Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, devilbot napisał:

Do grobu zabierzecie, czy dzieci dostaną w spadku te pudełka?

No bez kitu, obsesyjne myślenie co będzie za X lat z głupimi gierkami, nie mając ku temu żadnych przesłanek, kiedy nawet nie wiesz, co z tobą będzie za te X lat. xd Przypominam, że nasz termin ważności też jest limitowany i prędzej to my się skończymy (przynajmniej jako gracze), niż cyfra padnie.

  • Plusik 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Prekor napisał:

Obecnie jak są wydawane gry pudełkowe na PC to jest jakiś ponury żart. Co z tego że w pudełku jest jeszcze czasami  nośnik skoro i tak trzeba grę przepisać do konta. Jak dla mnie mnie mogło by nie być  pudełek na PC bo w momencie aktywacji nośnik z grą staje się bezwartościowy.

 

 

Ostatnią grą na Pc która kupiłem i sprzedałem, to było Full Spectrum Warrior. 

Potem była przerwa i jak wróciłem do PC, to jest właśnie jak jest. Dlatego z grubsza pudełka na PC nie mają sensu. Wyłączenie zbieractwo, półka, grzbiety- nic więcej. Żadnej innej wartości to nie ma. Tak samo jak cyfrowa wersja. Wydam 299zł, pogram i w sumie tyle. Kasę straciłem, pograłem i zapomniałem. 

W przypadku pudełka mam na półce pudełka które MI sprawiają frajdę, mogę to odsprzedać i coś do mnie wróci. 

Generalnie nigdy wielkim zbieraczem nie byłem, ale z okazji 20 lecia Xboxa jak oglądam kolekcje gierek z 1 Xboxa, to mnie lekko swędzi w rowie- zazdro. Z racji wieku i też innych zainteresowań, czuję że to pewnie moja ost generacja konsol i gierek. Aktualnie jestem na etapie że chce kupić konsole, kupić gry na to i sprawdzić co w trawie piszczy. Ale to już nie te czasy że usiedzę przed TV kilka h. Mniej więcej po godzinie, góra 2 już mnie miota.  Kumulację robię do 50 pudełek i na końcu schowam wszystko do szafy w karton. Wyjmę za 15 lat jak będę żył i jak chwycę do ręki pudełko w RDR to w tle będzie mi grało:

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.11.2021 o 15:24, krzysiek923 napisał:

Dlatego dla naszego dobra warto kupować na takim GOG-u, jeśli jest taka możliwość/alternatywa. Jak sobie pobierzesz instalator to nikt ci już niczego nie usunie. Im więcej ludzi będzie tam kupować, tym częściej będą tam trafiały inne tytuły, również te nowsze, kiedy wydawcy będą widzieć, że pomimo braku zabezpieczeń to się sprzedaje. Kupowanie gier na GOG-u sprawia mi największą satysfakcję obecnie. Nie muszę się martwić o stan nośnika, a często dorzucane są fajne cyfrowe fanty. Taki złoty środek.

 

A propo GOG-a to chyba powoli się kończy bo właśnie się okazało, że po ostatnim financial results zaczyna przynosić straty i część ludzi zostanie oddelegowana do innych projektów:

 

https://www.theverge.com/2021/11/29/22808199/cd-projekt-gog-losses-restructuring-earnings-2021

 

www.resetera.com/threads/gog-is-losing-money-and-refocusing-on-‘handpicked-selection-of-games’-the-verge.521301/

 

 

btw dlaczego na tym forum każdy pełny link działa tylko nie do resetery? Jakieś uprzedzenia?

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, iluck85 napisał:

 

 

Ostatnią grą na Pc która kupiłem i sprzedałem, to było Full Spectrum Warrior. 

Potem była przerwa i jak wróciłem do PC, to jest właśnie jak jest. Dlatego z grubsza pudełka na PC nie mają sensu. Wyłączenie zbieractwo, półka, grzbiety- nic więcej. Żadnej innej wartości to nie ma. Tak samo jak cyfrowa wersja. Wydam 299zł, pogram i w sumie tyle. Kasę straciłem, pograłem i zapomniałem. 

W przypadku pudełka mam na półce pudełka które MI sprawiają frajdę, mogę to odsprzedać i coś do mnie wróci. 

Generalnie nigdy wielkim zbieraczem nie byłem, ale z okazji 20 lecia Xboxa jak oglądam kolekcje gierek z 1 Xboxa, to mnie lekko swędzi w rowie- zazdro. Z racji wieku i też innych zainteresowań, czuję że to pewnie moja ost generacja konsol i gierek. Aktualnie jestem na etapie że chce kupić konsole, kupić gry na to i sprawdzić co w trawie piszczy. Ale to już nie te czasy że usiedzę przed TV kilka h. Mniej więcej po godzinie, góra 2 już mnie miota.  Kumulację robię do 50 pudełek i na końcu schowam wszystko do szafy w karton. Wyjmę za 15 lat jak będę żył i jak chwycę do ręki pudełko w RDR to w tle będzie mi grało:

 

Właśnie z tych powodów prawie całkowicie porzuciłem PC , bo nie lubię być  ograniczany przez cyfrowe  lauchery. To dzięki właśnie konsolom mam znowu mam radość budowania swojej kolekcji i nikt  mnie nie ogranicza w posiadaniu gier. To dzięki właśnie brakowi przepisywania gier do konta  chętnie kupuję interesujące mnie gry na premierę. A gry używane kupuje 2-3  lata po premierze kiedy  trudno jest dostać nowość , albo są dostępne gry z serii Playstion Hits ,bo nie cierpię jako kolekcjoner tych okropnych czerwonych grzbietów.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, GearsUp napisał:

 

A propo GOG-a to chyba powoli się kończy bo właśnie się okazało, że po ostatnim financial results zaczyna przynosić straty i część ludzi zostanie oddelegowana do innych projektów:

 

www.resetera.com/threads/gog-is-losing-money-and-refocusing-on-‘handpicked-selection-of-games’-the-verge.521301/

 

btw dlaczego na tym forum każdy pełny link działa tylko nie do resetery? Jakieś uprzedzenia?

Wystarczy poczytać komentarze po wejściu w drugi link żeby zobaczyć, na czym zależy przeciętnemu graczowi. I nie jest to brak DRM. Ludzie nawet mając wybór kupują na Steam, bo preferują tę platformę.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krzysiek923 napisał:

Wystarczy poczytać komentarze po wejściu w drugi link żeby zobaczyć, na czym zależy przeciętnemu graczowi. I nie jest to brak DRM. Ludzie nawet mając wybór kupują na Steam, bo preferują tę platformę.

 

No racja. Brak DRM oznacza też, że nie potrzeba żadnych cracków i pełny instaler można pobrać o wiele bezpieczniej z zatoki piratów bez obaw, że w środku siedzi jakiś złośliwy robak.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, devilbot napisał:

Gry cyfrowe na pc opłaca się najbardziej brać. Będą z nami już zawsze.

Gorzej jak nie trafisz jakieś i gry  i nie można jej się pozbyć i odzyskać  częściowo kasę. Brat na Steam  ma cale mnóstwo takich gier których nawet nie chce i zaśmiecają mu jedynie cyfrową biblotekę. O ile cyfrowa dystrybucja jest w porządku to rakami są aktywacja online pudełkowych i all ways online. Na chwile obecna nie chcę mieć z PC nic wspólnego poza faktem ,że słuzy mi do pracy.. A jak mam płacić za premierową  grę to 300 zl yp wole  pudełko z płytą którą mogę faktycznie mieć. Cyfra jest dla mnie taka bezduszna.

Odnośnik do komentarza

Rakiem na Steam są klucze, które mogą wam w każdej chwili zdeaktywować jak to było ostatnio przy okazji Dead Space, po jakimś czasie to naprawili podobno bo nie sprawdzałem

 

www.resetera.com/threads/dead-space-2-is-currently-unplayable-on-steam.388178/page-3

 

 

Gardzę wszelkimi kluczami z pato stron jakie proponują na łowcach gier. Czysta patologia

 

 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, krzysiek923 napisał:

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Masz na Steam zwroty, a gry możesz bez problemu usunąć.

Tyle ,że zwrotu można można dokonać do 2 godzin gry. Pisałem o starszych grach z którymi nic nie można zrobić. Zresztą możliwość tak ograniczonej polityki zwrotów wymusiła EU. Wcześniej Geben o tym nawet nie chciał słyszeć.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, GearsUp napisał:

Rakiem na Steam są klucze, które mogą wam w każdej chwili zdeaktywować jak to było ostatnio przy okazji Dead Space, po jakimś czasie to naprawili podobno bo nie sprawdzałem

 

www.resetera.com/threads/dead-space-2-is-currently-unplayable-on-steam.388178/page-3

 

 

Gardzę wszelkimi kluczami z pato stron jakie proponują na łowcach gier. Czysta patologia

 

 

Też się od  takich tanich kluczy nie wiadomego pochodzenia trzymam z daleka

Odnośnik do komentarza

Ale fikoły robisz, byle tylko postawić na swoim.

 

Cytat

Brat na Steam  ma cale mnóstwo takich gier których nawet nie chce i zaśmiecają mu jedynie cyfrową biblotekę.

 

> ale da się usunąć i nie zaśmiecają

> no to nie zaśmiecają, ale moje pieniądze

 

Ten temat powinien się nazywać Cyfra vs Pudło vs Kolekcjonerskie oszołomy, bo ty chcesz po prostu walczyć w imię pudełek i nic cię do cyfry nie przekona. Jak idziesz do kina to też pieniędzy nie odzyskasz, jeśli ci się film nie spodoba. Po to masz te 2 godziny, żeby sobie sprawdzić i jak ktoś jest graczem, a nie tylko zbieraczem to bez problemu zdąży wyrobić sobie opinię.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, krzysiek923 napisał:

Ale fikoły robisz, byle tylko postawić na swoim.

 

 

> ale da się usunąć i nie zaśmiecają

> no to nie zaśmiecają, ale moje pieniądze

 

Ten temat powinien się nazywać Cyfra vs Pudło vs Kolekcjonerskie oszołomy, bo ty chcesz po prostu walczyć w imię pudełek i nic cię do cyfry nie przekona. Jak idziesz do kina to też pieniędzy nie odzyskasz, jeśli ci się film nie spodoba. Po to masz te 2 godziny, żeby sobie sprawdzić i jak ktoś jest graczem, a nie tylko zbieraczem to bez problemu zdąży wyrobić sobie opinię.

Ale zdajesz sobie sprawę ,że dokładnie takie same oszołomy są również ale po drugiej stronie. Jeśli chodzi o mnie do cyfry nic nie mam  tylko bronie możliwości wyboru  na konsolach gdzie rynek cyfrowy nigdy nie będzie taki jak na PC gdzie obok Steam  istnieją inne sklepy. Na PS i Xbox masz tylko sklepy  Sony i MS. Pod tym wzgledem konsole i PC to dwa różne światy. I to chyba normalne ,że ludzie szanują swoje pieniądze i nie chcą za darmo usuwać gier za które często płacili premierową cenę.

Edytowane przez Prekor
Odnośnik do komentarza

Głosowanie portfelem lekiem na spierdolenie tej branży, ale jak już wspomniałem, gracze to debile i wydaje się to nierealne, więc szanującym się ludziom pozostanie odpuszczenie sobie tych konsol i gier na premierę, a zakup po czasie. Też jestem giereczkowym świrem, jak inni na tym forum, no ale mam też swoje lata i jak trzeba to potrafię do tego podchodzić z rozsądkiem, nie jesteśmy dziećmi, żeby MUSIEĆ już, teraz. A jak ktoś nie ma problemu z cenami to droga wolna, wygra większość i nic z tym nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...