Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że w tych czasach już wszystkie banki oferują przez internet przelewy natychmiastowe Sorbnet bez limitu kwotowego, ale okazuje się, że ten bank, co pokazuje "-" zamiast oprocentowania konta oszczędnościowego ma tylko Express Elixir do 5k jednorazowo i 10k dziennie. :reggie: Wyższe kwoty zwykłym przelewem trzeba wysyłać. :notlikethis:

Aż się boję pomyśleć jakie tam mnie jeszcze niespodzianki czekają w trakcie pozostałych 5 miesięcy promocyjnego oprocentowania. :D 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, ping napisał:

Udało się posiadaczowi konta w Toyota Banku zalogować przez ostatnie kilka dni? Na dwóch kontach pizda - piszą na stronie, żeby próbować do skutku, bo mogą wystąpić problemy z logowaniem.

 

Właśnie się zalogowałem i wszystko śmiga prawidłowo, ale faktycznie ten komunikat na początku trochę niepokojący, jeszcze się z takim czymś nie spotkałem wcześniej w żadnym banku. Inna sprawa, że początkiem miesiąca przerzuciłem siano na promocję w Pekao. Jakby nie to, to by mi się teraz cieplutko zrobiło. :reggie:

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, LeifErikson napisał:

 

Właśnie się zalogowałem i wszystko śmiga prawidłowo, ale faktycznie ten komunikat na początku trochę niepokojący, jeszcze się z takim czymś nie spotkałem wcześniej w żadnym banku. Inna sprawa, że początkiem miesiąca przerzuciłem siano na promocję w Pekao. Jakby nie to, to by mi się teraz cieplutko zrobiło. :reggie:

 

Dzięki - u mnie pomogło zresetowanie dostępu przez infolinię.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, funditto napisał:

Inwestując na giełdzie korzystacie tylko z polskich brokerów czy możecie polecić jakiegoś zagranicznego ? Chodzi mi o inwestowanie długoterminowe, więc szukam czegoś gdzie nie będzie dużych opłat za brak ruchów po zakupie 

Osobiście korzystam z XTB I mogę polecić. 

Jeżeli chodzi o o jakichś ranking i szczegółowo opisane wady i zalety różnych brokerów polecam ten wpis .

https://inwestomat.eu/ranking-kont-maklerskich-do-europejskich-etf/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W tamtym roku zamknąłem akcje z dużą stratą co trzymałem przez rok i wróciłem znowu do grania indeksów futures jak zwykle. US30, US100. W tym roku już +13k zrobione, a kapitał mam 20k. Co tysiaczek wypłacam bo nie chcę popełnić błędu z 2021 gdzie zrobiłem 30k i wszystko straciłem bo cisnąłem spore pozycje z myślą o zrobieniu konta 100k :kekw:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Siema pytanie bo jestem zielony

 

jak korzystanie zamienić eurasy na PLNy? Klient przelewa mi kilka koła w euro, teraz mam to na koncie walutowym nestbanku, uje chcą miliard miliardów za przewalutowanie tego na zł;/ 

Ogólnie wymiana kosztuje mnie 10%? Tak powinno być?;/ 

 

Jest jakieś sensowne wyjście?

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, gekon napisał:

Siema pytanie bo jestem zielony

 

jak korzystanie zamienić eurasy na PLNy? Klient przelewa mi kilka koła w euro, teraz mam to na koncie walutowym nestbanku, uje chcą miliard miliardów za przewalutowanie tego na zł;/ 

Ogólnie wymiana kosztuje mnie 10%? Tak powinno być?;/ 

 

Jest jakieś sensowne wyjście?

 

Ja mam tak:

1. Do konta firmowego mam dodane subkonto w obcej walucie na które dostaję kasę od klienta, ważne żeby klient wpłacał walutę nie na konto w PLN żeby w locie nie robiło przewalutowania bo to jest najbardziej kosztowne.

2. Oprócz tego mam kantor internetowy w tym samym banku (z wygody) założony na firmę, na którym robię przewalutowanie - wpłacam zagraniczną walutę do kantora na konto w tej samej walicie, i tam w kantorze wymieniam na PLN, potem przelewam sobie na konto firmowe PLN to co potrzebuję.

 

Oczywiście przy przewalutowaniu troszkę się płaci ale nie jest to 10% jak u Ciebie, nie liczyłem dokładnie ale strzelam że to 1-1.5%, pewnie w innych kantorach będzie taniej bo strzelam że ten od Aliora który mam to nie jest najtańszy.

 

Teoretycznie można od razu dać klientowi nr konta w kantorze ale już wolałem mieć oddzielnie konto firmowe gdzie trzymam kasę w walucie i PLN, i osobno kantor w którym tylko robię wymianę.

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, gtfan napisał:

Ja mam tak:

1. Do konta firmowego mam dodane subkonto w obcej walucie na które dostaję kasę od klienta, ważne żeby klient wpłacał walutę nie na konto w PLN żeby w locie nie robiło przewalutowania bo to jest najbardziej kosztowne.

2. Oprócz tego mam kantor internetowy w tym samym banku (z wygody) założony na firmę, na którym robię przewalutowanie - wpłacam zagraniczną walutę do kantora na konto w tej samej walicie, i tam w kantorze wymieniam na PLN, potem przelewam sobie na konto firmowe PLN to co potrzebuję.

 

Oczywiście przy przewalutowaniu troszkę się płaci ale nie jest to 10% jak u Ciebie, nie liczyłem dokładnie ale strzelam że to 1-1.5%, pewnie w innych kantorach będzie taniej bo strzelam że ten od Aliora który mam to nie jest najtańszy.

 

Teoretycznie można od razu dać klientowi nr konta w kantorze ale już wolałem mieć oddzielnie konto firmowe gdzie trzymam kasę w walucie i PLN, i osobno kantor w którym tylko robię wymianę.

No, mam podobnie, ale się jebałem i podałem złe konto;] 

 

Poszedł przelew na Walutomat, zajedli 2%, ale nie kruła 10%

Odnośnik do komentarza
12 hours ago, gekon said:

Siema pytanie bo jestem zielony

 

jak korzystanie zamienić eurasy na PLNy? Klient przelewa mi kilka koła w euro, teraz mam to na koncie walutowym nestbanku, uje chcą miliard miliardów za przewalutowanie tego na zł;/ 

Ogólnie wymiana kosztuje mnie 10%? Tak powinno być?;/ 

 

Jest jakieś sensowne wyjście?

 

A może zostaw sobie te euro albo je bezpośrednio zainwestuj? 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, gekon napisał:

Siema pytanie bo jestem zielony

 

jak korzystanie zamienić eurasy na PLNy? Klient przelewa mi kilka koła w euro, teraz mam to na koncie walutowym nestbanku, uje chcą miliard miliardów za przewalutowanie tego na zł;/ 

Ogólnie wymiana kosztuje mnie 10%? Tak powinno być?;/ 

 

Jest jakieś sensowne wyjście?

 

Ja wymieniam na Walutomacie od dwóch lat, EUR i USD. Lepsze kursy inż na Revolucie i w bankach. Małe koszta (7 zł przy np. 2000 usd jakoś).

 

Edit: a, slowpoke jestem, bo już uzyłeś xD Ale i tak polecam.

Edytowane przez Szwed
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mustang napisał:

A może zostaw sobie te euro albo je bezpośrednio zainwestuj? 

W sumie niegłupi pomysł by to był:notbad:

 

za późno 

 

chociaż złotówka jest w takim stanie, że gorzej się nie da i raczej obstawiam w przyszłych miesiącach wzrosty 

Odnośnik do komentarza

Pany bankiery. Swego czasu nie rozumiałem jaki jest ekonomiczny sens dla banków dając te raty 10x0% itp. Teraz nie rozumiem promek typu jedna rata gratis. Chociaż nie mam żadnego powodu i chęci brać elektroniki na raty, a potem pamiętać o płatnościach, to często można uciąć i z 5% na sprzęcie w ten sposób.

 

Gdzieś tkwi haczyk, czy po prostu bank lubi sponsorować dłużnika czy wtf? Zakładając, że to dodatkowo raty o RRSO 0%.

 

Zakładam, że chodzi o pozyskanie klienta banku, ale ja nigdy żadnej dalszej relacji z kredytodawcami nie miałem po spłaceniu rat. Nawet nie dzwonili z ofertą czy coś. Niespecjalnie też kojarzyłem kto finansuje dług, po prostu wpłacałem na konto i tyle.

Odnośnik do komentarza

Pewnie sklep dzieli się prowizją albo tyle ludzi spóźnia się ze spłatami ,że na tym zarabiają. 

 

Ale chciałem napisać w nawiązaniu do brania na raty 0% czy darmowej raty/rat. Zawsze z tego korzystam, nie ma sensu wydawać gotówki na raz bo to się nie opłaca. A co do pamiętania terminu płatności, dostajesz harmonogram i ustawiasz automatyczny przelew na 3-6-10 rat i spokój. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś może podzielić się jakąś sensowną analizą tego co się dzieje obecnie z systemem bankowym w USA i jakie to może mieć następstwa dla światowych gospodarek? Bo jedyne na co trafiam to apokaliptyczne wizje ludzi typu Cezary Graf wieszczących kryzys większy niż w 2008r i całkowity upadek krypto, z obowiązkowym nakłanianiem na własne szkolenia za 2k/h.

Edytowane przez gtfan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja moge ale bedzie4 chuja warta bo sie nie znam. tak jak zreszta jakis Cezary Graf czy inny Barotsiak :balon:

Kiedys byl taki polski ekonomista co latami powtarzal ze Euro upadnie i nawet zalozyl jakis fundusz xD Chyba mial tyle godnosci ze jak sie skompromitowal to juz przynajmniej nie pokazuje sie publicznie.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, gtfan napisał:

Czy ktoś może podzielić się jakąś sensowną analizą tego co się dzieje obecnie z systemem bankowym w USA i jakie to może mieć następstwa dla światowych gospodarek? Bo jedyne na co trafiam to apokaliptyczne wizje ludzi typu Cezary Graf wieszczących kryzys większy niż w 2008r i całkowity upadek krypto, z obowiązkowym nakłanianiem na własne szkolenia za 2k/h.

 

Polecam - https://subiektywnieofinansach.pl/silicon-valley-bank-upada-to-poczatek-serii-czy-pojedynczy-case/

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...