Skocz do zawartości

Resident Evil VII


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
2 godziny temu, wodny1988 napisał:

 

Jak to jest ze straszeniem w tej grze? Wszystko opiera się na jump scare'ach czy bardziej na klimacie? Kusi mnie niesamowicie, ale nie wiem czy serducho mi wyrobi.

 

 

Jak masz dylemat co do strachu  i możliwość to polecam na VR. No ku rwa można się zesrać, nawet znając grę bo przeszło ją się kiedyś normalnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, wodny1988 napisał:

Jak to jest ze straszeniem w tej grze? Wszystko opiera się na jump scare'ach czy bardziej na klimacie?

 

Polega na tym, że postać nie potrafi biegać w przeciwieństwie to niektórych mutantów. Tylko na tym... Jeśli podobają Ci się nudne symulatory chodzenia to RE7 trafi w gusta. A jeśli jak deklarujesz, bawiłeś się w RE5 wyśmienicie to może odpal sobie Gears of War bo są bliższe RE5 niż RE7. ;)

Edytowane przez Berion
  • WTF 2
  • Smutny 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, wodny1988 napisał:

Dzięki wielkie. W takim razie po przejściu RE5, przy którym bawię się wyśmienicie,  kupię 7 a potem wezmę się za 6. :)


RE5 to zupełnie inny segment - bardziej action-adventure, niż survival horror (ale nadal super gierka). RE6 nie tykaj, choćby kijem - to obraza ludzkiej inteligencji.
A Beriona nie słuchaj, bo znów zapomniał wziąć tabletek.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Nemesis napisał:

Jak można podpinać RE7 pod symulator chodzenia? To jest ze sto razy bardziej złożona mechanika.

 

Przecież napisałem to złośliwie... Mam platynę w tej grze, więc coś o niej wiem. Po prostu brak możliwości biegania odpowiada w RE7 za poziom trudności i niesamowitą monotonię (pierwszy boss, a raczej bosica na poziomie Madhouse to był cyrk na kółkach przez ten idiotyczny limit). Ledwo da się w to grać.

 

Skoro podobała mu się RE5 to powinien także ograć RE6 (o ile strawi te szaleńcze QTE, pasikoniki, zombie-tankowce, zombie z karabinami i driftujące czołgi, bo akurat dla mnie to było już zbyt wiele).

 

Cytat

No i polecam ograć do na VR.

 

A ja nie polecam żadnego VR. Ponieważ niszczą mózg i wzrok.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

To już wiemy, co było przyczyną tych rozległych uszkodzeń :potter:
 

1 godzinę temu, balon napisał:

No dla mnie typowy. Oszczędzałem amunicję, były zagadki, byłem ze srany, nie raz uciekałem przed potworkami. Dla mnie to są składowe survival horroru, bo co jeszcze? 


Chyba źle coś przeczytałeś - nie podważam przecież "typowości" tego tytułu :lapka:
 

1 godzinę temu, Wredny napisał:

To nie tylko typowy survival horror, ale jak najbardziej typowy Resident

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no na bank nie jest to jakieś super zdrowe, choćby na wzrok - bliskość soczewek itp.

Swojemu dziecku nigdy bym nie dał na tym grać. Sam jak gram to w sesjach ok 30-45 min co kilka dni. 

No ale wszystko to domysły na czuja, więc myślałem, że kolega Berion może ma jakieś dane, ale oczywiście wszystko oparte jest na jego teoretycznym  doświadczeniu (zapewne VR widziane tylko w sklepie). Next please.

 

Podsumowując RE7 to bardzo dobra gra i warto w nią zagrać. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, balon napisał:

No ale wszystko to domysły na czuja, więc myślałem, że kolega Berion może ma jakieś dane, ale oczywiście wszystko oparte jest na jego teoretycznym  doświadczeniu (zapewne VR widziane tylko w sklepie). Next please.

 

Bo Berion to taki najbardziej typowy przedstawiciel fali internetu opartej na pop psychologii (jestem pewien, że to wielki fan Jordana Petersona) jak i pop nauki. Zawsze ma jakieś opinie, zawsze ma proste odpowiedzi na trudne pytania bez twardych, logicznych dowodów, ale na tyle brzmiące sensownie, że jakiś procent internetowych mośków mu uwierzy.

Odnośnik do komentarza

@SlimShady W papierosach kiedyś był "tylko" tytoń. A dziś?

 

@Figaro Bardzo go szanuję. Pozdrawia "internetowy mosiek".

Nie wiem co to jest "pop nauka", wyjaśnij mistrzu.

 

@Nemesis W RE7 mamy dwa tryby poruszania się. Który z nich jest bieganiem? Żaden. Odpal sobie na YT Quake'a lub PSX'owe Residenty i porównaj z RE7. To samo mnie wkurzało w Black, z tym że tam mogłem sobie włączyć mnożnik na CPU (Xbox i trainery ;)) i choć wszystko, to bieganie nabierało w miarę normalnego tempa. Twórcy chyba nawet gdzieś tłumaczyli, że nie mogli inaczej bo @balon by rzygnął sobie na fotelu z parę razy z hełmem na głowie.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...