Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, krzysiek923 napisał:

Głosowanie portfelem lekiem na spierdolenie tej branży, ale jak już wspomniałem, gracze to debile i wydaje się to nierealne, więc szanującym się ludziom pozostanie odpuszczenie sobie tych konsol i gier na premierę, a zakup po czasie. Też jestem giereczkowym świrem, jak inni na tym forum, no ale mam też swoje lata i jak trzeba to potrafię do tego podchodzić z rozsądkiem, nie jesteśmy dziećmi, żeby MUSIEĆ już, teraz. A jak ktoś nie ma problemu z cenami to droga wolna, wygra większość i nic z tym nie zrobisz.

A kto Ci powiedział ,że Ja nie zachowuję dystansu? Po prostu na konsolach bronię możliwości i nie widzę powodu dla którego firmy miały by rezygnować z rynku wartego 15 mld w 2020. Nawet na PS5 ludzie chętnie sięgają po pudelka i żadna z tych 3 firm nie zrobi cyfryzacji w pojedynkę. Zresztą gry w sklepach to dla nich świetna reklama więc w imię jakich racji miały by do siebie zniechęcać miliony potencjalnych klientów którzy z jakiś powodów nie mogą sobie pozwolić na cyfrowe zakupy. Sam mam szybki net , ale i tak w przypadku konsol jestem całym sercem za pudełkami i przeciwnikiem all -ways online.

 

1 godzinę temu, Prekor napisał:

A kto Ci powiedział ,że Ja nie zachowuję dystansu? Po prostu na konsolach bronię możliwości i nie widzę powodu dla którego firmy miały by rezygnować z rynku wartego 15 mld w 2020. Nawet na PS5 ludzie chętnie sięgają po pudelka i żadna z tych 3 firm nie zrobi cyfryzacji w pojedynkę. Zresztą gry w sklepach to dla nich świetna reklama więc w imię jakich racji miały by do siebie zniechęcać miliony potencjalnych klientów którzy z jakiś powodów nie mogą sobie pozwolić na cyfrowe zakupy. Sam mam szybki net , ale i tak w przypadku konsol jestem całym sercem za pudełkami i przeciwnikiem all -ways online.

A jak inaczej gracze mogą wpłynąć na wydawców? Tylko portfelem bo nic innego niż pieniądze dla nich się nie liczy.

 

2 godziny temu, Square napisał:

Jak już tylko cyfra będzie jedynym nośnikiem to na bank też będzie oficjalna sprzedaż kodów.

Wątpię aby Sony czy MS wpuściły na swój cyfrowy rynek jakąkolwiek konkurencję. Poza tym te cyfrowe kody to będą jeszcze większe zlo niż używki bo mogą być teotrycznie powielane  w nieskocząną ilość razy. A używki mogą być kontrolowane chociażby po przez nakład gier. Zresztą w najgorszym przypadku pudło można wydać2-3 miesiące po cyfrze. Wtedy wszyscy byli by zadowoleni poza największymi fanatykami pudelek.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krzysiek923 napisał:

Głosowanie portfelem lekiem na spierdolenie tej branży, ale jak już wspomniałem, gracze to debile...

 

Do tego dorzuć sytuacje na rynku kart graficznych. Normalni gracze tego nie kupią, bo spora część kupuję na handel. A są oszołomy którzy wydają 8k na kartę graficzną. 

To samo się tyczy konsol. Skoro ludzie byli skłonni wydać 4/5 za konsole, to czemu nie sprzedawać? To się samo nakręca. 

 

Dla mnie krokiem milowym w takich zabawach było wypuszczenie przez Apple Iphone X. 

- tu macie kolejnego ajfona, dodalismy jeden pixel do kamery i jest amazing. 

- ale tutaj macie killera, drogo, ale to prestiż, 3 kamery, zoom, wykonanie z połysku i szkła- PETARDA.

Ludzie kupowali co pokazało ze są w stanie tyle wydać na telefon. I jest jak jest. Nowy ajfon, dopisek PRO, ciut lepsza kamera i 5.5 na ladę. Ale to trochę inna para papci, ale i tak dało zielonego światło na ceny telefonów. Teraz dorzucają pandemie, ceny surowców bla bla.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Square napisał:

W sensie, że jak?

W  sensie że mogą się pojawić tanie key shopy z grami  nie wiadomego pochodzenia. Przecież nad  tym Sony  i MS nie miały by żadnej kontroli. Poza tym po co im jakakolwiek konkurencja na rynku na którym mają totalną kontrolę i mogą robić sobie co chcą. A cyfra ponoć miała być tania  ponieważ miały odpaś koszty związane  z lokalną dystrybucją gier. A tak się nie stało. Do dzisiaj trzymam  numer Tipsomaniaka gdzie według jednego redaktora CDA konsol stacjonarnych w 2021 roku miało  nie być . a gry pudełkowe miały należeć do zamierzchłej starożytności a sieci takie jak Gamestop ., Game miały by dawno zbankrutować. Można się niezle pośmiać.

Odnośnik do komentarza
17 hours ago, iluck85 said:

 

Do tego dorzuć sytuacje na rynku kart graficznych. Normalni gracze tego nie kupią, bo spora część kupuję na handel. A są oszołomy którzy wydają 8k na kartę graficzną. 

To samo się tyczy konsol. Skoro ludzie byli skłonni wydać 4/5 za konsole, to czemu nie sprzedawać? To się samo nakręca. 

 

Dla mnie krokiem milowym w takich zabawach było wypuszczenie przez Apple Iphone X. 

- tu macie kolejnego ajfona, dodalismy jeden pixel do kamery i jest amazing. 

- ale tutaj macie killera, drogo, ale to prestiż, 3 kamery, zoom, wykonanie z połysku i szkła- PETARDA.

Ludzie kupowali co pokazało ze są w stanie tyle wydać na telefon. I jest jak jest. Nowy ajfon, dopisek PRO, ciut lepsza kamera i 5.5 na ladę. Ale to trochę inna para papci, ale i tak dało zielonego światło na ceny telefonów. Teraz dorzucają pandemie, ceny surowców bla bla.

ja kupiłem tableta w 2014 za bodaj 800pln i po kilku latach użytkowania mogę stwierdzić, ze ten sprzęt był wart górą 600pln bo dawał w dosyć fajnym położeniu w miejscu leżącym przeglądać internet. Poza tym do słuchania podczas biegania nie nadawał się bo był za duży i czuło się jego ciężar. Do filmow tez za bardzo nie imponował bo za mały ekran. Główny powód dla którego kupiłem ten sprzęt to przede wszystkim ciekawość co to jest ten magiczny tablet. No i już się dowiedziałem. Więcej tabletów w życiu nie kupię :)

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, michal napisał:

ja kupiłem tableta w 2014 za bodaj 800pln i po kilku latach użytkowania mogę stwierdzić, ze ten sprzęt był wart górą 600pln bo dawał w dosyć fajnym położeniu w miejscu leżącym przeglądać internet. Poza tym do słuchania podczas biegania nie nadawał się bo był za duży i czuło się jego ciężar. Do filmow tez za bardzo nie imponował bo za mały ekran. Główny powód dla którego kupiłem ten sprzęt to przede wszystkim ciekawość co to jest ten magiczny tablet. No i już się dowiedziałem. Więcej tabletów w życiu nie kupię :)

 

 

bieganie z tabletem cooo

Odnośnik do komentarza

Kupiłem goty gierkę mutant year zero na płytce. Gra została wydana w pudełku kilka miesięcy po premierze, po wyjściu dodatku. Myślałem, że wszystko będzie spatchowane i gotowe do odpalenia z płyty, ale nie 1) dlc jest w formie kodu 2) gra waży 5GB, i ściąga 7GB patcha, czyli nadpisuje wszystko. Zajebiste są te pudełka #tylkocyfra

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.12.2021 o 17:10, 20inchDT napisał:

Kupiłem goty gierkę mutant year zero na płytce. Gra została wydana w pudełku kilka miesięcy po premierze, po wyjściu dodatku. Myślałem, że wszystko będzie spatchowane i gotowe do odpalenia z płyty, ale nie 1) dlc jest w formie kodu 2) gra waży 5GB, i ściąga 7GB patcha, czyli nadpisuje wszystko. Zajebiste są te pudełka #tylkocyfra

 

Dokładnie to samo tutaj jest:

 

 

MS wydaję gry w które nie pograsz bez neta.

Odnośnik do komentarza

Zapytam tutej bo pewnie wiecej osob zobaczy niz w dziale pc.

 

Dodaje kompulsywnie od 3 lat te gierki od Epica i oczywiscie w zadna nie gralem a na pewno juz dawno stracilem rachube ile ich bylo. Czy jakas z tych gier zostala usunieta od momentu startu sklepu z listy z jakiegokolwiek powodu?

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Mejm napisał:

Dodaje kompulsywnie od 3 lat te gierki od Epica i oczywiscie w zadna nie gralem a na pewno juz dawno stracilem rachube ile ich bylo. Czy jakas z tych gier zostala usunieta od momentu startu sklepu z listy z jakiegokolwiek powodu?

W sensie, "czy gra zniknęła Wam z biblioteki posiadanych"? Nie, nie zniknęła żadna. Ba, nawet The Sinking City (którego w sklepie długi czas nie było przez zawirowania z licencjami i prawami wydawniczymi) ani na moment nie straciłem i mogłem je pobrać w każdej chwili.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, krzysiek923 napisał:

Chyba jeszcze nie było takiej akcji, żeby w którymś sklepie cyfrowym usunęli z biblioteki grę, która została wycofana z oferty.

Jedyne co przychodzi mi na myśl to PT, ale

1. nie była to stricte gra, a demo

2. można to obejść i ściągnąć sobie nadal, tylko wymaga to trochę kombinatorstwa

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 16.03.2022 o 10:43, devilbot napisał:

Troszkę się zmieniło i chyba fizyczna kolekcja w dzisiejszych czasach u nas w kraju nie ma sensu bo jak to wszystko zabrać gdy się zacznie.

 

Czyli tekst mugena aktualny, tylko nacje trzeba podmienić.

 

W dniu 1.06.2021 o 11:49, mugen napisał:

Przyjdą Niemcy, to z karteczką z loginem i hasłem uciekniesz, ale regału nie zabierzesz, easy choice.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...