Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Toyota Bank znowu obniżyła oprocentowanie konta oszczędnościowego, więc polecam otworzyć u nich lokaty plus. Zamroziłem całą kasę u nich na dwóch takich lokatach 6 miesięcznych z 7,6%. Za to w lipcu kończy mi się w credit agricole na 10% i pewnie wtedy nic ciekawego na rynku już nie znajdziemy... A inwestować nie potrafię i chcę spać spokojnie, więc trochę lipa...

Odnośnik do komentarza

Szkoda tylko, że kasę trzeba zamrozić, bo chyba traci się (prawie) wszystkie odsetki w razie wcześniejszego wycofania ulokowanych pieniędzy?

 

Jakieś konta oszczędnościowe na 8% są chyba jeszcze w Velo i na nowe środki w Pekao, ale Pekao już żyłuję do końca czerwca i ten temat będzie zamknięty, bo nowych środków nie chcę tam dorzucać. Znów będzie kombinowanie i pewnie nie obejdzie się bez kolejnego banku. To już chyba będzie piąte albo szóste konto. :kekw: Kiedyś trzeba będzie wziąć tydzień urlopu i to pozamykać jak się już promocje skończą. :leo:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

NIe mam pojęcia jak wygląda kredytowanie TBS, ale przy kupnie od mieszkania od developera bez problemu można wrzucić koszt wykończenia mieszkania w kredyt hipoteczny o ile:

a) Ma się zdolność

b) Kwota na wykończenie nie będzie jakaś z kosmosu, bo nie da się ukryć, że hipoteka to najtańszy kredyt na rynku i ludzie ostro kombinują.

Odnośnik do komentarza

W skrócie: podpisujesz umowę, płacisz odstępne (10 - 30% wartości mieszkania) i jakiś tam czynsz, a jak kiedyś będziesz chciał wykupić (nie wcześniej jak po 5 latach najmu), to możesz wykupić po cenie rynkowej. Jak nie będziesz chciał i chcesz się wyprowadzić, to początkowe odstępne zwracają, ale nie jestem pewien, czy w całości.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza

No i jak tam inwestycje, biedaki? Nie moge z tego rynku i AI wars, glupota ludzka jednak nie zna granic. Cale szczescie ze 70% mojego portfolio to MS i Google to tylko siedze i sie smieje pod nosem. Mialem tez sporo Nvidii ktora sprzedalem w zeszlym miesiacu z dobrym zyskiem, mam jeszcze AMD ktore rosnie i chyba zostawie na lata.

W ogole to co sie dzieje to jakas paranoja, AMD publikuje raport gdzie przedstawia wyniki finansowe przebijajac oczekiwania, akcje ida w dol. Dwa dni pozniej AMD wspolnie z MS zapowiada cos tam zulugulu bec AI, od razu prawie 10% do gory.

Pierwszy raz czuje, ze dobrze zarabiam na glupocie :kekw:

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.05.2023 o 21:40, Sedrak napisał:

I nie skredytujesz tego w banku. Ogólnie u mnie w branży pośrednictwa nikt tego nie tyka i nie słyszałem o żadnej transakcji przez bardzo długo, więc nie jest to jakoś mega popularny temat. 

Nie można wziąść pod to hipoteki niestety. 

Można wziąśc kredyt gotówkowy, albo kredyt pod zastaw hipoteki. Ogólnie trochę się dowiedziałem. Niestety nie stać mnie aby wpłacić 30% wkładu własnego plus dodatkowo kredyt (jestem singlem) wiec tbs to moja jedyna szansa na własne m. Plus jest taki że nie jest to twoja własność ale łatwo cie z niego nie wyjebią :D 

Odnośnik do komentarza
On 5/16/2023 at 6:00 PM, Il Brutto said:

No i jak tam inwestycje, biedaki? Nie moge z tego rynku i AI wars, glupota ludzka jednak nie zna granic. Cale szczescie ze 70% mojego portfolio to MS i Google to tylko siedze i sie smieje pod nosem. Mialem tez sporo Nvidii ktora sprzedalem w zeszlym miesiacu z dobrym zyskiem, mam jeszcze AMD ktore rosnie i chyba zostawie na lata.

W ogole to co sie dzieje to jakas paranoja, AMD publikuje raport gdzie przedstawia wyniki finansowe przebijajac oczekiwania, akcje ida w dol. Dwa dni pozniej AMD wspolnie z MS zapowiada cos tam zulugulu bec AI, od razu prawie 10% do gory.

Pierwszy raz czuje, ze dobrze zarabiam na glupocie :kekw:

A co się odpierdala w DE?

image.thumb.png.dbf19a914c6df204e32736922802b4ee.png

Odnośnik do komentarza
51 minutes ago, Czoperrr said:

A co się odpierdala w DE?

image.thumb.png.dbf19a914c6df204e32736922802b4ee.png

Poki co to jakies swieto protestanckie i wszystko zamkniete lacznie z gielda wiec zobaczymy jutro, ale faktycznie Siemens, Volkswagen i Comerzbank dojebaly troche. We wiadomosciach mowia ze to reakcja na negocjacje w USA w sprawie podwyzszenia limitu dlugu.

Odnośnik do komentarza

A faktycznie we Frankfurcie otwarta, w Skandynawii, Szwajcarii i Wiedniu pozamykane a to samo swieto maja. Ja i tak juz nie inwestuje w niemieckie spolki, kiedys mialem Lufthanse i probowalem zyskac na zakonczeniu pandemi to zaczeli odstawiac jakies cyrki zeby splacic zadluzenie rzadowi itp. Teraz tylko trzymam kase w Google, Microsofcie, Berkshire i AMD. A i tak sie chce tego AMD pozbyc na $120 bo jednak ryzykowne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...