Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko mi było znaleźć na Netflixie dobry dokument kulinarny. Chef's Table nawet spoko, ale w każdym taka sama formuła i za długie odcinki w stosunku do kontent, poza tym dedykowany raczej fine dining. Pozostałe kulinarne to głównie jakieś amerykańskie odpowiedniki Top/Master Chefa. 

 

I tak trafiłem na Salt Fat Acid Heat, 4 skondensowane odcinki, każdy o innym smaku/metodzie, w różnych sceneriach, można się dowiedzieć i o przepisach i o kulturze, wszystko naprawdę solidnie zrealizowane i z wartością edukacyjną. Polecam, szczególnie domowym kucharzom :cool2:

Edytowane przez Rudiok
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, blantman napisał:

Dzisiaj premiera filmu Potrójna Granica czyżby pierwszy dobry film akcji od netflixa? Dajcie znać kto obejrzy bo ja dopiero w weekend znajdę czas :(

 

:reggie::reggie::reggie:

 

Jest niesamowita prawidłowość w tym, że wszystko sygnowane logo Netflixa jest mniejszym lub większym crapem. 

 

Obsada - świetna, ale co z tego jak grają totalnych no-name'ów, których imion nawet ciężko zapamiętać. Sceny akcji to chyba najlepszy plus filmu (szczególnie sam główny atak, miejscami jak w Call of Duty) - bardzo dobrze zrealizowane, szybkie, ale bez efektu padaczki. Fabuła - coś w stylu 13. odcinka 2. sezonu Kryminalnych, czyli słabo. Chwilami wygląda to jak próba zrobienia Niezniszczalnych, ale w poważnym tonie, co nie pykło. Dla obsady i scen gdzie się strzelajo warto pstryknąć ze dwa piwka, ale mega niewykorzystany potencjał tylu aktorów. 6/10

Edytowane przez Rudiok
  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jakby kogoś - niedawno były na internecie jakieś informacje, że podyebano hasła do netflixa (m. in.). Jakoś mnie to nie ruszyło. A tu dziś rano patrzę na maile i najpierw logowanie z Maroka, a potem zmiana hasła i zmiana adresu email i już nie mam konta. Napisałem oczywiście do nich i potem może na infolinię zadzwonię.

Odnośnik do komentarza

No ale filmy ich firmowane nazwą Originals są po prostu kiepskie, seriale to też w porywach maksymalnie 8/10 (mówie oczywiście o produkowanych na ich zamówienie, nie o tych przejmowanych). 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, number_nine napisał:

 

Niesamowite to jest ciągłe powielanie takiego zdania, jakby Netflix nie robił wcześniej i obecnie dobrych rzeczy. 

 

W tym zalewie szmiry z Netflix originals ciężko znaleźć coś naprawdę dobrego, a przy takiej ilości crapu każdy kolejny film jest obarczony mega dużym ryzykiem. Żeby to było chociaż 50/50 czyli 1 film dobry 1 średni a tu jest raczej 10/90.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, krupek napisał:

Netflix Originals?

 

Stranger Things, Dark, Ikar, Atypowy to bardzo dobre tytuły, a wielu jeszcze nie widziałem. Poza tym, Netflix się rozkręca i będzie lepiej.

 

Ale to seriale. Filmy jakie? 

 

@number_nine jak człowiek ma mało czasu to woli go zainwestować w coś dobrego. Różnica między sredniakiem a crapem jest wtedy homeopatyczna. 

Edytowane przez Rudiok
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Rudiok napisał:

 

Ale to seriale. Filmy jakie? 

 

@number_nine jak człowiek ma mało czasu to woli go zainwestować w coś dobrego. Różnica między sredniakiem a crapem jest wtedy homeopatyczna. 

Tak z głowy te które mi się bardzo podobały 

Beast of no nation

fundamentals of caring

sand castle

okja

roma

to the bone

meyerowitz stories

first the killed my father

ballad of buster scruggs

a futile and stupid gesture

Our Souls at night

 

i kilka za(pipi)istych dokumentalnych ale zakładam że chodziło ci o fabularne. Na pewno nie wymieniłem wszystkich a tylko kilka. Jest troszkę dobrych filmów może obejrzyj się za czymś poza sci fi i akcyjniakami. 

 

Ja rzadko trafiam na (pipi) od netflixa bo gówniane filmy olewam jak bright czy polar. Nawet nie uruchamiam ich żal czasu. 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, blantman napisał:

roma

wydawało mi się, że to nie jest netflix original (coś jak Anihiliacja) bo po prostu Netflix kupił prawa do dystrybucji tego filmu a wydaje mi się, że mówiliśmy o tych własnie Netflix Originals ale no w sumie to już bez różnicy 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Jako  fanowi GR:Wildlands Potrójna Granica wyjatkowo mi sie podobała. Może i jestem spaczony ale żona nie mogla sie oderwac (zasnac) wiec to o czyms świadczy. Nawet stwierdziła, że ją trzymał w napięciu. Ja tego nie mialem bo za bardzo porownywalem scenerie do tej z GR:W. Końcówka nie taka przewidywalna jakby sie czlowiek spodziewal i mocno osadzona w klimacie żołnierskiego rachunku sumienia. Skręcił film pod koniec na trudniejsze tematy i może brak uderzenia na koniec sprawia, że ludzie na niego narzekają bo ewidentnie czuć w nim dwa tempa.

Dałem 5* na  netflixie i nie żałuję. Przynajmniej kompletne dzielo,  nie to co Umbrella Academy i praktycznie każdy serial teraz.

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, krupek napisał:

Netflix Originals?

 

Dark

Weźże palnij się w łeb. Dark, dobry?

Obejrzyj Predestination to zobaczysz jak się powinno robić film o podróży w czasie bez kontinuum czasoprzestrzennego. Do 3 odcinka serial działał, a potem nic nie miało znaczenia bo widz poznał reguły rządzace fabułą i nie ma w nim żadnej tajemnicy.

 

Kolejnym jaskrawym kontrprzykładem jak opowiadać historię w kilku płaszczyznach czasowych jest Westword lub Interstellar. Taki film powinien jakoś prowokować do analizy ciągu przyczynowo skutkowego (Predestination powoduje błąd mózgu :) ) , Dark opowiada historię tak banalną że widzowi wstyd że dał sie oszukać przez pierwsze 3 odcinki, ze ma do czynienia z czyms wyjątkowym.

 

Edytowane przez szczudel
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...