Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo

W tym spoilerze jest moja odpowiedz do Hendrixa, wklejam tak zeby uniknac oskarzen o offtop.

 

 

Nie wiem dlaczego tak sie utarlo, no ale coz, tak sie utarlo i tyle. Rzecz jasna takie okreslenia deprymuja rzekomych "lewakow" i sluza stygmatyzacji, ale w naszym kraju to jest megatrend, nic na to nie poradzimy.

Kazdy ma prawo do wyrazania opinii, zreszta nawet wyrazajac opinie mimowolnie lobbuje ( po polsku piszac - wywieram wplyw ), piszac co np. mi sie podobalo a co nie, ktos to przeczyta i moze to sluzyc mu jako argument, do tego nieskazony marketingiem, apeluje by nie popadac ze skrajnosci w skrajnosc, przeciez kazdy z nas wie co to marketing, co to sa materialy opiniotworcze itp.
Ja wiem, ze amerykanskim znaczeniu lobbing to raczej lapowki, oplacanie itp. ale trzymam sie pierwotnego znaczenia slowa.

Nie byloby Rewolucji Francuskiej gdyby nie paszkwile na krola Ludwika i jego piekna zone Marie Ludwike ( jedna z gazet zainscenizowala nawet scene z kurtyzana podobna do krolej ! ), fakt faktem media nie bez powodu sa nazywane IV Wladza i to co sie dzieje w przestrzeni medialnej tez ma znaczenie.

 

 

Czy po określonej liczbie minusów jest kara śmierci?

 

 

Nie, po prostu dolaczasz do grona wielbicieli, tyle.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze za podsmie(pipi)ki z kolegi dostaniesz minusa jak tylko sie odnowia  :hi: Pojazdy personalne po rozmowcy z ktorym sie nie zgadzasz dyskwalifuja Cie w mojej opinii. I daruj sobie te sarkastyczne wyjasnienia, bo juz szambem czuc.

Masz na myśli moją odpowiedź do Dave'a? No cóż, to jest tylko zrównanie się z poziomem posta, który nie mógł się obyć bez "hummusu na brodzie" i "nastolatków ze stuleją". No i swoją drogą napisałeś całkiem długą (i sensowną) odpowiedź do kogoś, kogo uważasz za zdyskwalifikowanego.

 

Wy serio nie macie co robic, ze piszecie tutaj od kilku stron o politycznym nacechowaniu tego trailera, ktore jest w najgorszym wypadku abstrakcyjne, a w najlepszym po prostu go nie ma.

O nie, ludzie dyskutują na forum dyskusyjnym! Halo moderacja? Proszę coś z tym zrobić! Ewentualnie jest jeszcze jeden tip, jeśli się ten stan rzeczy nie podoba: kliknij taki czerwony krzyżyk w prawym górnym rogu (względnie lewym, jeśli używasz macOS). Polecam.

No jeśli Sony/ND zapowiadają grę na kilka lat przed jej wyjściem i będą to teraz teasować przez tak długi czas to co innego mamy robić w tym temacie, jak nie rozstrząsać tych trailerów miesiącami?

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

@raven_raven -

nie mozesz wymagac normalnego traktowania jesli sam nie przestrzegasz jakichs zasad kultury, tutaj dziala zasada wzajemnosci. Uwazam, ze moj sposob minusowania jest bardziej konstruktywny niz minus po cichu i sarkastyczny docinek.

Poza tym, wymowka w stylu " to on zaczal pierwszy" jest na poziomie szkoly podstawowej, Twoj post mogl co najwyzej wywolac podobna reakcje lub co gorsze jeszcze nakrecic innych do bluzgownicy, czego przeciez w tym temacie nie chcemy ? Dave sam sobie wystawil laurke, i jak widac sa jacys pusci klakierzy ktorym to sie podoba, co z tego ?

 

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

 

O nie, ludzie dyskutują na forum dyskusyjnym! Halo moderacja? Proszę coś z tym zrobić! Ewentualnie jest jeszcze jeden tip, jeśli się ten stan rzeczy nie podoba: kliknij taki czerwony krzyżyk w prawym górnym rogu (względnie lewym, jeśli używasz macOS). Polecam.

 

Ta twoja nieumiejetnosc wychwycenia sensu wypowiedzi pisemnych jest zadziwiajaca. No ale przynajmniej jestes w tym konsekwentny.

 

Sprobuje tak - od roztrzasania trailera do definicji pojecia 'lewactwo' daleka wg mnie droga. Pojmiesz to jak wyzej postawisz sobie proby czytania ze zrozumieniem niz usilne wciskanie do kazdego posta sarkastycznych pociskow.

Edytowane przez Kinoji
Odnośnik do komentarza

Ale ja np. w pierwszym poście o kontekstach kulturowych pisałem i dlaczego uważam, że obie strony mają trochę racji w swojej reakcji, a nie o politycznych/społecznych komentarzach w zwiastunie, chociaż bez problemu można je dostrzec, o ironio.  W drugim zwróciłem uwagę o nadużywaniu słowa i pojęć (bez definicji), no bo ciężko przychodzi mi czytanie postów, które narzekają na mityczne "lewactwo", które celuje w równie mityczny status quo.

Sam zwiastun mi się bardzo podoba zresztą, doceniam konsekwencję Druckmanna i umiejętności reżyserskie, nawet jeśli może się wydawać, że tutaj operował tanim elementem szokującym (z czym się generalnie nie zgadzam).

Odnośnik do komentarza

 

Ale ja np. w pierwszym poście o kontekstach kulturowych pisałem i dlaczego uważam, że obie strony mają trochę racji w swojej reakcji, a nie o politycznych/społecznych komentarzach w zwiastunie, chociaż bez problemu można je dostrzec, o ironio.  W drugim zwróciłem uwagę o nadużywaniu słowa i pojęć (bez definicji), no bo ciężko przychodzi mi czytanie postów, które narzekają na mityczne "lewactwo", które celuje w równie mityczny status quo.

 

No to moj blad byl, ze akurat twojego posta uzylem jako odniesienia, bo wlasnie nie celowalem w niego konkretnie.

 

A propos samego trailera ja jestem jednak po stronie tych, ktorzy go krytykuja. Technicznie jest bardzo spoko, a element szokujacy jak dla mnie jak kazdy inny - nie obchodzi mnie czy to kobiety byly czy nie. Za to fakt, ze podczas samego zwiastunu nie pojawil sie kontekst dla tego, co sie w nim dzieje (jasne, my kontekst znamy, bo gralismy w tlou, ale to nie jest wytlumaczenie) to dla mnie spory minus.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Dlaczego od razu przecietny ? Pokazali ze gra jest skierowana do dojrzalego odbiorcy i nie ma kompromisow w kwestii zachowania bohaterow.

Trailer osiagnal swoj cel, byl w niusach, jako zwolennik skapych trailerow nie odslaniajacych fabuly bardzo mi sie podobal.

Co pomyslal przecietny random po obejrzeniu ? Moze to jest ostro i na koncu jeszcze na dokladke jakies zombi przylatuja.

Odnośnik do komentarza

Kontekst nie był potrzebny, bo  wiadomo o co chodzi(motyw zemsty zbyt wiele do popisu nie pozostawia), jak ktoś chciał poznać 1/3 fabuły to spoko, ale wole żeby ukrywali jak najwięcej się da. Jedyne co jeszcze chce to gameplay plus  kilka nowości i tyle do premiery wystarczy.

 

I jaki znowu marketing? Gra jest przeznaczona dla ludzi. którzy znaja poprzednią odsłonę, oni nic więcej nie potrzebują.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza

No dobrze, ale co chciales zobaczyc? Ze dana grupa zrobila "cos", a inna grupa w zamian wziela odwet. Potrzebna Ci taka wiedza?

 

Według mnie tworcy zbyt często ida na latwizne jeśli chodzi o serie i za bardzo dbaja żeby świeżak  się nie pogubil i chcą sprzedawac tytul dla każdego nawet jak ma trojke w tytule. 

Nie wyobrażam sobie żeby taki MGS4 był kierowany do osob, które nie znaja poprzednich części, tak samo jest tutaj.

Taki Mass Effect 1/2/ w które fan zainwestowal iles czasu potrafil wynagrodzić twoje decyzje, a w odwrocie jest np Wiedzmin 3, który wybory z poprzednikow traktuje dosyc luźno. 

Doskonale wiem, z czego to wynika, ale nie lubie takiego podejścia(ND jak widać po trailerze celuja wyłącznie w fanow).

Edytowane przez SlimShady
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sam tytuł jasno daje do zrozumienia. Jest to "Part II". Kontynuuje zdarzenia i wątki postaci oraz świata z pierwszej odsłony. A jednak dostajemy trailer z innymi postaciami, i jak sprawnie zauważył Hendrix, jest on wyrwany z kontekstu. To jest jak ze skrawkami wspomnień czy puzzlami. Mamy jakieś tam kawałek układanki i zastanawiamy się jak wyglądałaby całość. Jednak wraz z dokładaniem elementów wyławiający się obraz zazwyczaj jest zupełnie inny niż przewidywaliśmy. Gdyby trailer miał być skierowany do wszystkich (łącznie z tymi, którzy nie zaznajomili się z poprzednią odsłoną) byłby inaczej zbudowany. Na wstępie zapewne pokazano by czym są grzyby, jak doszło do pandemii i o czym jest ta gra. Być może dostaniemy coś podobnego w konkretnym, fabularnym trailerze w późniejszym terminie.

Brak ważnych fabularnie elementów powoduje, że scena z młotkiem jest dosadna. Mając całościowy obraz zapewne inaczej spojrzelibyśmy na ten konkretny moment. Dlatego też cholernie mocno podoba mi sie kierunek w jakim podążała pierwsza odsłona i wątku z

obozem kanibali.

Nie ma dobrych i złych, nas oraz tamtych. Jest tylko przetrwanie... za wszelką cenę.

 

Dlatego wolę myśleć, że trailer jest materiałem promocyjnym ale pod względem technologicznym aniżeli merytorycznym co już podkreślałem kilka stron temu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tym TLOU Part II to dziwna sprawa jak dla mnie. Z jednej strony ponoć będziemy sterować niby Ellie i to ma być w 100% jej historia, ale o wiele bardziej wolałbym pokierować losami jej matki ponieważ po tym ostatnim pokazie wydaje mi się postacią w(pipi) bardziej charyzmatyczną niż jej córka.

Przynajmniej wygląda na twardą babke a nie lesbe (pierwszy pokaz TLOU 2)

Odnośnik do komentarza

Z tym TLOU Part II to dziwna sprawa jak dla mnie. Z jednej strony ponoć będziemy sterować niby Ellie i to ma być w 100% jej historia, ale o wiele bardziej wolałbym pokierować losami jej matki ponieważ po tym ostatnim pokazie wydaje mi się postacią w(pipi) bardziej charyzmatyczną niż jej córka.

Przynajmniej wygląda na twardą babke a nie lesbe (pierwszy pokaz TLOU 2)

 

Że what???

Po pierwsze to tylko jedna z teorii spiskowych, więc nie wiem, czemu tak jedziesz na pewniaka z tą matką.

A po drugie - od Ellie to się odstosunkuj, bo to jedna z najlepszych żeńskich postaci w grach video ever - w życiu bym jej nie wymienił na jakiegoś białego klona Nadine z Uncharted4/TLL - na kij mi taka NRDowska kulomiotka w grze stealth o przetrwaniu?

Odnośnik do komentarza

Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie grałem  w cześć pierwszą.

I tak sobie pomyślałem, że jestem jednocześnie szczęściarzem jak i tumanem.

Szczęściarzem, bo jeszcze nie grałem i będę mógł niedługo przeżyć tą wspaniałą przygodę (gra zakupiona) tuż przed kozacko zapowiadającą się kontynuacja. Także wczuta będzie zapewne jeszcze większa.

A tumanem, bo do tej pory nie ograłem tego arcydzieła :facepalm:,....................:D

Tak czy siak zajawka mną wstrząsnęła, a same psiaki lipy nie walą, choć nie mogę im wybaczyć, że do tej pory nie zobaczyliśmy kontynuacji lub restartu serii Jak and Daxter.

Edytowane przez kazuyoshi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Masz podobnie jak mój kumpel, który ograł to cudeńko w zeszłym miesiącu. Po ukończeniu zadzwonił do mnie i się kajał, jednocześnie prosząc, bym mu yebnął w ten głupi łeb, że dopiero teraz mnie posłuchał. A później z 15 minut rozpływał się w zachwytach. Zazdroszczę tego, co przed Tobą, szczęśliwy tumanie :)

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, kazuyoshi napisał:

Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie grałem  w cześć pierwszą.

I tak sobie pomyślałem, że jestem jednocześnie szczęściarzem jak i tumanem.

Szczęściarzem, bo jeszcze nie grałem i będę mógł niedługo przeżyć tą wspaniałą przygodę (gra zakupiona) tuż przed kozacko zapowiadającą się kontynuacja. Także wczuta będzie zapewne jeszcze większa.

A tumanem, bo do tej pory nie ograłem tego arcydzieła :facepalm:,....................:D

Tak czy siak zajawka mną wstrząsnęła, a same psiaki lipy nie walą, choć nie mogę im wybaczyć, że do tej pory nie zobaczyliśmy kontynuacji lub restartu serii Jak and Daxter.

dokladnie, zazdro :D oczywiscie polecam od razu grac na survival

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

A ja uważam przeciwnie. Na survivalu kuleje AI, raz przeciwnicy cie słyszą a raz nie. Ellie przebiega pod nosem klikaczy. Trochę to psuje immersję. Sam się męczyłem i denerwowałem na survivalu na AI zamiast cieszyć się fabułą i przygodą na normalu.

na każdym poziomie ai jest tak samo ułomne z tym że niższe poziomy zamieniają grę w symulator drabiny z dodatkiem czyszczenia killroomów. zero wyzwania, zero kombinowania, zero zaszczucia podczas przemierzania typowo survival horrorowych lokacji. odpalasz pogląd przez ściany i nawet nie jestes w stanie zostać niczym zaskoczony

Edytowane przez nobody
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tak jest - Pan Nikt ładnie wszystko wyjaśnił. Powtarzam więc, że jeśli ktoś chce mieć klimat survivalu w brutalnym post-apo, musi zacząć na najwyższym poziomie trudności. Inaczej gierka zamieni się w wesołą strzelaninkę, w której radośnie będziemy wybijali hordy przeciwników, bez większych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...