Skocz do zawartości

Death Stranding


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że jak masz za dużo na plecach to nie chce wsiąść, ale próbowałem właśnie i limit miałem. Załadowałem wszystko i wsiadam "nie można użyć pojazdu masz przedmiot, który nie może być transportowany pojazdem" czy jakoś tak ale jak wywaliłem przedmiot chyba stare wino czy jakoś tak wsiadł bez problemu i pojechał nic nie musiałem ujmować z bagażu.

Ale może masz rację, że był jakiś zbieg okoliczności tylko ale tak się bawiłem, że kawałek podjeżdżałem ciężarówką potem przenosiłem te wina i tak na zmianę aż do węzła :)

 

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Ja jestem po siódmym epizodzie i przemierzam górzyste i śnieżne rejony. Wczoraj całą sesję rozkładałem tyrolki w strategicznych punktach, aby nie musieć za każdym razem przedzierać się z buta w śnieżycy pod górę i o matko! jak to ułatwia sprawę. Jedyny minus to brak możliwości używania wózków lewitujących, bo jednak upodobałem sobie taki rodzaj transportu. Widzę jednak, że niektóre paczki ważą nawet po 1000KG, a mój obecny uciąg to 600KG i to chyba już raczej nie urośnie. Wiem, że można dostarczać paczki na raty, ale muszę to jeszcze sprawdzić na YT, bo raz tak miałem, że dowiozłem paczkę i Sam ją przekazał i doręczenie mi policzyło jako niepełne i była chyba ocena C za całość. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wsiąknąłem chyba w gierkę na długo to dostarczanie paczek dla mnie działa uspakajająco :)

 

Ale wkurzają mnie mega niektóre mechaniki, albo ich po prostu nie dostrzegam. Na przykład ciężarówki mułów, które na marginesie mają mobilność wozu z węglem, nie mogę znaleźć nigdzie ile mogę na nie załadować. Tak jadę i ładuję i nagle nie możesz użyć pojazdu :whyyy:. Tak samo z egzoszkieletami dostaję poziom 2 danego i zanim go nie wytworzę nie idzie porównać pierwszego z drugim :(

 

Najbardziej jednak mnie demotywuje to zostawianie materiałów w konkretnym węźle, niektóre są na takim zadupiu, że odzyskać z niego materiały jest tak czasochłonne, że wręcz zniechęca mnie do budowania na przykład dróg. Szkoda, że jak daję opcję przekaż w terminalu nie mogę w innych węzłach tego odzyskać np. bliżej układarki. Bo niby dopiero 3 rozdziału już sporo tych materiałów budowa drogi wymaga.
Dużo jest tych misji, pomijam fabularne dla sama ale tych dodatkowych w każdym dołączonym węźle po kilka :) roboty sporo.

Odnośnik do komentarza

Do budowania dróg raczej pobieram materiały z węzłów, które są najbliżej. Mam w co poniektórych pochowane surowce, ale to raczej na czarną godzinę. 

 

Co do porównywania statystyk poszczególnych sprzętów to gra faktycznie sobie nie radzi. Ja wychodzę z założenia, że jak ver. 3 to znaczy najlepsza. 

 

Jeśli zaś chodzi o ciężarówki to ta Mułów jest najmniej ładowna ze wszystkich, dlatego warto wytworzyć swoją własną, gdyż na jej tyle jest wyświetlacz pokazujący, ile już załadowano i ile jeszcze można załadować. Wydaje mi się, że pakowność takiej ciężarówki to 1500kg. Wczoraj przewoziłem 1000kg i jeszcze było sporo miejsca. 

 

Za to jeśli chodzi o konstrukcje to samemu najlepiej inwestować w tyrolki i drogi, bo pozostałe na mapie zostawiają inni gracze, więc można z nich korzystać. Dzięki temu nie traci się własnych slotów. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za wyjaśnienie bo myślałem, że jednak coś przegapiłem :)

 

Wiesz dla mnie ten system ładowania surowców w węzłach jest trochę upośledzony. Bo teraz w tym 3 akcie są takie węzły gdzie bieda jest dojechać pojazdem więc staram się tam nie zostawiać, ale jak już ograbię np magazyn mułów bo z nimi się naparzam regularnie, to później przez opcję przekaż zostawiam w węźle, ale gdzie co zostawiłem nie pamiętam (choć chyba da się sprawdzić jak najadę na węzeł w menu mapy) i czasem mam dużą odległość między miejscem gdzie chcę budować, a mam surowce.

No nic trzeba przyjąć na klatę tą mechanikę może kiedyś zbuduję autostradę ze wschodu na zachód i z północy na południe :)

 

A zapytam jeszcze o jedną rzecz. Wyskakuje mi komunikat, że mogę sprawdzać pogodę na mapie gdzie są opady ale nawet jak pada mi na łeb na mapie nie widzę żadnych zmian, podobnie jest z odradkiem dostałem info, że mogę mylić wskazania tych czujników mułów, że odradek ma taką nową funkcję, ale nigdzie nie mogę znaleźć info jak tego używać nawet w samouczku wiesz gdzie tego szukać?

Doczytałem i prognozie pogody, że jest pod gałką ta funkcja :)

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Jak podejdziesz do takiej czujki to możesz z jednego menu wybrać opcję żeby je zakłócić, nie pamiętam gdzie to dokładnie było. Chyba z L1 jak był ten widok fpp patrząc na słupek, musisz sprawdzić.

 

Zrobiłem wszystkie drogi i niektóre odcinki potrzebują masę surowców, nawet jak jest na terenie włączonym do sieci że coś tam jest dorzucone przez innych graczy. Nieraz jeździłem przez pół mapy z cargo gdzie było najwiecej czegoś potrzebnego. No i drogi też się psują, na szczęście nie szybko i można je naprawić też kryształami. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@mario10 Pogodę sprawdzasz na mapie klikając R3 - prognozę masz na za 10, 20 i 30 minut. 

 

Zakłócanie sygnału Mułów masz pewnie jeszcze zablokowane. Jak już odblokujesz to klikasz L1, celujesz na czujnik i po przeskanowaniu klikasz trójką. Unieruchamia to wszystkie czujniki w danym obszarze Mułów. Natomiast to, o czym piszesz to kontra na sygnał z czujnika Mułów, który cię namierza. Musisz wcisnąć R1, kiedy widzisz, że pomarańczowy sygnał się do ciebie zbliża. Tutaj odpowiedni moment jest niezwykle ważny. Jak ich sygnał cię minie to już za późno.

 

Ja inwestuję w drogi na płaskim terenie. Mam już całą trasę z Lake Knot City to South Knot City. Teraz buduję na zachód.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ależ wtopę wczoraj zaliczyłem. Wziąłem zlecenie standardowe, bo widzę, że nowe elementy za to się dostaje np wyższy poziom tego wózka naszego czy egzoszkielet. Duży ładunek, kawał drogi po górzystym terenie, pokonałem dwa etapy z wynurzonymi i jak już miałem z 400m do celu to nie sprawdziłem sobie głębokości rzeczki i mnie porwało, cały ładunek mi zniszczyło bo obijał się od skał i cały mój porwało :facepalm:

 

Realizujecie dostawy botów? Niby robi się to samo, ale za każdym razem mam ocenę C lub D dostawy bo towar wiecznie uszkodzony w 60-70% przez bota.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj odkryłem że w tej wersji gry next gen dodali możliwość wybudowania nowego odcinka autostrady względem pierwowzoru, fajnie ciekawe jakie inne smaczki jeszcze przede mną, wydaje mi się że dodali też motorek z bagażnikiem z tyłu - ale tego do końca nie jestem pewien, no i od początku mamy dostęp do ogłuszającej broni, której nie było na premierowej wersji gry.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, mario10 napisał:

Realizujecie dostawy botów? Niby robi się to samo, ale za każdym razem mam ocenę C lub D dostawy bo towar wiecznie uszkodzony w 60-70% przez bota.

Nie warto zaprzątać sobie tym głowy, szczególnie, jak nie masz rozbudowanej sieci dróg. Inaczej jest tak, jak piszesz i towar ma duże uszkodzenia.

Spoiler

1 takie zlecenie było Ci potrzebne do pucharka, jakby co, więc masz odfajkowane ;)

 

Edytowane przez Paolo1986
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wziąłem się za te dostawy botów ale widzę, że jest oznaczenie jakie może być uszkodzenie ładunku więc wybieram misję z najmniejszym i go wysyłam.
 

Wczoraj oglądnąłem końcowy filmik z 3 rozdziału jak

Spoiler

Jak Higgs wysyła rozebraną Fragile na deszcz temporalny

i podkręciło mi hajp bo fabuła robi się co raz ciekawsza.

Pobawiłem się trochę misjami dodatkowymi i jest to opłacalne nie tyle dla samych zasobów ale dostaję co chwilę nowe projekty sprzętów. Wyrzutnie bolasów na drugim poziomie, trajkę załadunkową więc warto czasem trochę czasu poświęcić.

Odnośnik do komentarza

Jak masz podkręcony hajpik po 3 rozdziale, to zobaczysz, co się będzie działo później :banderas:

Wyrzutnia bolasów była przez większość gry moją ulubioną bronią na ludzkich przeciwników.

Ogólnie warto robić misje, zarówno te dla Sama, jak i zlecenia standardowe (najlepiej premium) aby zwiększać więzi z bazami, dzięki czemu właśnie odblokujemy nowy sprzęt ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak właśnie się staram robić i tak planować trasę żeby robić po drodze zawsze jakieś zlecenia standardowe bo te dla Sama popychają fabułę do przodu, chociaż w 3 rozdziale jest np cosplayerka na takim zadupiu, że aż nie chce mi się do niej chodzić.

 

Wyrzutnia bolasów to jest klasa broń teraz tylko jej używam i nawet się nie bawię w skradanie wchodzę do obozu mułów z buta wszystkich załatwiam i plądruję im miejscówkę :)

 

Co prawda teraz mało budowałem poza jakimiś pojedynczymi generatorami. Może gdzieś pójdę i jakąś drogę zbuduję bo w sumie w każdej części mapy te zasoby się zostawia i nic z nich później nie ma.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.11.2022 o 10:28, mario10 napisał:

Dzięki za radę ale chyba nie będzie mi się chciało robić platyny. Po prostu cieszę się grą i historią. No ta gierka to dla mnie duża niespodzianka.

Ja już robię platynę i jestem na 9 rozdziale.
Chyba ominąłem jedną dostawę pizzy i od razu po 3 mam 5 dostawę.

Co do Dostaw SS to jak patrzę już mam wszystkie, najgorzej to z czasówkami ;)

https://psnprofiles.com/trophies/9955-death-stranding/Soyokaze1000

Mam 78% do Platyny :)

Screenshot 2022-11-16 12-41-25.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja już jedną pizzę dostarczałem, ale widzę, że na koniec 3 rozdziału mam kolejną praktycznie przez cały obszar :)

 

Panowie na razie jestem w 4 rozdziale

Spoiler

ta strzelanka z Mikkelsenem

czy później jakoś to przyspiesza bo z tego co widziałem to rozdziałów  jest 14 a ja mam już koło 20 godzin gry. To faktycznie tak fajnie wolno się rozwija czy będzie tak, że później 6 rozdziałów machnę w 3 godziny?

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...