Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo dużo przecen od wczoraj. Na większe i mniejsze hiciory. W większości są to tylko przeceny do poziomu, który już był, ale warto przejrzeć wishlisty.

 

 

Z nowszych rzeczy można zwrócić uwagę na gierkę pt. Evergate, która szybko zleciała z początkowych 80 zł do teraz 30 zł. Naprawdę fajna platformówka, zwłaszcza za tę cenę. Porównania do Ori są oczywiste, chociaż sam układ plansz i co za tym idzie samo platformowanie są zupełnie inne. Jeśli coś jak "Ori, tylko liniowa platformówka zamiast metroidvanii" brzmi dla was dobrze, to gra jest kompletnie do kupienia.

 

Pierwszy raz na Switchu przeceniony jest Scott Pilgrim, choć niewiele.

 

Inne ostatnio wydane gierki warte uwagi:

 

Roki - 48 zł - wiem, że wiele osób nie kupi nawet za 50 zł liniowej przygody w której głównie się "klika". Generalnie gra ma konstrukcję jak klasyczne przygodówki point-n-click. Jedna z najlepszych w tej dziedzinie, słodka i mroczna zarazem niczym dobre kreskówki.

 

Creaks - nowa gra Amanity urocza jak zawsze, i bardzo krótka.

 

Going Under - 48 zł - po cichu jeden z ciekawszych zwrotów na temat rogalika w ostatnim czasie. Pomysł na niedającego ci szans, powtarzalnego, wymagającego przyprawiającego o mdłości powtarzania rogalika rozgrywanego w biurze korpo jest świetny, chociaż technicznie nie wszystko jest na wysokim poziomie.

 

Mr. Driller DrillLand - 40 zł - po cichu jedna z lepszych gier 2020, za pół ceny można się skusić

 

Huntdown - 48 zł - gra obrosła od czasu premiery pewnym kultem wśród graczy retro, chociaż ja w nią nie grałem, wygląda przebrzydko na obrazkach. 

 

Carrion - 60 zł - widziałem opinie, że podobno Carrion to jednak dobra gra, jeszcze nie wiem. Chyba poczekam na większą przecenę.

 

 

 

Ponadto na przecenie m.in. Lonely Mountains, Raji, Double Kick Heroes, I Am Dead czy bystry rogalik Crown Trick. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
2 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

Carrion dobry ale cholernie krótki 60 zł to wciąż dużo.

Czy ja wiem czy krótki? Nie trwa 2h na pewno, a bardziej 4-5 zwłaszcza jak chcemy zdobyć wszystkie ulepszenia. 

Odnośnik do komentarza

Dobra krótka gra > dobra długa gra. Tak czy siak przecież na Switchu są setki świetnych gierek do nadrobienia. Pytanie która lepsza.

 

image.png.8bb61ec30737a81a937a430000aedbaa.png

 

Faaaak juuu, ile można. A teraz przynajmniej cichy okres z premierami. Ostatnio wydano na Switcha: Astrologaster, Anodyne 2 czy Thomas Was Alone. Bardzo ciekawe gierki.

 

Nie chcę strzelać cały czas słowem na "R" ale też już zaraz kolejny, o jakże oryginalnym tytule Rogue Heroes. Niby wszystko w jednym kotle: rogalik, wykonanie wszystkiego jakby po prostu robili port A Link to the Past, co-op do 4 graczy. Ale pierwsze opinie w internecie na temat gry są bardzo pozytywne. Premiera publiczna za kilka dni.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Anodyne 2 to jest dobry odjazd

 

Połączenie otwartego świata + 2d zeldy + platformera

 

Thomas Was Alone bardzo dobry platformer, mimo minimalistycznej oprawy graficznej

 

Chociaż trzeba powiedzieć, że ogrywałem go w 2013 roku na hipsterkiej konsoli vicie z ps+ prawdopodobnie

Edytowane przez beardo0
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

Don't skip! Każdy level w tym sztosiku zawiera jakieś smaczki, czy to nowych przeciwników, nową broń, czy inny detale, utrudnienie itp.. a do tego prezentuje się ślicznie. Szefowie też są bardzo spoko. Jestem już po 10 levelach i chyba największą wadą tej gry będzie to, że się za szybko skończy. Do dziesiątki może ich kilka zabraknąć, może jednej większej miejscówki (5 leveli), liczę na DLC, a jeśli wyjdzie sequel to day1. No mega strzelanka, gra się w to wybornie. Najlepsza jaka jest moim zdaniem. Don't skip!

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nareszcie jedna z kultowych gierek 2020 roku wychodzi na Switcha: Signs of the Sojourner jest już dostępny w niektórych regionach, i ma być dziś w Europie. W grze układamy karty, ale zamiast symbolizować one obrażenia zadawane mieczem i czarami, są one zdaniami w dialogach. Ależ im to wyszło. Gra trochę typu "kochaj albo nienawidź", bo też fakt, że wiele osób ją rzuca od razu, wkurzona główną mechaniką i podejściem do "poziomu trudności" (nie za bardzo jest to gra, w którą można sobie popykać nie myśląc, jak w Slaya czy Dicey. Raczej typu "krótka acz intensywna w treść").

 

 

Dobra gierka alert: 

 

Gnosia - powoli robi prawdziwą karierę w internecie i mnie również zdążyła zaintrygować. Trudno do końca opisać, na czym to polega. Wygląda to jak visual novel typu Danganroppa, ale nie przedstawia liniowej historii, a stawia na bogaty dialogowy gameplay. Mamy niemożebnie zaplątane japońskie science-fiction podejście do tematu, który można by opisać jako singleplayerowe granie w Mafię/Wilkołaka/Among Us. Czyli postaci nazwajem się oskarżają, a my musimy wywierać nacisk, unikać podejrzeń, i dedukować - kto jest "wilkołakiem", kto może pomóc, kto zaszkodzić itp. Z czasem mamy coraz ciekawszy wpływ na całą historię i musimy drążyć, by znaleźć jakiś szczątek informacji. "Prawdziwa historia" gry wyłania się w tym, jak reagują ze sobą kolejne małe scenki i powtarzalne dialogi. Są statystyki, levelowanie, skille, mnóstwo dodatkowych zasad itp. W obsadzie postaci oczywiście dominują ładnie narysowane laseczki. Fascynujący pomysł na grę, która choć narracyjna to ma sens tylko jako gra, i w głównej mierze udanie wykonany. Switch jest idealnym medium, bo gra w pewnym sensie jest dość powtarzalna i "grindowa" (w zależności do zagłębiania się, kilkanaście-kilkadziesiąt godzin grania). Trochę drogo (stówa), ale nie żałuję.

 

 

Kingdoms of Amalur wyszło na Switcha. Gra jest cienka, ale znam ze trzy osoby, które mówią że to ich ulubiona gra. Dziwna sprawa. 

 

Czekałem na grę pt. Later Alligator, ale nie jest dostępna w Europie. Hmmm (wydawca mówi że będzie potem). Na Steamie jest. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MierzejX napisał:

Generalnie z takich side-shooter'ów masz jeszcze:

- Valfaris (bardziej metroidvania),

- Neon Abyss,

- Fury Unleashed (chyba polskiego studia),

- Exit the Gungeon

 

Żadnego nie grałem więc ciężko polecać ale Valfaris i Fury Unleashed jest wysoko cenione.

 

Dzięki wielkie. Na pewno sprawdzę, w pierwszej kolejności wleci Valfaris, może jeszcze dziś, a z resztą poczekam na promocję. Z mojej strony jeszcze raz polecam Huntdowna, to nie jest gra tylko dla fanów strzelanek, to jeden z najlepszych indyków ever. Pod każdym względem nie zawodzi. Cieszy oczy, uszy i palce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...