Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, SetoPL napisał:

Zmienne stopy procentowe to jakiś żart. W USA od dawien dawna są stałe i na dodatek odpowiadasz tylko swoim mieszkaniem, a nie całym majątkiem jak w Polsce w sytuacji kiedy nie stać Cię na jego spłatę. 

Te kilka banków co daje stała stopę procentową to głównie ING, a i tak maksymalnie na 5 lat, więc (pipi) nie robota...

Moim zdaniem jakby w Polsce wprowadzili ujemne stopy procentowe to oprocentowanie nie spadnie. Banki ruchają nas jak leci. 

A po tych 5 latach co? Powrót do zmiennej, czy jest nowość aneksu by znowu mieć stałą na jakiś okres?

Odnośnik do komentarza

Brakuje mi 80 000 jest sens bawić się w hipotekę czy lepiej gotówkowy? 

 

Byłem u doradcy finansowego to mi doradził ,że lepiej wziąć 100 000 xD skubany pewnie tylko na swoją prowizję patrzy. Jadę właśnie teraz sam na małą wycieczkę po bankach i sobie porównam ale z tego co kojarzę ktoś tutaj chyba pracował w banku i się bardziej orientuje. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

Brakuje mi 80 000 jest sens bawić się w hipotekę czy lepiej gotówkowy? 

 

Byłem u doradcy finansowego to mi doradził ,że lepiej wziąć 100 000 xD skubany pewnie tylko na swoją prowizję patrzy. Jadę właśnie teraz sam na małą wycieczkę po bankach i sobie porównam ale z tego co kojarzę ktoś tutaj chyba pracował w banku i się bardziej orientuje. 

Wiem dlaczego Ci proponował 100.000. Szczerze to wiesz jaką prowizje zarobi na też różnicy? 200 albo 400 zł... Czyli (pipi) nie pieniądz w tej branży i nigdy żadna osoba dla takiej kwoty nie będzie działać na szkodę klienta. Zawsze klientom sugerujemy żeby wzieli więcej ponieważ hipoteka jest bardzo tania. Często przychodzi klient i chce wydać ostatnie pieniądze jakie ma na mieszkanie. Po zakupie zostaje mu 0 zł i kiedy nagle będzie mu potrzebna kasa na gwałt to idzie do banku i bierzę gotówkę na chorych warunkach, a tak jeśli wziął trochę więcej hipoteki to zostaje na koncie pare złotych na takie niespodziewane wydatki.

Odnośnik do komentarza

Nie no mam zawsze hajs na czarną godzinę, a jak bardzo mnie przyszpili to sprzedam jakieś gierki arcade na ebayu. Tata mnie nauczył żeby zawsze mieć hajs na przeżycie przynajmniej 3 miesięcy bez pracy. Ja sobie jego dewizę trochę rozszerzyłem. 

 

 

Tak swoją drogą nie wiem kto bierze te kredyty gotówkowe, przecież oprocentowanie i prowizja są chore. Myślałem ,że ta różnica między hipoteką a zwykłym kredytem nie jest aż tak duża. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Ukukuki napisał:

Nie no mam zawsze hajs na czarną godzinę, a jak bardzo mnie przyszpili to sprzedam jakieś gierki arcade na ebayu. Tata mnie nauczył żeby zawsze mieć hajs na przeżycie przynajmniej 3 miesięcy bez pracy. Ja sobie jego dewizę trochę rozszerzyłem. 

 

 

Tak swoją drogą nie wiem kto bierze te kredyty gotówkowe, przecież oprocentowanie i prowizja są chore. Myślałem ,że ta różnica między hipoteką a zwykłym kredytem nie jest aż tak duża. 

Kredyt na konsumcję to dramat. Bardzo często banki wciskają gotówkowy klientom właśnie zamiast hipoteki przy małych kwotach, bo o wiele mniej pracy albo sami klienci nie chcą czekać... Najlepsze jest to, że są ludzie co biorą kredyt gotówkowy na wkład własny i to częściej niż się Wam wydaje :)

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.12.2019 o 21:38, maciucha napisał:

ale kuchnie z aneksem to ty szanuj

 

Tzn. mówimy o aneksie kuchennym, czy to jakaś gra słów i czegoś nie łapię?

 

Bo jak to pierwsze, to dziękuję, dziwna moda z połowy lat 90, która obecnie stała się dla wielu po prostu obowiązkiem, bo często mieszkania są tak projektowane, a to znowu dlatego, że zawsze to optyczne powiększenie przestrzeni. Nagle wszyscy tak mieszkają i koło się nakręca, bo nie mieć aneksu to jakoś tak dziwnie, "prlowsko" xd. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.01.2020 o 18:37, Copper napisał:

Ja tam mam wszystko w jednym pokoju (salon, kuchnie i jadalnie) i nie narzekam

Mnie wnerwia szum lodówki - do przyzwyczajenia się, ale zawsze coś tam będzie słychać. U siebie mam oddzielną kuchnię, gdzie różne dźwięki wydają lodówka i piec gazowy. Na noc zamykam drzwi do kuchni i mam ciszę w reszcie mieszkania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.