Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W ramach odskoczni od dużych tytułów ograłem sobie:

Oxenfree - mega przyjemna i prosta gierka z tajemniczą atmosferą i lekkim vibem Stranger Things. Jedyne co mnie irytowało, to ilość głupawych dialogów wybijających z klimatu.

The Way Remastered - totalnie zmarnowany potencjał. Piękny pixel art i klimat, ale zagadki tak prostackie i randomowe, że można przy nich oszaleć. Do tego sporo bugów psujących gre. Odpadłem dopiero pod koniec gry, gdzie trzeba było uporać się z jakimiś wrogami i wszystko zależało tam od przypadku, a nie skilla czy timingu. Szkoda, no ale dałem za to kilka złotych ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dragon Quest XI za 125 zł, chyba w końcu i ja spróbuję. Nie wiem, skąd wezmę wolne 100 godzin, no ale w tym tygodniu nie ma wymówki cenowej.

 

The Gardens Between za 20 zł to gratka dla miłośników zagadek. Gierka ma nostalgiczny klimat, którym niektórym wyjątkowo przypasuje, i na szczęście nie jest długa.


Two Point Hospital - przebój sprzed paru lat za 85 zł jest znacznie bardziej wart uwagi. 

 

 

Clubhouse Games przeceniony po raz pierwszy. Podobnie Immortals: Fenyx Rising. Ach, Ubisoft, tęskniliśmy za tym oddechem dużych marek i przecen miesiąc po premierze znanym z dużych konsol.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.12.2020 o 18:09, Basior napisał:

Polecam Grindstone. Na szczęście nie jest to też rogalik. Zginąłem i mogę dalej lecieć. Po grafice myślałem że kupa a proszę fajna gierka. Lecimy kolejne plansze, robimy kombosy z cięć stworków a z każdą tura coraz więcej stworków moze zadać nam obrażenia. Więc risk - reward. Do tego ekwipunek, nowe stworki i rzeczy na planszy.

Fajne na szybkie sesje.

Oj tak tak, byczq +1

 

Świetna gierka z zajebistą grafiką (coś jak Adventure Time), muzyką i wciągającym gameplay loopem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pytanie. Czy ktoś z "podróżników" forumowych wie, gdzie mogę kupić Tadpole Treble? Nowa gra wyszła w końcu na Switcha i... tak samo jak na Wii U... nie ma jej na eShopie? Zakładam, że nie mają licencji na Europę, czy coś takiego? Nie mogę znaleźć info. Czy wiecie w jakim kraju ta gra faktycznie jest do kupienia? To jakieś nienormalne że tak wysoko ceniona gra nie wychodzi w Europie i nie ma o tym info.

 

 

Z "nowości":

 

Scott Pilgrim powrócił. Ponowne wydanie kultowej chodzonej bijatyki, zdjętej z e-shopów w 2014 roku, było oczekiwane przez wielu, a twórcy już ogłosili, że Switchowa wersja gry to największy sukces sprzedażowy w ich historii. Konsola dla koneserów, no... 

 

Z gier multi-platfi można zwrócić uwagę na dostępność Cyber Shadow (temat jest na forumie) oraz wersji chmurnej Hitmana 3 (której nawet nie chce mi się sprawdzać, mam mało wiary że to działa przyzwoicie po zobaczeniu Control).

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ogqozo napisał:

Pytanie. Czy ktoś z "podróżników" forumowych wie, gdzie mogę kupić Tadpole Treble? Nowa gra wyszła w końcu na Switcha i... tak samo jak na Wii U... nie ma jej na eShopie? Zakładam, że nie mają licencji na Europę, czy coś takiego? Nie mogę znaleźć info. Czy wiecie w jakim kraju ta gra faktycznie jest do kupienia? To jakieś nienormalne że tak wysoko ceniona gra nie wychodzi w Europie i nie ma o tym info. 

Obecnie tylko Ameryka pn. USA, Mex, Canada za  33 zł. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ogqozo napisał:

Okej dzięki. Jest jakaś metoda która zadziała z polską Visą, żeby zmienić kraj, kupić tylko to i wrócić? Albo, nie wiem, trzeba kupić kartę na 10 dolarów na Play Asia i użyć np. na USA, ta metoda dalej działa? 

Są dwie metody,  nowe konto na switchu i doladowanie ponieważ jeżeli zostaną ci środki nawet 1 cent to nie wrócisz do Polski :)

Albo paypal na USA wtedy płacisz wygodnie odliczoną sumę i wracasz z powrotem do Polski bez problemu.  Działa na Meksyk również. 

 

Odnośnik do komentarza

U mnie było w sumie inaczej. Ponad 2 lata temu miałem ten problem, ale też za mało monet. Napisałem do supportu Nintendo z prośbą o usunięcie 2 centów z konta. Zgodzili się, ale pogrozili palcem. W ubiegłym tygodniu wyhaczyłem Toada z dodatkiem przez błąd w Walmarcie za nieco ponad $4; musiałem zmienić region na USA, wykorzystałem kod, wszystko cacy. Patrzę, a tam mam te 2 centy - czyli zamiast usunąć mi je z portfela, Nintendo mi ręcznie zmieniło region. Trochę serce zabiło, ale udało mi się wykombinować z tymi monetami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po cichym miesiącu, dzisiaj wychodzi kilka większych gierek, w tym Mario 3D World, Little Nightmares II i za tydzień Persona Strikers. Do tego popularny rogalik Undermine. Kali powiedziałby, że największa premiera tygodnia to Romance of the Three Kingdoms XIV, chociaż byłby może jedyną osobą w Polsce.

 

 

Z ostatnich premier chciałbym podkreślić wydanie Heaven's Vault. Nie wiem, komu polecić tę grę (zwłaszcza na forum, na którym głosowanie GOTY wyglądało tak jak tu). Myślę, że fanom The Witness? Kultowa już chyba gra Inkle zatapia nas w unikalny odrębny świat, pozwalając poczuć się jak lingwista i faktycznie zmuszając nas do myślenia w zupełnie inny sposób, jakbyśmy zaiste uczyli się języka obcej cywilizacji. Gra jest dość wymagająca, wiele osób więc może odrzuci, ale też wiele osób jak spróbuje, to ją pokocha. Na Switchu ma ona swój idealny dom.

 

Wyszedł też port gry Haven, znanej z mojej toplisty roku.

 

 

Little Nightmares II ograłem na razie demko. To fajne uczucie widzieć na Switchu taką "realistyczną" grafikę, i mieć taką przyjemność wygody, że idziemy cały czas do przodu. Ze względu na mrok oraz ilość detali, które trzeba nieraz samemu sprytnie "wyłowić" by przejść dalej w tej unikającej podpowiedzi grze, nie polecam kompletnie grania na małym ekranie (tych detali serio nie widać na małym ekranie). Niemniej wersja Switchowa wydaje się działać w pełni poprawnie na TV. Rozdzielczość jest niska, ale wiecie co, w przypadku horrorów jakoś mi to pasuje. Inna sprawa, że brakuje pewnych efektów, ale w bibliotece Switchowej gra wyróżnia się jako ładna.

 

 

Dicey Dungeons - przecenione na 45 zł. Jest to, w skrócie mówiąc, gra w stylu Slay the Spire (baaardzo ewidentna inspiracja), i lubię ją sobie włączyć czekając na pociąg itp. Zamiast kart mamy rzucanie kośćmi 1-6. Niby nie jest to poziom Slay the Spire - wszystko jest bardzo proste, mało możliwości, gra czasem wydaje się chamsko losowa i nie możemy zrobić zbyt wiele, by to zmienić. Raczej warcaby niż szachy. Jeśli chodzi o styl wykonania to jest to może najfajniejsza gra tego typu, jest bardzo przejrzysta i wygodnie się gra na dotykowym ekranie. Szczerze mówiąc to gra mnie niby rozczarowała, ale w nią gram zamiast w inne rzeczy mdr.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...