Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, grzech83 napisał:

Panowie, szybkie pytanie, czym najlepiej zabijać lickery (oprócz unikania oczywiście, ale nie zawsze się da)? Wale w niego z shotguna, próbowałem z tego magnum podobnego guna i nic. Ile trzeba na to ustrojstwo naboi zużyć? 

 

Podkradnij się blisko i wyceluj centralnie w ich mózg z magnuma lub shotguna z bliska. To ich slaby punkt. Granatnik z podpalającymi nabojami również się dobrze spisuje, bo wystarczą dwa strzały (na hardcorze, nie wiem jak na normalu).

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Tak tylko mija trochę czasu zanim go zdobędziemy. Do tego momentu w grze jest kilka Lickerow. 

Spoiler

Najgorszy moment jest w korytarzu gdzie w klasyku pojawia się poraz pierwszy. Jak trzeba w Leon B wrócić się tam, żeby zdobyć podnośnik do biblioteki. Bez błyskowych szanse są małe. Można powoli przejść między dwoma Lickerami ale dalej stoją dwa Zombiaki i trzeba od razu wbiec do drzwi. Bankowość wpadną za nami. Bierzemy część i szybko próbujemy wyjść a tam podchodzi bardzo często Mr.X. Od razu trzeba rzucać i spyerdalac.

 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Nemesis napisał:

Tak tylko mija trochę czasu zanim go zdobędziemy. Do tego momentu w grze jest kilka Lickerow. 

  Ukryj zawartość

Najgorszy moment jest w korytarzu gdzie w klasyku pojawia się poraz pierwszy. Jak trzeba w Leon B wrócić się tam, żeby zdobyć podnośnik do biblioteki. Bez błyskowych szanse są małe. Można powoli przejść między dwoma Lickerami ale dalej stoją dwa Zombiaki i trzeba od razu wbiec do drzwi. Bankowość wpadną za nami. Bierzemy część i szybko próbujemy wyjść a tam podchodzi bardzo często Mr.X. Od razu trzeba rzucać i spyerdalac.

 

 Wlasnie tam teraz grasuje.

 

Nie wiem, czy to bug czy cus, ale ja tam wchodze po cichu, zblizam sie do lickera i wychodze. Za kazdym razem bestia opuszcza korytarz (zmienia lokalizacje na okolice zbrojowni). Robie to na spokojnie przed "aktywacja" pogoni i w efekcie mam tam pusty korytarz (zombie wlazacy przez okno wczesniej zlikwidowany).

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Lukas_AT napisał:

 G1 można łatwo zabić nożem.

 

  Ukryj zawartość

 

 

 

Ale zdajesz sobie sprawę, że oni cheatują? Tzn. "cheat" to może ciut zbyt mocne słowo, w każdym razie wykorzystują błąd w grze, który sprawia że im więcej fps'ów wyciągasz na swojej platformie, tym większy damage zadajesz nożem. Na konsoli możesz zapomnieć o tak łatwym pokonaniu Birkina, zwłaszcza jeżeli grasz w 30fps'ach na zwykłym ps4 (bo chyba tylko Pro wyświetla grę w 60 klatkach na sekundę), w takim wypadku będziesz musiał namachać się z 4 razy więcej, a do tego czasu William zdąży Cię zabić. Z kolei na PC idzie ustawić do 120 fps'ów i wtedy tniesz bossów tak jak widać na tym filmiku. Dla mnie to zwykłe wykorzystywanie błędów i nie ma nic wspólnego z legitnym speedrunem, równie dobrze mogliby korzystać z glitchy pozwalających przechodzić przez ściany i skracać sobie grę o kilkadziesiąt minut, no ale co kto lubi. 

Odnośnik do komentarza

No ale speedrunnerzy wiekszosc gier tak wlasnie robia, tzn gliczuja na potege. Takiego np Dark Souls 3 to przebiega sie pol gry "pod mapa". Slabe to jest, ale taka jest rzeczywistosc. Nawet jesli spat(pipi)a noz, to speedrunnerzy i tak beda leciec na starej wersji, albo znajda inny exploit. :dunno:

Jak speedruny to tylko w kategorii glitchless, a najlepiej 100%.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest kilka wersji speedrunów , na mnie jedyne wrażenie robią te legitne, bo faktycznie pokazują skilla tych graczy, a nie jakieś tanie sztuczki. Trochę podziwiam takiego uhTrance'a, bo kolo pięknie radzi sobie z wymijaniem zombie, ale szkoda że nie potrafi przejść całej gry bez lamienia tym nożem na bossach. Sam próbuję pobić jakiś rekord w stylu glitchless (w ogóle bez korzystania z noża, nawet jako defense-weapon) i przyznam, że na hardcore to jest naprawdę... hardkorowe wyzwanie. Takich speedrunów na YT jest jak na lekarstwo, co tylko dowodzi że nie każdy jest w stanie to zrobić.

Odnośnik do komentarza

Ja za pierwszym razem, jak grałem przeciw G2 to zabiłem go własnie na farta, samym kontenerem. Biegałem do okola, az wyjdzie na środek i szybko waliłem granatem. Taki bylem głupi, ze sam przy tym ginąłem kilkakrotnie. W końcu zaliczylem. W każdym bądź razie teren nie jest mały, wiec można chociaż uniki stosować. 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, MEVEK napisał:

Ja za pierwszym razem, jak grałem przeciw G2 to zabiłem go własnie na farta, samym kontenerem. Biegałem do okola, az wyjdzie na środek i szybko waliłem granatem. Taki bylem głupi, ze sam przy tym ginąłem kilkakrotnie. W końcu zaliczylem. W każdym bądź razie teren nie jest mały, wiec można chociaż uniki stosować. 

 

No właśnie arena jest mała. Przy G1 możesz się kręcić w kółko i ten baran nigdy cię nie dogoni, u G3 jest jeszcze więcej miejsca, ale G2 ma bardzo wąski teren do uników, a gra jest tak wredna, że jeżeli za dobrze ci idzie (Difficulty Scale) to jeszcze ci dowali np. przyspieszając Birkina albo zwiększając mu wytrzymałość. Mam przed nim save'a, więc na pewno poświęcę jakiś dzień na sam trening, żeby nauczyć się go rozwalać perfekt, inaczej nie ma mowy o dobrym speedrunie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O w mordę, zabrałem się za ostatnią rzecz do platyny - Hunka, no i wymiękłem :) To jest jakiś ultra hardcore. Straciłem na to pół dnia i chyba sobie odpuszczę. Przesadzony jest końcowy fragment etapu. Brakuje mi apteczki, wtedy może by się udało. Obejrzałem oczywiście speedruny i widzę że tu wszystko zależy od szczęścia w pierwszej połowie etapu żeby mieć środki na końcowe piekło.

 

Udało się, oczywiście na czerwonym zdrowiu i fuksem. Co za emocje :) Platyna wbita, można odpocząć od gry. A w piątek znowu trzeba grać, hehe. Ciekawe czy dadzą wszystko razem czy tylko kawałek.

Edytowane przez aux
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...