Skocz do zawartości

Death Stranding


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Mejm napisał:

A o co kaman z tym online? Sa jakies interakcje miedzy graczami czy widziamy tylko np info ze kolega juzek tez tu byl?

Już Wredny ogólnie nakreślił, ale warto dodać, że nowe tereny, na które wchodzimy są zawsze poza siecią i tam zazwyczaj jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Dopiero gdy dotrzemy do kolejnej "bazy" i włączymy ją do sieci to okolica zaczyna się zapełniać aktywnością innych graczy (mosty, zgubione paczki itp. itd.).

 

Spoilery dot. 2 rozdziału, bo trochę się w nim zasiedziałem.

 

Spoiler

Tak się właśnie zastanawiałem mijając czasem porzucone paczki z celem: Fan Ludensa i zakładałem, że to będzie kolejny węzeł, a potem przez przypadek go zlokalizowałem na mapie i proszę: poboczny węzeł zupełnie nieobowiązkowy. Oczywiście moje natręctwo wzięło górę i musiałem wymaksować więź :dafuq:

Ale na koniec kilkugodzinnej sesji z grą wreszcie się zmusiłem do oderwania od zleceń i ruszyłem w fabularną podróż do Węzła Portowego. Zaryzykowałem przeprawę przez górską przełęcz motorem i szybko capnęli mnie Wynurzeni. Wcześniej dostałem po raz pierwszy granaty z krwią, więc podjąłem walkę z cthulhu-delfinem. Uciekł do budy, a ja ululałem bąbelka i pognałem na swoim rumaku do Portu.

No nie powiem, miałem spore obawy co do gameplayu, ale póki co kilkanaście godzin minęło, a gra nadal jest zajmująca. Duża w tym zasługa rosnącego z każdą chwilą zakresu możliwości.

I te muzyczki wchodzące na tło w trakcie większości misji fabularnych :banderas:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Teraz, Kmiot napisał:

 

No nie powiem, miałem spore obawy co do gameplayu, ale póki co kilkanaście godzin minęło, a gra nadal jest zajmująca. Duża w tym zasługa rosnącego z każdą chwilą zakresu możliwości.

I te muzyczki wchodzące na tło w trakcie większości misji fabularnych :banderas:

 

Dalej jest jeszcze lepiej ^^

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Fanek napisał:

Panowie jak zostawie jakąś paczke na ziemi to teoretycznie każdy gracz może ją podnieść sobie tak?

A co z motorem, gdy go gdzieś zostawie nikt nie zajuma? :D   nie zniknie?

 

chyba można zajumać, bo znalazłem motor jakiegoś typa, troche pojezdziłem i zatonął w rzece :D

Edytowane przez Fanek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

No ja właśnie wybudowałem swoja pierwszą drogę - robi wrażenie, nie powiem.
Wcześniej oyebauem obóz mułów, ukradłem im dwie ciężarówki materiałów (do jednej by sie nie zmieściło), więc mogłem dokończyć budowę i moim oczom ukazała się piękna nawierzchnia :fsg:
Kurde, w tej grze bardziej niż o cokolwiek innego, chodzi o zmienianie świata, budowanie dróg, ułatwianie przemieszczania się po nim... Już nie mogę doczekać się endgame, gdzie wszystko będzie rozbudowane na maxa :banderas:

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Michał_K napisał:

Kurde, coś mi mówi że powinienem przysiedzieć i pobudować mosty i inne drogi. Ale jednak żal zostawiać główną oś fabularna. Ach te problemy młodego polaka.

Mam podobnie. Dostarcze jutro przesyłkę i przysiąde chyba do rozbudowy bo aż szkoda nie wykorzystywać tego konceptu.

Odnośnik do komentarza

Radar pokazuje kierunek najbliższego Wynurzonego, ale nie zobaczysz go, póki się całkowicie nie zatrzymasz. Dopiero po dwóch, trzech sekundach w bezruchu materializują się ich sylwetki i możesz dokładnie się przyjrzeć gdzie i jak daleko są. Jak zaczniesz się ruszać, to znikają i musisz iść "na czuja". Jeśli wstrzymasz oddech zanim wykryją obecność Sama, to mogą nawet przejść po Tobie, a i tak Cię nie zauważą.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Kmiot napisał:

No generalnie ego Kojimy mogłoby wyje'bać w ziemi krater większy, niż te z Death Stranding. Ma oczywiście rację z tym, że ludzie różnią się wysublimowaniem gustu (żadne odkrycie), ale nie uzależniałbym tego od położenia geograficznego. Musi się pogodzić, że wielu graczom nie podejdzie ten styl gameplayu i nikt nie musi szukać usprawiedliwienia tego faktu - ani on, ani tym bardziej gracze, którzy się odbili. Bo, że gra jest specyficzna, to było wiadomo od pierwszych opinii, a nawet trailerów. A sprowadzanie Amerykanów do fanów wyłącznie FPSów trochę uwłacza tym z nich, którzy w grach szukają czegoś więcej, niż pif paf i piu piu.

 

Ale branża jednocześnie potrzebuje takich ludzi, jak Kojima. My potrzebujemy. Twórców zdolnych do uporczywego przepychania swoich koncepcji i wizji - silnych indywidualności sprawujących pieczę nad całym projektem i spajających go w całość, by nie był to tylko zbitek pomysłów. Samodzielnie stworzyć całkowicie nowe IP, napisać scenariusz, zaangażować głośne nazwiska w roli aktorów, wyreżyserować kapitalne scenki, wygrzebać gdzieś z czeluści piekieł utwory mało znanych zespołów i wyczuciem wkomponować je w grę (a jednocześnie wypuścić niszową kapelę na nieco bardziej mainstreamowy nurt, Low Roar, o was mówię). No umówmy się, gościu może być z siebie dumny, bo niezależnie od odbioru gry, udało mu się wypchać na rynek coś w dużej mierze własnego, osobistego. Bez wątpienia łokcie go bolą od rozpychania się nimi. I nie jest to indie gierka, a pełnoprawny tytuł AAA. Charyzmy z pewnością Kojimie nie brakuje, a że w parze z nią idzie przerośnięte ego? Cóż, dla ludzi dobrze bawiących się w grze to nie ma znaczenia.

 

Potrzebujemy takich ludzi, aby co jakiś czas zatrząść gniazdem gejmingowego świata. Nadać mu kolorytu i odrobiny indywidualnego, silnego charakteru. Może ktoś przy okazji poczuje inspirację, a wkrótce skorzystamy wszyscy.

Spoko komentarz ale wydaję mi się że troche racji w tym jest jeśli chodzi o Ameryke i inne Państwa bo Amerykance lecą często z jednym nurtem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

Hideo Kojima odnióśł się do krytycznych recenzji:

EJDhNnIW4AU5FPV?format=jpg&name=900x900

Uważa że gra to coś więcej niż kolejna strzelanka dlatego amerykanie nie zrozumieli jego gry. A gra została znacznie lepiej przyjęta we Włoszech  czy Francji gdzie gusta ludzi są bardziej wysublimowane. 

 

Xd

Za kręcenie beki z burgerków nawet trochę szanuje kodżambo :cool:

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ListuniO napisał:

Spoko komentarz ale wydaję mi się że troche racji w tym jest jeśli chodzi o Ameryke i inne Państwa bo Amerykance lecą często z jednym nurtem. 

Ktoś zrobił zestawienie recenzji z całego świata i okazało się że opinie z USA wcale nie odbiegają od reszty

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, da$io napisał:

Ego to ma Sapkowski, Kojima przy nim to uczniak.

Sapkowskiemu od wielu lat pozostało już tylko pielęgnować własne ego, bo ze stworzeniem czegoś dobrego ma wyraźny problem, więc może frustracja bierze górę. Stąd "dziwne" wypowiedzi. No, ale nie porównujmy natury potomka samurajów do wąsatego Janusza w kamizelce wędkarskiej. Nie ta kultura osobista i obycie w świecie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...