe "notatki" losowo porozrzucane po jakichś kupach gruzu ?). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przymierzam się powoli do dodatku ale po skończeniu od premiery nie grałem w HZD.   W dodatku jest jakiś nowy „samouczek” czy musiałbym pograć w podstawkę aby porzyponieć sobie movement itp.? Aaaa mam też tę zbroję co obrażenia przejmuje, ona już chyba nie działa w DLC?

Odnośnik do komentarza

A co tam jest trudnego do przypominania? L2/R2 celowanie i strzał, L1 wybór broni, kółko unik. Całą reszta automatycznie się przypomni, plus masz ikony interakcji jeżeli nie wyłączyłeś.

Co do Shield-Weaver to jest to nadal najlepsza zbroja w grze, w zależności od poziomu trudności na jakim się gra zapewnia nieśmiertelność albo bardzo dobrą ochronę. Dodatek nie ma tutaj nic do rzeczy, jej właściwości są takie same, niezależne od warunków zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza

No czytałem, że dodatek jest trudniejszy. Nie wiem jak ty, może ja jestem lamą ale jak nie gram w gierkę z dwa lata i nagle zostaję wrzucony ponownie w wir wydarzeń to nie ma już tego flow. Wiem że ty przeszedłeś Horizona 15 razy, poświęcając mu 1234h więc movement i mechanikę będziesz pamiętał zapewne nawet na łożu śmierci.

 

Co do zbroi to na normal jestem praktycznie nieśmiertelny, no ale zapewne dla Ciebie normal w tej grze to poziom wyzwania z gierek Telltale. 

Odnośnik do komentarza

Balon chodzi mi o to, że sterowanie nie różni się w zasadzie od innych gier. Wydaje mi się, że dla kogoś kto regularnie gra wystarczy 5 minut i tyle. Ale jeżeli rzeczywiście się obawiasz tego to po odpaleniu gry, nie korzystaj z szybkiej podróży. Zacznij misje z dodatku i zanim dojdziesz do nowej lokacji to wszystko sobie przypomnisz.

Jak na Normal to możesz być spokojny, dalej będziesz w zasadzie do nie ruszenia w tym stroju.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, balon napisał:

Przymierzam się powoli do dodatku ale po skończeniu od premiery nie grałem w HZD.   W dodatku jest jakiś nowy „samouczek” czy musiałbym pograć w podstawkę aby porzyponieć sobie movement itp.? Aaaa mam też tę zbroję co obrażenia przejmuje, ona już chyba nie działa w DLC?

Juz nie rob z siebie takiej ofiary :D Sterowanie jak w kazdej innej grze - przypomnienie sobie go zajmuje kilkanascie, kilkadziesiat sekund. Wsio.

 

A poziom trudnosci jest troche wyzszy niz w podstawce ale bez frustracji i dalej sprawia frajde.

Odnośnik do komentarza

Czekam z niecierpliwością na drugą część tego cuda. Ciekaw jestem historii bo w pierwszej części mi się bardzo podobała ale muszę się uzbroić w cierpliwość bo pewnie będzie na PS5.

 

2 minuty temu, balon napisał:

Ehhh nawet nie chodzi o samo sterowanie co flow. Chodzi o to, że powiedzmy po 40h z gierką wsio przychodzi intuicyjnie itp. Z tego co czytałam FW jest dużo trudniejszy od podstawki. Czy ten poziom trudności od razu nas uderza czy jest stopniowo skalowany?

Mnie strzelił w pysk. Choć pierwszy raz przeszedłem na normal, a drugi raz na wyższym poziomie bo kupiłem wersję z dodatkiem i pierwsze maszyny z dodatku mnie lały. Ogniarze potrafią napsuć krwi ale po ogarnięciu sposobu  ich walki dasz sobie radę, dla mnie były fajnym wyzwaniem ale nie takim ciężkim żeby gryźć pada.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...