Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

W jedynce graliśmy facetem, a drugą główną bohaterką była dziewczyna. Do tego po drodze spotkaliśmy samych zwyczajnych ludzi, którzy byli hetero, oprócz jednego geja, i jednego zboczeńca. A do tego nie wiedzieliśmy wtedy jeszcze, że Ellie jest lesbijką. Wszystko było podane subtelnie i można powiedzieć, że proporcje zostały zachowane.

 

Spoiler

W dwójce gramy umięśnioną babką, Ellie (lesbijką) i trzecią ważną postacią ma być trans. Już proporcje zostały zachwiane, a na drugim trailerze były kolejne dwie babki, po którym można wywnioskować, że będą ważne dla fabuły. Zajeżdża feminizmem Anity :).

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
Teraz, MBeniek napisał:

Krótka wersja jak doszło do wycieku:

 

I bardziej szczegółowa jakby kogoś to interesowało:

 

 

Ale to bzdury są straszne... Patche do gier m.in NG na wszystkie konsole Sony pobierane są z serwerów Sony (zeus itd.). Nie mają one nic wspólnego z serwerami firmowymi NG, nie ma też kodu w nich odpowiedzialnego za logowanie gdziekolwiek poza serwerami do multiplayera (o ile w ogóle są dedykowane i jeszcze działają). To jest celowy kit dla gawiedzi, żeby PRowo wyszło lepiej niż niezadowolony kret w NG. Ewentualnie bzdury wyssane z brudnego palca bajkopisarzy.

 

Możliwe, że przyj... winstrol. A tak serio to może ktoś na niej eksperymenty robił? Do walki z zarażonymi? I uciekła z jakiegoś laboratorium? Teraz to już można się wszystkiego spodziewać.

 

Eksperymenty polegające na wycięciu gruczołów mlekowych i uszyciu z clitoris "wacka". A przyjmowane hormony już zbędne, zastąpiła je grzybnia. Postępowo! Fu.

Edytowane przez Berion
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Berion napisał:

Eksperymenty polegające na wycięciu gruczołów mlekowych i uszyciu z clitoris "wacka". A przyjmowane hormony już zbędne, zastąpiła je grzybnia. Postępowo! Fu.

 

Spoiler

Ona nie jest tansem, tylko ten Azjata ponoć. A napisałem to tylko dla przykładu, że po tym, co do tej pory przeczytałem to już nic mnie w tej grze nie zdziwi. No grubo Druckmann pojechał, ale to nie oznacza jeszcze, że gra będzie zła.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kron997 napisał:


Właśnie wczoraj czytałem wyliczenia na reddicie. Po prostu muskulatura Abby jest totalnie sprzeczna z realiami

W świecie gry gdzie tak mało bandaży i sterydów było  teraz pewnie otworzyli laboratorium i zaczęli produkcje czystych  sterydów ,a widząc jak dużo Azjatów w tej części będzie to i pewnie jakość najwyższej półki zagwarantują.

 

Edytowane przez masta_g
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, masta_g napisał:

W świecie gry gdzie tak mało bandaży i sterydów było  teraz pewnie otworzyli laboratorium i zaczęli produkcje czystych  sterydów ,a widząc jak dużo Azjatów w tej części będzie to i pewnie jakość najwyższej półki zagwarantują.

 

ps.Yeti ,a one żyją w postapo ,świetne porównanie:rofl:

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Berion napisał:

 

Uwaga spoilery.

 

Tylko powstaje pytanie pytanie: czy tak wygląda nakoksowana babka? Bowiem nakokswana to jest już Nadine z ostatnich Unchartedów, Abby w porównaniu z nią to jest dosłownie czołg i nawet Pudzian mógłby mieć kompleksy. I teraz, jeśli mam tym czymś grać przez pół gry, czymś co na dodatek zabiło jedną z moich ulubionych postaci z gier to naprawdę NG może sobie taką grę wsadzić w rzyć bo przez to będzie właśnie zła >> niegrywalna. Już całkowicie abstrahując od tej całej homodżenderotęczy jaka tam się kręci. MGS2 dla kontrastu był dobrą grą przez pierwsze 20 min. Po tankowcu cały czas miałem nadzieję, że w końcu będę mógł grać cholernym Wężem, a nie hasającym po platformie wiertniczej golasem z indorem na wierzchu. To jest ten sam kaliber.

Następnym razem zasłoń spoiler (pipi)..

Odnośnik do komentarza

@Berion

 

Spoiler

Też polubiłem Joela, ale jakby nie było on w szpitalu wszystkich pozabijał, włącznie z lekarzem i Marlene, która jeszcze na długo przed nim opiekowała się Ellie. Pamiętasz jego słowa: "szukałabyś jej dalej"? No to znalazł ktoś jego. Ja tak podejrzewałem, że to, że oszukał Ellie nie przejdzie, i że na tym będzie się opierać fabuła drugiej części. Natomiast nie sądziłem, że Joel zginie, ale nie widzę w tym nic dziwnego, że w takim świecie, ktoś pomścił śmierć taty. Tylko nie rozumiem, dlaczego wszędzie te babki, Abby, Ellie, ta Indianka, ta w płaszczu co ginie na trailerze, ta Azjatka na trailerze, której łamią rękę, a do tego ten Azjata trans. A to na razie wszystkie ważniejsze postaci, które poznaliśmy z trailerów. I tylko jeden facet do tej pory, chyba :), co stoi tyłem, pewnie szef tej sekty.

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Czołem sympatyczni panowie, gentlemeni! 

 

Dyskusja widzę schodzi na tematykę mającą tendencję do jednoczenia ludzi. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko wtrąceń na temat aktualnej sytuacji politycznej w kraju i na świecie, bo wątek zdaje się powoli zmierzać w tym kierunku. Ja może z kolei nawiążę do tego, co zostało już ujawnione, a konkretnie do 

 

Spoiler

Joela, jego śmierci oraz roli jaką odegra w kontynuacji. Ogółem z początku starałem się unikać wycieków, ale widząc ten cały raban, jaki się wywołał wokół gierki po ujawnieniu spoilerów, nie zdzierżyłem i musiałem zobaczyć o co całe to kwiczenie. No i cóż zawiodłem się. Ogólny koncept tego, że ktoś jest żądny zemsty na Joelu jest całkiem uzasadniony. Po tym co robi w końcówce pierwszej części wydaje się racjonalnym, że ktoś zaciekle żąda jego śmierci. I choć dość mocno się zniechęciłem na początku, to teraz po ochłonięciu i przetrawieniu wszystkiego dalej trzymam się tego, że sequel leci u mnie na premierę. W dodatku po przemyśleniu uznałem, że obecne spoilery w połączeniu z ostatnim oficjalnym trailerem generują znaki zapytania w stousnku do obecności Joela w drugiej części. 

 

Wiemy na pewno, że krótki prolog zaczyna się fragmentem gry, gdzie sterujemy Joelem. 

 

Wygląda też na to, że będą pewne flashbacki, bo w jednym z udostępnionych filmików widoczny jest fragment, gdzie sterując młodszą Ellie eksplorujemy jakiś budynek wraz z Joelem.

 

Potem przychodzi scena, gdzie POTĘŻNA Abigail nie może znieść przegranej partyjki w minigolfa z naszym głównym protagonistą z jedynki i daje się ponieść emocjom. Wygląda na to, że Joel definitywnie będzie wąchał kwiatki od spodu. W ogóle scena, gdzie Abby maltretuje Joela, zdaje się być czymś, co będziemy oglądać więcej niż jeden raz. To jest dla mnie małą zagadką. 

 

Teraz tak. Moment kiedy ubijają Joela na oczach Ellie zdaje się być kulminacyjnym zdarzeniem dla dziewczyny, bo przysięga wszystkim obecnym tam zemstę. Tutaj wchodzi oficjalny zwiastun i rodzą się wątpliwość odnośnie tego, jak będą przedstawiane wydarzenia. W scenie, gdzie Joel jest piłeczką, ma na sobie założoną brązową kurtkę - tę samą, w którą jest ubrany w prologu. Mimo wszystko Joel w kałuży krwi wygląda na starszego niż z prologu, bo też i Ellie jest znacznie bardziej dojrzała. Było mówione też, że Joel umiera na samym początku, tylko pojęcie początku może być bardzo względne. Czy to się dzieje w pierwszej godzinie gry, czy po kilku godzinach - tego ja przynajmniej nie wiem. Sam z jakiegoś powodu zakładam, że wydarzenia zaczynają się w śniegowej scenerii, czyli tej, w której przypuszczalnie Joel pada trupem. Tylko potem w trailerze wchodzą wycinki gry, gdzie Ellie zdaje się samotnie polować na tych, którzy pozbawili życia Joela. No i tam są przecież urywki z Joelem zupełnie inaczej ubranym niż w scenie jego śmierci, wyglądającym na trochę starszego, czy też zaskakującym Ellie obserwującą przejeżdżające samochody. No ewentualnie z tą oceną wyglądu mogę się mylić, bo wiele robi kwestia oświetlenia, ale okolice pokryte zielenią sugerują inną porę roku.

 

To są w takim razie sceny przed śmiercią Joela, albo to są baity od twórców, albo to są jakieś zwidy Ellie co może potwierdzić śmieszne teorie przy zwiastunie z 2016 mówiące o duchu Joela, albo egzekucja kijem golfowym jakoś lipnie poszła i Joel zginie, ale jeszcze później. No 2 ostatnie propozycje to foliarstwo, czyli albo pierwsze, albo drugie. No ewentualnie to właśnie będą jakieś flashbacki, tylko co skłoni Ellie do takich działań jeszcze przed śmiercią Joela?

 

Może ktoś lepiej się orietnuje w tych wyciekach i będzie w stanie to przedstawić w sposób bardziej klarowny niż ja. W zwiastunie chcieli nas zrobić oczywiście w ciula, ale ciekawi mnie co o tym myślicie.

 

Jeszcze słowem podsumowania:
Tak jak sam scenariusz na papierze nie prezentuje się wybornie, ani wyśmienicie, a wręcz oburzająco dla fanów, a w tym i mnie, to jedno trzeba przyznać - na przedwcześnie ujawnionych fragmentach rozgrywki gra wygląda fenomenalnie. Znakomite animacje, graficznie absolutnie najwyższa półka, klimat poszczególnych lokacji wręcz wylewa się z ekranu, a do tego pewnie dojdzie soundtrack subtelnie podkreślający i dopełniający wydarzenia na poszczególnych etapach finalnego produktu. Brutalny świat został przedstawiony w adekwatny sposób, bo w niektórych scenach przemocy człowiek odczuwa dyskomfort. Gameplay zdaje się ewidentnie rozwijać sprawdzoną formułę z jedynki. Jeśli tylko usuną bugi, to z technicznego punktu widzenia to będzie dzieło Naughty Dog, które swoim poziomem uwydatni ponownie swój kunszt i potwierdzi swoją wielkość. Tylko ta kwestia fabuły mnie wku**a niemiłosiernie. Mimo wszystko uważam, że warto będzie dać szansę. Żadna z poprzednich gier ND pod kątem schematu i planu opowieści nie wyróżniała się wirtuozerią oraz majstersztykiem. Liczyło się to, jak twórcy podawali graczom poszczególne historie, kreślili bohaterów, ich wzajemne relacje, wypowiadane kwestie. Tutaj też to będzie kluczowe.

 

Pewne rozwiązania bolą mnie mocno i czysto subiektywnie mam ochotę w****ać za to Druckmannowi w łeb kijem golfowym, żeby się opamiętał, ale po tym co widziałem nie przekreśliłem gry, a wierzę, że widziałem już najgorsze.
 

Edytowane przez Quantum Flux
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...