Skocz do zawartości

Resident Evil VII


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie gra cudowna i chętnie zagrałbym w bezpośrednią kontynuację. Wbiłem platynę w tej zacnej gierce i nie jest było aż tak ciężko. Na wszystkie trudne momenty w tym walki z bossami istnieją fajne metody, dzięki nim zrobimy to bez większego stresu. Jeżeli komuś zależy na 100% i ma z czymś problem, chętnie pomogę. Kilka patentów odkryłem przez przypadek i chętnie się tym podzielę.

Między innymi przejście gry otwierając tylko 3 razy skrzynki bez używania leczenia jest proste, jest na to fajna metoda. Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

O matulu, gierka sztosik :banderas:

Pierwsza lokacja czyli dom ma wspaniały klimat, odpychający, mroczny, brudny, tajemniczy, granie w słuchawkach i słuchanie każdego skrzypnięcia, uciekanie przed stworami i szybkie zamykanie drzwi i powolne skradanie się za każdym rogiem zastanawiając się co i skąd wyskoczy, fantastyczne przeżycie. Klimatem i widokiem FPP przypomniał mi się od razu Silent Hill The Room. Faktycznie po wyjściu z domu klimat trochę siada, a mała różnorodność przeciwników i też ich mała ilość trochę odejmują od uczucia ciągłego strachu, ale nadal jest to kawałek świetnie zrealizowanej opowieści. Fabuła nigdy w sumie nie była mocną stroną RE, ale szacuneczek za jakieś tam powiązanie z osią fabularną poprzednich części (plus DLC z Chrisem). No i patrząc na 6 część to aż dziw bierze, że ktoś podjął ryzyko aż tak mocnej zmiany formuły. Opłaciło się zdecydowanie i 8 część ma szansę być takim RE4 nowej generacji. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Jak oceniacie fabularne dodatki do gry? Skończyłem po raz drugi grę, ograłem darmowy dodatek i zastanawiam się czy nie kupić przepustki sezonowej. Gra krótka (10h+) darmowy dodatek też (1h+) ale bardzo klimatyczna i dobrze zrobiona. Grałem na PC z kartą 1660 TI i na najlepszych teksturach gra potrafiła przyciąć więc zmniejszyłem na domyślne. Teraz M$ ma taniej przepustkę i się zastanawiam czy warto. Żałuję, że nie mogę zagrać na VR w ten tytuł...

Odnośnik do komentarza

Nie są złe, każdy trochę inny. Z fabularnych(jeden krótki dzieje się przed podstawką), drugi coś w stylu Piły, a trzeci to już taka napierdalenka z przymrużeniem oka w stylu filmów klasy Z z lat 80-tych(dosyć trudny ostatni boss). Oprócz tego jest parę arkejdówek, jedna nawet spoko, dosyć trudna zagadka, gdzie trzeba uciec z pokoju.

Jakby nie było wszystkie fabularne są kontynuacją wątków ważnych postaci, więc w dobrej cenie można sprawdzić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wlasnie ogrywam w PS NOW za darmo od Pana Chinczyka, jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Wyszedlem wlasnie z domu. 

Podoba mi sie ta bardziej straszaca formula i ciezki klimat. Momentami potrafi przytloczyc. Wolalbym w sumie TPP bo nasza bostac jest powolna i jakos nie pasuje mi to do FPP. 

Oprocz tego to taki klasyczny RE, proste lamiglowki, klucze, eksploracja budynku. Podobaja mi sie tez te kasety. Oby do konca sie utrzymal ten klimat i tez jestem ciekaw jak to bedzie wygladalo fabularnie. Teraz to w sumie mi sie udziela hype na 8 skoro Capcom ostatnio tak dostarcza, po chu.jowej 6 to praktycznie zapomnialem o tej serii i stad dopiero teraz ogrywam najnowsza.

Odnośnik do komentarza

Skonczone, zajelo mi niecale 10h. Niestety koncowka slaba. Zastanawiam sie jak wyglada to ich planowanie w Capcomie. Oni tam wszystko musza robic od szablonu? Tak jak w poprzednich czesciach na koncu trafiasz zawsze do jakiegos labirytnu napakowanego nudnymi wrogami byleby sie przedrzec do bossa w ktorym zrzuca ci bron zeby go zabic, ja pier.dole dobrze ze chociaz dali pistolecik zamiast rocket launchera.

Ale przynajmniej dom byl swietny, mimo malej roznorodnosci przeciwnikow i oklepanym schemacie bossa (ostatnia walka w tej czesci gry). Wyczytalem ze wybory nic praktycznie nie zmieniaja wiec nie chce mi sie grac drugi raz, moze kiedys sie szarpne na tego madhouse.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kurcze, miałem nadzieję, że to już końcówka, jakaś 1/3 gry - dwie czy trzy godzinki, a tu mi wyjdzie jakieś 12h. 

 

Zobaczymy co z tym klimatem, choć nie ukrywam, że wolałbym, żeby faktycznie było trochę lżej, ale bez przesady, bo  

 

Spoiler

ta Eveline mnie troszkę wymeczyla

 

(mimo że tak naprawdę było to do przejścia w 5 minut) - myślałem, że pyerdolne na zawał. 

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.