Skocz do zawartości

Resident Evil VII


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, które dodatki są warte ogrania? Interesują mnie przede wszystkim wartości fabularne, a jakieś czasówki/strzelnice nieszczególnie. Może ktoś skrócić jak wygląda gameplay w kolejnych DLC?

 

Banned Footage Vol. 1

Banned Footage Vol. 2

End of Zoe

Not a Hero

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
49 minut temu, XM. napisał:

Opłaca się brać droższa wersje gold z dlc czy raczej yebac maczetami i nic ciekawego?

Ja stoję przed tym samym wyborem i mówiąc szczerze różnica między podstawką a wersją GOLD to ok 3 dychy więc nie ma się nad czym zastanawiać i brać z dodatkami. Nawet jakby były słabej jakości. 

 

Ja mam pytanie innej natury. Jestem świeżakiem serii, ale RE VII interesuje mnie od dawna. Stąd pytanie. Czy jeżeli ograłem remake RE 2 i 3, RE 5 nie skończyłem, tak samo jak RE 6. Tam to chyba odpadłem w pierwszej kampanii Leona. (Na pewno do RE 5 i 6 wrócę i kupię RE 4. Okazało się że remake jedynki był kiedyś w Plusie :D więc też ogram)

 

Wiem, że w siódemce jest zupełnie nowy bohater, ale nieznajomość poprzednich, szczególnie ostatnich części z serii odbije się mocno na zrozumieniu fabuły siódemki?

Edytowane przez - V -
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.04.2020 o 14:16, _D23 napisał:

Nie odbije Ci się w ogóle ;) 

Oprócz jednego czy dwóch nawiązań do uniwersum to całkowicie nowa, odrębna historia. 

 

I też zupełnie inna rozgrywka także będzie powiew świeżości.

 

Polecam granie wieczorem/w nocy. Do tego słuchawki na uszach. Wrażenia gwarantowane.

 

Ja przeszedłem na chwilę obecną 4, 5, 7, Revelations, Revelations 2. Teraz druga kampania w 6. Trochę dziwna kolejność, ale co tam.

Odnośnik do komentarza
On 4/7/2020 at 2:09 PM, - V - said:

Ja mam pytanie innej natury. Jestem świeżakiem serii, ale RE VII interesuje mnie od dawna. Stąd pytanie. Czy jeżeli ograłem remake RE 2 i 3, RE 5 nie skończyłem, tak samo jak RE 6. Tam to chyba odpadłem w pierwszej kampanii Leona. (Na pewno do RE 5 i 6 wrócę i kupię RE 4. Okazało się że remake jedynki był kiedyś w Plusie :D więc też ogram)

 

Wiem, że w siódemce jest zupełnie nowy bohater, ale nieznajomość poprzednich, szczególnie ostatnich części z serii odbije się mocno na zrozumieniu fabuły siódemki?

 

Polecam najpierw ograc RE0 HD, RE1 HD, Remake 2 a pozniej 3. Na koncu RE4  i wtedy byloby najlepiej oigrac VII bo po ograniu 4-ki zrozumiesz ze sa nowe historie i nowe rozwiazania gameplayowe i gra w VII bylaby najlepsza w takiej kolejnosci. Ogranie VII po ograniu czesci ktore pisales odbije sie na grze w poprzednie czesci i nie bedzie takim samym doswiadczeniem

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

No początek domu jest zayebisty, ale potem jak się stamtąd wychodzi i dowiaduje się, co nie co więcej o rodzinie Baker'ów i tej piedolniętej na łeb dziewczynki to trochę zyebali z tym scenariuszem, co tam wymyślili. 

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Fabularnie bym powiedział, że jest najlepiej w całej serii(nie żeby to był jakiś wielki wyczyn), ale rzeczywiście gra traci na impecie w końcowej fazie. Kiedyś będzie trzeba powtórzyć na VR, choć nie wiem, czy serce wytrzyma, bo gra robi nawet bez tego(najczęściej w prymitywny sposób, tj. jump scenki, ale dobre i to).

Odnośnik do komentarza

Najlepiej jest w RE2 pod względem scenariusza, no i odkrywanie tajemnicy posiadłości Spencera jest miodzio. W RE0 kał, w CV czasem cringe, czasem za(pipi)iście, trójka i czwórka to takie o, a piątka i szósta to kał. Siódemka dokladnie jak mówicie, z(pipi)ana od połowy. Szkoda, że poszli w tematykę opętania pod durną przykrywką wirusa.

 

Nie ma co się oszukiwać, generalnie 1, 2, 3 i CV to było wciągające story klasy Ż, a potem poszli w zupełnie nieinteresujące fabularnie dla wszystkich bohaterów i ludzkości motywy, ten terroryzm biologiczny na dużą skalę to meh.

Odnośnik do komentarza

no wiesz, z punktu widzenia logiki, to sa spore niescislosci juz w pierwszych seriach. w dwojce mr X byl tyrantem ktory ewolouwal podczas regenarcji i skoku do lawy, natomiast w jedynce zaden z bossow tego nie robil ( a Yawn i Super Tyrant nachodzili nas dwukrotnie. w miedzyczasie zbierajac becki). dopiero G mial za zadanie w niekontrolowany sposob sie rozwijac, a i tak w calej grze spotykalismy tylko jednego osobnika, ktory tego dokonywal. reszta serii to juz ewidentny nieogar scenarzystow w tym o co pierwotnie chodzilo.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
11 godzin temu, anarom_pl napisał:

Witam. Przeszedłem grę pierwszy raz i odblokowałem buty do szybszego poruszania się i esencję obrony. Przy drugim przejściu posiadam to w skrzyni. Czy muszę mieć to w ekwipunku żeby było aktywne, czy wystarczy że leży w skrzyni?

Banalne pytanie ale muszę się upewnić.

Musisz mieć te przedmioty w ekwipunku.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.