Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

20godzin wbite, chapter 10 teraz, miód się wylewa wszystkimi otworami 

 

chapterki 4 i 8 były najciekawsze, ale 9ty wylatuje grywalnościowo w kosmos, przy TEJ sekwencji ciężko było grać bo lałem ze śmiechu, S-E naprawdę umie w remake'i :P chociaż to już powoli trochę podchodzi pod remix/reimagine 

 

co do walk polegających na mashowaniu [], to się kończy w ch.9. można mieć tylko pretensje, że mieszanie z materiami wchodzi tak późno, no ale to kwestia wyważenia contentu, to jest jednak normal diff nic więcej. wg mnie jest nieźle a wpiep.rz już zdążyłem dostać i nie był to boss tylko to gunwo na wysypisku w ch.8

 

gra ma ten klej :p jak już siadam to kończę po 10ciu godzinach, dawno tak nie miałem z żadną grą..

 

Edytowane przez nero2082
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niektóre sceny i wątki są kompletnie nowe (kliszowy w wielu RPG gejowaty żołnierz-tancerz-akrobata na motorze poki co mnie nie przekonuje i może później dojdzie głębia do jego historii), ale też znane klasyki typu kościół w slumsach - i zremasterowane znane melodyjki, z których pamięta się każdą nutę. O rety, ta gra to ładny trybut dla fanów. Chyba nie ma innego jRPG w moim zyciu, który tak się wgryzł w pamięć. Na FF8 czy 9 remake w tym stylu bym już nie miał hajpa.

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gierka z pewnością sporo też zyska gdy wyjdzie na PC z obsługą 60 klatek. Choć i przy 30 fps jest tak skonstruowana, że tego wolniejszego framerate'u  aż tak się nie odczuwa.

Można powiedzieć, że na obecną generację gra wycisła z Plejki niemal wszystkie soki. Po tym co troszkę przejrzałem na yt  oraz screeny od Was to po prostu opad szczeny :).

Wyobrażać sobie tylko mogę jakby mogło to jeszcze lepiej wyglądać na PS5 :nyam2:

Odnośnik do komentarza

Imho graficznie jest ladnie, ale technicznie wyżyny PS4 to nie są. Horizon czy podobne open worldy mialy wielki świat, przy tym widoczność obiektów po horyzont (pun intended).

 

Tutaj wiekszosc lokacji to korytarzyk, w tle jedna wielka tapeta 2D (np. widok z reaktora na slumsy), niektore tekstury to blurr na poziomie ps2, NPC są na poziomie GTA V.

 

Nie zmienia faktu, ze jest ladnie a glowne postacie swietnie wyrzezbione.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak mówię moje opinie są mało obiektywne najprawdopodobniej poprzez moje chore fanbojstwo :D   Masz rację z tymi grami co wymieniłeś.  

Pewnie będzie reedycja na Ps5 ze wsparciem 60 fps i wówczas będzie o wiele lepiej. Zrobią podobnie jak z Gta V choć to rzecz jasna moje dywagacje tylko.

 

  

Teraz, hennepin napisał:

Co do tekstur to jest błąd, mają to naprawić w najbliższym patchu.

 

Jak tylko patch się pojawi czekam na cynk czy rzeczywiście pomógł :)

Edytowane przez MarJanOS
Odnośnik do komentarza

Nie sądzę żeby ktoś teraz puszczał za 200 zł gierkę, gdy tego nie idzie kupić z legalnego źródła w żadnym sklepie (nie licząc chorych cen za wersję deluxe 500 zł i zwyklaka za 290 zł), a mało wątpliwe jest na jakąś nową dostawę po świętach, obym się mylił.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Odnośnie Summonów to mam pytanko - jeśli np. dwie postacie mają założone Summony to od czego zależy który się uaktywnia? To można jakoś przełączyć? 

 

Edit: A dobra, znalazłem, jak najedzie się na materię trzeba klepnąć kwadrat -> Prioritize Equipped Gear 

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

...wybierając danego summona w menu tak samo jak rzucasz czar? Jeśli masz pasek summona, to każda postać mająca ATB będzie miała podświetlony "Summon" w komendach, ty wybierasz któryś do przyzwania w tym momencie albo nie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Coś więcej skrobę pewnie jak skończę ale dla mnie to podróż w przeszłość. W dodatku bardzo przyjemna. FFVII kupiłem razem z PSX'em po przeszło 2 latach zbierania i odkładania hajsu na moją wymarzoną konsolę i do gry podchodzę bardzo emocjonalnie. Mam tak pierwszy raz od wielu lat. :)  Np. za każdym razem jak widzę Tifę to wzdycham xD 

Odnośnik do komentarza
Coś więcej skrobę pewnie jak skończę ale dla mnie to podróż w przeszłość. W dodatku bardzo przyjemna. FFVII kupiłem razem z PSX'em po przeszło 2 latach zbierania i odkładania hajsu na moją wymarzoną konsolę i do gry podchodzę bardzo emocjonalnie. Mam tak pierwszy raz od wielu lat.   Np. za każdym razem jak widzę Tifę to wzdycham xD 
Haha mam podobnie:) Była to moja pierwsza oryginalna gra jak kupiłem Psxa w 98 roku. IMO Remake jest naprawdę fajny, jestem po 8 godzinach gry i system walki daje radę. Póki co kawał dobrego kodu, ale Mesjasza tam nie widze5.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Kobiece postaci to w ogóle poezja w tej grze. Jak w oryginale zawsze bardziej sympatyzowałem z Aerith niż Tifą, tak tutaj stawiam je na równi. No i jeszcze dochodzi Jessie. Każda jest unikalna na swój sposób i z każdą chciało by się spędzić jak najwięcej czasu.

 

Spoiler

Chapter 8. Spotkanie w katedrze, potem spacer po dachach i odprowadzenie do domu. Nowsza aranżacja znanego motywu muzycznego (nadal świetna) i te dialogi między Aerith i Cloudem. Świetnie im to wyszło.

Aż się smutno na serduszku robi że kiedyś będziemy musieli ją pożegnać :smutas:

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, MarJanOS napisał:

Jak rozumiem to postęp gry zostanie zachowany w następnych częściach ? Chodzi mi lvl postaci 

Nie widzę tego za bardzo, bo np. Ktoś może kupić part2 na ps5 w ogóle nie znając og czy p1.

Może jakieś fanty przeskocza, nie wiem zobaczymy.

 

@Kyo fajnie, że gra się podoba;)

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...