Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

23 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Skonczyłeś chociaz jednkę DKC? Ja jestem jakos po drugi bossie i powolutku sobie cisne do konca.

 

Jestem przed ostatnim bossem, ale nie mogę znaleźć dwóch bonusów, żeby mieć 101%, z czego pamiętam, więc jeszcze do niego nie idę. Chyba se pomogę youtubem, a najlepsze jest to, że dawno temu ukończyłem wszystkie części bez żadnej pomocy, ale nic nie pamiętam, co gdzie było.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Będzie trzeba wziąć tego Hadesa, bo piękne opinie zbiera, a i mam ochotę na rogalika. Mam nadzieję, że spodoba mi się nie mniej, niż DC. I Spiritfarrera też muszę sprawdzić. Taka posucha była przez jakiś czas, a nagle wysypało się tyle hitów, że na wszystkie czasu brak. Jeszcze Ori2 czeka na swoją kolej i Mariany trzeba pokończyć, od których nie mogę się oderwać. Myślałem, że sześćdziesiątka czwórka się zestarzała, bo kiedyś odrzuciła mnie na DSie przez brak analoga, ale to jednak była nie prawda, ta gra przetrwała próbę czasu. I do dziś jest wzorem do naśladowania, jak powinno się robić platformery. I chyba tak naprawdę do dziś nie została pobita. Do tego za chwilę Donkey Kong Country 2, moja ulubiona część ze starej trylogii. Jedynka skończona z małą pomocą, dwiema, bo już nie miałem czasu szukać bonusów, gdy tyle gier wyszło. Duma trochę została nadszarpnięta, no ale cóż, gdy byłem młody to dałem radę sam ogarnąć. Niech jeszcze wyskoczą z CB4 jak z Ori2 w tym roku i będzie trzeba się zabunkrować przed światem.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Hades jest lepszy od DC moim zdaniem, bo:

  1. rozwijająca się fabuła i relacje między postaciami
  2. dużo kontekstowych wypowiedzi - np. bohaterowie komentują twój poprzedni run albo jakieś konkretne połączenie przedmiotów albo to jak pokonasz bossa po tym jak poprzednim razem na nim zginąłeś itd.
  3. w przeciwieństwie do DC jest mało broni (6, ale każda ma 4 aspekty które zmieniają styl gry), ale za to podczas przejścia dostajesz moce od różnych bogów, które się łącza ze sobą w różne ciekawe sposoby. Dodatkowo są też ulepszenia, które potrafią kompletnie zmienić podstawy działania broni np. z łuku który jest bardziej snajpierski możesz zrobić coś w stylu shotguna
  4. gra ma kilka różnych walut, co pozwala ci robić konkretne runy pod to czego akurat potrzebujesz. Jest mega dużo rzeczy do ulepszenia - bronie, bohater, baza, relacje z postaciami.

Nie przepadam za rogalikami, ale Hades to inna jakość. Gorąco polecam też materiały na temat jak powstawała gra od Noclip:

 

Edytowane przez estel
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Cieszą wszystkie punkty, ale najbardziej trzeci, bo więcej nie znaczy lepiej, wolę minimalizm, nie lubię jak jest wszystkiego za dużo i ciężko to ogarnąć. Przy DC dobrze się bawiłem, mimo wad, te 50 parę godzin, najbardziej ze względu na klimacik, ten art style i ta muzyka, cudo.

 

p.s. Hades oczywiście wleci jeszcze dziś :)

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pojawiła się nowa usługa dla abonentów Online, w postaci Game Trials. Tak więc również Nintendo dołącza do takiej usługi. Nie wiem, jakie gry mają szanse się tam pojawić - na razie jutro będzie jedna, Disgaea 5. Tak więc abonenci NO będą mogli ściągnąć Disgaeę 5 i przez tydzień w nią grać za darmo.

 

 

Z przecen, można zwrócić uwagę na nowy poziom obniżek gier Capcomu. Np. Monster Hunter Generations jest teraz za 67 zł, Dragon's Dogma za 62 itd. Residenty itd. oczywiście. Chyba wszystkie ich gry są teraz tańsze, niż kiedykolwiek na Switchu. 

 

 

Fani zagadek powinni obczaić grę pt. Kine, obniżoną na 40 zł - mimo słabych recenzji, gra ma dużo więcej stylu, pomysłów i serca niż wiele popularniejszych pozycji. Dla wielu osób będzie jedną z ich ulubionych. Wyjątkowa seria zagadek przestrzennych i poruszająca opowieść o zdeterminowanych instrumentach muzycznych.

Odnośnik do komentarza

Game Trial jest już od jakiegoś czasu. Kojarzę, że był Mario Tennis Aces i Pokken (prędzej było kilka razy ARMS i Splatoon2, ale w wersjach wyłącznie do sieciowych potyczek). Oczywiście w japońskim regionie oferta o wiele bogatsza i częstsza. Od Captain Toad po Dead Cells. I rzeczywiście dla niektórych gierek tydzień to wystarczający czas by je ograć.

Odnośnik do komentarza

Ty faktycznie, były triale tych dwóch gier. Ale że to głównie gry online, to nawet nie sprawdzałem, czy to specjalna wersja, czy trial całej gry. Teraz zaś mamy "wypożyczenie" gry singlowej, mającej zakończenie, co jest nieco inną usługą, dla posiadaczy innych konsol dobrze już znaną.

 

 

Pawarumi za 12 zł - dla fanów shmupsów to jak za darmo. Krótka i warta uwagi promocja.

 

Aaero za 36 zł. Mocno niedocenia gra, która wyszła początkowo na Xboxa One. Całkiem fajne Thumperowanie w rytm muzyki EDM. Ogólnie ludziom nielubiącym EDM raczej nie polecam, ale zboczki takiej muzy mają niewiele lepszych gier do dostania.

 

Blaster Master Zero 2 - 24 zł to bardzo atrakcyjna cena dla każdego, kto nadal nie umie się oprzeć urokowi wciągającej metroidvanii. Bardzo dużo zmieniono od jedynki i ta gra jest jeszcze lepsza.

 

Gunvolt Chronicles - to jest inna gra Inti, która nie ma marki i nie jest tak znana, jak Bloodstained (dwójka też obecnie na promocji), ale dowodzi maestrii w tworzeniu fajnych 2D platformówek. Gra jest lepsza, niż się wydaje, i za 40 zł nie taka droga.

 

Dragon Quest XI - czasowa obniżka na 140 zł na rocznicę premiery wersji Switch.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...