Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde wbiłem jakieś 6h wczoraj i muszę powiedzieć, że ogólnie to nie jest to żaden mesjasz. Będę grał dalej, ale na razie sterylne środowiska, questy kopiuj/wklej jak z Finala15, banalny system walki, uproszczony system rozwoju ekwipunku...

 

No nie wiem. Hype mi opadł szczerze.

 

Natomiast wizualna i strefa audio mnie wgniata w fotel. Gra jest mega efekciarska, cały czas coś się dzieje, do tego jak postacie non stop do siebie nawijają... No i nie jestem fanem FF7 i podoba mi się, że nie trzymają się fabuły 1:1, że jest dużo dodatkowych scenek, interakcji z postaciami drugoplanowymi itd.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy było bo nie czytałem tematu (min. spoilery)

Jak by ktoś się zastanawiał dlaczego nie ma Summonów z DLC np. z edycji Deluxe to nie wystarczy tylko wpisać kodu do PS Store i pobrać zawartości. Po włączeniu gry i wczytaniu np. Save'u należy iść to System -> DLC i tam aktywować Summona.

Odnośnik do komentarza

40h fabuły to nie taka krótka gra znowu. Na chwilę obecną mam dwa zastrzeżenia:

- rozmowy z postaciami, a w zasadzie sposób ich inicjiowania potrafi przyprawić o wylew (ustaw się, nie tu, obróć się, tak, ale nie tak, bo za mocno, o! Teraz naciśnij trójkąt);

- niektóre tekstury w ogóle chyba się nie ładują albo są w rozdzielczości 10x10 pikseli - drzwi do miejscowki do kimania choćby, jakiś dramat i żart w jednym. 

 

Poza tym, jako fan niesławnej XV, odnajduję się tu jak nieudany eksperyment w laboratorium Hojo :banderas:

Odnośnik do komentarza

12 godzin na liczniku i koniec drugiego reaktora.

 

Mój Boże co tam się dzieje

 

Spoiler

Walka z Airbusterem, ta muzyka i realizacja, no kur.wa prawie się posikałem z podniecenia zupełnie jak te 20 lat temu. Łatwo nie było, ale po walce aż miałem ochotę odpalić raz jeszcze dla samego doznania.

 

A potem spotkanie z Aerith, walka z Reno i do tego wszystkiego.... Foreshadowing ze śmierci Aerith :frog: Bydlaki na prawdę to zrobiły, rozkleiłem się jak małe dziecko

 

Niech ta gra się nigdy nie kończy...

Odnośnik do komentarza

Nie mam jeszcze opcji DLC w menu System (tylko Options, Title, Checkpoint). Nie dotarłem jeszcze do żadnego Summona.

 

Tak czy inaczej ciekawe, że Square odsyła do sprzedawców tak jakby mieli oni wyczarować te kody. Grę zarejestrowałem w Square, napisalem z pytaniem, może wyślą kod. Oby nie chcieli paragonu bo to pierwsze co wyrzucam :f

 

Odnośnik do komentarza

Ja dostałem dzisiaj mejla od pana Krzysztofa z "Konsole i Gry" gdzie kupiłem DELUXA i pan mi podał dwa kody DLC. Wklepałem w PSN i dostałem motyw do Plejki z Sephirothem i summona czokobo. W pudełku z grą był summon kaktusowy. Po wklepaniu tego w grze pojawia się komunikat o zakładce DLC gdzie trzeba to jeszcze raz aktywować wciskając bodajże X. Na Allegro te summony chodzą po 100zł :facepalm: Ogólnie dziwne że tego wszystkiego nie dali razem z kaktusem do pudełka z grą.

 

O! Jeszcze kot był jako DLC, to ja wolę kurczaka :)

 

nDK7YTo.jpg

 

 

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Finałowa Fantazja 7. ona naprawdę siedzi już w czytniku. no kurła wow musiałem aż to przeliterować bo nie dociera jeszcze

 

te pierwsze godziny z grą są magiczne :potter: wszystko takie znajome, pamiętam lokacje jak przez mgłę i próbuję sobie ciągle przypomnieć czy ta lokacja wyglądała tak jak tu zapodali...trochę się czuję jak Tony Halik tagujący wszystko "tu byłem"..

 

tylko no właśnie..nie wszystko jest takie 1:1, chodzi mi szczególnie o rzeczy fabularne, które są ogromną niespodzianką i nawet nie będę rozwijał myśli bo to była czysta radocha dowiedzieć się samemu pewnych rzeczy :)

 

i właśnie dzięki temu zagraniu Square-Enix siedzę teraz cały rozpalony i nie jest to covid-19 tylko czysty wydestylowany hype :P 

 

warto było czekać na ten nostalgiafest \o/ dzisiaj będzie nocka zarwana jak w '97 :p

Edytowane przez nero2082
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Jontek80 napisał:

Mnie żona załatwiła przerwę w graniu. 15 godzin na liczniku. 4 summony i spotkania z Turkami. Tu polecam dużo blokować i kontrować. Wtedy ładnie padają. Tera pchne fabułę doprzodu bo side questy się skonczyly. Póki co te same limit breaki. Nie wiem czy kiedykolwiek jakieś nowe wpadną. Jakos nie wysilam sie na staggerowanie. Nie jest jakos trudne. .92646765_771527846712263_175629859791097

 

 

A co tam się stało z tym TV? XD

 

Ta muzyka w menu press button, ale mnie to rozy.ebało :D

Piękna gra, prawie nic już nie pamiętam z oryginału, przypominam sobie co pare kroków, kolejność lokacji jest chyba taka sama?
Generalnie to jest lepiej niż się spodziewałem po 3 chapterach.

 

Są dwa motywy, jeden plus i jeden free, oba spoko, ale ten drugi lepszy imo

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0082-CUSA07187_00-THEMECLOUD000000

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0082-CUSA07187_00-THEMESCENERY0000

 

Co za gra!  :wub:

  • Dzięki 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Edycja Delux śliczna! Steelbook i artbook świetnie wykonane:)!

 

Sama gra to czyste złoto! Scenki, jak i to jak ta gra się rusza - opad szczęki! Wszystkie efekty cząsteczkowe, gra świateł - mega. Fabularnie jak to VII nie trzeba więcej dodawać:) Gra mi się bardzo przyjemnie i nie rozumiem czepialstwa wielu osób... podpisuje się pod słowami Ogóra czy Tawota z innego forum - ta gra to czysty ogień i sex! :banderas:
hLVhewa.jpg
QCh9UCw.jpg

Miałem duże oczekiwania, ale jak do tej pory wszystkie zostały spełnione. Widać od pierwszych chwil, ze square  nie poleciało w typowego „(pipi)a” i nie zrobiło tej gry po kosztach. Ogromny budżet jest widoczny na każdym kroku, a przywiązanie do detali w niektórych miejscach powoduje prawdziwy opad szczęki. Interakcja pomiędzy bohaterami, to jak każda mina została zanimowana :banderas: Z samego wzroku postaci można wyczytać game emocji. 
W chwili obecnej jestem gierka zauroczony, kreacja bohaterów, tym ze czuć tutaj ducha oryginalnej VII, która
Dostaliśmy w dopasowanej wersji przez duże D! :obama: 
GZHotvu.jpg
 

Edytowane przez Starh
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Red_ napisał:

A to dlc na czokobo chick komus się udało otrzymać? Square Enix każe pytać retailerów https://support.square-enix-games.com/s/article/000001069?language=en_GB

 

Zarejestrowalem grę, wysłałem pytanie do supportu Square i zobaczymy czy dadzą kod czy będą dalej odsyłać do PERFECT BLUE :frog:

 

Ja dostałem kod na Choco od Grymela na maila/fb. Cactuar był w pudełku zz płytką. Pytaj sklep.

 

Btw, walka z

 

Spoiler

Shiva

 

ładnie mnie zweryfikowała. Chyba z 5 podejść robiłem nim udało się ogarnąć odpowiedni setup i taktykę. Ten system walki jest bajeczny :banderas:

 

@Starh wierz mi będzie tylko lepiej. Po ponownym spotkaniu z kwiaciarką narobiłem chyba z 50 screenów, spacer do domu trwał bitą godzinę :D I ta muzyyyyyka. No nie mogę. Jak na razie absolutne 10/10.

Edytowane przez smoo
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...