Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, YETI napisał:

Taka lekcja dla kolejnych pokoleń, że jak się bierze kredyt, to ze stałym oprocentowaniem. Szkoda, że w Polsce stałe można wziąć tylko na 5 lat. 

Ogólnie, to trzymajcie się :lapka:

 

Jak brałem kredyt nie było opcji stałej raty, ta pojawiła się później. 

Odnośnik do komentarza

Miejmy nadzieję, że ta sytuacja, która aktualnie ma miejsce spowoduje, że ludziom otworzyły się oczy i skończy się el dorado w Polsce dla banksterów. 

Wjeżdżać z tym stałym oprocentowaniem dla długich kredytów hipotecznych, tak jak robi się to w cywilizowanych krajach, gdzie ludzie i tak więcej zarabiają i na więcej ich stać, a do tego mają jeszcze lepsze warunki kredytowe. 

 

Ja na to wszystko na szczęście patrzę z boku, bo kredyt mam niewielki i to wzięty głównie na wyposażenie domu, bo po prostu nie starczyło mi już kasy po wybudowaniu i nie chcieliśmy z żoną czekać.

Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, Shago said:

Zawsze mnie śmieszyła ta wycena CDR przebijająca Orlen, czy KGHM.

Cena była przegęta ale cena też nie oznacza wartości, musisz brać pod uwagę ile akcji jest w emisji. Ostatnio np. Amazon zrobił split akcji i z ceny ponad 2000$ zrobiło się poniżej 200$. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Observer napisał:

Teraz każdy mądry, ale pokaz mi jeden z drugim najpierw swój wpis z tego tematu sprzed roku jak przekonywales że już wtedy twierdziłeś że przejście na stałą stopę jest jedynym słusznym wyborem. Nie ma? No nic dziwnego, teraz po prostu powtarzanie tego co mówią wszyscy i udawanie że już rok temu tacy mądrzy byliście. Szkoda że nie ma na to kwitów. 

 

Prawda jest taka że temat przechodzenia na stałe stopy w praktyce to się tu zaczął w tym roku. Nie pamiętam żeby ktoś przy zerowych się tu zadeklarował że przechodzi na stałe, jak był to winszuje, ale najpierw poproszę cytacik na dowód.

 

 

5 godzin temu, Shago napisał:


Polać. Dzisiaj każdy zgrywa mistrza ekonomii i przewidywania :kekw:

 

Poniżej :lapka:  Jednak sam nigdy nikogo do niczego nie przekonuję jeśli chodzi o finanse - to nigdy nie jest dobra droga. Niech każdy bierze odpowiedzialność za swoje decyzje. Jednak wypowiedzieć się ze swojej perspektywy? Jeszcze jak. 

 

W dniu 25.05.2021 o 15:46, Ukukuki napisał:

Nie wiem jakie ceny są w twojej lokalizacji, pamiętaj tylko żeby ratę dobrać z odpowiednim zapasem w razie wzrostu oprocentowania bo cię dojadą później koszta. To już nie jest hipoteka na 5 lat ,że można mieć wywalone. Przypomnę tylko oprocentowanie obecnie jest rekordowo niskie. 

 

W dniu 14.05.2021 o 09:44, Ukukuki napisał:

Ja całe szczęście mam stałe oprocentowanie, bo coś faktycznie wisi w powietrzu. 

 

W dniu 5.02.2020 o 22:52, Ukukuki napisał:

Też teraz brałem z tym ,że tylko na 5 lat i ING ma świetną ofertę w mojej ocenie. Oprocentowanie stałe na cały okres kredytu plus mogę go wcześniej spłacić bez żadnych okresów przejściowych. Jak na krótki kredyt to nie znalazłem bardziej korzystnej oferty. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
44 minutes ago, gtfan said:

 

typ mówił rok temu że na pewno nie podwyższy, teraz że na pewno nie obniży, więc słuchać go można tylko dla śmiechu, bo płakać już nie ma co...

 

a stopy obniży nie jak będzie na to moment ale jak mu Jarek będzie kazał. 

ostatnio mówił, że z tym nie podnoszeniem to były żarty i że nie znamy się na żartach

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Czoperrr napisał:

 

 

jakby ktoś chciał się powkurwiać (albo pośmiać). Powiedział, że dopiero, może, pod koniec przyszłego roku obniży.

 

Im dłużej słucham tej konferencji tym mocniej budzi się we mnie wewnętrzny Faka. Ja nie wiem czy on to robi celowo żeby podkurwić naród czy sam w to wierzy. W kwestii uchodźców, których przygarneli do domów zwykli obywatele przy bierności państwa, stwierdza że wszystko zrobiło państwo, a Polacy im za to nie dziękują. No chuj aż zacytuje dosłownie w kwestii przyjęcia uchodźców "MY to zrobiliśmy, a to jest trochę niedocenione w umysłach Polaków". Jak ktoś nie wierzy to timestamp 32:14. Przecież to jest wypowiedź co najmniej na liścia, a nawet z zamkniętej.

 

Faka prowadź tą rewolucje, bo nie wytrzymie.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...