Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

O ile nic się nie zmieniło w ciągu kilku ostatnich miesięcy, Nintendo nie daje refundów. Przy okazji premiery DLC-ków do Pokemonów mocno podkreślali, żeby ludzie kupowali kod do dobrej wersji, pewnie m.in. z tego powodu.

 

Możesz napisać do wydawcy na mediach społecznościowych, ale strzelam, że co najwyżej zaoferują Ci jakiś kod na inną grę.

Odnośnik do komentarza

Refund u Nintendo xD z systemem operacyjnym się cofnęli do czasów DSi a tu by chcieli takie rzeczy na Switcha. 

 

Strasznie mnie piecze ,że nie rozwijają systemu operacyjnego od premiery :(

 

Polecam Metal Sługa na switcha. Fajnie porty, chociaż mam wrażenie grając na TV ,że lag jest spory, w trybie przenośnym lepiej to działa.

 

Tak na marginesie wersję na steam też chyba ostatnio poprawiono, lepiej się w to gra. 

Odnośnik do komentarza

Przy obecnych przecenach polecam dwie Polskie gry:

 

- Help Will Come Tomorrow, które po kilku updateach odbija się od dna i jest ciekawą alternatywą dla Dead In Vinland. Może wciąż nie tak dobre ale przy tej cenie - warto według mnie.

 

- Thea: The Awakening, survival, miks strategii 4x i karcianki. Bardzo ciekawy koncept. Gra początkowo krzusiła się na Switchu w dalszych etapach gry ale ponoć problem już naprawiono.

Odnośnik do komentarza

Evergate zostało trwale obniżone na 40 zł. Jest to wymagająca kombinuj-platformówka, która przy tej cenie wygląda atrakcyjniej. Jednak dziwna sprawa z takimi stałymi obniżkami. Trudno mi się o nich dowiedzieć. Jak gra jest przeceniona CZASOWO, to się to wyróżnia na czerwono wszędzie, na mojej liście życzeń, na sklepie na Switchu, na stronie internetowej, na stronkach typu Dekudeals i PSPrices itd. A jak obniżą dwa miesiące po premierze grę o połowę, na STAŁE - jakoś to przegapiam. Jest jakaś strona która o takich grach informuje?

 

 

 

Jutro w Europie w końcu pojawia się Sakuna: of Rice and Ruin. Gra zdążyła już w USA stać się hitem dla wielu graczy. Wszyscy chwalą wyjątkowo głęboki i realistyczny system hodowli ryżu w tej grze, to już nie jest Harvest Moon, że klikasz raz by zasiać, raz by zebrać; myślę, że śmiało musimy nazwać tę grę DARK SOULSAMI HODOWLI RYŻU. Jako inspiracje, twórcy wymienili Devil May Cry (walki bardziej sterowane jak w bijatyce, niż typowym Action RPG), ale zwłaszcza - kurde ależ jestem podjarany - Terranigmę. W dzisiejszych czasach, to też chyba jedna z najbardziej "japońskich" gier, jakie dostaniemy w szerokiej dystrybucji w tym roku. Pierwsza gra dwuosobowego studia Edelweiss od czasu Astebreed okazała się chyba już teraz sporym sukcesem wydawniczym dla Marvelous. Podobno gra ponadto nie jest zbyt rozciągnięta i przejście nie zajmuje 100 godzin. No czekam!

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dziś pierwszy raz od miesięcy udałem się na zakupy. Powodem jest wrzucenie w szeregi Arcade Archives gierki Zero Team. Jest to beat'em up, którego pewnie nikt poza mną i szanownym Panem użytkwoniem @XM. (bo on zna wszystkie takie) nie kojarzy. Trochę obawiałem się czy gierka przetrwa próbę czasu ale jest git. Dla mnie w czasach dzieciństwa gierka stawiana była w tym samym szeregu co Punisher, Cadilaci czy Night Slashers. Graficznie jest słabo, muzyka bardzo przeciętna ale za to gameplay nadal mocno bawi.

 

Jak by ktoś chciał sprawdzić to koszt wynosi 28zł (czyli dwa kraftowe piwa). Długość gry pewnie zblizona do innych tego typu więc nie nastawiajcie się na nie wiadomo ile zabawy. Dla mnie jest to przykład mocno niedocenianej gierki, która zasługuję na odrobinę uwagi wśród fanów retro, arcade czy po prostu beat em upów. Cieszę się, że mogłem normalnie i legalnie kupić kolejny tytuł, przy którym nostalgia wjeżdża mocno i jednoczesnia gra po prostu nadal robi robotę.

Edytowane przez pawelgr5
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nintendo jako prowadzący platformę tak, ale chyba nie było wtedy przeceny na ani jedną grę wydawaną przez Nintendo, jeśli o to ci chodzi. 

 

 

Teraz jest tyle gier przecenionych, że nawet trudno coś wyróżnić, bo są dziesiątki świetnych gierek, jak nie setki. Będzie to ciężki tydzień dla mojego portfela.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Lair of the Clockwork God przecenione. Pisałem o tej grze, teraz zdecydowanie można polecić każdemu miłośnikowi pomysłowych gier. Jest dużo łamania CZWARTEJ ŚCIANY i ogólnie masa świetnych pomysłów. Ta gra tak jak There is No Game i kilka innych udowadnia, że gierki "point-n-click" nadal mogą wyznaczać nowe standardy ciekawej narracji, dużo bardziej niż szczelanki w zombie.

 

Among Us jest na Switchu, pora zobaczyć o co chodzi w tym fenomenie.

 

Grindstone też wyszedł dzisiaj! To praktycznie koniec Apple Arcade jako platformy, którą warto było się interesować. Grindstone był najlepszą pozycją typu "zawsze fajnie sobie popykać" i na Switchu ma swoje idealne miejsce jako kolejna pozycja, która pożre nam dziesiątki godzin. Też leci ściąganie, a niech mają.

 

 

 

Kilka też ciekawych przecen po cichu:

 

Monster Boy za 55 zł to już absolutny must-have.

 

Sunless Sea to wspaniały RPG za 40 zł. O tej grze pisałem wielokrotnie, jestem fanem. Też dowód, że narracja w grach video może być tak naprawdę dobra. Gra wymaga sporo czasu, ale jest cudna.

 

Dungeon of the Endless to wciągający tower defense za jedyne 16 zł. Ta gra była retro już kiedy wychodziła 6 lat temu, ale fani takiego rogalikowego pykania mają nie tylko Children of Morta (obecnie za pół ceny) do obczajenia po taniości.

 

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...