Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Carbon był jeszcze w sprzedaży? Nieźle. 

 

W dniu 12.03.2021 o 21:18, kubson napisał:

switch i przekladanie kartow :pechowiec: mimo ze pudełka ładne to tylko niepotrzebne zbieracze kurzu, no ale ja lubuje się w cyfrówkach już od dawna 

 

Mnie jedyne co obecnie kusi w konsolach to te rypane pudełka. Serio brakuje mi tego na PC. Mieć fajną bibliotekę kilkuset tytułów i stanąć przed nią z kawą to fajna rzecz. Z ciekawości liczyłem sobie ile zgarne za gierki na switcha to kusi żeby sprzedaż i kupić coś użytkowego. Ani nie mam do tych gier sentymentu ani w nie nie gram od kiedy wleciał GPD. 

 

Także przy zbieraniu gierek trzyma mnie tylko wizja regałów z grami xD

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, ASX napisał:

twój argument był przecież równie nieracjonalny,

 

znasz kogoś kto w jednej chwili stracił dostęp do wszystkich gier? bo na razie przypomina to straszenie czarną wołgą

 

 

Nie trzeba zbyt daleko sięgać pamięcią. 

 

Ostatni przykład Epic Games Store idealnie się tu wpisuje w podparcie mojego argumentu.

 

To się głównie odnosi platformy PC i środowiska Windows bo na nim co chwilę odwiedzamy różne strony, ściągając przy tym wiele softu. Niech jeden z nich ma keyloggera i bb giereczki.

 

 

Odnośnik do komentarza

Daleko szukać, @Ins miał włam na konto XboxLive z tego co pamiętam i niemałe problemy z odzyskaniem do niego dostępu, mi kilka lat temu ktoś się wjebał na konto PSN, ale w odpowiednim czasie zareagowałem zmieniając maila przypisanego do konta i ustanawiając dwuetapowe logowanie.

Tak więc tak, do zakupionych gierek cyfrowo dostępu nie tracisz póki co nawet po usunięciu pozycji ze sklepiku. Ale jakiś cing ciang ciong może w każdej chwili może cie pozbawić wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.06.2021 o 14:25, Figuś napisał:

Do zakupionych gierek cyfrowo dostępu nie tracisz póki co nawet po usunięciu pozycji ze sklepiku.

Troszke to nie madre, wiec sie upewnie czy dobrze mysle. Jak mozna sciagnac gre ktora stracila swoje miejsce w sklepie? Jak czegos nie ma to jak to sciagniesz? Pliki nie sa kasowane po utracie licencji?

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

12 miesięcy - tyle potrzebowałem na przejście ze 100% pudla na 90% na korzyść cyfry. Wystarczyło do tego XSX i szybki net, nic nie warte pudełkowe wersję oraz wygoda. Teraz pudło tylko na premierę nowych gier lub mocno ulubionych serii albo gry na switcha/jakiś brakujący tytuł na PS4 do kolekcji.

 

Nigdy więcej.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.11.2021 o 18:12, XM. napisał:

Teraz pudło tylko na premierę nowych gier

 

A nie powinno się robić odwrotnie? Pudło dopiero jak fizyczna wersja będzie posiadała na nośniku/carcie wszystkie dlc/patche?

 

Ja dotychczas nie kupiłem ani jednego pudła na PS5 bo czekam na tą serię Essentials, którą SONY pewnie znowu wyda pod koniec generacji. Gry wtedy będą miały wszystkie poprawki naniesione na płytki. No i jednolite grzbiety będą ładnie wyglądały na półeczce.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, GearsUp napisał:

A nie powinno się robić odwrotnie? Pudło dopiero jak fizyczna wersja będzie posiadała na nośniku/carcie wszystkie dlc/patche?

 

Przy cenach 3.5 bomby za nową grę opłaca się brać pudełko na początku - ja GoWa 2018 w edycji specjalnej sprzedałem za 299PLN, czyli tyle samo ile kosztowała mnie na premierę.

 

Za to jak już gra poleży troszkę na rynku to albo GOTY albo cyfrówka, bo zasadniczo to te same wydania i cenowo zapewne podobne.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

Przy cenach 3.5 bomby za nową grę opłaca się brać pudełko na początku. Za to jak już gra poleży troszkę na rynku to albo GOTY albo cyfrówka, bo zasadniczo to te same wydania i cenowo zapewne podobne.

 

No jeżeli patrzymy na cenę to te gry z PS4 w Essentialach teraz po 4 dychy chodzą, dodatkowo płyty mają pełną zawartość contentu.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, GearsUp napisał:

No jeżeli patrzymy na cenę to te gry z PS4 w Essentialach teraz po 4 dychy chodzą, dodatkowo płyty mają pełną zawartość contentu.

 

No i supcio, to ogromna zaleta, że ktoś z doskoku za małe pieniądze może sprawdzić bibliotekę tytułów na sprzęt który zakupił.

Odnośnik do komentarza

Zdania nie zmieniłem.  Cyfra to tylko wygoda. Dyski są za male żeby to wszystko trzymać na dysku i tak.
Ceny gier cyfrowych nie są atrakcyjne względem płyty. Półeczka z pudełkami ładnie wyglada. Biorąc pudełko do ręki mam w pamięci grę czy jakiś dobry moment albo utwór. Chwytam RDR i słyszę Compass. Cyfra tego nie ma. Gra by musiała kosztować 50% ceny fizycznej wersji. Czekać na promocje nie lubię. 
Ale gdzie mi przed chwila mignęły dane i posiadacze PS5 dalej wolą pudełka. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Gorzej będzie jak Ci serwery wyłączą i nie będziesz  mógł pobrać swoich gier. W przypadku zamkniętych systemów moje  zaufanie  wobec cyfry jest ograniczone.

ASX

Znam taki przepadek . Mój znajomy stracił w jednej chwili całą swoją  cyfrową biblotekę gier na Xbox One. Cyfra obok swoich zalet ma dość poważne wady. Zwłaszcza na konsolach  gdzie  nie ma żadnej cyfrowej konkurencji wobec PS Store czy Xbox Store. Cyfra jest fajna ,ale tylko jako dodatkowa opcja , a nie jako jedynie słuszny  wybór.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...