Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, iluck85 napisał:


Forza Horizon 3. Kupisz, pobierzesz? 

Kupiłem klucz za 40zł w tym roku. Zresztą wiadomo, że gry z licencjami będą znikać,

ale jest więcej gier w pudełkach które są dziś niedostępne niż tych co zniknęły online ze względu na licencje :reggie:

Dla kogoś kto GRA w gry cyfra wygodniejsza. Kolekcjoner często to chuj nie gracz.

Edytowane przez devilbot
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, iluck85 napisał:

Cyfrowa edycja BF 2049 chyba za 319zl, pudełko kupiłem za 219. 

Czyli chyba opłaca im się ta cena cyfrowej wersji, widocznie gry tak czy inaczej schodzą w zadowalającej ilości, mimo tego, że gracze mają wybór.

 

Cytat

Wg teorii tutaj cyfra zyskuje na sile i powróżymy- pudełka znikają. 
GTA 8 wychodzi do sklepu online Sony, MS, steam. Cena 499zl

Towar jest warty tyle, ile kupujący jest w stanie za niego zapłacić. Albo by przeszło, albo nie.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, devilbot napisał:

Kupiłem klucz za 40zł w tym roku. Zresztą wiadomo, że gry z licencjami będą znikać,

ale jest więcej gier w pudełkach które są dziś niedostępne niż tych co zniknęły online ze względu na licencje :reggie:

Zresztą dla kogoś kto GRA w gry cyfra wygodniejsza. Kolekcjoner często to chuj nie gracz.


Gdzie kupiłeś ten klucz? W sklepie Ms w oficjalnej dystrybucji?

Nie wiem ile pudełek nie jest dostępnych, a ile cyfrowych zniknęło. Podałem przykład który kojarzyłem, bo był boom na zakup pudełka Horizon 3. 

Ciekawe jakie będą głosy, jak MS utnie te kombinacje z gamepassem, kontami i skończy się granie za 4zl.

 

1 minutę temu, krzysiek923 napisał:

Czyli chyba opłaca im się ta cena cyfrowej wersji, widocznie gry tak czy inaczej schodzą w zadowalającej ilości, mimo tego, że gracze mają wybór.

 

Towar jest warty tyle, ile kupujący jest w stanie za niego zapłacić. Albo by przeszło, albo nie.


Pamietam jak cyfrowe gry były w sferze przyszłości i w magazynach szło przeczytać jak pięknie będzie. Gry będą tańsze, nie będzie dystrybucji, opadną koszty pudełek, okładki, tłoczenia.

Mamy cyfrowe gry i ceny są droższe od wydań pudełkowych- z czego to wynika?

Mimo Spotify i Tidala, płyty dalej się dobrze trzymają. Nie wspominam winyli, bo to szał chwilowy i moda. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, iluck85 napisał:

Mamy cyfrowe gry i ceny są droższe od wydań pudełkowych- z czego to wynika?

No przecież napisałem wyżej, że:

 

Cytat

Towar jest warty tyle, ile kupujący jest w stanie za niego zapłacić.

Gdyby ceny były źle dobrane, cyfrowe gry by się nie sprzedawały i byliby zmuszeni obniżyć cenę, ale każda korporacja dąży do maksymalizacji zysku, więc pewnie statystyki im się zgadzają i uznali to za odpowiedni pułap. Poza tym wydawca nie ma wpływu na ceny wersji pudełkowych, bo sprzedają je niezależne sieci handlowe rywalizujące między sobą i to one dyktują ceny, stąd równie dobrze można powiedzieć, że wersje pudełkowe mają zaniżoną cenę względem cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, devilbot napisał:

Kupiłem klucz za 40zł w tym roku. Zresztą wiadomo, że gry z licencjami będą znikać,

ale jest więcej gier w pudełkach które są dziś niedostępne niż tych co zniknęły online ze względu na licencje :reggie:

Dla kogoś kto GRA w gry cyfra wygodniejsza. Kolekcjoner często to chuj nie gracz.

Tylko czemu obrażasz innych pasję? Xbox chociaż dostał ode mnie kasę  za FH5   , a wielu cyfrowych fanatyków zwyczajnie za gra w Game Pass za 4 Ja wiem kiedy mam pójść do sklepu i wydać kasę na grę. Halo 8 grudnia trafi na moją półkę z grami podczas gdy od fanów cyfry MS dostanie pewnie kasę pewnie za Game Pass. A jak ktoś naprawdę chce pudełko to zawsze może kupić grę używaną. Z cyfrę nie zrobisz nic w tym zakresie.

Edytowane przez Prekor
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Prekor napisał:

Tylko czemu obrażasz innych pasję? Xbox chociaż dostał ode mnie kasę  za FH5   , a wielu cyfrowych fanatyków zwyczajnie za gra w Game Pass za 4 Ja wiem kiedy mam pójść do sklepu i wydać kasę na grę. Halo 8 grudnia trafi na moją półkę z grami podczas gdy od fanów cyfry MS dostanie pewnie kasę pewnie za Game Pass. A jak ktoś naprawdę chce pudełko to zawsze może kupić grę używaną. Z cyfrę nie zrobisz nic w tym zakresie.

 

Ah tam zaraz obrażam. Piszę jak jest z doświadczenia. Zbieram pudła na switcha i 90% tych gier nawet nie była w czytniku. Dopiero po zakupie Series X stałem się znowu po latach graczem. Tanie gry na wyprzedażach, gamepass, quick resume, szybkie loadingi. Czuję się wspaniale zasiadając przed takim centrum gier gdzie wszystko mam na kliknięcie w moment.

Poza tym od kiedy napisanie o kimś na forum, że nie jest graczem to obraza.

Odnośnik do komentarza
Teraz, ASX napisał:

cyfra czy pudło dla mnie to bez większej różnicy ( chociaż sam, przyznaje się, wybieram częściej cyfrę ze względu na wygodę).

 

Najgorsi są radykaliści, którzy próbują przekonać innych do jednej lub drugiej opcji.

Dokładnie. Ostatnio PPE miałem z takim dyskusję. Dla niego miała być tylko cyfra i koniec .A pudełka przepisane do konta. Lubię  pudelka , ale rozumiem różne powody dla których ludzie wolą cyfrę. W dobrze pojętym interesie nas wszystkich leży to ,że pudła i cyfra na konsolach były koło siebie. Monopol to rak i oby na konsolach czegoś nigdy nie było na naszych platformach.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, devilbot napisał:

 

Ah tam zaraz obrażam. Piszę jak jest z doświadczenia. Zbieram pudła na switcha i 90% tych gier nawet nie była w czytniku. Dopiero po zakupie Series X stałem się znowu po latach graczem. Tanie gry na wyprzedażach, gamepass, quick resume, szybkie loadingi. Czuję się wspaniale zasiadając przed takim centrum gier gdzie wszystko mam na kliknięcie w moment.

Poza tym od kiedy napisanie o kimś na forum, że nie jest graczem to obraza.

 

17 minut temu, devilbot napisał:

 

Ah tam zaraz obrażam. Piszę jak jest z doświadczenia. Zbieram pudła na switcha i 90% tych gier nawet nie była w czytniku. Dopiero po zakupie Series X stałem się znowu po latach graczem. Tanie gry na wyprzedażach, gamepass, quick resume, szybkie loadingi. Czuję się wspaniale zasiadając przed takim centrum gier gdzie wszystko mam na kliknięcie w moment.

Poza tym od kiedy napisanie o kimś na forum, że nie jest graczem to obraza.

Takie quick resume działa nawet z grami płytowymi. Po włożeniu płyty z Mafia jesteś  po chwili w grze. I to działa z każdą grą która ta funkcję obsługuje. Dla osoby która z pewnych woli nośniki to  konsola również jest centrum medialne. A ma nawet lepiej bo może się cieszyć filmami BR. Wysprzedaże są również w sklepach detalicznych. I to nawet lepsze niż w cyfrze.

Edytowane przez Prekor
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wredny napisał:

ale większość ludzi nie kupuje pudełek, żeby je sobie zatrzymać, a puszcza dalej po weekendzie, waląc wydawcę po portfelu.

 

Pisząc takie rzeczy nie posiadając absolutnie żadnych danych na ten temat jest słabe bo nie wiemy jak jest.

 

Natomiast to:

 

erwr3rereg.jpg.4d4e52ed488a32d25105b26000bcf5d5.jpg

 

 

jest faktem.

12 minut temu, devilbot napisał:

Wsadziłem naraz w czytnik forze i halo mcc i nie działa quick resume. Czytnik trzeszczy za to. Co robię źle?

 

Ja przechodzę gierki po kolei i w tym przypadku quick resume działa tak jak powinno, nie skaczę jak małpa po kilku tytułach jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, devilbot napisał:

Wsadziłem naraz w czytnik forze i halo mcc i nie działa quick resume. Czytnik trzeszczy za to. Co robię źle?

A masz  Xbox SX ? Przecież jak gra  jest zainstalowana na SDD to się uruchamia po krótkiej chwil po włożeniu płyty. Nawet są o tym filmy na Yotube. Poza tym Xbox SX jest cichy nawet gdy ma płytę napędzie.

Edytowane przez Prekor
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, GearsUp napisał:

 

Pisząc takie rzeczy nie posiadając absolutnie żadnych danych na ten temat jest słabe bo nie wiemy jak jest.

 

Natomiast to:

 

erwr3rereg.jpg.4d4e52ed488a32d25105b26000bcf5d5.jpg


Ale czego ten "FAKT" dowodzi? Zwłaszcza patrząc po chujowej sprzedaży flagowych eksów (w sensie ilość kopii na liczbę sprzedanych konsol).
Właśnie tego, że jedną kopię oblatuje kilkudziesięciu typa - tu nie trzeba jakichś danych, tylko mózg i umiejętność kojarzenia faktów.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, GearsUp napisał:

 

Pisząc takie rzeczy nie posiadając absolutnie żadnych danych na ten temat jest słabe bo nie wiemy jak jest.

 

Natomiast to:

 

erwr3rereg.jpg.4d4e52ed488a32d25105b26000bcf5d5.jpg

 

 

jest faktem.

ale sam też się  nie popisujesz z tymi twoimi  "faktami", wrzucasz tylko jakieś clikbaitowe screeny nagłówków bez źródła, 

 

Tymczasem Sony w swoim ostatnim raporcie finansowym samo otwarcie przyznało że większość dochodów pochodzi ze sprzedaży z cyfrowej dystrybucji

JATJMkp.png

6VzwXRN.png

https://www.sony.com/en/SonyInfo/IR/library/presen/er/pdf/21q2_sonypre.pdf

https://www.sony.com/en/SonyInfo/IR/library/presen/er/pdf/21q2_supplement.pdf

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, GearsUp napisał:

To nie są clickbaity - te wszystkie linki, które wrzuciłem pochodzą z ostatnich dni, wystarczy w nie wejść i sprawdzić samemu.

 

Chwilowy odchył od postępującego od lat trendu cyfryzacji. 

Odnośnik do komentarza

To prawda, cyfry już nic nie zatrzyma. W tej generacji pudełka będą jeszcze normalnie funkcjonować ale czy w następnej? Nie jestem tego taki pewny, jak trend się utrzyma to nikt nie będzie dla tej garstki dodawał napedu do konsoli za te 30-40 dolców. 

 

Chyba ,że rynek kolekcjonerski będzie równie silny jak na fizycznym rynku wydań filmów czy muzyki. Jednak wtedy pewnie napęd będzie trzeba sobie dokupić osobno. Widzę też inną możliwość, przełom na miarę BD jeśli chodzi o nośnik danych ale na to się nie zanosi. 

Odnośnik do komentarza
18 minutes ago, Ukukuki said:

To prawda, cyfry już nic nie zatrzyma. W tej generacji pudełka będą jeszcze normalnie funkcjonować ale czy w następnej? Nie jestem tego taki pewny, jak trend się utrzyma to nikt nie będzie dla tej garstki dodawał napedu do konsoli za te 30-40 dolców. 

 

Chyba ,że rynek kolekcjonerski będzie równie silny jak na fizycznym rynku wydań filmów czy muzyki. Jednak wtedy pewnie napęd będzie trzeba sobie dokupić osobno. Widzę też inną możliwość, przełom na miarę BD jeśli chodzi o nośnik danych ale na to się nie zanosi. 

to zależy od tego czy na ps5/xsx będzie taka sama ilość gier 9/10 jak było to w erze pierwszego Playstation. 

Odnośnik do komentarza

Jak sobie przypomnę żąglerkę płytami w poprzedniej generacji to aż mnie wzdryga. Game pass, cyfra, quick reasume to jest dla mnie nowa generacja. 

Cyfra wygodniejsza, a co ważniejsze obojętna wiruso- i bakteriologicznie. Pudełka były dla mnie istotne (używki z pchliego targu) ale po pewnych wydarzeniach z padem na forum kup tu teraz panie używane pudło, od "gracza".

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...