Skocz do zawartości

Shenmue 3


REZOK

Rekomendowane odpowiedzi

problem chyba jest taki, ze rzeczy ktore wyroznialy shenmue juz nie robia tak jak robily. taki troche otwarty swiat, mozliwosc gadania z ludzmi, poboczne pierdoły - to wszystko zostalo ulepszone i zrobione sto razy i sto razy lepiej.

 

jedyne co shenmue ma do zaoferowania to historia (ale tez nie jakas super porywajaca) i klimat jak kogos kreci japonia czy hong kong.

 

takze mysle, ze mialem szczescie ograc obie czesci jak jeszcze byly fajne. trojke kupie jak beda uzywki za 5 dyszek chocby zeby zobaczyc czy ryo pomsci starego czy znow 'to be continued'.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gregor var Emreis napisał:

Grałem kiedyś w Shenume na Dreamcast, ale nie skończyłem. W sumie nawet chciałem jakiś czas temu wrócić, skoro jest w Gamepass, ale materiał Nrgeeka o tym "rimejku" mnie do tego skutecznie zniechęcił. No trudno, to będzie jedna z tych serii, których nie poznam do końca

Jedynka to crap - począwszy od gameplayu aż po fabułę i suche dialogi. Dwójki już nie miałem siły włączyć.

  • Lubię! 1
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza

Shenmue to byl taki troche symulator chinskiego karateki z ciekawa historia. Bedac malolatem pamietam ze byly to czasy gdzie chinskie kopniaki byly w modzie. Nikt nie chcial byc mikem tysonem tylko tym dzieciakiem z karate kid i miec swojego dziadka miyagiego. Shenmue dawalo nam wlasnie to, mialo naprawde jak na chodzana bitke ciekawy system walki, mogles sobie pochodzic po miescie, isc do salonu gier, pograc w jakies powalone chinskie bazarowe gry hazardowe (big or small :banderas:). Jesli chodzi o gameplay, grafike, szczegolowosc, swobode dzialan ta gra byla przelomowa i nie wiem chyba dopiero gta3 ja pobila. 

 

Na dzien dzisiejszy gra jest archaiczna, plastikowa z glupimi dialogami. Nie polecalbym zabierac sie za nadrabianie 1 lub 2. To jedna z tych gier w ktore zeby pokochac trzeba bylo zagrac lata temu. Albo grac na ps3 w 2019r jak mejm.

Takie yakuzy czy judgementy zjadaja shenmue.

Ale dla kogos kto ma w serduszku ten wyjatkowy tytul z dreamcasta zagranie w trzecia czesc to jak powrot do wspanialych beztroskich lat dziecinstwa. 

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Chwile pograłem i jest bardzo dobrze, a w zasadzie jest dokładnie to czego można się było spodziewać, więc jak ktoś jest zawiedziony to chyba nie oglądał trailerów;) Przy tym budżecie to było jedyne rozsądne wyjście - tj. zostawić stara formułę w nowych szatach, z paroma ulepszeniami. In duży plus grafika otoczenia, pomieszczeń oraz niektórych twarzy. Niestety uważam, że twarz Ryo jest gorsza niż w oryginalne, totalnie sztuczna i dziwię się, że coś takiego przeszło bo to akurat nie wydaje mi sie, rzecz nie do przeskoczenia, skoro nawet Shenua wygląda lepiej. Muzyka w tej grze ( podobnie jak w poprzednich częściach) to 10/10. Już nie mogę się doczekać, aż opuszczę wioskę i pozwiedzam miasta bo za tym klimatem najbardziej tęsknie. Z jednej strony to fajnie, że gra kończy się dokładnie tam, gdzie skończyła się dwójka - trochę jakby człowiek się cofnął o 20 lat, ale z drugiej brakuje mi takiego mocnego (pipi)nięcia na start - w jedynce był genialny filmik, w którym ginął ojciec Ryo, a opening  z dwójki, z niesamowitą muzyką i widokiem Hong-Kongu długo śnił mi się po nocach.  Mogli dać nawet jakąś takemniczą rozmowę Lan Di, czy jakąkolwiek wędkę, która mogłaby fabularnie zajawić nowych graczy i napędzić do dalszego grania. Mniej w tej grze cieszy sam klimat, relaksuje muzyka i nawet p(pipi)nie bez celu ale myślę, że większość nowych graczy się niestety odbiję i w sumie się nie dziwię..Tracą wiele bo seria ma unikalną atmosferę i mam to szczęście, że zakochałem się w Shenmue lata temu i teraz ta miłość rozkwita na nowo:)

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kanabis napisał:

Shenmue to byl taki troche symulator chinskiego karateki z ciekawa historia. Bedac malolatem pamietam ze byly to czasy gdzie chinskie kopniaki byly w modzie. Nikt nie chcial byc mikem tysonem tylko tym dzieciakiem z karate kid i miec swojego dziadka miyagiego.

 

Ja chciałem być jak Erni - "ostatni elektryczny rycerz" :potter:

Znalezione obrazy dla zapytania erni sidekicks

@izon - widziałeś listę trofeów?
https://psnprofiles.com/trophies/9996-shenmue-iii

Gierka tyle lat w produkcji, Kickstarter i te sprawy, a tu już pucharki z trzech DLC  - ładnie im sie w d#pach poprzewracało :reggie:

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.11.2019 o 22:10, Bzduras napisał:

Ależ to musi być potężne uczucie - być fanem serii, zostać na 20 lat bez trzeciej części i nagle nierealne marzenie ziszcza się w dłoniach w postaci pudełka (albo chociaż ziszcza się na HDD w postaci gigabajtów danych). Nie powiem, jeśli są na forum Szenmue świry to okrutnie Wam tego uczucia zazdroszczę :)

 

Dzięki.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Wredny napisał:


@izon - widziałeś listę trofeów?
https://psnprofiles.com/trophies/9996-shenmue-iii

Gierka tyle lat w produkcji, Kickstarter i te sprawy, a tu już pucharki z trzech DLC  - ładnie im sie w d#pach poprzewracało :reggie:

Z tego kickstartera to nam się wydaję, że było dużo buły, a jak na dzisiejsze standardy - koszty produkcji oraz marketingu to niekoniecznie. Do tego dodajmy jednak dosyć niszową grupę odbiorców przez co gra nie przeskoczy pewnego pułapu sprzedaży. Nie dziwię się, że chcą z tego wycisnąć jak najwięcej i jak np. płatne dlc w jakikolwiek sposób przyczynią się do tego, że na 4 część  nie będziemy czekać kolejnych 20 lat to ja nie jestem przeciw, a nawet jestem za;) ;)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Bzdurasem, uczucie musi być za(pipi)iste, tyle lat czekania i wreszcie jest :) I zazdroszczę i się cieszę, nawet bardzo, bo jest z czego :) Aż cudnie czyta się posty takiego Izona, bo właśnie w nich jest magia, większa niż w samej grze. Do Shenmue nie podchodzę, nie chcę psuć ani sobie ani innym wspomnień i tej magii. Szacun dla Suzukiego za dostarczenie tego, czego chcieli fani. Grajcie i piszcie, przyjemnie się to czyta :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Wredny napisał:

 

Ja chciałem być jak Erni - "ostatni elektryczny rycerz" :potter:

Znalezione obrazy dla zapytania erni sidekicks

@izon - widziałeś listę trofeów?
https://psnprofiles.com/trophies/9996-shenmue-iii

Gierka tyle lat w produkcji, Kickstarter i te sprawy, a tu już pucharki z trzech DLC  - ładnie im sie w d#pach poprzewracało :reggie:

A ja Coltem z 3 malolatow ninja 

g-19.jpg

Odnośnik do komentarza

Graficznie jest lepiej niż sądziłem oglądając filmiki z YT. Pierwsza miejscówka robi wrażenie porównując ją z SH 2. Później, te łąki pełne kwiatów i sama wioska, również na duży plus.

Jak dotychczas, niezbyt odpowiada mi sterowanie. Jestem przyzwyczajony do sterowania i pada z DC. Gdzie kierujemy Ryo krzyżakiem, a gdy chce włączyć widok z oczu postaci, po naciśnięciu spustu, lewy kciuk odruchowo kieruję się w górę w poszukiwaniu gałki. Pewnie, gdy pogram dłużej, to się przyzwyczaję do nowego sterowania.

 

 

10 godzin temu, izon napisał:
19 godzin temu, Wredny napisał:


@izon - widziałeś listę trofeów?
https://psnprofiles.com/trophies/9996-shenmue-iii

Gierka tyle lat w produkcji, Kickstarter i te sprawy, a tu już pucharki z trzech DLC  - ładnie im sie w d#pach poprzewracało :reggie:

Pokaż więcej  

Z tego kickstartera to nam się wydaję, że było dużo buły, a jak na dzisiejsze standardy - koszty produkcji oraz marketingu to niekoniecznie. Do tego dodajmy jednak dosyć niszową grupę odbiorców przez co gra nie przeskoczy pewnego pułapu sprzedaży. Nie dziwię się, że chcą z tego wycisnąć jak najwięcej i jak np. płatne dlc w jakikolwiek sposób przyczynią się do tego, że na 4 część  nie będziemy czekać kolejnych 20 lat to ja nie jestem przeciw, a nawet jestem za;)

 

To pewnie pomysł Deep Silver na zwrot inwestycji. I tak jak wspomniał izon, jest to również metoda na sfinansowanie Shenmue 4.  

Edytowane przez Balin
Odnośnik do komentarza

Tak narzekacie na kamerę podczas cutscenek - dodajcie jeszcze obowiązkowe loadingi omg -, sterowanie (podobnie jak w edycji HD). Zastanawiam się jak dotrzecie do pewnego momentu fabuły - ok.10 h gry dla mnie - i będziecie musieli zdobyć pewien przedmiot za odpowiednią kasę, to co wówczas napiszecie. :D Ja jestem z deka zażenowany koniecznym grindem. Ponoć pod koniec gry wystąpi to raz jeszcze na wzmożonym poziomie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, marcinwks napisał:

Tak narzekacie na kamerę podczas cutscenek - dodajcie jeszcze obowiązkowe loadingi omg -, sterowanie (podobnie jak w edycji HD). Zastanawiam się jak dotrzecie do pewnego momentu fabuły - ok.10 h gry dla mnie - i będziecie musieli zdobyć pewien przedmiot za odpowiednią kasę, to co wówczas napiszecie. :D Ja jestem z deka zażenowany koniecznym grindem. Ponoć pod koniec gry wystąpi to raz jeszcze na wzmożonym poziomie.

 

Fani Shenmue są do tego przyzwyczajeni. W S1 trzeba było ładnych kilka godzin najeździć się wózkiem widłowym, a w S2 też był motyw ze żmudnym zbieraniem kasy. Jeden teraz zacznie bronić gry, że to przecież fajny ukłon w stronę poprzednich części i dzięki temu dłużej może nacieszyć się giereczką, a drugi się ocknie i sprawiedliwie przyzna że to robienie graczy w ch*ja i sztucznie wydłużanie czasu rozgrywki. Osobiście nigdy nie darzyłem tej serii jakąkolwiek sympatią i po recenzjach oraz Waszych opiniach widzę, że w przypadku trzeciej części się to nie zmieni. Sega przy okazji Yakuzy już pokazała jak zrobić "Shenmue" dobrze. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Josh
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.11.2019 o 11:48, Josh napisał:

 

Fani Shenmue są do tego przyzwyczajeni. W S1 trzeba było ładnych kilka godzin najeździć się wózkiem widłowym, a w S2 też był motyw ze żmudnym zbieraniem kasy. Jeden teraz zacznie bronić gry, że to przecież fajny ukłon w stronę poprzednich części i dzięki temu dłużej może nacieszyć się giereczką, a drugi się ocknie i sprawiedliwie przyzna że to robienie graczy w ch*ja i sztucznie wydłużanie czasu rozgrywki. Osobiście nigdy nie darzyłem tej serii jakąkolwiek sympatią i po recenzjach oraz Waszych opiniach widzę, że w przypadku trzeciej części się to nie zmieni. Sega przy okazji Yakuzy już pokazała jak zrobić "Shenmue" dobrze. 

 

 

 

 

 

Ja jestem fanem sagi, ale zarówno w 1 - widlak, jak i w 2 - kasa, nie był to grind porównywalny do tego z części 3.

Akurat jestem świeżo po przejściu edycji HD na PS4 i wózkiem jeździło się bodajże 5 dni, czyli z 2-3 h, ale wspominam to dobrze, zarówno z PS4, jak i DC. W 2 trzeba było mieć na wpisowe do walk z mistrzami, ale tam wystarczyło wygrać 1 walkę i już się dostawało z niej kasę na wpisowe wyższych kwot.

Tutaj jest do bani, bo bardzo mało dostajesz za taką pracę, jak rąbanie drewna. Jest to czasochłonne, a do tego musisz kupować jedzenie.

Poza tym jest jeszcze grind z rybami - też wpada kasa, ze zbieraniem roślin, z hazardem oraz z zabawkami z kapsuł. Nie należy również zapominać o grindzie exp naszej postaci. Jeśli się chce przejść grę w miarę spokojnie to trzeba ciągle inwestować w naszą postać. Inwestować czas na potrzebny trening, a  co za tym idzie polepszanie statystyk. W przeciwnym razie strzał w pysk i tracimy połowę życia. Tutaj też spory grind. 

Reasumując jest w cholerę grindu i to obowiązkowego. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że fani Shenmue są do tego przyzwyczajeni. W poprzednich częściach nie było to tak namolne. Przypuszczam, że te pomysły, o których napisałem wydłużają czas gry gdzieś o 30-50 procent. Kompletnie nietrafiony pomysł.

Aha. Jak ktoś zrobi dwa trofiki - zdobądź 0,5 mln tokenów i złap 1000 ryb niech da znać. Może jest jakiś bug, bo nie wyobrażam sobie marnować na to czasu.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Figaro napisał:

Kurczę gra mi się strasznie podoba na filmikach, ale ten przesadny grind wszystko psuje :(

Bo to jest dość ładna gra.

Szczególnie pejzaże chińskiej prowincji i dalej...potrafią zapierać dech. W pewnym momencie idzie się do drzewa i okolica wygląda magicznie.

Jak przełkniesz grind to spodoba ci się.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...