Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mi się chce, bo np. teraz mam już oficjalnie bekę z ludzi, którzy pisali, że Square-Enix chce tą grą się nie narobić i zarobić. To oczywisty absurd. Jest tutaj bardzo dużo rzeczy w porównaniu do większości gier AAA. Ot, takie summony, których animacje pewnie kosztowały więcej, niż niejedna gra indie, są kompletnymi postaciami na placu bitwy i mają po kilka efektownych ataków specjalnych... a wszystko to widzimy naprawdę od święta. Właściwie muszę się starać specjalnie, żeby je zobaczyć. Serio jak ktoś o tym nie pomyśli, to nie zobaczy.

 

Gry z serii FF od dawien dawna są kontrowersyjne i tak będzie z tą, ale mówienie, że twórcy poszli po linii najmniejszego oporu, by mało wydać a sporo zarobić, nie dają się pogodzić z zobaczeniem tej gry w ogóle. Byłoby wiele znacznie bardziej efektywnych finansowo sposobów, by "żerować na nostalgii"... zresztą niejeden z nich dobrze znany temu wydawcy.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A nie nudzi wam się walka? W demku było dosyć dużo mashowania. Nie widziałem też jakiś rozbudowanych kombosów, ani nic takiego. Chyba, że ciężar "mechaniki walki" został przeniesiony na przełączanie się między postaciami?

 

PS: @ogqozo to ja pisałem o tych reaktorach, ale uczucie jakie mi towarzyszyło to nie zdegustowanie tylko obawa. Nikt chyba nie lubi powtarzalnych miejscówek ;)

Odnośnik do komentarza

Dobra. Pora spać. W tygodniu za wiele raczej nie pogram, więc w sobotę wiele z was pomyleńców pewnie będzie najwyżej spoilerować mi. Nie przeszedłem gry FF VII Remake ani raczej nie jestem blisko.

 

Gra jest bardzo wciągająca. Trochę łażenia dokoła, trochę jazdy do przodu. Ogólnie show, ale nadal z dość dobrą dozą radosnego gierkowania. Wszystko jest bardzo dobrze rozwiązane, np. dialogi i ich przewijanie, poruszanie się. Dla mnie system walki jest świetny - ciągle mam wrażenie, że mam dużo więcej do zrobienia, zresztą w każdej sekundzie mógłbym. Kurczę, remake Xenoblade'a będzie teraz po tym wyglądać jak stare Dragon Questy mdr.

 

 

Walka, w tych specjalnych starciach gdzie jest trudno, przeciwnik blokuje/unika wszystkie normalne ataki, potrafi być naprawdę cholernie emocjonująca. Nie wiem teraz, czy lepiej to porównywać do jRPG-ów z PSX-a, czy do Bayonetty. Jest tu naprawdę sporo z obu światów i walki z bossami są często powalającą feerią napieprzania wszelkiego typu mechanizmów.

 

 

 

Trochę szkoda muzyki. Tak jak zawsze mówię - muzyki narracyjnej rodem z jRPG-ów lat 90. nie da się do końca włożyć do dzisiejszej gry. Po prostu inaczej to się odbiera, gdy ta muzyka jest jedynym, co słyszymy, a inaczej, gdy - jak to we współczesnej grze - postaci non stop napie'rdalają. Boże, morda im się nie zamyka. Taki jest współczesny świat gier. Są też ofkoz pozostałe odgłosy. Właściwie to... zmęczyłem się próbami słuchania muzyki. Jak na tło, jest ona zbyt intensywna (chociaż aranżacje są nieco dostosowane, motywy rozwijają się wolniej i mniej wyraziście, instrumenty "głównego głosu" są cichsze i zlewają się z akompaniamentem - ale te utwory nie po to zostały napisane!). Jakoś podskórnie jednak działa ona na poziom całego show.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę że przecież powinienem dostać chocobo chick za preorder. Niby sie instalowal bo dostalem kod ale nigdzie go nie bylo. Myslalem ze pozniej w grze go dostane. Okazalo sie ze mozna go miec od samego początku ale nie jest to az takie oczywiste albo przegapiłem jak mnie o tym informowali.

Mianowicie trzeba wejsc w opcjach juz w grze w zakladke dlc i tam go wybrac. Materia od razu pokazuje sie w inwentarzu. Teraz tylko czekac az znowu sie dorwę do konsoli. Mam jeszcze 2 inne summony ale do tej pory tylko jednego widzialem. Cos to na ksztalt ff xv, tylko w ciezszych walkach sie odpalaja tzn w ogole zaczynaja ładować albo znowu cos przeoczylem.

Odnośnik do komentarza

Hmmm różnicy w cenie nie ma wielkiej (na chwilę obecną) jeśli chodzi o cyfrę i płytę. No cóż biorę cyfrę  w takim razie, nie chce mnie się czekać tygodnia (albo i więcej) na pudełko z aledrogo (korona i zbliżające się święta). Zresztą pewnie za jakiś czas będzie patch ileś tam GB, naprawiający "coś tam".

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Jontek80 napisał:

Takiej gry nie kupiłbym w cyfrze. Za 20 lat moze będę chciał zagrać i dup a. Ladnie wyglada tez na półce.

Już żałuję że byłem skąpy i kupiłem ace combat w cyfrze.

To może być kiedyś klasyk jak i Wiedzmin 3.

Spokojnie za np; 4 lata będzie pudełko nówka za 50zł :) Wtedy będzie można kupić "na półkę" do ozdoby.

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza

Mysle ze szybciej stanieje. Obejrzalem jakas recenzję na youtube i ktos skonczyl ta gre w 20+ godzin (happy console gamer). Więc nie jest az taka dluga jak myślałem. Ja staram sie robić wszystkie questy i przyklejam sie do wszystkich ścian. Trzeba było póki co po mp+ materia i jednego z summonow. Wygląda że w taki sposób gra pęknie po około 30 godzinach. Czy będzie sens grać jeszcze raz na hard? Oto pytanie. Teraz tyle premier sie szykuje i sterta gier leży na półce do ogrania.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, WisnieR napisał:

Średnia na meta na razie 87 na podstawie 60 recenzji.

Oceny i hajpik swoje, a wrażenia osobiste swoje.

Także trzeba będzie samemu ograć i wydać werdykt, bo niestety odmóżdżone wystawianie ocen oraz suche spusty ludzi, którzy nie mają pojęcia o czym w ogóle gadają, to w tych czasach normalka.

Tak więc jeszcze kilka dni i sam się przekonam. Jednak z opinii kilku konkretnych forumowiczów można wywnioskować, że jest to raczej produkcja na wysokim poziomie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, ogqozo napisał:

Kurczę, remake Xenoblade'a będzie teraz po tym wyglądać jak stare Dragon Questy mdr.

Jak dla mnie Xeno artyzmem i ogromem lokacji zjada nowego ff, co nie zmienia faktu że wielu zaczynało właśnie od 7 i to trochę mąci w subiektywnej ocenie. 

Edytowane przez Strife
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...