Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

kocham jedynke ale boje sie niesamowicie, ze oni z tego beda chcieli open worlda robic z side questami, skapym drzewkiem umiejetnosci i typowym badziewiem

 

jesli by tak zrobili to gram w dzien, z nasluchem, na easy i lece na pale watek glowny - chce znowu poczuc historie, a nie zmiekczac immeresje tonami pobocznych aktywnosci

 

z drugiej strony to naughty dog - uncharted2 sprawil, ze kazdy ich kopiowal, tlou tez, wiec moze znowu czyms zaskocza co poruszy wszystkich i dopiero po paru latach bedzie sie mialo dosc tej formuly po kolejnej kopii

Odnośnik do komentarza

Lokacje pewnie będą obszerniejsze ale w open worlda nie wierzę. Jestem pewien.

 

Właśnie mi się przypomniało, że jedynka miała świetny rozwój postaci (prosto i konkretnie). Tym bardziej na tle sraka-sandboxów i w sumie większości obecnie gier. Gdzie mam wrażenie, że ten rozwój jest tylko bo jest żeby kolejny podpunkcik został odhaczony.

 

Nie mogę się doczekać jak bardzo podkręcą grafikę względem U4/LL (dla mnie nadal top1 graficznie). I w sumie nie chodzi mi tu o samą grafikę ale bardziej o te małe, maleńkie smaczki. Których nie widać na pierwszy czy nawet drugi rzut oka (pamiętacie krwawiący nos Joela!? :wub:) U4 mimo, że przeszedłem kilka razy to niektóre rzeczy zobaczyłem dopiero na dedykowanych filmikach.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Przecież to jest ND, dla nich najważniejsze to opowiadanie historii więc nie możliwe jest, że skupią się na open worldzie gdyż wtedy to totalnie zaburzyło by pacing opowieści. Na poziomie konceptualnym już taka wizja na pewno u nich odpadła. 

Obszerne lokacje jak chociażby zbliżone do tego co mieli w Uncharted LL? Jest możliwe. 

Odnośnik do komentarza

Żaden open world, co najwyżej lokacje wielkości jak z Uncharted jak Bluber pisze, teraz moc konsoli im na to pozwoli, w przypadku TLOU1 było sporo ograniczeń.

Nawet Sony nie zgodziło by się pewnie na drugi open world w podobnym klimacie, a tym bardziej także Druckmann. Kto w ogóle wpadł na taki pomysł.

Liniowa gra z dobrą historią

btw gdzieś właśnie czytałem ostatnio "super top secret leak" że zakończą konferencję gameplayem TLOU2.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
10 minut temu, Fanek napisał:

że zakończą konferencję gameplayem TLOU2.

To akurat bardzo w stylu ND i Sony. Nie wyobrażam sobie, że nie będzie gameplayu na tych targach, no po prostu ku,rwa nie. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.05.2018 o 12:42, Pupcio napisał:

Minimalnie większe lokacje niż w jedynce i brak drabin to jedyne czego potrzebuje ta gra (a i niech multi nie popsują bo pożałują :[)

Jak ma nie być loadingów to może być ciężko z tymi drabinami.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, Druckmann już dawno powierdził gameplay na E3 i było zresztą o tym głośno.

Co do daty, to do niedawna byłem przekonany, że TLoU2 wskoczy w okienko kwiecień-czerwiec 2019, ale po przesunięciu Days Gone na przyszyły rok, mam pewne wątpliwości. Sony może chcieć zrobić z DG swój tradycyjny wiosenny hit, a wtedy TLoU powinno zostać przesunięte na jesień lub nawet początek 2020. Bo w innym wypadku jak ma to wyglądać? Days Gone na luty/marzec, a The Last of Us Part II na maj/czerwiec? Dwie zombie-gry w postapokaliptycznym świecie tak blisko siebie? Z marketingowego punku widzenia nie jest to najlepszy pomysł. 

Edytowane przez Pix
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Pix napisał:

Dokładnie, Druckmann już dawno powierdził gameplay na E3 i było zresztą o tym głośno.

Co do daty, to do niedawna byłem przekonany, że TLoU2 wskoczy w okienko kwiecień-czerwiec 2019, ale po przesunięciu Days Gone na przyszyły rok, mam pewne wątpliwości. Sony może chcieć zrobić z DG swój tradycyjny wiosenny hit, a wtedy TLoU powinno zostać przesunięte na jesień lub nawet początek 2020. Bo w innym wypadku jak ma to wyglądać? Days Gone na luty/marzec, a The Last of Us Part II na maj/czerwiec? Dwie zombie-gry w postapokaliptycznym świecie tak blisko siebie? Z marketingowego punku widzenia nie jest to najlepszy pomysł. 

 

A może własnie taką obiorą strategię żeby wydać dwie podobne tematycznie gry w niedużych odstępach czasu, z tym, że jedna z nich to gra liniowa a druga open world. I tak The last of us Part II by to nie zaszkodziło, bo masa ludzi na to czeka a jeśli ktoś będzie chciał kupić dwie gry to kupi. W tym roku co prawda tematycznie te gry są inne ale różnica w czasie premier jest bardzo mała między GoW a Detroit, zaledwie miesiąc. A gdyby DG wyszło w lutym a TLOU2 np w maju/czerwcu, to już 3/4 miesiące różnicy. Też się trochę tego obawiam bo Sony generalnie nie wydaje swoich najbardziej znaczących gier na jesień i wtedy jeszcze by wskoczyło faktycznie na wiosnę 2020 ale zobaczymy, kto wie jaką mają strategię. Myślę jednak, że Death strandling zostanie wydany najpóźniej z tych wszystkich gier i raczej ten tytuł pójdzie na 2020 a Sony nowych exów już na PS4 raczej nie zapowie, są jeszcze 4 do wydania nie licząc tych na ten rok.

Odnośnik do komentarza

3 miesiące to mały odstęp czasu na dwie jak nie patrzeć gry o zombie. Przeciętny kowalski będzie patrzył na trailery i pudełko gry, nie będzie się mocno zastanawiał czy open world czy nie, ND czy Bend, "zombie tu i tam, przecież już w to grałem".

Na Tokio Game Show 2016 Kojima mówił, że gra będzie gotowa przed 2019, ale jak widać nie. Ja bym obstawiał, że Days Gone i DS na 2019 (choć to chyba też optymistyczna wersja i pewnie 2020).

A TLOU2 wyjdzie na samym końcu, oni właściwie najpóźniej zaczęli prace.

 

edit: Z tym kowalskim to może tak nie dosłownie, bardziej ludzie nie z psxextreme xD

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Tylko czy przeciętny kowalski bedzie w ogole patrzył w stronę gierek o zombie? Raczej kupi fife i call of duty żeby poszczelać. A nd i tlou ma wyrobioną markę i wielomilionową bazę klientów. Gorzej sytuacja wygląda dla days gone ale tutaj duża baza posiadaczy ps4 też pewnie zrobi robotę. Zresztą tak jak pisał kolega to tych eksów za wiele nie będzie już na ps4 więc każdy ns wagę złota.

Odnośnik do komentarza

Swego czasu otworzyli pokazem God of War, więc nie zawsze trzymają największe bomby na koniec. Zresztą szczerze mówiąc koło pupy mi lata kolejność. Gejmpleje z The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima oraz Death Stranding i będę zadowolony. Santa Monica i Guerilla ze swoim następnymi projektami celują już pewnie w PS5.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...