Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa" - Switch Ver.


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Przymierzam się do zakupu Switcha.
Warunkiem do gry na TV jest dla mnie podłączenie słuchawek przewodowych do pada.
Podobno Switch Pro Controller ma taką funkcję, ale szukam tańszej alternatywy.
Czy ktoś używa dualshock4? Zastanawiam się, czy po podłączeniu za pomocą przejściówki 8bitdo jest możliwe podłączenie słuchawek do pada, czy nie ma opóźnień dźwięku, no i czy w ogóle gra na tym padzie jest komfortowa? Gdzieś czytałem, że gałki mają inną czułość. Czy to nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie ma takiej funkcji, ale trudno. I tak większość czasu grałbym w trybie handheld. Właściwie ciągle waham się, czy celować w wersję OLED, czy Lite.

Zastanawiam się jakby się grało na dłuższą metę na zwykłej wersji w trybie handheld.
Oczywiście jeśli chodzi o poręczność, czy wielkość ekranu, to mogę to przetestować w sklepie.
Ale bardziej zastanawia mnie jak po kilku miesiącach wygląda sprawa ze stabilnością Joy-conów, czy szyny się nie luzują, czy konsola jest cicha, nie trzeszczy i czy się bardziej grzeje?
Byłbym wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Jak masz duze lapy, to wersja oled będzie lepsza i wygodniejsza.

 

Szyny sie nie luzuja, bardziej joy-cony sie wyrabiaja, ale nie ma tragedii.

 

Czasem moze trochę trzeszczeć na polaczeniu joy-conow z ekranem, ale to rowniez nic wielkiego i nie przeszkadza w grze. 

 

Konsola jest cicha, czasami uslyszysz wiatrak. Czy bardziej sie grzeje? Raczej nie - jedna i druga sie grzeje, a im wiekszy switch, tym wieksza powierzchnia do odprowadzenia ciepla.

 

Z moim obserwacji wynika, ze wiekszy switch ma jednak troche lepszy ekran i glosniki, ale w lite tez jest bardzo dobrze. Oprocz tego wiekszy ekran i do tego oled szybciej wywola efekt 'wow'.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Już byłem niemal przekonany do Lite, ale z tego co piszesz to kusi coraz bardziej OLED.
Nie mam jakichś wielkich łap, ale z kolei ten lite wydaje się dla mnie za mały. Głównie chodzi o ekran. Obawiam się, że w takich grach, jak zelda, hades będzie to męczące.
Jeśli chodzi o wersję OLED to najbardziej obawiałem się, że konstrukcja będzie tandetna przez to wsuwanie w szyny, że za jakiś czas będą luzy, trzaski, itd. Ale jeśli piszesz, że nie ma czym się martwić, to ok.

Jeszcze mnie zastanawia sprawa z ładowaniem. Czytałem, że nie zaleca się ładowarek do telefonu, ale z kolei polecano zaopatrzyć się w powerbank. To jak to jest, powerbank nie uszkodzi Switcha?

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, gianbuffon napisał:

Ale bardziej zastanawia mnie jak po kilku miesiącach wygląda sprawa ze stabilnością Joy-conów, czy szyny się nie luzują, czy konsola jest cicha, nie trzeszczy i czy się bardziej grzeje?
Byłbym wdzięczny za pomoc :)

W moim przypadku po 4 latach użytkowania Switcha szyny się nie luzują, joy cony wymieniane 2 razy (drift modelów szarych i neonowych) od roku mam zestaw orange violet i na razie dzialają bez zarzutu ale moja konsolka bardzo mocno się grzeje zwłaszcza przy ładowaniu, czasami w ogóle nie słychać zeby wiatraczek pracował i to przegrzanie systemu mogło doprowadzić do uszkodzenia styków czytnika kart pamięci microSD gdyż od jakiegoś czasu konsola wywala mi błąd "unable to read  microSD card" także zostaje mi pamieć konsoli :(

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, gianbuffon napisał:

Już byłem niemal przekonany do Lite, ale z tego co piszesz to kusi coraz bardziej OLED.
Nie mam jakichś wielkich łap, ale z kolei ten lite wydaje się dla mnie za mały. Głównie chodzi o ekran. Obawiam się, że w takich grach, jak zelda, hades będzie to męczące.
Jeśli chodzi o wersję OLED to najbardziej obawiałem się, że konstrukcja będzie tandetna przez to wsuwanie w szyny, że za jakiś czas będą luzy, trzaski, itd. Ale jeśli piszesz, że nie ma czym się martwić, to ok.


Jeszcze mnie zastanawia sprawa z ładowaniem. Czytałem, że nie zaleca się ładowarek do telefonu, ale z kolei polecano zaopatrzyć się w powerbank. To jak to jest, powerbank nie uszkodzi Switcha?
 

 

 

1. Granie w Zeldę na 5,5 calach jest męczące, i będzie męczące na 7 calach. Ta gra ma dużo detali na ekranie, ogrom świata przed tobą i obserwowanie co jest gdzie to duża część gry... Ja nie byłem w stanie grać przenośnie, to było jakieś absurdalne uczucie dla mnie. Wszystko się da, oczywiście, kwesta indywidualna - ludzie oglądają nawet filmy na komókach, grają w gry na komórkach itd. Dla mnie osobiście Zelda to była jedna z dość wielu gier, w które nie ma sensu grać przenośnie, bo tylko się traci właściwą grę. Sterowanie też jest ciężkie. Oczywiście większy Switch będzie nieeeco lepszy, ale nie będzie "dobry" do Zeldy.

Takich gier jest moim zdaniem niemało, natomiast Hades akurat jest świetnie dostosowany do grania przenośnego, wszystko jest duże i wyraźne, sterowanie jest idealnie zrobione pod wygodne granie z użyciem przycisków frontowych, duża część sukcesu tej gry to perfekcyjne dopasowanie do Switcha.

 

Niestety nie ma opcji podłączenia słuchawek do pada i ogólnie nie ma opcji na bezprzewodowe granie na słuchawkach. Jedyna opcja, żeby to się udało, to użycie uniwersalnego adaptera, który sam zrobi całe nadawanie, a podłączy się do albo do jacka, albo do USB w docku. Jest na to kilka opcji, które kosztują od 100 zł.

 

2. Szyny też się wyrabiają i czasami zaczynają się luzować i joycon może ci przestać czasem "klikać" w trakcie gry. Nie jest to tak częsty problem, jak wyrabiające się gałki czy nawalający bluetooth, ale też dotyka część osób z czasem.

 

3. Kto właściwie napisał, że nie poleca się ładowarek telefonu, a poleca powerbanki? Chyba prędzej odwrotnie. Nintendo samo oczywiście napisze, że nie poleca nic poza ich własną ładowarką. Żaden typ urządzenia nie uszkodzi Switcha, jeśli jest dobrze zrobiony. Ładowarki do telefonu i powerbanki z oryginalnym kablem nikomu nie uszkodziły Switcha. Były uszkodzenia z powodu niektórych docków, bo Switch jest dość wybredny pod względem parametrów w trybie dock.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Szyny się nie wyrabiają bo są z metalu. To co się wyrabia to wsuwana część joy-cona, która jest plastikowa.

 

Przegrałem w Zeldę Breath of the Wild ok 60h w trybie przenośnym, chwilę też stacjonarnie, jednak preferuję handheld i jak najbardziej polecam. Switch OLED zapewni oba te tryby. Sterowanie jak sterowanie - masz gałki, przyciski etc. Nie wiem co tu ciężkiego. To nie telefon komórkowy czy coś.

 

Każdy Switch będzie dobry do Zeldy, już bez przesady.

 

 

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niektórzy w tym dziale to i Mario Galaxy grali na komórce i im się chciało, a inni to Dark Soulsy na macie do tańczenia przeszli, ja napisałem swoją opinię. Można porzucić ton typu "nie wiem co tu ciężkiego" jakby to było jakieś osiągnięcie mentalne. Ja nie miałem z tego wielkiej przyjemności, więc zaznaczam że tak może być.

 

Co do szyn to ok, może to się nie nazywa szyna, tylko wsuwana część joycona. Może to zła nazwa. Niemniej efekt jest.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W moim przypadku po 4 latach użytkowania Switcha szyny się nie luzują, joy cony wymieniane 2 razy (drift modelów szarych i neonowych) od roku mam zestaw orange violet i na razie dzialają bez zarzutu
 
No i to byłby też minus dla Lite, bo w przypadku driftu trzeba wysłać całą konsolę. Na Joy-con dają 2 lata gwarancji? Ile mniej więcej czeka się na naprawę?
 
Kto właściwie napisał, że nie poleca się ładowarek telefonu, a poleca powerbanki? Chyba prędzej odwrotnie. Nintendo samo oczywiście napisze, że nie poleca nic poza ich własną ładowarką. Żaden typ urządzenia nie uszkodzi Switcha, jeśli jest dobrze zrobiony. Ładowarki do telefonu i powerbanki z oryginalnym kablem nikomu nie uszkodziły Switcha. Były uszkodzenia z powodu niektórych docków, bo Switch jest dość wybredny pod względem parametrów w trybie dock
 
Nie pamiętam, gdzie dokładnie, bo czytałem i oglądałem na youtube mnóstwo poradników przed zakupem, ale na pewno gdzieś ostrzegali przed ładowarkami od telefonów. W przypadku powerbank była informacja, że ładuje bardzo wolno, ale awaryjnie da radę. 
 
Szyny się nie wyrabiają bo są z metalu. To co się wyrabia to wsuwana część joy-cona, która jest plastikowa.
 
Przegrałem w Zeldę Breath of the Wild ok 60h w trybie przenośnym, chwilę też stacjonarnie, jednak preferuję handheld i jak najbardziej polecam. Switch OLED zapewni oba te tryby. Sterowanie jak sterowanie - masz gałki, przyciski etc. Nie wiem co tu ciężkiego. To nie telefon komórkowy czy coś.
 
Każdy Switch będzie dobry do Zeldy, już bez przesady.
 
 
 
 
 
 
 
Rozumiem, że szyny wyrabiają się gdy ktoś często rotuje TV-handheld. Jeśli większość czasu grałbym przenośnie i nie wyciągałbym Joy-conów, to ryzyko luzu znacznie mniejsze? 
 
A jak jest u was z komfortem po 2-3h grania w trybie handheld? Warto kupić jakieś gripy? Podobno hori split nie będzie kompatybilny z wersją oled. Prawda to? 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, ogqozo napisał:

Niektórzy w tym dziale to i Mario Galaxy grali na komórce i im się chciało, a inni to Dark Soulsy na macie do tańczenia przeszli, ja napisałem swoją opinię. Można porzucić ton typu "nie wiem co tu ciężkiego" jakby to było jakieś osiągnięcie mentalne. Ja nie miałem z tego wielkiej przyjemności, więc zaznaczam że tak może być.

 

Co do szyn to ok, może to się nie nazywa szyna, tylko wsuwana część joycona. Może to zła nazwa. Niemniej efekt jest.

 

Cokolwiek, mi się szyna kojarzy z metalem, ale może chodzilo Ci o joy-con i tez jest spoko.

 

@gianbuffon Tak, jak wyciagasz i wkladasz to luz jest wiekszy (jak i w innych przypadkach ;))

 

Ja nie mam zadnego gripa, mam duze lapy i switch normalny jest wygodniejszy. Lite troche mniej, ale tak gram i juz sie przyzwyczailem.

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Na mojej karcie pamięci kończy się miejsce w związku z czym mam pytanie: czy można w prosty sposób (np na PC) przekopiować dane (gry i save’y) z jednej karty na drugą (większą)?

 

I pytanie dodatkowe: (wynikające z aktualizacji, a w sieci sporo informacji jest już przestarzałych): jeśli ściągnąłem grę z eshopu i zapisałem ją na karcie pamięci SD to gdzie znajdują się savegame'y? Na karcie SD czy w wbudowanej pamięci? A jeśli na karcie to czy można je przesłać do pamięci na czas wymiany karty na większą?

 

PS

A jeśli nie działa opcja kopiowania z karty na kartę na PC to czy metoda małych kroków czyli: kopiuje gry z karty do pamięci - wymieniam kartę na nową - kopiuję z pamięci na nową kartę - wymieniam kartę na starą - kopiuję do pamięci itd - zadziała i pozwoli również zachować savegame'y?

 

PS2

Uff. Czy słusznie myślę, iż jeśli wszystkie savegame'y są zapisywane w pamięci konsoli to nie ma co kombinowac tylko najprościej po wymianie karty jeszcze raz wszystkie gry ściągnąć z eshopu wraz z lokalizacjami i patchami?

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam. 

Do tej pory kupowałem karty do konsoli Nintendo Switch. Ostatnio spróbowałem ściągnąć grę ze sklepu Nintendo e-shop. System przeprowadził mnie przez etap opłaty i na mój adres e-mail otrzymałem info po angielsku, gdzie na dole miałem podany Inquiry Code: tutaj jest 16 cyfr i liter do wpisania w konsoli. Niestety po wpisaniu i zatwierdzeniu "OK" ukazuje mi się informacja:

ERROR CODE: 2813-6561

The code could not be recognised. 

Please check the code and try entering it again. 

Czy posiadacie wiedzę, która może mi pomóc ściągnąć tę opłaconą już przeze mnie grę? 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Marek Magneto napisał:

Witam. 

Do tej pory kupowałem karty do konsoli Nintendo Switch. Ostatnio spróbowałem ściągnąć grę ze sklepu Nintendo e-shop. System przeprowadził mnie przez etap opłaty i na mój adres e-mail otrzymałem info po angielsku, gdzie na dole miałem podany Inquiry Code: tutaj jest 16 cyfr i liter do wpisania w konsoli. Niestety po wpisaniu i zatwierdzeniu "OK" ukazuje mi się informacja:

ERROR CODE: 2813-6561

The code could not be recognised. 

Please check the code and try entering it again. 

Czy posiadacie wiedzę, która może mi pomóc ściągnąć tę opłaconą już przeze mnie grę? 

Sprawdź czy poprawnie wpisałeś otrzymany kod, wielkość liter ma znaczenie. Jest też szansa, że gra/kod, przeznaczony jest dla innego regionu, wtedy też nie zadziała. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przychodze z prosba o porade, a mianowicie szukam:

 

1. fajnych platformerow 2D na dwoch zeby pograc z zonka - DK ograny, Mariany tez, obecnie cisniemy w Snipperclips i juz mnie urabia "w co dalej mozemy na dwoch pograc"

 

2. fajnych strategii a'la... Pathway to Glory z czasow N-Gage - mega fajnie mi sie w to gralo i mam na oku Civ 6 oraz Comandosa HD (w obie nigdy nie gralem). Chodzi o takie point'n'click + strategia, no wiece co mam na mysli? Mega fajnie mi sie gralo w Rabbidsy+Mariana tylko teraz chetnie w powazniejszym klimacie, ewentualnie cos jak Anno i te klimaty, no ogolnie takie tematy 

 

3. fajnych przygodowek 2/3D rowniez i na jednego - klimaty w stylu arcade'owych beat'em upow - Streets of Rage zapewne, no i cos jeszcze? Mega sie bawie obecnie przy Dead Cells, gdzie gierka zamiast wpychac mi cinematic experience jak na PS5, zapodaje super oprawe a/v na modle starych gierek z dawnych czasow. Ohh teskno do tego... da sie cos podobnego wyczaic?

 

 

Edytowane przez Bud
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

No siema

 

 

1.

chcę podłączyć pada od xbona pod znicza. Jest tylko ten adapter 8bita? Nie ma czegoś, pod co mogę podłączyć 2-3-4 pady jednocześnie? Bo tak zakup kilkunastu przystawek średnio mi się widzi.

 

 

 

2.

Co daje przeróbka swicza? Piractwo mnie nie interesue, więc ciekawi mnie, jakie są korzyści modowania konsolki? Po co ludzie to robią? Bo przecież tracisz gwarancje i nie możesz grać online, rajt?

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, gekon napisał:

No siema

 

 

1.

chcę podłączyć pada od xbona pod znicza. Jest tylko ten adapter 8bita? Nie ma czegoś, pod co mogę podłączyć 2-3-4 pady jednocześnie? Bo tak zakup kilkunastu przystawek średnio mi się widzi.

 

 

 

2.

Co daje przeróbka swicza? Piractwo mnie nie interesue, więc ciekawi mnie, jakie są korzyści modowania konsolki? Po co ludzie to robią? Bo przecież tracisz gwarancje i nie możesz grać online, rajt?

Ad.1 - jak chcesz bezprzewodowo to są tylko 8Bitdo i Mayflash - ważne, żeby to były nowe wersje bo nowy soft do padów XOne przełącza w nich BT na BT LE którego stare przejściówki nie obsługują. I tak - jeden pad <-> jedna przejściówka.

 

Ad. 2 - przeróbka daje np możliwość podkręcania konsoli kosztem baterii np. Możesz mody też wgrywać jak zostały zrobione, spolszczenia. Możesz na konsoli V1 unpatched odpalić Androida, Linuxa. Są emulatory starych konsol itd. Można tez BEZ PRZEJŚCIÓWEK używać padów na BT ale nie od tych z BT LE czyli nie tych XOne po aktualizacji i tych X Series, działają np DS4, DS5.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.02.2022 o 11:28, NemoKOF napisał:

 

 

Ad. 2 - przeróbka daje np możliwość podkręcania konsoli kosztem baterii np. Możesz mody też wgrywać jak zostały zrobione, spolszczenia. Możesz na konsoli V1 unpatched odpalić Androida, Linuxa. Są emulatory starych konsol itd. Można tez BEZ PRZEJŚCIÓWEK używać padów na BT ale nie od tych z BT LE czyli nie tych XOne po aktualizacji i tych X Series, działają np DS4, DS5.

Największym plusem przeróbki są patche 60 fps do wielu gier.
Np. taki Wiedźmin działa na Switchu w 60 klatkach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.