Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo jak nie mam wyboru to cyfra a tak wolę pudełka tak samo jak fizyczne książki. Ma to jednak jakąś wartość i cieszy oko plus jest nasze i możesz to kiedyś sprzedać na stare lata. Na PC wiadomo została mi tylko cyfra tak na konsolach mam jeszcze wybór. 

 

Brakuje mi jednak czegoś na wzór cyfrowego sklepu z filmami. Mamy tylko usługi na rynku a filmu w cyfrowej wersji nie kupisz. Przydałby się taki gog tylko z filmami. 

Odnośnik do komentarza

Co do książek. Mimo kindla, plusa w postaci czytania wieczorem bez światła, nadal często kupuje klasyczne książki. Zapach druku jest nie do podrobienia :banderas:

Co do sprzedaży gier, trzeba mocno ogarniać wartości i co warto trzymać. Ja mam dużo gier których się nie opłaca sprzedawać. Titanfall 2 nowy 24zl w folii. Za 5zl sprzedać?

Na PC mam tez kilka pudełek. Większość wisi w steam i te pudełka równie dobrze na śmietnik mogę wyrzucić . 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

Wiadomo jak nie mam wyboru to cyfra a tak wolę pudełka tak samo jak fizyczne książki. Ma to jednak jakąś wartość i cieszy oko plus jest nasze i możesz to kiedyś sprzedać na stare lata. Na PC wiadomo została mi tylko cyfra tak na konsolach mam jeszcze wybór. 

 

Brakuje mi jednak czegoś na wzór cyfrowego sklepu z filmami. Mamy tylko usługi na rynku a filmu w cyfrowej wersji nie kupisz. Przydałby się taki gog tylko z filmami. 

Dokładnie. Też wolę fizyczne książki i dodatkowo kupują  filmy które mnie interesują. A w przypadku gier  takich jak Halo Infnity  biorę w pudle day one. Po prostu na Xbox i Playstion lubię bardzo gry kolekcjonować i je faktycznie mieć ,a nie być uwiązanym w ich posiadaniu do jakiś serwerów. Przyszłość jaka czeka wszystkie cyfrowe dobitnie pokazała próba wyłączenia PS Store na PS Vita i PS3. Gdyby Sony by postawiło by na swoim to z dnia na dzień przepadło by bezpowrotnie tysiące gier wydanych w digital. A wśród nich wiele perełek , które nigdy nie miały fizycznego wydania.

Edytowane przez Prekor
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Prekor napisał:

A w przypadku gier  takich jak Halo Infnity  biorę w pudle day one. Po prostu na Xbox i Playstion lubię bardzo gry kolekcjonować i je faktycznie mieć ,a nie być uwiązanym w ich posiadaniu do jakiś serwerów.

A to nie jest tak, że bez internetu i tak nie zainstalujesz tych xboksowych gier z płyty? No i wiele razy było już pisane, że i tak bez serwerów z aktualizacjami te wersje płytowe są najczęściej bardzo niedorobione. Wiele gier wymaga do uruchomienia aktualizacji day one, albo na płycie jest tylko część gry/gier, tj. Spyro na przykład.

 

2 godziny temu, adi napisał:

Ktoś włamał mi się na maila, automatycznie straciłem powiązane konto xbox live ze wszystkimi zakupionymi w przeciągu 5 lat grami-no ale podobno to takie urban legends.

Ale co to ma wspólnego z cyfrowymi grami, skoro włamali ci się na maila, którego zabezpieczenia nie zależą od MS czy Sony?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No, ale jednak gry już nie kupisz jakby była tylko w cyfrze, a z wielu powodów może wyparować z czasoprzestrzeni. To już się dzieje tu i teraz, to samo z kastrowaniem gier z muzyki, która ma niebagatelny wpływ na klimat danej gry.

Jako gracz i tak jesteś stulejarzem, więc to nie ma wielkiego znaczenia, co sobie postawisz, lub nie, na półce.

 

Spyro wyszedł też w wersji z CTR w dwupaku, który mam i wszystkie trzy części są na płycie, czyli jednak się dało wszystko zmieścić wbrew pierwotnemu pierdoleniu Activision.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, 20inchDT napisał:

Ani steam, ani MS nie upadaną w trakcie naszego życia.

MS tego nie zrobi choćby ze względu wizerunkowego oraz dlatego, że byłoby to spalenie mostów, decyzja ostateczna. Jeśli raz zrobiliby coś takiego, nie byłoby już powrotu do branży gier i dystrybucji cyfrowej, a to zawsze będzie miało przyszłość i będzie dochodowe. Być może będą mniej inwestować, mniej produkować, ale nie odetną się od tego całkowicie.

 

A Steam... No chyba nikt sobie tego nie wyobraża. Najwyżej grubas sprzeda (prędzej wyciągnie nogi), powierzy komuś z otoczenia i będzie się kręcić dalej. Nie ma sensu tego zamykać.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Pupcio napisał:

Mi się włamali do domu i ukradli wszystkie gry w pudełkach na playstation  :/

Ale te gry można odzyskać i kupić drugi. W razie jak stracisz cyfrowe konta to  tracisz wszystko bezpowrotnie. Nie wspominając o możliwych awariach sieci Sony i Xboxsa. W obecnej sytuacji na  świecie grożba takich na sieci Xbox i PS ataków jest bardzo realna

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, krzysiek923 napisał:

MS tego nie zrobi choćby ze względu wizerunkowego oraz dlatego, że byłoby to spalenie mostów, decyzja ostateczna. Jeśli raz zrobiliby coś takiego, nie byłoby już powrotu do branży gier i dystrybucji cyfrowej, a to zawsze będzie miało przyszłość i będzie dochodowe. Być może będą mniej inwestować, mniej produkować, ale nie odetną się od tego całkowicie.

 

A Steam... No chyba nikt sobie tego nie wyobraża. Najwyżej grubas sprzeda (prędzej wyciągnie nogi), powierzy komuś z otoczenia i będzie się kręcić dalej. Nie ma sensu tego zamykać.

Z tych samych powodów Sony i MS nie pozbędą się dystrybucji pudełkowej. .  Na konsolach zawsze będzie istniała opcja pudełkowa. Co najwyżej gry na płytach będą traktowane tak jak filmy  BR i Vityle..

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Prekor napisał:

Z tych samych powodów Sony i MS nie pozbędą się dystrybucji pudełkowej. .  Na konsolach zawsze będzie istniała opcja pudełkowa. Co najwyżej gry na płytach będą traktowane tak jak filmy  BR i Vityle..

Jak wydawcy zaczną olewać pudełka (a trend się zmienia, cyfra rośnie w siłę, do tego ludzie mają coraz lepsze łącza internetowe) to MS i Sony nie będą miały nic do gadania w temacie, bo to nie one bawią się w dystrybucję. Wydawcom przestanie się opłacać tłocznia, a MS i Sony napęd. Obecnie też nie każdą konsolową grę kupisz w pudełku, więc nie bardzo rozumiem tę "zawsze opcję pudełkową".

 

Gdyby nośniki miały przyszłość, to obecna generacja przyniosłaby wprowadzenie nowego standardu Blu-ray, tak pod względem prędkości jak i pojemności.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, krzysiek923 napisał:

Jak wydawcy zaczną olewać pudełka (a trend się zmienia, cyfra rośnie w siłę, do tego ludzie mają coraz lepsze łącza internetowe) to MS i Sony nie będą miały nic do gadania w temacie, bo to nie one bawią się w dystrybucję. Wydawcom przestanie się opłacać tłocznia, a MS i Sony napęd. Obecnie też nie każdą konsolową grę kupisz w pudełku, więc nie bardzo rozumiem tę "zawsze opcję pudełkową".

To że cyfra rośnie to pełna zgoda. Tylko obecnie nie ma mowy aby rezygnować z rynku który w 2020 roku  zarobił 16 mld. Na konsolach to nawet małe gry Indie są wydawane w pudełkach przez LRG i t wydania schodzą limitowane na pniu. A obecnie według GameIndrustry pudełka na PS5 sprzedają się bardzo dobrze. Moim zdaniem na konsolach pudełka i cyfra współistniały przez długi czas z korzyścią dla klientów. Niech każdy  gry tak jak lubi i fajnie ,że na konsolach jest wybór . I oby tak zostało jak najdłużej bo rozwój Iternetu wcale nie musi  oznaczac braku medii fizycznych. O tym olewaniu pudełek to słyszałem już przy starcie PS4 i Xbox One które miały  być ostatnimi konsolami z napędem i wydaniami fizycznymi. Nawet na tym forum były takie głosy i ile mnie zawodzi moja starcza pamięć.

Edytowane przez Prekor
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, 20inchDT napisał:

Ostatnie call of duty sprzedało się w 90% w wersji digital na xboxie. Fifa też chyba gdzieś tyle. Ewidentnie widać jak z roku na rok sprzedaż pudełek spada, szczególnie w tych casualowych ip.

Tyle ,że  ostatnie Call of Duty to gra wybitnie sieciowa i fakt, że w cyfrze sprzedało się lepiej mnie absolutnie nie dziwi bo już poprzednik się lepiej sprzedawał cyfrowo. I ciekawa czy te 90% cyfry obejmuje również PC? Bo jeśli tak to tym bardziej to nie jest żadne zaskoczenie. A sprzedaż pudełek również rośnie tyle że z naturalnych powodów nie tak szybko jak cyfra. Po prostu będzie to rynek dla kolekcjonerów i entuzjastów posiadania gier i swoisty wentyl bezpieczeństwa dla Sony i Xbox na wypadek klopów z ich infrastrukturą sieciową.

Edytowane przez Prekor
Odnośnik do komentarza

W przypadku takich gier odpalanych na szybki meczyk i często przez cały rok (jak właśnie multi w Fifie czy CoD, aż do premiery kolejnej części) to cyfra jest ogromną wygodą. Już nie wspominając o tym, że wersja gry wypalona na płycie jest zaledwie "pakietem startowym", który później przez cały okres życia twórcy łatają i rozwijają. Kupowanie gier typowo multi na płycie to trochę bezsens i katorga w obsłudze. Sam jestem raczej pudełkowcem , ale takie gry brałbym w cyfrze, bo po co mi zaledwie kadłub na płycie, którą potem będę musiał żonglować każdorazowo, gdy chcę szybką partyjkę rozegrać.

Te gry multi sprzedawane w milionach robią dobrze rynkowi cyfry.

 

Ale gry single player w pudełeczku i w sercu zawsze. I tak grywam zazwyczaj w jeden tytuł aż do ukończenia/rezygnacji, więc problem z żonglowaniem płytą w sumie odpada. No i pozostaje opcja odsprzedaży. Osobiście rzadko to robię, ale nie da się ukryć, że to zaleta, gdy możesz łatwo odzyskać część włożonej w gry kasy.

Odnośnik do komentarza

Druga sprawa, że sami wydawcy skrupulatnie starają się aby wydania fizyczne były coraz mniej atrakcyjne.

 

Wyjmuję z kartonowej obwoluty solidnie wykonane pudłko Silent Hill 2, w jego środku jest gra która z marszu działa po włożeniu do konsoli, instrukcja obsługi rzucająca nieco więcej światła na postaci oraz kilka pocztówek.

 

Otwieram lichej jakości pudełko Ghost of Tsushima, w środku jest płyta która po włożeniu do konsoli wymaga instalacji równie długiej co ściągniecie jej ze sklepu.:reggie:

 

Jedynym powodem dla którego wybiorę pudło.jest możliwość odsprzedaży/pożyczenia znajomemu, ale poza tym wydanie fizyczne to.obecnie szsztuka dla sztuki i gdyby ceny na PSN były jak na Steamie to już dawno olałbym pudełka.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...