Skocz do zawartości

Death Stranding


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Wredny napisał:

No ja na bank wrócę do MGSV, w sumie zamysł był, żeby to uczynić przed premierą DS, ale nie pykło...
W każdym razie mimo innego silnika, to czuć tu ten vibe, a gameplayowo jest bardzo podobnie, tyle że bez strzelania - responsywność postaci, znaczniki, nawet podnoszenie przedmiotów...

Dostałem exo level 2 i teraz mogę dźwigać ciężary, zawstydzające Pudziana :claptrap:

Właśnie tez kurde czuje MGSV. Dużo chodzenia na piechotę, tez rozbudowa i zbieranie surowców. Animacja postaci tez podobna. Jedzie MGSV na kilometr a ze ten MGS bardzo mi się podobał to tu czuje się super!!

Odnośnik do komentarza

Furgon super sprawa. Lepszy od motocykla zdecydowanie. 
Poza tym nie krzywdźcie tej gry porównaniami do MGS V. Do serii tak ale do tej kwaśnej mieszanki niewiadomojakiej już nie wracajmy. 
Na chwile obecną to chyba najbardziej spójna gra Kojimy. To co w MGS-ach można byłoby  uznać  za odpały tak tutaj, do klimatu sci-fi dobrze pasuje.

Stawialem na nudę ale gierka niesamowicie wciąga, walką z przeciwnościami terenu, wyposażenia i pogodą. Pokraki z innego wymiaru potrafią pięknie podnieść ciśnienie. 

 

Edytowane przez da$io
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dodajesz surofce do UCA - najprościej mówiąc 

 

to że masz ceramike sztuk 300 i metalu 800 na plecach nic nie da, musisz to przetworzyć a dzięki temu możesz wytworzyć sprzęt

Oczywiście są momenty gdzie musisz mieć to na plecach np. Żeby wybudować drogę czy ulepszyć budowle z asemblera

 

uważajcie gdy wejdziecie na Aeropoda na zboczu. Nie ogarnąłem co sie dzieje i przyebałem w głaz pędząc jak Kubica, cały ładunek rozsypał sie w cholere razem z aeropodami. Kocham tą gre. 

 

Wiedzieliście, że można szybko dostać się w inne miejsca mapy dryfując na kamizelce z nurtem rzeki? Uprzednio wyładowałem wszystko z pleców na aeropody, nie wiem jak z dryfowaniem z ładunkiem na plecach. Jezu, cudna gra.  

Edytowane przez Kron997
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, cotek napisał:

Skończyłem 3 rozdział. Nie dziwie się, że zabronił pisać recenzentom o tym co się dzieje. Nie mieści mi się to w głowie :banderas::kojima:

Ale nie miesci bo takie dobre czy przestajesz rozumiec co sie dzieje?

 

 

A o co kaman z tym online? Sa jakies interakcje miedzy graczami czy widziamy tylko np info ze kolega juzek tez tu byl?

 

Odnośnik do komentarza

Tylko info... Rozwiązane jest to na zasadzie Dark Souls i wiadomości od innych graczy. Stawianie znaków, drogowskazów itp (niektóre dają bonusy, jak odnawianie staminy np.).
Do tego oczywiście drabiny, liny, skrzynki kontaktowe, generatory, a później mosty i drogi (tu już raczej wspólny wysiłek, bo za dużo materiałów, jak na jednego gracza by poszło.
Przypuszczam, że pełnię tego zobaczymy po przejściu gry, bo póki co to stopniowo wszystko się przed nami odkrywa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fajnie że poukrywali w grze dużo mechaniki której nawet na tym godzinnym gameplayu nie pokazywali, i nadal nie wiem jak jeździć na tym aeropodzie. Ma ktoś pomysł? próbowałem opróżnić i podejść ale nie wyświetla się żadna opcja, po chwyceniu do ręki też nie pojawia się opcja. 

 

Nie wiem czy ktoś wspominał :D ale jeżeli chodzi o krajobraz to już jest fotorealizm, w grze można robić fotki i opowiadać znajomym że się było w Irlandii. Totalny fotorealizm.

 

p.s. Czy sądzicie że aktorstwo pani śmieciarzowej jest zamierzone? :D bo to chyba najgorsze dialogi w historii gier Hideo.

 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Michał_K napisał:

Fajnie że poukrywali w grze dużo mechaniki której nawet na tym godzinnym gameplayu nie pokazywali, i nadal nie wiem jak jeździć na tym aeropodzie. Ma ktoś pomysł? próbowałem opróżnić i podejść ale nie wyświetla się żadna opcja, po chwyceniu do ręki też nie pojawia się opcja. 

 

Nie wiem czy ktoś wspominał :D ale jeżeli chodzi o krajobraz to już jest fotorealizm, w grze można robić fotki i opowiadać znajomym że się było w Irlandii. Totalny fotorealizm.

 

 

 

Jeżeli chodzi o kwestie grafiki pod kątem technicznym to liczyłem na większe wodotryski. Oczywiśie artystycznie to jest poezja, ale czuje mały progress w stosunku do tego co widzieliśmy w Horizon: Zero Dawn. Zakladam, że w 4K i HDR, to jest petarda, ale dla mnie w 1080p nie robi to jakiegoś piorunującego wrażenia (gram na PS4 PRO). I jeszcze przyczepił bym się do animacji i fizyczności postaci. Jest bardzo dobrze, ale w RDR2 czuć większy realizm w tej kwestii. Liczyłem też, ze chodząc Sam'em poczuję tą nasiąknietą wodą trawe, kazdą nierówność podłoża, miękki piasek itd., ze to wszystko będzie "organic", ale to nie jest, niestety, poziom jakiego oczekiwałem. No coż, czekamy na PS5. NIe chcę tu rozpętywać jakieś wojenki, to tylko moje subiektywna opinia w tej kwestii. Reszta, czyli gameplay, cut scenki, fabuła, postacie to małe msitrzostwo świata. Gra mi się w to bardzo fajnie. I to, ze mówi się to tej grze, jako nowy gatunek, to nie jest plotka wyssana z palca. W czegoś takiego jeszcze nie grałem. Brawo Hideo Kojima! :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Michał_K napisał:

Ale beka była jak ją niósł, zawołałem dziewczynę i wskazałem jej jak kiedyś w przyszłości będzie się zdobywało żony :cool2:

 

Grubo xD

 

I pierwszy raz też się kuriersko w(pipi)iłem jak w 5 rozdziale na początku

Spoiler

trzeba pozbierać minerały rozrzucone przy wodospadzie w mega dolinie. Zebrałem je i ledwo ledwo gramole się na góre po półkach skalnych bo pokpiłem przygotowanie trochę. Jestem już prawie na górze i jak mi się Sam nie poślizgnie i nie wywinie orła xD spadł na półkę niżej, a wszystkie paczki na sam dół xD coś pięknego ^^

 
Edytowane przez cotek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...