Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.05.2023 o 18:00, Il Brutto napisał:

No i jak tam inwestycje, biedaki? Nie moge z tego rynku i AI wars, glupota ludzka jednak nie zna granic. Cale szczescie ze 70% mojego portfolio to MS i Google to tylko siedze i sie smieje pod nosem. Mialem tez sporo Nvidii ktora sprzedalem w zeszlym miesiacu z dobrym zyskiem, mam jeszcze AMD ktore rosnie i chyba zostawie na lata.

W ogole to co sie dzieje to jakas paranoja, AMD publikuje raport gdzie przedstawia wyniki finansowe przebijajac oczekiwania, akcje ida w dol. Dwa dni pozniej AMD wspolnie z MS zapowiada cos tam zulugulu bec AI, od razu prawie 10% do gory.

Pierwszy raz czuje, ze dobrze zarabiam na glupocie :kekw:

Zdecydowanie paranoja firmy pokazujące przyzwoite wyniki potrafia zlecieć następnego dnia o kila procent.

Co do pytania 

To obligi edo na ten rok średnio +17%,  pojedyncze akcje +55%

Index all world powoli rusza z kopyta w tym roku +4%

No I na deser PPK +20%.

Edytowane przez Rezoo7
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupowałem pod roczny korek w ramach IKE, a COI/ROS prywatnie.

Nieprawda że zostały 4 dni, jak co miesiąc zaraz będzie kolejna taka sama emisja do zakupu w czerwcu (te same warunki z tego co widzę, przynajmniej dopóki nie zmieni się znacząco stopa procentowa).

 

https://www.obligacjeskarbowe.pl/komunikaty/z-dniem-1-czerwca-2023-roku-rozpoczyna-sie-sprzedaz-nowych-emisji/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Od kilku lat co miesiąc kupuje w ramach IKE pod korek i tak jak Red dodatkowo do limitu ROS/ROD. Drugie IKE natomiast całość w ETF i na obligacjach póki co duuuzo lepszy wynik. Zdecydowanie lepiej i bezpieczniej się czuje z tym portfelem "obligacyjnym". Z dnia na dzień raczej nie jebnie, bo żeby tak się stało to Polska musiałaby zbankrutować, ogłosić niewypłacalność itd. A do tego jeszcze daleko. Podobno :sapek:

Edytowane przez second
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, AdiCarrion napisał:

Dzięki panowie za odpowiedż.Jakoś ostatnio nasłuchałem się jak to Polska ma zbankrutować, z drugiej strony jednak nasz dług publiczny nie jest jeszcze w stanie kwalifikującym się do zapaści.

 

Sam wykupuje obligacje 10-letnie z prostego powodu: nie ma wskaźnika, który by wskazywał na bankructwo Polski. Co więcej, wszystkie ostatnie trendy (wysoki wzrost PKB za Q1 23, bardzo wysokie zatrudnienie, duży napływ inwestycji do Polski typu produkcja baterii do elektryków, spadek relacji długu do PKB poniżej 50%), oraz bardzo duże zaangażowanie kapitału amerykańskiego i koreańskiego w planowane elektrownie atomowe wskazują, że i zagranica widzi u nas bezpieczną przystań.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak brałem MDM to kredyt wynosił mnie przez kilka lat w okolicy 3.2% (WIBOR + marża) i jeszcze te mdmowe 20-kilka tysi dofinansowania, wiec w sumie dobrze to już mieć za sobą. 

 

Rok 2023: kredyty po 10% i zadłużenie na ponad milion za 60m2 gdzieś w l u k s u s o w y m grodzonym getcie? :obama: 

 

Te 2% to na pierwsze mieszkanie tylko, ta?

Odnośnik do komentarza
On 6/8/2023 at 9:25 PM, _Red_ said:

Jak brałem MDM to kredyt wynosił mnie przez kilka lat w okolicy 3.2% (WIBOR + marża) i jeszcze te mdmowe 20-kilka tysi dofinansowania, wiec w sumie dobrze to już mieć za sobą. 

 

Rok 2023: kredyty po 10% i zadłużenie na ponad milion za 60m2 gdzieś w l u k s u s o w y m grodzonym getcie? :obama: 

 

Te 2% to na pierwsze mieszkanie tylko, ta?

Jeszcze pamiętam jak brałem MDM to jebana Hossa przez to, że hala garażowa była na osobnej KW to VAT się zmienia z 8% na 23% i tą różnice kazali dopłacić...więc z 19k zostało jakieś 15k dofinansowania, ale zawsze coś.

No i HG trzeba było za gotówkę kupić. Kombinowania trochę jest.

 

Teraz też przed te limity cen (200k wkład własny i maksymalny kredyt na 500-600k)kombinują by pod stołem dawać kasę by załapać się na kredyt...

 

Tak tylko na pierwsze i to dość mocno obwarowane. Bo żadne z kredytujących nie może być i co ważne nie mogło wcześniej posiadać nieruchomości czyli nie przejdzie szybka darowizna na kogoś z rodziny i darmowy kredyt ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...