Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, easye napisał:

10% od 1300 zł miesiecznie to 130 zł... ile musialaby wzrosnac stopy procentowe by rata wzrosla do 2500 zl, matematyke zostawiam Tobie...

 

Seto weź zobacz sobie historię wzrostu stop procentowych z ostatnich 40 lat i przestań pisać bzdury wyssane z palca.

 

 

 

6 minut temu, easye napisał:

Ja (pipi)ie w 2022 r.przewiduje się że stopy procentowe pójdą w górę o 0,6 pkt. proc., a Ci symulacje z 2 % na 10 zakladaja. No to wtedy zgadzam sie rynek (pipi)nie jak nic.

 

 

Ancient-Aliens.jpg

Odnośnik do komentarza

Ostatnio podpisywałem nowy hipoteczny i teraz banki muszą symulacje robic co by było gdyby. I takie ratki po 6koła robia

wrażenie xD

 

ale widze, ze to sporo znawców tutaj. Nadchodzący kryzys xd

„w 2008 tez byly drogie mieszkania, to kryzys idzie”

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Zawsze jest ryzyko, jak stopy procentowe utrzymają się na normalnym poziomie to po paru/parunastu latach jesteś zwycięzcą, jak sprawdzi się najgorszy scenariusz zawsze możesz nieruchomość sprzedać i spłacić kredyt.

 

Warto na pewno mieć szybszy plan spłaty kredytu niż po tych 20-30 latach.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MichAelis napisał:

Ostatnio podpisywałem nowy hipoteczny i teraz banki muszą symulacje robic co by było gdyby. I takie ratki po 6koła robia

wrażenie xD

 

ale widze, ze to sporo znawców tutaj. Nadchodzący kryzys xd

„w 2008 tez byly drogie mieszkania, to kryzys idzie”

 

Kryzys nadchodzi i to fest, ale nie związany z nieruchomościami(w sensie nie taki jak 2008). Nie można wiecznie drukować w nieskończoność pieniędzy i dmuchać dalej trupa.

 

Ja też jak teraz podpisywałem to dostałem takie porównanie. Jeszcze 3-4 lata temu nic takiego nie dawali. To pewnik wynik reformy ustawy.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, maciucha napisał:

chopek ale co ty w ogóle dywagujesz na temat stóp procentowych jak jeszcze stronę temu nie wiedziałeś co to jest i jak działa? XDD

no ok, przyznaje się do błędu, nie zmieni to jednak faktu, ze 10% wzrost w najbliższych latach jest mniej realny niż nasze wspólne wyjście na piwo, a Ci co kupują mieszkania (inwestycyjne bądź nie) od lat tylko na tym zarabiają i to bez znaczenia jaka jest podwyżka kosztów i oprocentowania kredytu w danym roku. Jasne, jak ktoś nie ma za to żadnego zabezpieczenia / wkładu własnego i rzeczywiście realnym terminem spłaty kredytu jest rok 2050 to może rzeczywiście powinien sobie darować, (pipi) go wie jaki wtedy będzie kryzys xD.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

o ja (pipi)ie, ale mowimy 0 skoku o 0,3 pkt %, bo na poprzedniej stronie Maciucha podawal przykład wzrostu oprocentowania z 3% na 10...

No i nie jestem wyborem pisu, tylko przeciwnikiem platformy. To nie zawsze jest to samo...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

no zakładam ze czytasz cala dyskusje, a nie tylko moje wypowiedzi. Tak czy siak wydaje mi sie ze większość tych "inwestorow" podwyżkę w wysokości 0.3% miało by w dupie. Sam kupowałem mieszkanie jakieś 5-6 lat temu, co prawda kredytu już nie mam, ale obecnie jestem jakieś 100 tys do przodu. Gdybym miał kredyt i bolałyby mnie raty nadal sprzedałbym mieszkanie z zarobkiem.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krupek napisał:

To w końcu na czym ten kryzys będzie polegał? xd

 

Będzie polegał na przykład na tym, że przez dodruki spadnie wartość pieniądza > wzrost inflacji > wzrost wiboru > wzrost oprocentowań kredytu.

 

10lat temu stopy procentowe na kredyty hipoteczne były właśnie w okolicach 9%, jak dla kogoś 10lat to "stare dzieje" przy 20-30latach spłacania kredytu to się może ostro przeliczyć

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Zmienne stopy procentowe to jakiś żart. W USA od dawien dawna są stałe i na dodatek odpowiadasz tylko swoim mieszkaniem, a nie całym majątkiem jak w Polsce w sytuacji kiedy nie stać Cię na jego spłatę. 

Te kilka banków co daje stała stopę procentową to głównie ING, a i tak maksymalnie na 5 lat, więc (pipi) nie robota...

Moim zdaniem jakby w Polsce wprowadzili ujemne stopy procentowe to oprocentowanie nie spadnie. Banki ruchają nas jak leci. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...