Skocz do zawartości

Schorzenia po trzydziestce


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynym schorzeniem po trzydziestce które teraz się objawiło w silniejszej formie to moja yebana w upsko astma. Sztacham się inhalatorami dwa razy dziennie i raz w nocy. Zmiana pracy na raczej statyczną to sprawiła. Trzeba znów zacząć biegać, albo na siłkę się wybrać. Prócz tego nic nie boli, choruję raz na rok jeśli w ogóle i czuję się elegancko. No i w tym roku stuknęła mi 40iecha.

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam nawet 30 a od paru lat mecze się od czasu do czasu a płytkim oddechem i dusznościami najczęściej w nocy po imprezie jak się wciągnęło pakę szlugow. Czasem tez rano lekko meczy. Nasila się to w zimę jak jest zimne i suche powietrze. Od ponad tygodnia nie pale a miałem już z 3 męczące noce poczytałem w necie i na 99% mam astmę oskrzelową, dosłownie wszystkie objawy mi się pokrywają. Nawet zauważyłem ze jak idę do dziadków gdzie są koty, na które jestem uczulony to wychodze jakiś przyduszony, a alergeny podobno tez działają negatywnie. No nic póki co trzymam się z niepaleniem jeśli do miesiąca nie będzie znacznej poprawy to trzeba iść do lekarza i pewnie do końca życia latać z jakimś inhalatorem

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam 36 lat. 

Siedzaca praca included (operator suwnicy), tendencje do tycia mam mega. Chodze na silke i na basket. 

Na chwile obecna wada wzroku - 1.75.

Prowadzilem dzialanosc gospodarcza - kafeja internetowa. Tam zalatwilem wzrok. 

Panowie i panie ruch to zloty srodek. 

Po 40 metabolizm zwalania, trzeba zrobic wszystko aby go non stop rozpedzac. 

Polecam dla hardocorow ELEVATED V-SIT from Bruce Lee. 

Podobno wytrzymwal w tej pozycji dluzej jak 30 minut. 

Nie wiem jak mozna wytrzymac 10 sekund w tej pozie :-)

 

ewentualnie mozna w swoje zycie wprowadzic jego filozofie :

 

BE WATER MY FRIEND. 

 

 

Odnośnik do komentarza

W sumie mam 4 krzyżyk na karku i jakoś daję radę. Poza przeciążeniowym zwyrodnieniem stawu barkowego (praca przy kompie i wiszący łokieć w powietrzu) plus małe zwapnienie na kości, to nie mam na co się skarżyć. Fizjoterapeuta zlecił mi ćwiczenia i jest lepiej. Pewnie zafunduję sobie po nowym roku falę uderzeniową żeby rozbić zwapnienie i będzie git.

Miałem ostrogę piętową - po powrocie na siłownię przestała dokuczać w przeciągu 3 miesięcy.

Po 40 urodzinach do dziś uwaliłem 15 kg sadła. Fakt, metabolizm spada ale można go podkręcić.

Nie narzekać kur.wa, tylko się wziąć za siebie do chu.ja wafla.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Absolem napisał:

Fachowo nazywa się to krioterapią miejscową. Jeżeli fizjoterapeuta przytrzyma dyszę z azotem dłużej niż jest to wskazane czyli powyżej 3 min możesz mieć odczyn/zaczerwienienie które po około dobie zniknie. Jest to zabieg bezpieczny i ciężko tym zrobić komuś krzywdę. 

Jaki fizjoterapeuta? Na kurzajki? Przeczytaj jeszcze raz co pisal Red.

Odnośnik do komentarza

Nie zauwazylem pytania na poprzedniej stronie, miskuzi.

 

Nie bolało po zabiegu, moze faktycznie za lekko robią,  ja bym chcial by to wycieli wpisdu wglab, bo ciagle sie trzyma ta kurzaja.

 

Mam zabiegi w pakiecie więc nie płacę, byłem u dwoch dermów i robili zabieg niemalże tak samo, wiec może głębiej wypalać nie wolno :dunno:

Odnośnik do komentarza

Ostatnie co chcesz z tym zrobic to wycinac. Jedyne co ci zostanie to blizna i spore prawdopodobienstwo, ze go.wno wroci.

 

Z tego co piszesz to niestety ale typy zaluja ci azotu. W moim przypadku jak usuwalem na stopach to od razu mialem bable, noc cala nieprzespana, bylem na prochach i zdarzalo sie, ze nie szedlem na poranne zajecia, o tym ze cmilo przez reszte dnia nie wspomne. Ale po takim zabiegu jedyne co mi zostalo to blizny po usuwaniu laserowym..., dlatego mocno tego drugiego nie polecam.

 

W skrocie: jesli po zabiegu nie cierpisz to mala szansa, ze sie powiedzie. Bo to go.wno ma podloze wirusowe i trzeba sie dostac gleboko do korzenia a nie z gory omiesc. Olej te medicoverowe lajzy i idz to jakiegos starego dziada co ma w du.pie konwencje praw czlowieka, zaplac mu gotowka i powiedz ze ma bolec.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli gadacie o kurzajkach to jedna milem na boku stopy. Leczyłem ta ok 2 lata. U rodzinnego bylo mrożenie które pomogło po paru tygodniach na ok pół roku. Później wkurzony olalem sprawę i jak się srogo rozrosło to poszedłem prywatnie. Zapłaciłem a babka mi zaaplikowała taka dawkę azotu ze wieczorem miałem babla który wystawał dosłownie na jakieś 3cm. Wszystko było wypełnione krwią i zapewne naderwaną kurzajka. Serionw życiu nie czułem większego bólu normalnie mną targało jak opętana dzi*ką. Miałem już podejrzenia ze to jakaś gangrena i noga mi gnije i będzie trzeba ja uciąć ^^ gdzie bym jej nie dotknął to cała napier... No ale ból przeszedł a kurzajka zniknęła i nie mam jej już z 2 lata jak nie lepiej

 

Odnośnik do komentarza

A nie chodzi Ci o fizykoterapeutę? Fizjoterapeuta to ten, który ugniata Ci plecy po ciężkim dniu i nastawia zbolałe dyski.

Cały czas tak czytam i zastanawiam się, od kiedy masażysta podpieka skórę azotem xD

Chociaż jedna nauka chyba jest podzbiorem drugiej, whatever, mi robił dermatolog :dunno:

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Lucek napisał:

 

_M_ożesz coś więcej na ten temat napisać?

no ja fizjoterapię kończyłem a masażyki jakie mam opanowane w stopniu bardzo dobrym to:

-masaż klasyczny pleców i ramion

-masaż relaksacyjny (masowanie od palców u nogi przez uda pośladki grzbiet na szyi kończąc)

-masaż relaksacyjny twarzy (różne techniki masowania od dekoltu poprzez szyję na czole skończywszy, dużo klientów zasypia podczas zabiegu)

- masaż sportowy (mówiąc ludzkim językiem rąbanka, ugniatanie najbardziej newralgicznym punktów w ciele sportowca)

 

od kurzajek to bardziej laser chirurgiczny niż kosmetyczny lub co gorsza ten z fizykoterapii :f

jaka jest skuteczność usuwania nie wiem bo nigdy nie próbowałem a i jeszcze nie mam tak starych znajomych by z tego korzystali.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...