Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Bzduras napisał:

Po co w takim razie produkować bezwartościowy plastik?

 

Dla beki to napisałem. Jestem fanem ślicznych pudełek na Switcha. Poza tym kartridże >>> płytki. Dla mnie pudełko też z tego względu, że jestem wybredny co do gier, więc średniaka, który miał być sztosem, szybko mogę odsprzedać z małą stratą.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Z cyfrą jest mega wygoda, to fakt. Ale jak fizyczne wydania znikną i nie będzie drugiego obrotu używek producenci gier najprawdopodobniej zabiją nas cenami. Wejdzie pułap np 600 zeta i będziemy ckliwie wspominać gry za 350.

Poza tym fajnie przynieść do domu ze sklepu pachnącą nowością płytkę na którą czekało się długie miesiące do premiery.

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Boomcio said:

Z cyfrą jest mega wygoda, to fakt. Ale jak fizyczne wydania znikną i nie będzie drugiego obrotu używek producenci gier najprawdopodobniej zabiją nas cenami. Wejdzie pułap np 600 zeta i będziemy ckliwie wspominać gry za 350.

Poza tym fajnie przynieść do domu ze sklepu pachnącą nowością płytkę na którą czekało się długie miesiące do premiery.

no to czekaj na cyfrowe wydania w psstore takiej gry jak np. Raw Danger! Powodzenia.  Niektórzy tutaj zapominają, ze pudełeczka w niektórych przypadkach są nieodzownym elementem growego srodowiska.  Jak gry mało popularne, a dobre (a niekiedy wręcz bardzo dobre) maja się pojawić w cyfrze skoro ilość chętnych na tego typu tytuły jest dość ograniczona?

Odnośnik do komentarza

Ja w cyfrze kupuję te gierki, na których aż tak bardzo mi nie zależy ale jest jeden wyjątek kiedy cyfra ma sporą przewagę - wszelkie wydania deluxe, ultimate, +dlc, W takim przypadku i tak w pudełku są zazwyczaj kody na dodatkową zawartość i wtedy lepiej kupić cały pakiet cyfrowo najlepiej w większej przecenie.

 

W gamepassie też są golasy bez dlc.

 

Dzisiaj np sobie kupiłem takiego Wreckfest +2 dlc

 

rg5t5g5hgyh.jpg.7dcb003224403b75dfc6c2b82124e0a0.jpg

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Ukukuki napisał:

To prawda, cyfry już nic nie zatrzyma. W tej generacji pudełka będą jeszcze normalnie funkcjonować ale czy w następnej? Nie jestem tego taki pewny, jak trend się utrzyma to nikt nie będzie dla tej garstki dodawał napedu do konsoli za te 30-40 dolców. 

 

Chyba ,że rynek kolekcjonerski będzie równie silny jak na fizycznym rynku wydań filmów czy muzyki. Jednak wtedy pewnie napęd będzie trzeba sobie dokupić osobno. Widzę też inną możliwość, przełom na miarę BD jeśli chodzi o nośnik danych ale na to się nie zanosi. 


 

Wróżenie z fusów, bo pliki mp3 z neta czy Spotify nie zabiły płyt kompaktowych. Logiczne, ze sprzedaż nie jest jak 15 lat temu, ale nadal są. 
Branża filmów jest zupełnie inna, bo Hollywood marzy o tych dochodach co gry. 
Takie GTAV było najdroższa produkcja, wyprzedził ich dopiero pod koniec roku Iron Man 3. Różnica polega na tym, ze R miało zwrot kasy w ciągu doby. Branża filmów może o tym pomarzyć. Ale jak wyżej, to inna liga. Ile kosztuje pudełko z gra, a ile bilet do kina.

Ja bym nie skreślał pudełek, mamy wybór i to jest najlepsze co możemy mieć. Chcesz cyfrę? Masz wersje konsol bez napędu. Brakuje Series X bez napędu.

Brakuje jasnej tabelki gdzie jest napisane ile poszło PS5 bez napędu i ile z napędem. 
Znajdzie się kilku na forum którzy kupili Xboxa S tylko dla 3 gier na krzyż i nie chcieli za dużo wydawać, bo sercem są w obozie Sony. Brakuje series X bez napędu, normalna dostępność konsol i na końcu porównać wyniki sprzedażowe obu wersji konsol.

 

6 godzin temu, Aleks napisał:

Jak sobie przypomnę żąglerkę płytami w poprzedniej generacji to aż mnie wzdryga. Game pass, cyfra, quick reasume to jest dla mnie nowa generacja. 

Cyfra wygodniejsza, a co ważniejsze obojętna wiruso- i bakteriologicznie. Pudełka były dla mnie istotne (używki z pchliego targu) ale po pewnych wydarzeniach z padem na forum kup tu teraz panie używane pudło, od "gracza".

 

A co tak żonglowałeś w płytach? Aktualnie waga gier i pojemność dysku jest taka ze i tak trzeba usuwać i instalować na nowo. Miałem Tekkena żeby czasem zagrać, musiałem usunąć, bo nowa gra doszła. Teraz chce sobie zagrać kilka rund i tak muszę ściągać na nowo. 

 

 

2 godziny temu, Square napisał:

No ja bym się nie pogniewał za pudełka przypisane do konta, w sensie takie, że instalujesz grę z płyty/pobierasz wersję digital i nie musisz jej za każdym razem używać jak chcesz pograć. Fani pudełek by byli zadowoleni i fani cyfry, bo mogliby wyrwać gry taniej.

 

Tak jest od kilku lat na PC. Nawet płyty nie chwytałem, wpisywałem tylko kod na steam.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, iluck85 napisał:

A co tak żonglowałeś w płytach? Aktualnie waga gier i pojemność dysku jest taka ze i tak trzeba usuwać i instalować na nowo. Miałem Tekkena żeby czasem zagrać, musiałem usunąć, bo nowa gra doszła. Teraz chce sobie zagrać kilka rund i tak muszę ściągać na nowo. 

Ja jednocześnie nie gram w dużo gier. Gdybym musiał to i 500 GB by mi wystarczyło. Co do zmian płyt. Dzięki cyfrze i QR nie mam oporów, aby podczas jednej sesji (2-3h) zagrać w dwa, albo trzy tytuły. Wyścig w Forze, kilka meczy w Halo, etap w indyczkj - "a można jak najbardziej, jeszcze jak".

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, GearsUp napisał:

A myślisz, że Quick Resume z płytami nie działa?


Już o to pytałeś wcześniej, na co dostałeś złośliwą odpowiedź od devilbota - na ch#j znów pchasz się w gips?
Przecież logiczne, że działa, ale niejako rozmywa się wtedy główna zaleta, bo i tak musisz wstać i wymienić płytę w napędzie - jakby XSX miał zmieniarkę na 6 krążków to wtedy byłaby inna gadka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Wredny napisał:

bo i tak musisz wstać i wymienić płytę w napędzie

 

A skąd wiesz, że nie mam XSX na biurku i korzystam z niego jak z typowego PCta i nie muszę nigdzie wstawać żeby wymienić płytkę?

 

 

A propo wstawania to jak ogrywasz te kilka gier jednocześnie cyfrowo to nigdy nie wstajesz siku? Po przekąskę? Odebrać telefon? Cokolwiek

12 minut temu, Wredny napisał:

Już o to pytałeś wcześniej, na co dostałeś złośliwą odpowiedź od devilbota - na ch#j znów pchasz się w gips?

 

Możesz przytoczyć?

 

Bo to ja jemu odpowiedziałem a nie on mi.

Odnośnik do komentarza

Rozmawiamy o wyższości jednego nad drugim, a tu już się jakiś centrysta znalazł:

14 minut temu, iluck85 napisał:

Jedna płyta w napędzie, druga cyfra.

Ja tu pisze o swoich obecnych preferencjech. Przecież nie skreślam pudełek i nie jedno wpadnie. 

 

24 minuty temu, GearsUp napisał:

A myślisz, że Quick Resume z płytami nie działa?

Gdy musisz wymienić płytkę w napędzie, pryska cała magia QR - prościej się nie da!

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, GearsUp napisał:

Możesz przytoczyć?

 

Bo to ja jemu odpowiedziałem a nie on mi.


Faktycznie - to był inny random :reggie:
 

W dniu 28.11.2021 o 18:58, Prekor napisał:

Takie quick resume działa nawet z grami płytowymi. 

23 godziny temu, devilbot napisał:

Wsadziłem naraz w czytnik forze i halo mcc i nie działa quick resume. Czytnik trzeszczy za to. Co robię źle?

 

Co nie zmienia faktu, że taki tekst już padł i słaba jest ta Twoja linia obrony:

 

23 godziny temu, GearsUp napisał:

Ja przechodzę gierki po kolei i w tym przypadku quick resume działa tak jak powinno, nie skaczę jak małpa po kilku tytułach jednocześnie.


Bo chyba właśnie o to chodzi w tym całym QR - żeby sobie "skakać jak małpa".

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, iluck85 napisał:

Tak jest od kilku lat na PC. Nawet płyty nie chwytałem, wpisywałem tylko kod na steam.

Nie chodzi mi, że tak jak na PC gdzie masz tylko kod na grę, tylko normalnie masz w pudełku płytę, po włożeniu do konsoli możesz z niej zainstalować dane albo pobrać z neta (bo szybciej) i później aby do grania nie było potrzeby używania płyty. Tylko, że takie coś to wiązało by się z "always online" czy jakimś innym dodatkowym zabezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, iluck85 napisał:

Niekoniecznie. Gra zainstalowana z kodu jest przypisana do Twojego konta. Dokładnie tak jest na PC. Możesz włóżyc CD i sobie zainstalować, a może wpisać kod i pobrać na Steam. Jakaś gra nie miała płyty tylko w pudełku była kartka z kodem. Nie pamietam jaka. 

Obecnie jak są wydawane gry pudełkowe na PC to jest jakiś ponury żart. Co z tego że w pudełku jest jeszcze czasami  nośnik skoro i tak trzeba grę przepisać do konta. Jak dla mnie mnie mogło by nie być  pudełek na PC bo w momencie aktywacji nośnik z grą staje się bezwartościowy.

Edytowane przez Prekor
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, GearsUp napisał:

Jak sama nazwa wskazuje te wydania są mocno Limited

Ale są. Sam mam ich trochę na półce. Lepsze takie wydania niż miało być ich wcale  Albo tylko cyfrowe wersje. To pokazuje kolejną zaletę konsol ,że dają one wybór. Niestety nie można powiedzieć tego samego  o PC.

Edytowane przez Prekor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...