Skocz do zawartości

Nioh


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

A, to spoko w takim razie. 

Bawie sie swietnie. Jak za starych dobrych czasow w Demon’s Souls kiedy probowalem pokonac pierwszy etap...przez szesc dni. Tu doswiadczenie w grach tego typu jest widoczne juz na samym poczatku. Przyjemnosc tym wieksza im bardziej zaznajamiamybsie z systemem. Loot nie jest tak przejrzysty jak w grach spod szyldu Dark Souls czy Borderlands (najlepszy i najsluszniejszy system) gdzie wiesz kogo musisz ubic by dostac okreslony sprzet. W Nioh jest tego cale multum i skupienie nad selekcja i sortowanie tegoz moze w jakims tam stopniu przytloczyc. Po ogarnieciu wszystkiego mozna poruszac sie miedzy tymi wszystkimi skillami, bonusami, perkami i pi.erdyliardem kos dosc swobodnie.

Jednego Nioh nie mozna odmowic - tej specyficznej soulsowatej dynamiki tak czesto (i zapelnie niesprawiedliwie) nazywanej “drewnem”.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.04.2019 o 11:44, justyna napisał:

A szybko wpadają te punkty? Na początku parę tych duchów zabiłam a później problem z netem zakończył podbój :) Świetna gra.
 

 

Tak, punkty wpadają szybko. Masz rację, świetna gra. Dla mnie najlepsza jeśli chodzi o PS4. Spokojnie ponad tysiąc godzin na liczniku (wiem, to szalone).

 

Fajnie jest zobaczyć tylu fanów Nioh na forum :greeting:

 

Udało mi się przejść całą Otchłań solo i zrobiłem filmik z moich najlepszych momentów (Droga Nioh, najwyższy poziom trudności). Jeśli ktoś byłby zainteresowany moimi wypocinami, zamieszczam filmik:

 

 

Szkoda, że wciąż brak informacji o Nioh 2. Zapowiadali początek 2019, a mamy czerwiec za rogiem.. Oczywiście, lepiej niech maksymalnie dopieszczą grę.

 

Nie poganiam, ale jakieś info/nowy trailer/cokolwiek byłoby fajne.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, mario10 napisał:

Panie przy Tobie i Twoim czasie gry w nioha to my jesteśmy niedzielni gracze. 1000h to na prawdę grubo :)

 

Przyznaję, że ta gra za bardzo mnie wciągnęła; dopiero po "jakimś" czasie sprawdzam sobie statystyki i.. szczęka opadła.

 

Nigdy nie czułem się znudzony.. Może poza momentami, gdy ludzie w Otchłani odpalali Kato + critical Living Weapon i demolowali boss(ów) dwoma uderzeniami. Było to nagminne. Co to za walka, jak odpalasz petardę i boss pada w parę sekund. Dużo ciekawsze jest nauczenie się jego ataków i po prostu walka fair (ktoś zaraz powie, że co to za fair walka, jak boss może gracza jednym uderzeniem powalić). Z drugiej strony, każdy może grać jak chce, rzecz jasna.

 

7 godzin temu, _Be_ napisał:

 

Raczej nie bardzo :usmiech:

 

Hehe.

Odnośnik do komentarza

Jezu jak żałuję, że przez większą część gry zlewalem ukryty dom herbaciany i wstąpienie do któregoś z klanów. Fajny prezent że za punkty chwały można wcielić się w każdą postać. Po tych 200h już nawet nie chce mi się patrzeć na ten tytuł. Poza tym ostatnim trailerem na koncie Sony z E3 pojawiły się jeszcze jakieś szczegóły co do dwójki?

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, nobody napisał:

Jezu jak żałuję, że przez większą część gry zlewalem ukryty dom herbaciany i wstąpienie do któregoś z klanów. Fajny prezent że za punkty chwały można wcielić się w każdą postać. Po tych 200h już nawet nie chce mi się patrzeć na ten tytuł. Poza tym ostatnim trailerem na koncie Sony z E3 pojawiły się jeszcze jakieś szczegóły co do dwójki?

 

Tak, fajny pomysł z tymi nagrodami za punkty chwały. Uwielbiam grać jako Okatsu :wub:

 

Żadnych nowych informacji, niestety.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
9 minut temu, Wiolku napisał:

Raczej bardzo :usmiech: Chyba bym umarł przed TV jak bym w to pograł już ponad 100h. Jak sobie przypomnę te "misje", ich powtarzanie, o Mamo, gorzej niż w MGS5.

 

W sensie chodzi o to, że na tym forum są ludzie, którzy orają w konkretne gry po 1000-2000-3000h więc nikt chyba nie uważa tego za szalone. 

Odnośnik do komentarza

Kurcze, te punkty chwały wcale tak szybko nie wpadają. :( Całkiem przypadkiem odkryłam ten dom herbaciani a w nim możliwość zmiany postaci, która gramy. Chciałam wykupić możliwość sterowania panią Ginchyio Tachibana, ale 70000 pkt przy 4 000 posiadanych, wydaje się być barierą nie do przeskoczenia. :) Tym bardziej, że teraz utknęłam przy Ogrzycy (?). Ciężko mi się z nią walczy, a częściej problemem jest brak eliksirów niż sama walka. Chyba za trudna już ta gra się dla mnie zrobiła. :) No i brak czasu na granie też skutecznie utrudnia zarówno pokonanie tej Ogrzycy jak i zbieranie punktów chwały.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.05.2019 o 15:52, justyna napisał:

Kurcze, te punkty chwały wcale tak szybko nie wpadają. :( Całkiem przypadkiem odkryłam ten dom herbaciani a w nim możliwość zmiany postaci, która gramy. Chciałam wykupić możliwość sterowania panią Ginchyio Tachibana, ale 70000 pkt przy 4 000 posiadanych, wydaje się być barierą nie do przeskoczenia. :) Tym bardziej, że teraz utknęłam przy Ogrzycy (?). Ciężko mi się z nią walczy, a częściej problemem jest brak eliksirów niż sama walka. Chyba za trudna już ta gra się dla mnie zrobiła. :) No i brak czasu na granie też skutecznie utrudnia zarówno pokonanie tej Ogrzycy jak i zbieranie punktów chwały.

 

Hej!

 

No wiesz, ja bardzo długo w to grałem. I dużo random coop(u). Zamierzam zrobić jeszcze jedną level 1 run przed premierą Nioh 2 (jak czas pozwoli), tak btw. Ale mniejsza z tym.

 

Ogrzyca. Hmm, staraj się być maksymalnie blisko. Jedyne dwa ataki, które mogą zaskoczyć to ten "skok" z góry i atak furii (kiedy ma poniżej 50% HP). Uniki staraj się robić do lewej strony (jej prawej). Ona wcale nie ma takich dobry hitbox(ów), więc "przytulając" się do niej i stosując uniki na lewo, nie powinnaś mieć większych problemów. Możesz po uderzeniu zrobić też dwa uniki. Oczywiście jest jeszcze Living Weapon, ale to radziłbym zostawić na sam koniec.  Z tego co pamiętam, Ogrzyca jest podatna na żywioł wody - oprócz większych obrażeń, straci też więcej Ki. 

Możesz też połączyć dwa element, np. "zasil" swój miecz wodą i kiedy zaaplikujesz ten element, zmień na inny (np. wiatr). Po drugiej (i skutecznej) aplikacji zadasz Ogrzycy status Chaosu (Chaos, Discord) - będzie wtedy zupełnie bezbronna (utraci całe swoje Ki) i przez dłuższy czas będziesz mogła atakować.

 

Staraj się zasilić swoją Żywą Broń (LW) jeszcze przed walką. Możesz też dodać do szybkiego ekwipunku kamienie Amrity - wtedy nawet podczas walki jest możliwa ponowna aktywacja Living Weapon. LW jest generalnie przegięte w Nioh pod wieloma względami, używaj tego tylko w ostateczności.

 

W razie co, pisz i nie przejmuj się docinkami innych użytkowników forum. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Ale mnie wkur,wia to, ze trzeba w tej grze grindowac, zeby robic glowne misje. Mam ~110lvl i no nie jestem w stanie ukonczyc drugiej misji z Defiant Honor, bo lvl cap tam to z tego co pamietam 200 i zwykle mobki mnie zdejmuja prawie na strzala.

 

Z jednej strony przez koniecznosc grindu jestem bliski od usuniecia gierki z hdd, ale z drugiej za(pipi)iscie sie walczy z bossami i gra sprawia mega frajdy. 

Odnośnik do komentarza

@-Q-

Te lvl capy są bo są. To normalne, że na spokojnie robi się misje np 550lvlu mając samemu np lvl 200. Nie trzeba być też wymiataczem wystarczy wyczaić kilka cheesowych taktyk dla swojej broni, a przede wszystkim mieć jakiś tam set złożony. Umiejętności typu sloth, quick change z ninjutsu co chroni cię przed śmiercią oczywiście masz?

Z tego co wiem to te DLC dodali jak gracze już byli po którymś tam przejściu więc możne być trochę trudne jak od razu się leci po skończeniu wątku głównego.

Odnośnik do komentarza

 Zalezy jak lezy. Na way of the samurai to spora roznica i rzeczywiscie moze byc ciezko. Ta gra jest zaprojektowana z mysla o grindzie. Sam sobie ustalilem capa na 250lv az dali way of the Nioh. Oczywiscie im wyzszy level, tym kolejne punkty daja mniej. W miare pelny build klaruje sie okolo levela 150 o ile dobrze pamietam. 

Aha nigdy nie uzylem slotha. Ani razu. Nawet go nie odblokowalem. Quick change spoko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...