Skocz do zawartości

Red Dead Redemption 2


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mario10 napisał:

Mam początek drugiego rozdziału i trafiłem na misje od Straussa z

  Ukryj zawartość

Wróblem, już jak podawał mi dane tych dłużników to jakoś mi ten Wróbel wpadł w oko, ciekawe czy inne wersje językowe też miały taki smaczek

Pytanie z innej beczki. Wczoraj sobie jechałem na moim rumaku i nagle zaatakowali mnie jacyś bandyci,  z racji, że dopiero trenuję walkę to dostałem klepy. Ale pytanie mam o konia, pojawia się jakieś info, że koń też zginął? Bo jak załadował się save to miałem jakiegoś innego konia. Jak wcześniej zginąłem to był mój koń obok mnie. Jak ginie to mam jakiegoś innego, a jak nie ginie to pojawia się ten zanim zginąłem?

Wydaje mi się, że

Spoiler

Pan Wróbel

pojawia się bez względu  na wersję językową, więc możemy być w jakimś stopniu dumni, że ujęto polski wątek w takiej grze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, grzybiarz napisał:

Konia też można ocucić, jak ledwo zipie, ale trza mieć odpowiedni item.

@krupek wziąłem kąpiel, ale żadnej golizny nie widziałem, ani cycka, nic. Baba myła Artura, ale była w ubraniu. A ktoś pisał że w Strawberry jest jakiś bonus... tiaa... ciekawe jaki.

Właśnie to xD

Odnośnik do komentarza

Tak wyczaiłem ten medykament do cucenia konia. Jednak jak zginąłem i gra się załadowała to już był jakiś inny koń nie wiem czy kolejny ze stajni bo jakiegoś miałem czy dają jakiegoś podstawowego rumaka, ale tego moje nie było więc pewnie zginął biedaczek.
Próbowałem jednego złapać na lasso ale po jakimś czasie spadałem z niego i uciekł, pewnie wytrzymałości mi zabrakło. Muszę poszukać w opcjach gdzie się porównuje koniki :)
Brakuje mi takiego tutoriala gdzie można by było potrenować strzelanie lub dead eye. Bo jednak na początku to sterowanie jest dość zawiłe jak mi wypadło 4 kolesi na koniach i zaczęli strzelać to szybko mnie wyjaśnili :(

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Od kilku godzin pykam sobie w drugim rozdziale. Gram w karty, coś poluję, czasem pomogę jakiejś niewiaście, a czasem mnie napadają jakieś oszołomy, ogólnie świat piękny.

Ale co mi się nie podoba to pokazywanie niektórych mechanik w grze np.

Spoiler

wczoraj grałem tę misję gdzie pierwszy raz walczymy w pojedynku na rewolwery z tym świoniopasem

Wszystko fajnie, ale nadal nie do końca wiem jak się walczy w pojedynku. Za pierwszym razem mnie zabił, za drugim ja jego, ale bardziej przypadkowo. Wyskoczył napis przyciśnij delikatnie R2, później pozaznaczałem na nim miejsce strzału. Zginął, ale w tym pierwszym miejscu gdy taki pojedynek się pojawia powinno być możliwość powtórzenia wielokrotnie takiego pojedynku, żeby mechanikę opanować i nie pojedynkować się później na chybił trafił :)

Mam pytanie jeszcze odnośnie broni jak załatwiam kogoś i leży jego broń da się w jakiś szybki sposób porównać czy ta leżąca po nim jest lepsza od naszej czy gorsza? Nie mogłem znaleźć takiej opcji.


 

Spoiler

Nie wiem czy to był bug czy przypadek, ale wczoraj obrabiałem zaplecze apteki w Valentine. Wpadłem tam raz wywiązała się strzelanina załatwiłem wszystkich wziąłem 50 dolców, po chwili wpadli stróże prawa i mnie zastrzelili, zaraz poszedłem tam drugi raz i znów wziąłem 50 dolarów i tym razem uciekłem. Dwa razy po 50 dolców zgarnąłem :)
Nie wziąłem natomiast pistoletu ze skrzyneczki bo przy niej leżał trup gościa
i znów by mnie dojechał szeryf więc zwiałem. To przeszukiwanie ciała czy zbieranie przedmiotów w lokacjach powinno być nieco inne.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o rewolwer Grangera, to jak go podniesiesz to Twój rewolwer nie zniknie. Będzie do wyboru na koniu i dopiero tam możesz sobie porównać statystyki. Ogólnie jest kilka takich specjalnych pukawek (zaznaczonych na żółto ikonką rewolweru na minimapie), które przy podniesieniu zostają na stałe w ekwipunku i nie usuwają Twojej obecnie używanej broni, tylko przenoszą je do juków konia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, mario10 napisał:

przyciśnij delikatnie R2

mozesz sobie to trenowac podczas swobodnej rozgrywki...jedziesz na koniku i delikatnie wciskasz r2 (widac jak pasek od dead eye sie laduje) po czym wciskasz do konca. Kazda walke mozna tak zaczynac...przeciwnicy nawet nie zdaza zareagowac ;)

@mario10 zawsze mozna potrenowac na jelonkach xD btw wiem o co Ci chodzi ;)

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

Wiesz tylko lubię w grze opanować pewne mechaniki na spokojnie i fajnie jak by był jakiś tutorial, który można kilka razy powtórzyć żeby wiedzieć dokładnie co i jak. Jak wygląda celowanie przygotowanie itd. Gdzieś wcześniej to było opisane, ale w praktyce w grze jest chwila na ten pojedynek.
Mam nadzieję, że się przyzwyczaję z czasem i opanuję :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.06.2020 o 12:27, mario10 napisał:

Tak wyczaiłem ten medykament do cucenia konia. Jednak jak zginąłem i gra się załadowała to już był jakiś inny koń nie wiem czy kolejny ze stajni bo jakiegoś miałem czy dają jakiegoś podstawowego rumaka, ale tego moje nie było więc pewnie zginął biedaczek.
Próbowałem jednego złapać na lasso ale po jakimś czasie spadałem z niego i uciekł, pewnie wytrzymałości mi zabrakło. Muszę poszukać w opcjach gdzie się porównuje koniki :)


Ja pamiętam, że chciałem znaleźć sobie takiego pięknego, czarnego, jakim jeździłem w pierwszej części i jak go znalazłem w tak nieprzyjaznych okolicznościach pogodowych to byłem wniebowzięty :fsg:
Pozostało go tylko złapać, ujarzmić i oswoić...
 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chyba czas się posunąć nieco w fabule. W sumie ok 14 godzin na liczniku. Dalej drugi rozdział. Swobodne polowania. Pograłem trochę w pokera choć szkoda, że takie marne pieniądze można w nim wygrać, kilka dodatkowych misji zrobione, ujarzmiłem tego białego konia i jest świetny,  choć w drodze nad jezioro dwa razy dojechał mnie gryzli z zaskoczenia i straciłem skórę legendarnego dzika :(
Ogólnie miła eksploracja, ale do niektórych ulepszeń z tego co patrzyłem, trzeba mieć sporo tych skór w idealnym stanie więc jeszcze trochę polowania mnie czeka.

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
12 minut temu, XM. napisał:

Odpalam grę po prawie 2 latach, gram już godzine no i korva nie opuszcza mnie myśl że coś pocieli w grafice. :smutas: byla jakas akcja czy już mam zwidy?

Raczej zwidy. Może grasz z hdrem, z tego co pamiętam to obraz był jak przez mgłę ale podobno to jakoś poprawili. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...