Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Quote

Na początku czerwca akcje niewielkiej spółki Elektrociepłownia Będzin kosztowały ok. 7 zł. W środę wyceniano je już na 70 zł. Tajemniczy rajd przykuł uwagę mediów. Okazuje się bowiem, że właśnie w środę - ale już po zakończeniu giełdowej sesji - firma ogłosiła partnerstwo z firmą z udziałem Orlenu. "Ci, co wiedzieli, zarobili... Kryminał" - komentuje jeden z ekspertów. 

 

I tak to się żyje w tym kraju.

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, LeifErikson napisał:

Ma ktoś jakieś doświadczenia z Velo Bankiem? Opinie, wrażenia? Konto oszczędnościowe tam planuję założyć, bo oferują jeszcze 8% na 3 miesiące z dość dużym limitem.

Mam tam konto 20 lat (dawny Getinbank) i cóż, bank jak każdy inny.Raz lokaty korzystniejsze u nich, raz u konkurencji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

pytanie do forumowych tatków, co robicie z pińset plusem? Pomijając oczywiste wydatki jak wódka i papierosy. Dziecko póki co małe i nie ma zbyt wielu potrzeb więc odpadają koszty zajęć dodatkowych, wszystko inne idzie z bieżących środków i mi się ten pińset zbiera na koncie. Myślałem żeby może kupować za to walutę, jak skończy pewien wiek to dostanie przynajmniej środki, które będą coś warte.

Odnośnik do komentarza

Może ktoś bardziej zorientowany podpowie czy przy takich zasadach i skróceniu kredytu o jakieś 2 lata cała operacja jest warta zachodu ? Cały okres to 20 lat.

Cytat

skrócenie okresu jest możliwe natomiast wiąże się z aneksem koszt 0,5% od kwoty skracanej, oraz z przeliczeniem ponownie zdolności kredytowej. 

Ten koszt od kwoty skracanej to banki sobie liczą za całość kapitał+odsetki?

Odnośnik do komentarza

Kupował ktoś kiedyś mieszkanie na etapie dziury w ziemi? Ciekaw jestem jak to wygląda z perspektywy kredytowej. Bo zakładając, że deweloper ma ofertę, która będzie oddana na początku 2025, a więc dopiero za jakieś 1,5 roku, to jak to wygląda z kredytem? Zdolność kredytowa jest badana teraz i sam kredyt przyznawany od razu, czy dopiero kiedyś w przyszłości? Pytam, bo to jednak dość odległa perspektywa, robota może się przez ten czas zmienić, więc zdolność na ten moment może być, a za rok już na przykład nie. 

Odnośnik do komentarza

To zależy. Ogólnie jak podpiszesz umowę z deweloperem to masz harmonogram i musisz według niego płacić za mieszkanie, a skąd masz kasę to już go nie interesuję. Jeśli masz dużo gotówki to możesz pierwsze raty płacić gotówką, a kredyt wziąć w późniejszym etapie, ale raczej większość bierze od razu i np. jak pierwsza transza u dewelopera to 20% wpłacasz gotówkę jako wkład własny i  resztę z kredytu. Co ważne będziesz już płacić ODSTESTKI od tych uruchomiony transz I rata kredytu będzie sukcesywnie rosnąć zależnie od wielkości uruchomionych środków. Kapitału jeszcze nie spłacasz. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...