Skocz do zawartości

Death Stranding


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Wredny napisał:

Też odpaliłem Hard (zacząłem gierkę od nowa), bo dowiedziałem się, że bez tego nie będzie platynki (chodzi o oceny po doręczeniu).

Z ciekawości sprawdziłem jak to jest z platyną i oto w skrócie co wyczytałem.

Rzeczywiście - zlecenia Premium (których osobiście jeszcze nie mam, ale domyślam się, że dojdą z czasem) trzeba wykonywać na Hardzie, bo tylko wtedy można uzyskać odpowiednie oceny niezbędne do trofeów, ale to nie jest żadnym problemem, bo poziom trudności można zmieniać w każdej chwili w opcjach, więc w razie problemów w walkach zmiana na normal (a nawet very easy) jest dopuszczalna i nie wyklucza trofeów. 

Trudniejszym progiem do przeskoczenia jest podobno niezbędny czas, by wymaksować poziom więzi z wszystkimi "bazami", co zajmuje ok. 70 godzin, a może się nawet przeciągnąć do 130 godzin.

 

Więc zalecenia są takie, by na początku olać temat i poświęcić fabule oraz misjom pobocznym w rozsądnych ilościach (ok. 40 godzin), co i tak bedzie dokonaniem, a grind zostawić sobie na post-game, o ile ktoś nadal będzie czuł taką potrzebę (szybsze i lepsze możliwości przemieszczania się).

 

Dzisiaj grałem kilka godzin i nadal jest wciągająco. No i jest motorek (z dość kiepskim modelem jazdy), więc trochę lżej na plecach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Fanek napisał:

Sam właśnie wyj.ebał mi się kolejny raz, buty dziurawe, ładunek rozj.ebany

zamknij aplikacje

 

--------------------

razem po jakichś 14h gry jestem zawiedziony, nie tego się spodziewałem :(

Zadam pytanie w imieniu tych nieśmiałych - ktoś jeszcze ma wątpliwości czy w ogóle skończy gre?

 

 

Huh, a ja z kolei bawie sie przednio.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, MAJOCHEY_PL napisał:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Jestem, niczym Wredny rzucający gazetami z auta na wycieraczki domów czytelników Wyborczej...

 

Spoiler

Ja pracuję pieszo, no i bez gazet do ogródka, aczkolwiek jakąś większą przesyłkę zdarzy mi się rzucić za płot - wychodzę z założenia, że jak klient ma w d#pie swoje przesyłki, nie instalując odpowiedniej wielkości skrzynki na płocie, to ja tym bardziej się nie przejmuję :lapka:

 


 

38 minut temu, Kmiot napisał:

Więc zalecenia są takie, by na początku olać temat i poświęcić fabule oraz misjom pobocznym w rozsądnych ilościach (ok. 40 godzin), co i tak bedzie dokonaniem, a grind zostawić sobie na post-game, o ile ktoś nadal będzie czuł taką potrzebę (szybsze i lepsze możliwości przemieszczania się).

 

Dzisiaj grałem kilka godzin i nadal jest wciągająco. No i jest motorek (z dość kiepskim modelem jazdy), więc trochę lżej na plecach.


No ciężko z tym "poświęcić się fabule i misjom pobocznym", bo jakoś mnie korci co chwilę, żeby to dowieźć i tamto też...
Zwłaszcza teraz, jak odblokowałem wspomniany motorek (tak jak piszesz - słabiutki model jazdy, boli szczególnie mocno, gdy ma się Days Gone w pamięci) i podróżowanie stało się prostsze (plus okolica zaroiła się od mostów i innych udogodnień).
Jeszcze tylko obalę jede kurs i lecę na Port Knot City - czas pchnąć dalej fabułę.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Fanek napisał:

Sam właśnie wyj.ebał mi się kolejny raz, buty dziurawe, ładunek rozj.ebany

zamknij aplikacje

 

--------------------

razem po jakichś 14h gry jestem zawiedziony, nie tego się spodziewałem :(

Zadam pytanie w imieniu tych nieśmiałych - ktoś jeszcze ma wątpliwości czy w ogóle skończy gre?

 

Często masz zdrową podjarkę, a po rozpoczęciu i poznaniu gameplayu odbijasz się id ściany :/ (Days Gone).

Może porzuć sanboxy na jakiś czas. Typowe "korytarzówki" są mniej wymagające w tej materii - lecisz po nitce do kłębka. Tu, jak się zraziłeś, to już raczej lepiej nie będzie. Po co siè męczyć, odzyskasz 85% pinionżka, c'nie?

Ja odnajduję się świetnie w grach z powolnym gameplayem vide rdr2 i takich tytułów oczekuję.

W DS dostałemcdokładnie to czego oczekiwałem. Mega intryguje mnie ta gra, a zawarte w niej mechaniki podeszły mi idealnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, ListuniO napisał:

Mam pytanie jak u Was z HDR? Gram na OLED i włączyłem HDR w grze (wtedy TV ma ustawione HDR na auutomat) ale jest tak lekko szaro. Jak wyłączyłem HDR w grze a w TV dałem na HDR10 zamiast automat to jest dużo lepiej. Ale nie wiem czy mam coś źle ustawione bo przecież HDR w grze powinien dawać najlepszą jakość obrazu (zwłaszcza czerni)

Mam OLEDA i dokładnie na odwrót. Jak wyłączyłem HDR od razu pojawiło się mleko, z włączonym kolory są idealne. Jedynie co, to mocno z nim zjechałem w dół bo mi gały wypalało..

Odnośnik do komentarza

Jestem w episodzie trzecim i wsiąkłem. Perwszą godzinę gry bardzo źle odebrałem i obawiałem się, że zanudzi mnie ta gra gejplejem ale mimo tego, że nie jest on zbyt porywający (odnieś, zanieś, nie wywal się na ryj) to jako całość jestem bardzo zadowolony. Immersja chyba robi robotę bo świat który stworzył chińczyk jest hipnotyzujący. No coś wspaniałego. 

 

13 godzin temu, ListuniO napisał:

Mam pytanie jak u Was z HDR? Gram na OLED i włączyłem HDR w grze (wtedy TV ma ustawione HDR na auutomat) ale jest tak lekko szaro. Jak wyłączyłem HDR w grze a w TV dałem na HDR10 zamiast automat to jest dużo lepiej. Ale nie wiem czy mam coś źle ustawione bo przecież HDR w grze powinien dawać najlepszą jakość obrazu (zwłaszcza czerni)

 

No u mnie wręcz przeciwnie. Bez HDR gra wygląda po prostu źle. Kolory gorsze, brak kontrastu praktycznie. Masz chyba po prostu źle ustawiony ten tryb.

 

PS. Przypomniało mi się na co chciałem ponarzekać. UI jest beznadziejny. Mała czcionka, nawalone wszystko wszędzie. No mogli to lepiej rozwiązać.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, szejdj napisał:

ja tez sie odcinam od bodźców jak robie kupe

Oho ktos chcial widze podyskutowac o grze ale nie ma pewnie z kim bo towarzystwo za glupie

Pytanie do osob ktore ukonczyly 2 chapter



 

Kiedy niesiemy te metale do tej bazy co jest motorek to da rade uniknąc akcji z wynurzonymi gdzie rozgniewaja naszego bobaska i atakuje nas jakis pletwal blekitny? Zrobilem cos nie tak czy tak ma byc?

Bo pierwszy raz zamiast ski dostalem ocene a 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, czy w ogóle ktoś zwraca uwagę na takie detale, ale ślady stóp, które zostawiamy za sobą na trawie, betonie w bazie, nie znikają ;p. Te normalne, a nie te podświetlane skanerem. Choćbyśmy nie wiem ile ich zrobili. Było w jakieś grze coś takiego? Zwłaszcza w grze open world? Pasuje to oczywiście świetnie do całej koncepcji gry. Widzimy nasze poprzednie ścieżki nie tylko na mapie.

 

Jestem po 20h, rozdział 3, autostrady itd. Na razie jeszcze chce się grać dalej.

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, kanabis napisał:

Oho ktos chcial widze podyskutowac o grze ale nie ma pewnie z kim bo towarzystwo za glupie

Pytanie do osob ktore ukonczyly 2 chapter

 

  Ukryj zawartość

 

 


 

Kiedy niesiemy te metale do tej bazy co jest motorek to da rade uniknąc akcji z wynurzonymi gdzie rozgniewaja naszego bobaska i atakuje nas jakis pletwal blekitny? Zrobilem cos nie tak czy tak ma byc?

Bo pierwszy raz zamiast ski dostalem ocene a 
 

 

 

Tez tam tak mialem

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Fanek napisał:

Na końcu każdego episode jest boss czy różnie?

każdy episode trwa mniej więcej tyle samo czy są i krótsze?

ten ep2 był mega długi..

Nie ma reguly.

Ep3 byl najdluzszy, a ep4 krótki. 

 

Te czcionki do poprawy.

Jak jeżdżę samochodem i mam 9 misji w trakcie to CALY ekran jesr zawalony tekstem jak wsiadam. A mijane paczki z drugiej strony mają czcionki rozmyte.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kanabis napisał:

Pytanie do osob ktore ukonczyly 2 chapter

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 


 

Kiedy niesiemy te metale do tej bazy co jest motorek to da rade uniknąc akcji z wynurzonymi gdzie rozgniewaja naszego bobaska i atakuje nas jakis pletwal blekitny? Zrobilem cos nie tak czy tak ma byc?

Bo pierwszy raz zamiast ski dostalem ocene a 
 

 

 

Spoiler

 

Ja miałem akcje z tym stworem, ale dopiero później, tj. jak niosłem jakieś urządzenie zasilające na Wiatrową Farmę, czy coś. W takim lesie. Spier'dalałem w podskokach.

 

Przy okazji pierwszej wycieczki do Stacji Dystrybucji (tej z motorem) miałem tylko akcję z wkur'wem u dzieciaka, ale to pewnie fabularny wymóg, bo potem jest odpowiednia scenka wyjaśniająca. Natomiast wtedy jeszcze nie było rybnych odwiedzin.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dradek sie kręci - wynurzony jest blisko

Świeci na pomarańcz - masz ostatnią chwile na zakrycie ust

 

od wielu godzin nie miałem do czynienia z nimi, jak tylko nasz robotyczyny koleżka zaczyna sie kręcić to zmieniam kierunek drogi i omijam każdego. Jedynie w górach musiałem rzucić w dwóch swoją krwią bo nie było innego przejścia. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...