Skocz do zawartości

Jaki masz backlog?


Rekomendowane odpowiedzi

Z każdym dniem coraz większy, zaczynam powoli olewać kupowanie na zapas. Poprzednia generacja mi ciąży, obecnej nawet nie biorę pod uwagę.

Straszną mam chęć na ponowne przejście Mass Effect czy Wiedźmina 2, czyli kolejne kilkadziesiąt godzin trzeba zarezerwować, a jeszcze kilka pozycji na PC czeka. Czasami zastanawiam się, czy tego hobby nie rzucić w pizdu.

Odnośnik do komentarza

Backlog :obama:

 

No mój backlog jest dosc spory, moze dlatego ze przez ostatnie kilka lat wiecej czasu na kupowanie niz granie, w lato mam plan przejsc caly moj PS3 backlog + powrocic do kilku starych hitow, PS3 miala swoje ciezkie momenty ale patrzac na konsole dzisiaj to mozna powiedziec ze udana generacja.

 

w telefonie mam programik CLZ Games, tam mam cala kolekcje (nie liczac cyfrowej) i moge zaznaczac gry ktore juz ogralem, ale tez wiem co posiadam jak ide do sklepu, (n.p. zaznaczam se w info ze brakuje manuala, albo cos wiec jak znajde sztuke w lepszym stanie to moge wymienic potem)

wiec do zarzadzania kolekcji jest to idealna sprawa

 

VtgUVsW.jpg

 

Takze zrobilem se nowe PSN konto zeby ogarniac backlog (+ nowosci z PS4) bo czesto porzyczalem konsole i kumple ogrywali na moim koncie i mam pelno gier ogranych ktorych ja sam nawet nie wlaczylem, ehhh jak to sie mowi, powoli do celu

Odnośnik do komentarza

Na x360 i ps3 właściwie ograłem co chciałem, zostało wii/wiiu z zeldami, marianami i małpami, dwie gry na ps4, wolfenstain/mad max na XO. W miarę na bieżąco przechodzę gry które mnie interesują ale najgorsze i tak jest jak w krótkim czasie wpadnie kilka dobrych gier i ciężko skupić się na jednej. 

Odnośnik do komentarza

Mój backlog jest dość spory, ale pewnie część z nieogranych gier oleję bo jakoś nie mam parcia z tymi wszystkimi, które jeszcze mam, a które chcę ograć. Ustaliłem, że zaraz po premierze PS 4,5 zagram w następujące gry:

 

- Bloodborne GOTY

- Uncharted 4

- The Vanishing of Ethan Carter (choć za indykami nie szaleję to czasem lubię małą odskocznię)

- Dark Souls III

- Metal Gear Solid V

...i co tam jeszcze wyjdzie w międzyczasie. Liczę na The Last Guardian.

 

Destiny zabiera cały mój czas, ale za parę tygodni zabieram się na dobre za Ryse, Sunset Overdrive i być może za Dark Souls II. Prócz tego myślę intensywnie nad:

- Fallout III GOTY, New Vegas i IVką

- Castlevania LoS II

, ale jeśli zapomnę o nich to pewnie nic się nie stanie.

Edytowane przez Yap
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

nes/snes - ograłem co chciałem lub przynajmniej sprawdziłem gierki, które mnie interesowały
sega saturn - tez ograłem co chciałem, ale... poluję jeszcze na panzer dragona sage, więc jeszcze to by było do nadrobienia
sega dreamcast - jakimś cudem udało mi sie ogarnąć wszystkie gry, które mnie interesowały
psx - j/w

ps2 - j/w - ale! mam jeszcze w backlogu kilka gier, które wypadałoby zagrac- yakuza 1/2, silent hill 3, killer 7
gamecube - w sumie wypadałoby ogarnąć metroidy... w reszte (z tego co chciałem) grałem 

xbox - halo 2 iiiiii... w sumie to tyle, reszte ważnych gier przynajmniej polizałem

.

.

.

i teraz zaczynają się schody...

PS3 -  re6, mass effect 1/3, drakengard3, ninokuni, mgr, ssx, bioshock1, catherine, no more heroes heroes paradise 

Wii - te co chciałem ograłem, reszty nie tykam :P

x360 - gearsy 2/3, alan wake, halo (jakie tam wyszły)

PS4 - u4, dark souls 3, doom, mirrors edge, wiedźmin 3, life is strange, until dawn

xone - cos tam sie uzbiera ale nie mam cisnienia
wiiu - kupiłem konsolę dla kilku gierek i w te kilka gierek juz grałem wiec... tutaj raczej czysto. moze wind wakera jeszcze w hd bym sprawdził  

Odnośnik do komentarza

tak jak preferuje pudełka, tak przyznaję, że combo cyfrówka + dobry deal (np. summer sales), to najlepsze rozw. backlogu w przypadku tytułów, które zawsze schodziły u mnie na dalszy plan (brak kasy, inne priorytety w backlogu)

 

Vanquish i Resonance Of Fate po 25 zeta, HM2 za 22 i Catherine za mniej niż 9, grzechem było ostatnio odpuścić

 

 

Nie mam, wszystkie dobre gry, które wyszły, zaliczyłem już wiele lat temu.

 

Doom, Bloodborne i Hotline Miami wyszły w ostatnich latach, więc raczej nie

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

Dla zabawy spisałem sobie powierzchownie swój "backlog", tj. gry, w które posiadam i które "kiedyś chcę przejść" i trochę dało mi to do myślenia, bo nie wygląda to za dobrze...

 

PS4/PS5

Spoiler
  • 13 Sentinels Aegis Rim
  • Chorus
  • Ghost of Tsushima: Director's Cut
  • God of War
  • Gundam Breaker 3 Break Edition (dokończyć/platyna?)
  • Horizon: Forbidden West
  • Horizon: Zero Dawn
  • Idolmaster Platinum Stars(?)
  • It Takes Two
  • Kena: Bridge of Spirits
  • Kingdom Hearts (10 gier LOL)
  • Nier Automata
  • Odin Sphere Leifthrasir
  • Sakura Wars
  • SD Gundam G Generation Genesis (dokończyć/platyna)
  • Spider-Man
  • Spider-Man: Miles Morales
  • Star Wars Squadrons
  • Stray
  • Super Robot Wars OG:The Moon Dwellers
  • Super Robot Wars V
  • Super Robot Wars X

 

PS3

Spoiler
  • Anarchy Reigns(?)
  • Another Century's Episode R
  • Asura's Wrath
  • Dragon's Crown(?)
  • Dynasty Warriors Gundam Reborn
  • Heavenly Sword(?)
  • Mobile Suit Gundam Unicorn
  • Mobile Suit Gundam: Side Stories
  • Super Robot Wars OG Saga: The Lord of Elemental III Pride of Justice
  • The 2nd Super Robot Wars Original Generation
  • The 3rd Super Robot Wars Z: Rengoku-Hen
  • The 3rd Super Robot Wars Z: Tengoku-Hen
  • The Last of Us(?)

 

NDS

Spoiler
  • Infinite Space(?)
  • Radiant Historia(?)
  • Rhythm Tengoku
  • SRW OG Saga Endless Frontier Exceed
  • Super Robot Wars OG Saga: Masou Kishin The Lord of Elemental
  • Valkyrie Profile: Covenant of the Plume(?)


3DS

Spoiler
  • Etrian Odyssey Nexus
  • Etrian Odyssey Untold
  • Etrian Odyssey Untold 2
  • Etrian Odyssey V
  • Harvest Moon: The Tale of Two Towns
  • Project X Zone
  • Project X Zone 2
  • Resident Evil Mercenaries 3D
  • Shin Megami Tensei IV: Apocalypse
  • Shin Megami Tensei: Devil Summoner: Soul Hackers
  • Shin Megami Tensei: Devil Survivor Record Breaker
  • Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux


PSP

Spoiler
  • Danball Senki Boost
  • Final Fantasy Type-0
  • Grand Knights History
  • Metal Gear Acid 2
  • Persona 2: Innocent Sin
  • Super Robot Wars OG Saga The Lord of Elemental 2: Revelation of Evil God


Vita

Spoiler
  • The Idolmaster Must Songs
  • Muramasa Rebirth
  • Taiko no Tatsujin V Version


Switch

Spoiler
  • Astral Chain
  • Mario + Rabbids: Kingdom Battle
  • Taiko no Tatsujin Drum 'n' Fun!
  • Taiko No Tatsujin: Rhythmic Adventure
  • Tokyo Mirage Sessions (dokończyć)
  • Warioware: Get it Together
  • Xenoblade Chronicles 3


Inne konsole/emu:

Spoiler
  • Dragon Quest: The Journey of the Cursed King
  • Sakura Wars
  • Sakura Wars 2(?)
  • Suikoden I
  • Suikoden II
  • Super Robot Wars GC
  • TimeSplitters 2

 

PC (to akurat raptem cząstka wszystkiego...)

Spoiler

 

1.thumb.PNG.5b42ae78b111b8ab7fff104efdbd1c88.PNG

 

2.PNG.90252027d85f85f896cb2ac5d3ba2ae7.PNG

3.PNG.9556f0b47aafdf5279e171673eab7545.PNG

 

A to i tak nie uwzględnia gier jeszcze nie zakupionych z wishlisty, potencjalnych nowych/ciekawszych premier, gier, które już znam a chciałbym sobie odświeżyć, ani gier, które czasem odpalam tylko, żeby chwile pograć, typu Tetris, bijatyki czy gry rytmiczne...

 

Przy założeniu, że w przeciętnym tygodniu roboczym rzadko kiedy gram więcej, niż 6-10 godzin... Cóż, na nudę nie powinienem narzekać do emerytury. ;)

 

Zarazem muszę przyznać, że faktycznie, jak się ma tego za dużo, to czasem nie wiadomo, za co się wziąć. Często jest tak, że jest się ciekawym jakiejś gierki, zaczyna się ją, potem nie kończy, sprawdza coś innego i zostaje tak to wszystko rozgrzebane, a wrócić ciężko. Dlatego też w ogóle nie interesuję się GamePassem, ani innymi abonamentami. Wolę mieć gry na własność i przechodzić je we własnym tempie, nawet jeśli trwa to latami. ;)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ładnie odkopany temat. Aż tak rozpisywać by mi się nie chciało. Zerknąłem tylko do Excela i pokazuje 188 gierek czekających na swoją kolej. Jak zaczynałem to spisywać gdzies w 2016 roku to było koło 380 więc jakiś mały progres jest. Obecnie kupuje juz tylko to w co mam zamiar niemalze od razu zagrac (jak SMT5 czy XC3), tak to wolę się skupić na backlogu bo masa swietnych gierek czeka. GPU kupię od czasu do czasu jak trafi się interesującamnie gierka (na siłę mógłbym coś zawsze tam znaleźć ale mój backlog jest delikatnie potężniejszy niż cała oferta MS ;))

Odnośnik do komentarza

U mnie kilka gier z ps3 i przenoszę się na kończenie gier z ps4 i potem ps4 idzie do Żyda. A ja gram na xss, czekając na ps5.

Do ukończenia na ps3:

- painkiller (to jest jakaś inna wersja niż na PC? Na pewno muza inna?)

- asasin creed 1, tak chce ukończyć jedynkę, mam zdubbingowana - pierwsza i ostatnia cześć z pl dub.

- castlevania lords of shadow, ukończyłem, ale chce jeszcze raz po latach

- dante inferno - jak wyzej

- prince of persia 2008, jak wyżej. Gra się zestarzała bo odpaliłem na chwile i kamera/sterowanie niegrywalne

—-

aha, robie listę gier z Xbox Classic/X360, które ogrywam we wstecznej kompatybilności, po top 10 gier i chce je ukończyć… ale najpierw muszę je kupić :)  
no i tak ogrywam max payne 3 z x360 (tez ukończyłem) 

właściwie  nie wiem czemu w backlogu mam gry, które już ukończyłem z 10 lat temu…

 

@Suavek nie starczy życia na te gry. 

Odnośnik do komentarza

Filmweb: przycisk "chcę zagrać". I potem masz listę na profilu.

 

Rzuciłem właśnie okiem u siebie i widnieje tam 48 pozycji, z czego myślę, że może połowa to takie faktycznie must play. Przy czym do mojego backloga potrafi wskoczyć coś zupełnie z dupy, na podstawie impulsu typu artykuł w dziale retro w PE, i cyk, jakaś gierka z PSXa wlatuje na listę. Bo nowych/świeżo zapowiedzianych rzeczy to już tam jest naprawdę niewiele.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Wredny napisał:

apka CLZ GAMES, crossbuy (tak, płatna, bo wersja darmowa to chyba tylko do 100 tytułów ogarnia) na telefon/tablet/PC.

Super sprawa, bez tego bym się nie połapał chyba :sweat:

Ile kosztuje? Bo teraz nie mogę sprawdzić.

 

Są przypadki braku jakichś gier w bibliotece aplikacji, lub można to własnymi zastąpić?

 

I czy wprowadzane dane są tylko w naszej aplikacji, czy to wszystko jest gdzieś na serwerze/koncie trzymane?

 

EDIT:

Dobrze widzę 15 USD na ROK...? To ja zostanę przy excelu. :D Albo sprawdzę tego HLTB.

 

image.png.761dbfab02abb0a9742c896ff26e5ba9.png

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Badus napisał:

Ja już nawet nie wiem jaki mam backlog, straciłem rachubę lata temu :balon:

Jak spisujecie gierki, które chcecie ograć/posiadacie? Tylko Excel, czy jakaś sensowna apka/serwis?

 

https://www.backloggd.com/u/Dahaka/lists/

 

ja sledze na tej stronce, przy okazji link do mojego backloga. Ja sobie akurat zrobilem listy, ale jest tez dedykowana zakladka do backloga oraz do ocenionych gier, wiec mozna sobie w miare po swojemu ogarnac.

Mnie zostalo jakies niecale 90 gierek, wiec calkiem niezle bym powiedzial, zwlaszcza ze niewiele tam jest gier na 50+ godzin.

 

Lista była o wiele większa, ale życie jest za krótkie, żeby próbować wszystkiego, wiec wnikliwie przeanalizowałem swój gust i doświadczenia gamingowe aby stworzyć bardzo konkretną listę. Skupiłem sie na dwóch rzeczach - odpowiedzeniu sobie na pytanie czy zagranie w daną grę pozwoli mi doświadczyć czegoś ciekawego oraz na pokonaniu tzw fear of missing out.

"Coś ciekawego" to zazwyczaj przynajmniej jeden duży element, którym gra wyróżnia się na tle innych, gameplay, artstyle, fabuła itd. Gry, które nie oferowały niczego ciekawego (oczywiście subiektywnie) wyleciały z listy, nawet jeśli były to dobre tytuły. Głównym przykładem były tutaj sequele, np Suavek ma kilka części Etrian Odyssey na liście - ja także miałem, ale wybrałem tylko jedną i ją ograłem, bo reszta to w zasadzie tylko inne mapy, inne klasy, drobne zmiany w systemie - słowem poszczególne części oferowały za mało unikalnych elementów, które sprawiłby że warto byłby w nie zagrać, mimo że są to bardzo dobre gry. Grając w daną grę chce doświadczyć czegoś nowego, a nie odcinania kuponów. Tak samo Xenoblade 2 wyleciał z backloga i zagram tylko w 3. Fani mnie pewnie zjedzą, ale dla mnie te gry są zbyt podobne do siebie, żeby mi się chciało poświęcić czas na obie. Ograłem w życiu mnóstwo gier, które mimo że były spoko, to jednak traktuje je jako stratę czasu, bo nie były, dla mnie, wystarczająco unikalne. Podobnie bo ograniu całej serii Dark Souls stwierdziłem, że Demon's Soulsy sobie odpuszczę.

Aczkolwiek przyznam, że mam słabość to nowych IP, więc nawet jeśli są odtwórcze, to często przez fakt bycia nowym IP chce ich spróbować.

"Fear of missing out" to też straszna rzecz, która zmusza Cie do grania w gry, które w sumie nie wnoszą absolutnie nic nowego, ale gra się w nie w obawie, że a nuż będzie w niej coś ciekawego, albo dlatego, że wszyscy grają i o niej mówią, więc trzeba przynajmniej spróbować. Albo kończyło się gry, które średnio się podobały, bo  "może zaraz się rozkręci", albo bo skoro ograło się resztę w serii, to i tę wypada.  Przy ograniczonym czasie trzeba umieć robić selekcję, żeby wyciągnąć esencje tego, co cie jara w grach, i móc usuwać "fillery", które niby są przyjemne, ale koniec końców szkoda na nie czasu, bo jest mnóstwo ciekawszych rzeczy, na które warto go poświęcić.
 

 


 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...