Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, NemoKOF napisał:

Wiesz, jak ktoś nie ma innych sprzętów do grania mobilnego to może tego nie widzi. Ale nawet mój New 3ds XL z ekranem ips górnym ma mniej refleksów. Ja w Switchu widzę często gęsto swoje odbicie. 

 

To raczej już chyba wina szkła zamontowanego w Switchu aniżeli samej matrycy? Tym bardziej, że Switch ma nieszczesną czarną ramkę, która również ma szkło i osobiście lepiej byłoby bez niej bo to ona mi osobiście sprawia największy dyskomfort. Podobnie było przecież przy zwykłych 3DS'ach.

Odnośnik do komentarza

Tzn switch nie ma szkła na LCD, ale plastik. 

https://www.technobuffalo.com/nintendo-switch-screen-plastic-scratch-shatter

 

Natomiast można próbować refleksy poprawić, są specjalne folie naklejane już w fabryce, laptopy miewają takie rzeczy, anti-glare coating itd. 

 

Niska jasność z kolei to już 100% wina słabego lcd. Brak powłoki antyrefleksującej to wina Nintendo. 

Odnośnik do komentarza

To już kwestia gustu. Ja tam mam jasność ekranu ustawioną na jakieś 40%? Jak dla mnie świeci bardzo mocno ale no właśnie ja w ogóle na Switchu nie gram na dworze, zawsze w pomieszczeniach, więc jestem w stanie sobie zapewnić taki kąt aby moja facjata się nie odbijała od tego plastiku. IPS jak IPS, osobiście nie widzę potrzeby tutaj Amoleda czy Oleda jezeli miałby to sztucznie podnieść cenę a że Nintendo rzekomo zarabia tylko ok. 40 dolców na każdym Switchu co przy ich poprzednich platformach na których zarabiali i tak więcej to nie dziwię się, że padło na IPSa i cieli koszta gdzie mogli. Kto wie, może przy ich rewizji w postaci Switch Mini lub Pro będzie lepiej? Czas pokaże.

 

Odnośnik do komentarza

Nie no Switch kompletnie nie nadaje się do grania na dworze albo przy oknie gdzie mamy odbicia w ekranie jak na jakimś laptopie z przed 8 lat. Mam nadzieje ,że poprawią to w nowej rewizji. Na amoleda nie liczę bo to Nintendo ale za dobre IPS za szkłem chętnie im dopłacę te 10 dolców. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Co tam trzeba było zrobić z joyconem jak żył własnym życiem? Wymienić gałkę? W sensie, gała potrafi czasem samoistnie przesuwać się ku górze. Najlepiej widzę to w FM Touch, gdzie kursor sam potrafi przesuwać się do góry.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ragus napisał:

Odchyl analog na maska i zobacz czy nie masz jakiegoś syfu pod gumką.

 

58 minut temu, Strife napisał:

Sprężone powietrze pod analoga lub wd40 u mojego małego wd40 pomogło. 

 

Brak syfu ale dla pewnosci wlasnie przejechalem sprezonym powietrzem i niestety lipton :x

 

Sprawdze jeszcze WD

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
9 godzin temu, creatinfreak napisał:

Te analogi to tak masowo? Bo teraz się zastanawiam nad switch lite i jeżeli tak samo analogi mają siadać to bieda i lepiej wziąć zwyklego switcha i w razie potrzeby wymienić joycona. Tym bardziej z moim szczęściem jak ostanimi czasy w trzech dualshockach mi analogi pływają. 

 

No niestety joy-cony to moim zdaniem najsłabszy element Switcha. Same w sobie to naprawdę ciekawy pomysł, mają ciekawe funkcje ale jakość samych gałek woła o pomstę do nieba. Przy niecałym roku używania moja najbardziej wymęczająca gałczany gra to Super Mario Odyssey i jak przez całe podst. przejście było ok tak już przy premierze dodatku do Xeno 2 Torny w zeszłym roku zaczęły się powoli schody. Obecnie jak chce pograć  na joy-conach w takiego SMO to muszę najpierw wejść w ustawienia gałki, pokręcić, przedmuchać sprężonym powietrzem i mam na jakiś czas spokój.

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam ochotę kupić Switcha, ale jak czytam komentarze o z(pipi)anych joy-conach to mi się odechciewa. Im nowsza generacja konsol tym bardziej tandetna. Dualshock4 (v1) jakość materiałów nędzna/kultura pracy konsoli (PS4) też. Szkoda że w przypadku Switcha jest podobnie. Przynajmniej takie wrażenie odnoszę czytając komentarze na forach. Mam nadzieje że w nowszej wersji normalnego Switcha nie tylko bateria będzie lepsza.

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza

Mam Switcha red&blue od premiery Splatoon2. Rozłączanie się joy-conów od razu wyszło na jaw (słaby zasięg kontrolerów). Drift analoga pojawił się jakoś po kilku (9-10?) miesiącach grania. Następnie zaopatrzyłem się w kolejny zestaw joy-conów (green&pink) w bundlu Super Mario Party. Ciekawe czy te wytrzymają dłużej...

 

Coś musi być na rzeczy, jeżeli pojawił się nawet pozew wobec Nintendo:

https://gonintendo.com/stories/340387-switch-joy-con-drift-class-action-lawsuit-officially-filed

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...